Minnesota – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Chicago – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Anaheim – Edmonton 3:5 (kon.)
Buffalo – St. Louis 1:3 (kon.) | Detroit – Vancouver 4:3 (po pr.) | Montreal – Dallas 2:3 (kon.)
NY Islanders – Calgary 2:5 (kon.) | Boston – Washington 0:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
New York Rangers
Sobota 10.02.2024, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:15:04)

3. Philipp Kurashev (CHI) 0+2

Čtvrtá výhra za sebou posunula Rangers před Floridu na druhé místo Východní konference. Chicago teprve potřetí v tomto roce vstřelilo v jednom zápase tři branky a navzdory šesté prohře v řadě získalo první bod od 19. ledna.

Dvě třetiny se utkání v United Center odvíjelo podle papírových předpokladů. Rangers do první přestávky otočili nepříznivý stav a od půlky základní hrací doby drželi náskok 3:1. V závěrečné třetině Newyorčané přehnaně polevili. Na Mrázka vystřelili jen třikrát a Blackhawks díky Folignovi s Dickinsonem upravili stav do remízové podoby. O dva body Rangers přesto nepřišli. V prodloužení jim výhru vystřelil Mika Zibanejad.

62:36 Mika ZIBANEJAD - 3:4

62:36
    3/3
    Rangers právě vstřelili branku!
    Fox vedle Šesťorkina čistě povalil Dickinsona, z čehož vzešlo přečíslení tři na dva. Kreider si mohl vybrat, komu nabije. Nakonec zvolil přihrávku doprava a MIKA ZIBANEJAD noblesně zvedl kotouč nad Mrázkovu levou ruku. Asistence: Chris Kreider, Adam Fox.
    Kreider C., Fox A., Zibanejad M.
    Dickinson J., Vlasic A., Johnson T.

62:01
    Adam Fox zapomněl puk za sebou, když se mu naskytla skvělá příležitost po vhazování. Hosté ještě mohli být rádi, že z toho nebylo žádné propadnutí.

61:53
    Dickinson sáhl do Millerovy střely z levé strany a vyrazil puk do ochranné sítě. Rangers budou pokračovat v útočné třetině.

61:38
    Lafrenière měl na hokejce rozhodnutí. Zibanejad ho vysunul přihrávkou mezi obránce, ovšem zakončení bekhendovým blafákem nabouralo do horní části Mrázkova levého betonu.

60:45
    Dickinson dobrovolně vybruslil ven z útočného pásma. Seth Jones se do něj posléze vrátil, ale Fox mu střelu zleva vychýlil mimo tři tyče.

60:20
    Chris Kreider jako poslední vystřelil v základní hrací době a teď jako první v prodloužení. Křížnou střelu z vrcholku levého kruhu mu pohltila Mrázkova lapačka.

60:01

60:00

59:35
    Petr Mrázek šel rukou po Kreiderově střele na bližší tyč. Vypadá to, že se půjde do pětiminutového prodloužení!
    58:58 Jason DICKINSON - 3:3

58:58
    6/5
    Chicago právě vstřelilo branku!
    V United Center se oslavuje trochu nečekaný comeback na 3:3! Šestnáctým gólem v sezoně ho zařídil JASON DICKINSON, který učebnicově protečoval nahození Setha Jonese k vzdálenější tyči. Asistence: Seth Jones a Philipp Kurashev.
    Jones S., Dickinson J., Foligno N., Kurashev P., Vlasic A., Johnson T.
    Trouba J., Goodrow B., Vesey J., Pitlick T., Miller K.

58:15
    Blackhawks hrají vabank bez brankáře. Za Petra Mrázka naskočil do hry šestý hráč do pole.

57:45
    Panarin si dlouho kryl puk v útočném pásmu, aniž by měl zájem s kýmkoliv kombinovat. To jsou velmi cenné sekundy pro hosty.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. A. Vlasic, 54. N. Foligno (I. Phillips, Kurashev), 59. Dickinson (S. Jones, Kurashev) – 5. Lafrenière (K. Miller, Panarin), 7. Kreider (Fox, R. Lindgren), 30. Brodzinski (Cuylle, Kakko), 63. Zibanejad (Kreider, Fox)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, I. Phillips, Crevier – N. Foligno (A), Kurashev, T. Johnson – Blackwell, Dickinson (A), Joe. Anderson – Katchouk, Entwistle, T. Raddysh – Reichel, R. Pitlick, Donato.
    Trenér: Luke Richardson

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Kakko – Vesey, Goodrow (A), T. Pitlick.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: L´Ecuyer, MacPHee – Knorr, Deschamps

Diváci: 19 995