Česko – USA 2:6 (kon.) | Švýcarsko – Česko 3:2 (po pr.)
USA
Sobota 10.02.2024, 01:00 • USA Hockey Arena • Turnaj pěti (U18)

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se brzy těšit u dalších hokejových přenosů.

Přeji hezký víkend. (03:33:18)

Češi uzavřou turnaj pěti zemí už dnes, od 21:30 vyzvou Švýcary. Národní tým se pokusí o něco vylepšit svou bilanci, zatím totiž hraje jako na houpačce, na kontě má jednu dominantní výhru a dvě výrazné prohry...
    Dnešní góly Adama Benáka

Střely na branku (celkem): 21 – 33

Střely ve 3. třetině: 4 – 14.

Třetí třetina byla ještě pořádně divoká, skóre se už ale výrazněji neměnilo. Sudí rozdali za jedinou periodu rovnou 14 trestných minut, Češi hned šestkrát hráli oslabení, včetně jednoho ve formátu 5 na 3. Američané už ale výrazněji skóre nenavýšili, trefil se "pouze" Cole Eiserman.

Český národní tým do 18 let tak držel s USA krok po většinu 1. třetiny, od té doby už ale nestačil a prohrává 2:6. Oba české góly vsítil mladíček Adam Benák, na druhé straně zazářil stejnou bilancí Cole Eiserman, ještě o něco výraznější byl se čtyřmi nahrávkami Max Plante.

Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ADAM BENÁK. Asistence: Martin Švec.

54:57
    Střely na branku ve 3. třetině: 3 – 12.

52:30
    Vyloučení v týmu USA:
    Teddy Stiga – 2 min., nedovolené bránění.

50:28
    Adam Benák – 2 min., sekání.

49:37
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Autorem branky je COLE EISERMAN. Asistence: Max Plante a James Hagens.

49:30
    Adam Král – 2 min., krosček.

46:45
    Střely na branku ve 3. třetině: 1 – 6.

46:36
    V této vylepšené, ani navazující přesilovce se USA nakonec neprosazují, stav zůstává nezměněn.

44:36
    Spojené státy čeká 41 vteřin přesilovky 5 na 3!

44:36
    Petr Sikora – 2 min., hrubost.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 4. Benák, 57. Benák (Švec) – 5. Eiserman (Plante, Hutson), 11. Hagens (Plante, Whipple), 18. Hutson (Plante, Hagens), 18. Lapointe (Stiga, Emery), 24. Ziemer (Stiga), 50. Eiserman (Plante, Hagens)

Česko: Mařík (Vystrčil) – Mrtka, Skok, Švec, Průšek, Hlinský – Benák, Král, Chludil, Pohludka, Vaculík, Novotný, Hoch, Daníček, Poletín, Žemlička, Pekař, Sikora, Klimek, Lisler, Chaloupka
    USA: Parsons (Kempf) – Ziemer, Pardue, Whipple, Emery, Rheaume-Mullen, Stiga, Baker, Hagens, Bednarik, Laurila, Epperson, Van Vilet, McMorrow, Lapointe, Hutson, Plantne, Skahan, Vansaghi, Eiserman.