Sparta – Kometa Brno 4:5 (1:3 po s.n.) | Třinec – Litvínov 5:2 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 0:3 (kon.)
Kladno – Plzeň 3:4 (po pr.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 7:1 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
7:1 (4:1, 2:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 18.02.2024, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Liberec po sérii tří porážek dokázal dvakrát brát plný počet bodů. V prvním utkání do Liberce přijel Litvínov. Do úvodní třetiny vstoupil lépe Liberec, který po dvaceti minutách vedl 2:0. V druhé třetině sice Litvínov srovnal na 2:2, ale domácí v závěru opět odskočili. Závěrečná třetina již patřila domácím, kteří třemi góly zpečetili vítězství 6:2.

Poslední zápas odehrál Liberec na Kladně, kde šel po první třetině do jednogólového vedení. V prostřední části zápasu sice Kladno snížilo, ale tři branky Liberce znamenali vedení již 4:1. Závěr zápasu probíhal podobně jako druhá třetina, jelikož hosté poslali za záda litvínovského gólmana další tři branky, na což Kladno zareagovalo pouze jednogólovým snížením. Liberec tak v posledních dvou zápasech vsítil třináct branek, přičemž obdržel pouze čtyři.

Dynamo po desetizápasové sérii výher prohrálo dvakrát v řadě. Aktuálně se ale již opět dostává do formy, a má na svém kontě dvě vítězství. To první přišlo na ledě Plzně, kde se začalo zlehka, jelikož žádná ze třinácti střel nenašla cestu za záda brankářů. V polovině druhé třetiny se sice domácí dostali do vedení, ale Dynamo dokázalo do konce prostřední části zápasu srovnat. Závěrečná dvacetiminutovka byla již v režii pardubických hráčů, kteří dvěma brankami rozhodli o vítězství 3:1.

V posledním zápase Dynamo hostilo Vítkovice. Bleskový start do utkání předvedl domácí celek, jenž již v sedmé minutě vedl 2:0. V druhé třetině se dostal dokonce do čtyřbrankového vedení. Následně Vítkovice vsítili svou první branku, na kterou Dynamo do dvou minut přineslo odpověď v podobě gólu na 5:1. Hostujícímu celku se ještě do konce druhé třetiny podařilo dvěma góly přiblížit na rozdíl dvou branek. V závěrečné třetině již žádná branka nepadla, a tak Dynamo na Valentýn zvítězilo 5:3.
    Prosadí se dnes Klíma v Pardubicích bodově?

HC Dynamo Pardubice: Pavlát (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    Trenér: Marek Zadina

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Hrenák) – McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Vlach (A), Kel. Klíma – Pérez, Šír, Zachar.
    Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Bohuněk, Svoboda.

Česká hymna dozněla a oba celky se již připravují na úvodní vhazování zápasu.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování zápasu jde na hole Dynama.

00:44
    Pozvolný pokus o útok ukončil Zohorna, který svou průnikovou přihrávkou vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

01:15
    Liberec se usadil v útočné třetině, kde Budík dostal kotouč na modrou, odkud vyslal puk na branku Pavláta. Ten ale dobře viděl jeho pokus a puk schoval do lapačky.

01:53
    5/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice jdou do bleskového vedení! Postaral se o to ONDŘEJ VÁLA, jenž dostal skvělou přihrávku od Říčky do prostoru mezikruží, odkud poslal puk za záda Krále.
    Asistence: Robert Říčka a Adam Musil.
    Vála O., Říčka R., Musil A., Hájek L., Paulovič M.
    McCoshen I., Melancon T., Rychlovský J., Filippi T., Faško-Rudáš M.

03:17
    Dynamo se po gólu drží více na kotouči a aktuálně kombinují v útočné třetině.

03:33
    5/5
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Netrvalo to dlouho a prosazuje se i Liberec. Rychlý útok se zastavil u Mccosheina, který poslal puk do prostoru mezikruží, odkud Hawryluk poslal puk do pardubické branky.
    Asistence: Ian McCoshen.
    Hawryluk J., McCoshen I., Budík V., Najman A., Flynn O.
    Mandát J., Dvořák T., Košťálek J., Poulíček P., Vondráček T.

04:02
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Lukáš Radil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

04:02
    První přesilovou hru zápasu si vyzkouší Liberec, jenž už teď kombinuje v útočném pásmu.

05:35
    Špatná přihrávka mezi obránci vyhání Liberec mimo útočné pásmo.

06:16
    Filippi zkusil štěstí od kraje pravého kruhu, ale neprostřelil Pavláta.

06:36
    Dynamo hraje v plném počtu.

07:29
    Pánik se dostal k odraženému puku přímo před brankou, ale nenašel prostor mezi betony Krále.

07:49
    5/5
    Dynamo opět ve vedení! Navrátilec do sestavy a kapitán Pardubic LUKÁŠ SEDLÁK dostal přihrávku zpoza branky od Hyky, kterou opět z prostoru mezikruží z první vyslal do liberecké sítě.
    Asistence: Tomáš Hyka a Richard Pánik.
    Sedlák L., Hyka T., Pánik R., Dvořák T., Košťálek J.
    Klíma Kel., Šír J., Budík V., Ivan M., Zachar M.

08:03
    Rychlý útok Vondráčka zastavil až Derner, který dokázal pardubického útočníka dobruslit a sebrat mu kotouč.

09:38
    Liberec v tuto chvíli úřaduje v útočném pásmu, ale žádná střela zatím nepřichází.

10:28
    Rychlé přihrávky ihned po vhazování dostali ke kotouči Ivana, který svou ránou trefil pouze střed Pavlátovi branky.

10:59
    Dobré liberecké napadání dělá Dynamu značné problémy v rozehrávce.

11:59
    Rychlý přesun Pánika dostal do šance Sedláka, jenž řekl o přihrávku do pravého kruhu, odkud se snažil překvapit Krále skrytou střelou. Bohužel pro Dynamo byl liberecký gólman připraven.

13:06
    Dynamo se poslední minuty drží více na kotouči a nepouští soupeře příliš k brance Pavláta.

13:36
    Zohorna se dobrou sólovou akcí dostal do útočného pásma, kde hledal na modré Dvořáka, který z první otestoval pozornost Krále.

13:44
    5/4
    Pardubice odskakují o dvě branky! Může za to jíž dvougólový střelec ONDŘEJ VÁLA, jenž dostal nabito na modrou, z které dělovou ránou propálil libereckého gólmana.
    Asistence: Richard Pánik.
    Vála O., Pánik R., Hyka T., Hájek L., Sedlák L.
    Šír J., Aubrecht D., Birner M., Vlach J.

14:45
    Z první to zkusil McCoshen, který nepropálil Pavláta.

15:02
    Jan Mandát – 2 min., hákování.

15:02
    Druhá přesilovka zápasu pro Liberec. První střelu na pardubickou bránu vyslal Filippi. Ten dostal puk do prostoru pravého kruhu, ale dobrý přesun Pavláta znemožnil gólové oslavy.

15:26
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Tomáš Filippi – 2 min., nedovolené bránění.

15:51
    dobrý přesun do útočné třetiny zastavuje ofsajd po Sedlákově zpětné přihrávce na Čerešňáka.

16:19
    Lukáš Radil – 2 min., hákování.

16:49
    Neskutečný zákrok Pavláta! Ten musel zlikvidovat prvotní střelu z pravého kruhu, odkud se puk odrazil před odkrytou branku. Pavlát ale akrobatickým zákrokem zneškodnil i druhou šanci libereckých hráčů a drží Dynamo stále ve dvougólovém vedení.

19:09
    Nebezpečné nahození Vály na branku Liberce Král chytá mezi betony.

19:09
    Richard Pánik – 2 min., hrubost.

Vojtěch Budík – 2 min., hrubost.

19:51
    5/5
    Rychlý přesun dvojice pardubických útočníků končí brankou! Radil v situaci dva na jednoho přesně našel na druhé tyči ROBERTA KOUSALA, který střelou na bližší tyč posílá Dynamo deset vteřin před koncem třetiny do tříbrankového vedení.
    Asistence: Lukáš Radil.
    Kousal R., Radil L., Košťálek J., Dvořák T., Zohorna T.
    Rychlovský J., Faško-Rudáš M., Filippi T., Aubrecht D., Ivan M.

20:00

První třetina je u konce! Gólově bohatá třetina vyšla lépe pro Dynamo, které se již po úvodních dvaceti minutách dostalo do tříbrankového vedení. Druhá třetina začne přibližně v 17:56.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec:
    ze hřiště odchází Daniel Král, přichází Dávid Hrenák.

20:01
    Úvodní vhazování prostřední části zápasu vyhrál Liberec.

20:27
    Ian McCoshen – 2 min., hákování.

21:00
    První pardubickou přesilovku začíná Dynamo dobrou kombinací v útočném pásmu.

21:30
    Puk se sice motal na brankové čáře, ale gól z toho není! Liberec na poslední chvíli podržel jeden z obránců, který kotouč vystřelil.

22:30
    Liberec hraje v plném počtu.

23:15
    Poulíček dostal dobrý kotouč do těsné blízkosti branky, ale nedokázal skórovat.

24:35
    Sedlák se sice dostal sólovou akcí do útočného pásma, ale tam hned o puk přišel.

25:09
    Přízemní střela Hájka netrefila libereckou svatyni.

25:36
    Dynamo se aktuálně drží v útočném pásmu, ale Hrenák zatím bez práce.

26:34
    Rychlá přihrávka Najmana nenašla žádnou z hokejek Liberce. Zakázané uvolnění.

27:02
    Filippi se prodral do útočného pásma, kde zkusil štěstí z úhlu. Jeho střelu ale ještě na poslední chvíli tečoval Najman, který bohužel pro Liberec trefil jen střed Pavlátovi výstroje.

27:02
    Richard Pánik – 2 min., sekání.

27:30
    Bleskový útok hostujícího týmu zastavuje jeden z pardubických obránců a ihned vyhazuje kotouč.

28:16
    Rychlé nohy Vondráčka teď ušetřili pár vteřin z liberecké přesilovky poté, co pardubický forvard sebral puk útočícímu hráči.

29:06

29:56
    Pardubice se snaží nalézt cestu do útočného pásma, ale zatím marně.

30:28
    Souboj v rohu pardubického útočného pásma jde na hole domácích hráčů.

30:49
    Čerešňák se do toho opřel ihned po vhazování a střela nečekaně prošla až k Hrenákovi, který reflexivně puk vyrazil mimo nebezpečí.

31:10
    Kotouč nebezpečně dojel před pardubickou branku, kde ho raději pardubický gólman schovává pod lapačku.

31:53
    Souboj v rohu libereckého útočného pásma ukončuje až hvizd rozhodčího. vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:25
    McCoshen byl vyslán do skvěle šance, ale nedokázal usměrnit puk do odkryté branky!

33:20
    Liberečtí jsou v posledních minutách aktivnější, ale Pavlát stále drží pardubickou branku.

34:35
    Adam Musil dobrou střelou z nápřahu protáhl Hrenáka, který však jeho pokus vychytal.

34:45
    Přesně mířená Košťálkova střela na bližší tyč byla zlikvidována Hrenákovou vyrážečkou.

36:26
    Přesná přihrávka Zohorny na Mandáta byla zastavena bránícím hráčem.

37:40
    Dvořák dostal kotouč do volného prostoru, ale jeho tečovaná střela nenašla cestu za záda Hrenáka.

38:23
    5/5
    Branka číslo pět! Dynamo posílá do čtyřbrankového vedení ROBERT ŘÍČKA, který si převzal puk na modré čáře a v samostatném nájezdu překonal Hrenáka.
    Říčka R., Hyka T., Košťálek J., Sedlák L., Dvořák T.
    Rychlovský J., Hawryluk J., Ivan M., Filippi T., Galvas T.

39:21
    5/5
    Neskutečná souhra útočníků čtvrté pardubické formace! Mandát s PATRIKEM POULÍČKEM vyjeli do situace dva na jednoho, přičemž druhý jmenovaný byl ten, který nakonec vsítil branku do odkryté svatyně.
    Asistence: Jan Mandát.
    Poulíček P., Mandát J., Hyka T., Čerešňák P., Vondráček T.
    McCoshen I., Pérez J., Šír J., Aubrecht D., Zachar M.

40:00

Druhá třetina je u konce! Dlouhý gólový půst se prolomil až v posledních dvou minutách, kdy Dynamo vsítilo hned dvě branky! Závěrečná třetina začne přibližně v 18:48.

40:01

40:01
    Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrává Dynamo.

40:22
    Hyka teď skvěle zpoza branky našel v prostoru mezikruží Pánika, který jen těsně minul pravou tyč liberecké branky.

41:47
    Dobrý přesun Pavláta zamezil Liberci ve skórování.

43:00
    Dynamo se drží od začátku třetiny více na puku, ale žádná šance zatím nepřišla.

43:50
    Zohorna si nedokázal zpracovat skákavý puk, a tak se kotouče zmocňuje Liberec.

44:08
    5/5
    Sedmá branka Pardubic! Radil skvělou prací za brankou stáhl bránící hráče, a poté našel před brankou volného ROBERTA ŘÍČKU, který střelou do odkryté branky zvýšil pardubické vedení.
    Říčka R., Radil L., Musil A., Hájek L., Vála O.
    Hawryluk J., Flynn O., Galvas T., Najman A., Ivan M.

45:29
    Dělová rána Dvořáka od modré orazítkovala pouze zadní mantinel.

45:37
    Tomáš Vondráček – 2 min., hrubost.

David Aubrecht – 2 min., hrubost.

46:25
    Dynamo dobře zastavilo liberecký útok a teď si připravuje protiútok.

47:18
    Chybná přihrávka jednoho z bránících hráčů dostala do šance. Najmana, jenž branku minul.

47:54
    Zmatek před libereckou brankou ukončuje Hrenák, který schovává puk pod lapačku.

48:08
    Až do útočného pásma se probojoval Klíma, jehož následná střela byla zblokována do ochranné sítě.

49:49
    Flynnův pokus z prostoru mezikruží mezi betony Pavláta nevyšel.

51:35
    Liberec aktuálně drží Pardubice v tlaku, ale zatím šance nepřichází.

52:28
    Liberec ihned po zisku kotouče uklidňuje hru a střídá.

53:17
    Ukrytá střela Rychlovského neprošla až k Pavlátovi.

54:20
    Nepřesná přihrávka dostává Dynamo z útočné třetiny.

55:10
    Zmatek před pardubickou brankou ukončuje opět Pavlát zalehnutím kotouče.

56:40
    Richard Pánik – 2 min., faul loktem.

56:46
    Dynamo skvěle vyhrává vhazování a vyhazuje kotouč k liberecké brance.

58:09
    Tečovaná střela McCoshena končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce pardubického gólmana.

58:33
    Křižná přihrávka před pardubickou branku od Faška-Rudáše nenašla žádnou z libereckých hokejek.

59:49
    Liberec se tlačí do pardubické branky, ale gól nepřichází.

Zápas je u konce! Dynamo si pohlídalo závěrečných dvacet minut a zapisuje třetí vítězství v řadě!

Nejlepší hráči utkání
    HC Dynamo Pardubice - Robert Říčka
    Bílí Tygři Liberec - Martin Faško-Rudáš (19:23:49)

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 2. Vála (Říčka, A. Musil), 8. Sedlák (Hyka, Pánik), 14. Vála (Pánik), 20. R. Kousal (Radil), 39. Říčka (Hyka, Košťálek), 40. Poulíček (Mandát), 45. Říčka (Radil) – 4. Hawryluk (McCoshen)

Bílí Tygři Liberec: D. Král (21. Hrenák) – McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Vlach (A), Kel. Klíma – Pérez, Šír, Zachar.