Frankfurt – Mohuč 1:0 (kon.)
Eintracht Frankfurt
1:0 (0:0)
1. FSV Mohuč 05
Pátek 26.01.2024, 20:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Německá Bundesliga • 19. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:33:49)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 9:7. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:12.

Vydřenou výhrou v Rhein-Main Derby si Frankfurt upevnil šesté místo, kdežto šestnácté Mohuči bude v dalších dvou dnech hrozit pád na úplné dno tabulky.

O záchranu hrající Mohuč dlouho držela domácího favorita na uzdě a minutu po minutě se přibližovala sedmé venkovní remíze v řadě. Až v průběhu druhé půle začal Eintracht hosty více přehrávat a v 73. minutě se na něj poprvé usmálo gólové štěstí. Mario Götze se při dalekonosném nástřelu Pacha o milimetry vyhnul ofsajdu a hlavou vsítil jedinou branku zápasu. Fotbalisty Mohuče tento moment vykolejil a s výjimkou jedné hlavičky van den Berga si nevytvořila žádnou možnost na vyrovnání. K tomu všeobecně bylo daleko, protože Siewertův tým za celý zápas nevystřelil na bránu.

90+6

90+6
    Mweneho aut nebyl dostatečně dlouhý, aby s ním Onisiwo mohl pracovat. Frankfurt už o tři body nic nepřipraví!

90+5
    Až teď měl Onisiwo možnost nacentrovat. U penalty čekali na míč tři jeho spoluhráči, které suverénně přehlavičkoval Robin Koch.

90+5
    Jan Siewert smutně přihlíží tomu, co se v závěru zápasu na trávníku děje. Jeho svěřenci se nemůžou dostat k míči, natož aby měli nějaký tlak.

90+4
    Kalajdžić sklepl balon pro Butu a ten ho vysokým obloučkem poslal k Zentnerovi. Mohuč se daleko neposunula a Šájbí se jednoduše propracoval k technické střele letící mimo tři tyče.

90+3
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Niels Nkounkou, přichází Philipp Max.

90+3
    ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Aurélio Buta.

90+2
    Mohuč se nemůže vymanit z vlastní poloviny. V nejbližší době tam zůstane kvůli odpískanému aulu Ludovica Ajorquea.

90+1
    Nastavuje se 5 minut.

90
    Papela zavřel pronikajícího Larssona, zatímco na zemi zůstal ležet Kalajdžić a ještě jeden další hráč Eintrachtu.

89
    Kalajdžić nedával pozor a vůbec nezaregistroval, že na něj míří přihrávka od Šájbího. Předchozí kiks v rozehrávce Mohuče tak neměl žádné následky.

87
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Danny da Costa.

86
    Inkasovaný gól hosty viditelně ochromil. Frankfurt v těchto minutách nemá moc práce s hlídáním nejtěsnějšího náskoku.

85
    V tuto chvíli se zdá být jasné, že Mohuč ani dnes první venkovní výhru v sezoně nezíská. Na půdě soupeře naposledy uspěla 1. dubna loňského roku v Lipsku.