Detroit – Philadelphia 3:0 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.)
Tampa – Arizona 6:3 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:2 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (po pr.)
Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Columbus 2:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 3:0 (kon.)
Montreal Canadiens
4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
New York Islanders
Pátek 26.01.2024, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Obě mužstva jsou z Východní konference. Tomu domácímu patří až čtrnáctá pozice z pětačtyřiceti body, hosté jsou lepší o čtyři příčky a šest bodů. Montreal ze čtyřiadvaceti domácích klání bral jen jednadvacet bodů za devět vítězství a tři jednobodové porážky, vstřelil třiašedesát gólů, zato šestaosmdesát jich dostal. NY Islanders si z třiadvaceti venkovních klání přivezlo rovněž jednadvacet bodů za osm výher a pět proher v prodloužení nebo po nájezdech, k tomu přidalo šestašedesát vstřelených a jednaosmdesát inkasovaných gólů.

Vzájemné zápasy

Montreal porazil NY Islanders ve dvou posledních soubojích, které se hrály na jeho ledě, předtím se však dvakrát za sebou radoval soupeř. Jak tomu bude dnes?

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson (A), Savard, Guhle, Struble, Kovacevic, Xhekaj – Jos. Anderson, Suzuki (C), Caufield – Armia, Monahan, Slafkovský – Gallagher (A), J. Evans, Harvey-Pinard – Condotta, Pearson, Pezzetta.
    Trenér: M. St. Louis.

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Romanov, S. Aho I, Pelech, Mayfield, Bolduc – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – J. Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), MacLean, Fasching.
    Trenér: P. Roy.

Rozhodčí: F. StLaurent, J. McIsaac – T. Hughes, S. Barton.

00:01

01:46
    Domácí drží puk ve svém pásmu, oba celky střídají.

02:21
    Střela od modré v podání hráče Islanders nebyla přesná.

03:45
    První slušná možnost utkání, Noah Dobson nahazoval od modré, pročež vznikla před bránou Montrealu nepřehledá situace, puk v síti však neskončil.

05:45
    Domácí kombinují v útoku, zatím bez odezvy.

06:11
    Americkému mužstvu se povedlo dostat puk do středního pásma.

06:18
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Hudson Fasching – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

07:06
    5/4
    Montreal právě vstřelil branku!
    Kanadský tým jde v přesilovce do vedení. Po pěkné kombinaci tečoval přihrávku z pravého kruhu těsně před brankářem NICK SUZUKI a Semjon Varlamov toho už moc dělat nemohl.
    Asistence: Juraj Slafkovský a Sean Monahan.
    Matheson M., Suzuki N., Slafkovský J., Caufield C., Monahan S.
    Pelech A., Horvat B., Clutterbuck C., Mayfield S.
    07:06 Nick SUZUKI - 1:0

07:21
    Icing domácího týmu.

08:58
    Montreal nahazuje puk do útoku, aby se nepískal icing, a střídá.

09:42
    Samuel Montembeault se musel mít na pozoru, střelu z dálky ale dobře viděl a puk vyrazil.

09:52
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Rafaël Harvey-Pinard – 2 min., hákování.

10:16
    Hosté vyrazili v oslabení do přečíslení, Joel Armia střílel do levého betonu brankáře, k dorážce před odkrytou bránou se málem dostal jeho spoluhráč, byl však faulován a poměr hráčů na ledě se vyrovná.

10:19
    Kyle Palmieri – 2 min., sekání.

11:02
    Brock Nelson střílel přes obránce pouze do připraveného gólmana.

11:36
    4/4
    A je to o dvě branky. Hosté propadli v obraně, čehož využil COLE CAUFIELD, jenž se zmocnil puku, brankáři udělal kličku do forhendu a zavěsil do jeho prázdné svatyně.
    Asistence: Nick Suzuki.
    Caufield C., Suzuki N., Matheson M., Struble J.
    Bolduc S., Engvall P., Aho S. I, Pageau J.
    11:36 Cole CAUFIELD - 2:0

11:52
    Montrealu začíná zkrácená početní výhoda.

12:07
    Hosté však vyhazují.

12:19
    5/4
    Domácí nyní jedou jak mašina. SEAN MONAHAN si sjel na přihrávku zpoza brány a zblízka poslal kotouč za záda bezmocného Varlamova.
    Asistence: Michael Matheson a Samuel Montembeault.
    Matheson M., Slafkovský J., Guhle K., Armia J., Monahan S.
    Dobson N., Horvat B., Clutterbuck C., Romanov A.
    12:19 Sean MONAHAN - 3:0

12:19
    Kouč Islanders reaguje oddechovým časem.

14:25
    Rafaël Harvey-Pinard mohl navýšit vedení svého mužstva, avšak zblízka bekhendovým zakončením neuspěl.

14:44
    Arber Xhekaj – 2 min., vysoká hůl.

14:48
    Domácí po vyhraném buly vyhazují.

15:46
    Pěknou kombinaci zakončil střelou bez přípravy z mezikruží Kyle Palmieri, mířil však jen do připraveného gólmana.

16:18
    Sean Monahan se málem dostal do úniku, avšak od puku byl nakonec odstaven protihráči.

16:44
    Domácí jsou kompletní.

17:16
    Zblokovaná střela hostů od modré končí v rohu kluziště.

18:22
    Michael Matheson nahazoval od modré, Semjon Varlamov však dobře viděl a puk ukryl do lapačky.

18:49
    Julien Gauthier – 2 min., podrážení.

19:02
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:21
    Sean Monahan střílel po přihrávce od zadního mantinelu bez přípravy z dobré pozice, trefil však jen Varlamova.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

První třetina rozhodně nebyla chudá, přinesla pět vyloučeních a hlavně tři branky, o všechny se postaral domácí celek, který zaslouženě vede, dvakrát se prosadil právě v početní výhodě. Hosté žádnou ze svých možností zatím využít nedokázali.

20:01

20:42
    Simon Holmström zajel s pukem do útoku a povedlo se mu vystřelit, ovšem už ne na bránu.

21:48
    Sean Monahan si počkal na z druhé vlny dorazivšího Andersona, avšak tomu se nepovedlo zakončit tak, jak by si představoval.

22:04
    Jayden Struble – 2 min., sekání.

22:11
    Domácí posílají puk do bezpečí.

22:27
    Skrumáž v brankovišti domácího celku snížení nepřináší.

22:27
    Ač ještě moment, hlavní arbitr se jde podívat na video, zda puk přeci jen za brankovou lajnou neskončil.

22:27
    Kotouč sice v brance skončil, avšak až po odpískání, tak že gól neplatí.

22:46
    Jake Evans – 2 min., držení hole.

23:02
    5/3
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté dvojnásobnou početní výhodu rychle využívají. Po kombinaci střílel BO HORVAT z pravé strany pod horní tyč brány Montrealu a Samuel Montembeault na kotouč už nedosáhl.
    Asistence: Mathew Barzal a Noah Dobson.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Lee A., Nelson B.
    Matheson M., Suzuki N., Savard D.
    23:02 Bo HORVAT - 3:1

24:12
    Hosté pokračují ještě v klasické přesilovce, ale ta jim zatím vůbec nevychází.

24:46
    Domácí hrají v plném počtu.

24:49
    Adam Pelech střílel prudce od modré, avšak puk v síti neskončil.

25:33
    Semjon Varlamov nahození z dálky dobře viděl a puk ukryl do výstroje.

26:40
    Hudson Fasching využil chyby soupeře na útočné modré a vydal se sám na gólmana, avšak byl stíhán a nepovedlo se mu zakončit.

27:42
    Alexandr Romanov to zkusil od modré čáry, Samuel Montembeault byl připraven.

29:26
    Rána z dálky v podání Sebastiana Aha si cestu do brány nenašla.

31:49
    Samuel Montembeault musel betony vyrazit nepříjemné nahození z dálky, hostům tohle oslabení jde.

32:01
    Islanders tuhle početní nevýhodu zvládli naprosto s přehledem.

33:40
    Arber Xhekaj – 2 min., nedovolené bránění.

34:31
    Málem se hosté dočkali dalšího snížení, puk skončil na boční konstrukci domácí brány.

35:31
    Mathew Barzal si se spoluhráčem vyměnil přihrávku, ovšem po zpětném pasu kotouč netrefil.

35:40
    Montreal je kompletní.

36:45
    Samuel Montembeault skrytou střelu od modré, která šla k jeho pravé tyči, vyrazil, ovšem jeho tým se musí dál mít na pozoru.

37:20
    Cole Caufield na druhé straně jedovatou ranou na vzdálenější tyč vyděsil Varlamova, avšak ten vyráží pravým betonem.

38:40
    Hráčům Islanders sice nevyšla kombinace, v útoku ale zůstávají.

39:02
    Teď už soupeř vyváží kotouč do bezpečí, to už běží poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Samuel Montembeault si připisuje ještě jeden zákrok, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 3:03.

Dlouhá druhá část je za námi, padl v ní jeden gól, když v jejím úvodu hosté využili dlouhou početní výhodu pět na tři. To však byl tentokrát vše, NY Islanders se více ztrátu stáhnout nepovedlo, naopak domácím se v prostřední periodě skórovat nezadařilo vůbec. Stále je tak vše otevřené a nic rozhodnuté není.

40:01

40:52
    Icing domácího celku.

41:50
    Jeden z hostujících hráčů se v útočném pásmu dostal ke střele, ta však byla sražena mimo bránu.

42:58
    Pierre Engvall v útoku špatně přihrál, avšak poté puk dojel a pásmo udržel.

43:22
    Tvrdá rána jednoho z hráčů Islanders si cestu z záda Montembeaulta nenašla.

44:11
    Josh Anderson se snažil s pukem natlačit do zakončení, to se mu však nepovedlo.

45:28
    Arber Xhekaj střílel do připravené lapačky Varlamova, svému celku tak získal vhazování.

46:12
    Icing kanadského týmu.

46:12
    Anders Lee – 2 min., nedovolené bránění.

46:56
    Nahození od modré si cestu do hostující brány nenašlo.

47:12
    Islanders posílá puk za bránu soupeře.

47:58
    Tanner Pearson střílel z pravého kruhu švihem pouze do protihráče.

48:12
    Hosté se ubránili a stále tak mají šanci.

48:32
    Nyní dobře napadají rozehrávku soupeře.

48:40
    A Samuel Montembeault musel zasáhnout, puk se mu povedlo lapit.

49:15
    Noah Dobson si zpracoval přihrávku, popojel k bráně a střílel do její horní části, nakonec však přestřelil.

50:22
    Celkem zbytečné vyhození Canadiens, které končí icingem a hra se stěhuje před Samuela Montembeaulta.

50:35
    Bo Horvat střílel z pravého kruhu bez přípravy na vzdálenější tyč, následovala skrumáž před bránou, ovšem puk v síti neskončil.

51:52
    Adam Pelech zůstává u středového kruhu ležet na ledě po tvrdém ataku protihráče, což nemohlo zůstat bez odezvy. Jsem zvědavý, jak rozhodčí udělí tresty.

51:52
    Hodně zbytečný zákrok Brendana Gallaghera, Pelech odchází do kabin.

51:52
    Brendan Gallagher – 5 min., nedovolené bránění + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Michael Pezzetta.

53:20
    Samuel Montembeault dokázal betony vyrazit nepříjemnou střelu z dálky, akce hostů však pokračuje.

53:40
    Domácí posílají kotouč do bezpečí.

54:00
    Po vyhraném buly domácí znovu vyhazují.

54:30
    Zatím se hostům početní výhoda moc nedaří, pro puk musí za svou bránu.

54:51
    5/4
    Teď už se ale radují a snižují na rozdíl jediné branky. MATHEW BARZAL zamířil z levého kruhu přesně do prostoru u vzdálenější tyče.
    Asistence: Noah Dobson a Kyle Palmieri.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Nelson B.
    Matheson M., Harvey-Pinard R., Savard D., Monahan S.
    54:51 Mathew BARZAL - 3:2

55:39
    Islanders jsou rychle v útoku a znovu obléhají bránu.

56:28
    5/4
    Tři a půl minuty před koncem třetí části máme srovnáno, hosté nakonec dlouhou početní výhodu přeci jen využívají více než jednou. KYLE PALMIERI si zpracoval kotouč u pravé tyče a nadvakrát jej dostal nad vystrčený beton brankáře.
    Asistence: Noah Dobson a Bo Horvat.
    Matheson M., Armia J., Savard D., Evans J.
    56:28 Kyle PALMIERI - 3:3

56:52
    Domácí jsou kompletní, ale přišli o dvoubrankový náskok.

57:48
    5/5
    Tak nyní jsou k vidění neuvěřitelné brankové hody, domácí jdou zpátky do vedení. SEAN MONAHAN tvrdou ranou bez přípravy ke vzdálenější tyči překonal Varlamova počtvrté..
    Asistence: Josh Anderson a Cole Caufield.
    Matheson M., Anderson Jos., Caufield C., Struble J., Monahan S.
    Engvall P., Palmieri K., Mayfield S., Romanov A., Nelson B.
    57:48 Sean MONAHAN - 4:3

58:12
    Domácí se snaží držet puk v útočném pásmu, což se jim moc nevede.

58:29
    Hosté hrají bez gólmana.

58:45
    Montrealu se daří vyhodit kotouč do bezpečí.

59:02
    A znovu. Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:51
    Obrovské štěstí stálo při domácích, neboť Samuel Montembeault už byl překonán, avšak kotouč se odrazil od pravé tyče jeho svatyně.

Dlouho se hrálo ve třetím dějství bez gólů a zdálo se, že si domácí odnesou výhru 3:1, pak ovšem úplně zbytečně osm minut před koncem fauloval montrealský Gallagher a začaly se dít věci. Hosté nejprve, ač to zpočátku nevypadalo slibně, dlouho pětiminutovou přesilovku dvakrát využili a dorovnali manko. Vypadalo to na prodloužení, avšak to odmítli hráči kanadského mužstva, kteří zhruba dvě minuty před třetí sirénou skórovali počtvrté a tentokrát už těsný náskok nepustili. Měli i štěstí, protivník nastřelil devět vteřin před koncem tyč.

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:44

Tři hvězdy utkání
    1. Sean Monahan (MTL) 2+1
    2. Mathew Barzal (NYI) 1+1
    3. Nick Suzuki (MTL) 1+1 (03:51:37)

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 8. Suzuki (Slafkovský, Monahan), 12. Caufield (Suzuki), 13. Monahan (Matheson, Montembeault), 58. Monahan (Jos. Anderson, Caufield) – 24. Horvat (Barzal, Dobson), 55. Barzal (Dobson, Palmieri), 57. Palmieri (Dobson, Horvat)

Rozhodčí: F. StLaurent, J. McIsaac – T. Hughes, S. Barton

Diváci: 21 105