Minnesota – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Chicago – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Anaheim – Edmonton 3:5 (kon.)
Buffalo – St. Louis 1:3 (kon.) | Detroit – Vancouver 4:3 (po pr.) | Montreal – Dallas 2:3 (kon.)
NY Islanders – Calgary 2:5 (kon.) | Boston – Washington 0:3 (kon.)
New York Islanders
2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Calgary Flames
Sobota 10.02.2024, 19:00 • UBS Arena, New York • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou! (21:59:29)

Dnešní utkání sledovalo 17 255 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 37 – 24 | Přesilová hra: 0/1 – 1/1 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Semjon Varlamov (New York Islanders) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 56:07
    Jacob Markström (Calgary Flames) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Martin Pospíšil (Calgary Flames, Slovensko) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:08

Tři hvězdy utkání
    1. MacKenzie Weegar (Calgary Flames) 3+0
    2. Jacob Markström (Calgary Flames) 35 zákroků, úspěšnost 94,6%
    3. Jonathan Huberdeau (Calgary Flames) 1+1

Zápas americké NHL mezi New Yorkem Islanders a Calgary končí příznivěji pro hostující Plameny, které vítězí 5:2.
    První třetina nabídla vcelku opatrný hokej, kde jsme příliš šancí neviděli. I tak ale dokázal Mackenzie Weegar otevřít skóre, a to potom, co si převzal puk za vlastní brankou, dovezl jej do útočného pásma a propálil Varlamova.
    Ve druhé třetině se pak Calgary dostalo nejprve do dvoubrankového vedení, které zařídil v přesilovce dorážející Jonathan Huberdeau. Poté přišla znovu i chvíle pro Weegara, který si najel do správného prostoru a svou dělovkou zvýšil na 3:0.
    Třetí třetina pak nabídla celkem čtyři branky. Tu první vsítil v čase 44:00 Brock Nelson, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Islanders pak vcelku brzy riskli hru bez brankáře a příliš se jim to nevyplatilo, neboť asi čtyři minuty před koncem zakončil do odkryté sítě Blake Coleman. To však nebylo všechno, neboť New York znovu šel do šesti, a tentokrát už dopadli svěřenci kouče Roye lépe, neboť velkého zmatku před Backströmem využil Jean-Gabriel Pageau – 2:4. Poslední slovo však měli znovu hosté, přesněji Mackenzie Weegar, který 23 sekund před koncem dokončil svůj hattrick.

59:37 MacKenzie WEEGAR - 2:5

59:37
    5/6
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A je tu hattrick! První útok Calgary udržel puk v útočném pásmu a následně předal Huberdeau puk MACKENZIEMU WEEGAROVI, který už neměl problém trefit prázdnou branku – 2:5. Asistence: Jonathan Huberdeau, Nazem Kadri.
    Weegar M., Huberdeau J., Kadri N., Andersson R., Šarangovič J.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B.

59:04
    A brankář Plamenů zasahuje i proti střele Barzala.

58:42
    Calgary se ještě pokusilo trefit prázdnou branku, ale tentokrát to nevyšlo.

58:16
    Dobsonovo nahození nadělalo problémy Backströmovi, avšak ten si nakonec poradil.

58:02
    A New York se znovu nevzdává, tentokrát pálil z mezikruží Holmström, ale Švéda v brance Calgary nepřekonal.
    57:28 Jean-Gabriel PAGEAU - 2:4

57:28
    6/5
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ale Islanders ještě snížují! Brankář Backström chtěl zakončit sám do odkryté branky, avšak příliš se mu vyhození nepovedlo, následně došlo k velkému tlaku do brankoviště Calgary, který ukončil až přesnou střelou JEAN-GABRIEL PAGEAU – 2:4. Asistence: Mathew Barzal.
    Pageau J., Reilly M., Holmström S., Barzal M., Martin M., Engvall P.
    Tanev C., Huberdeau J., Šarangovič J., Rooney K., Hanifin N.

56:48
    Brankář Backström musel řešit další problémy před svou brankou, ale zvládl to.

56:30
    A Islanders to znovu zkouší bez brankáře.
    55:59 Blake COLEMAN - 1:4

55:59
    5/6
    Asi je rozhodnuto! New York sice vyhrál buly, chvíli nato však získal puk BLAKE COLEMAN, dostal se před obránce a zakončil do prázdné branky – 1:4.
    Coleman B., Tanev C., Backlund M., Hanifin N., Mangiapane A.

55:52
    Další střelecký pokus vyslal na branku hostů Nelson, tentokrát zasahuje Backström vyrážkou.

Matěj Skula

Branky a nahrávky: 44. Nelson (Dobson, Palmieri), 58. Pageau – 4. Weegar (Markström, Coleman), 29. Huberdeau (Šarangovič, Hanifin), 36. Weegar (Duehr, Pelletier), 56. Coleman, 60. Weegar (Huberdeau, Kadri)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, S. Aho I, Pulock, Pelech, Reilly, Mayfield – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Calgary Flames: Markström (Wolf) – C. Tanev, Hanifin, R. Andersson (A), Weegar, Pachal, Kylington – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Duehr, Rooney, Pelletier.
    Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: McCauley, Nicholson – MacPherson, Shewchyk

Diváci: 17 255