Calgary – Detroit 0:5 (kon.) | Minnesota – Buffalo 2:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 2:5 (kon.)
Tampa – Florida 2:9 (kon.) | Montreal – Washington 3:4 (kon.) | Toronto – Anaheim 9:2 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 6:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:4 (kon.) | San Jose – Columbus 3:4 (kon.)
Vegas – Carolina 1:3 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:6 (po pr.)
Vancouver Canucks
2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Winnipeg Jets
Neděle 18.02.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

59:37
    Domácí zahráli puk vysokou holí a jsou vykázáni z útočného pásma. Teď už nelze být pochyb o vítězství Winnipegu!

57:10
    Canucks odvolali brankáře a zkouší to v šesti!
    49:42 Mark SCHEIFELE - 2:4

49:42
    5/5
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A teď už tuplem ne! MARK SCHEIFELE ve středním pásmu nahrál do strany Kylovi Connorovi, který mu pak kotouč mezi kruhy vrátil. A Scheifele střelou k pravé tyči zvyšuje vedení Winnipegu! Asistence: Kyle Connor, Nate Schmidt.
    Vilardi G., Samberg D., Scheifele M., Connor K., Schmidt N.
    Höglander N., Lindholm E., Pettersson E., Juulsen N., Zadorov N.
    47:47 Gabriel VILARDI - 2:3

47:47
    5/5
    Publikum slavilo další tvrdý hit u mantinelu, o který se postaral Juulsen. Jenže domácím se nepovedlo zachytit puk, kvůli čemuž se povedlo Connorovi dostat přihrávku před brankoviště ke GABRIELOVI VILARDIMU, jenž posílá Winnipeg do vedení! Asistence: Kyle Connor, Mark Scheifele.
    Pionk N., Vilardi G., Morrissey J., Scheifele M., Connor K.
    Garland C., Juulsen N., Blueger T., Myers T., Michejev I.

46:30
    Vancouver se bleskově vrátil a došlo k velkému tlaku do brankoviště. Hellebuyck ale odolal všem třem rychlým střelám Petterssona a Boesera.

44:37
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Neal Pionk – 2 min., držení.

40:00
    Miller sice dostává dvě minuty za nedovolené bránění, ale Scheifele dostává pro změnu dvě minuty za filmování.

38:55
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Nils Höglander – 2 min., vražení na hrazení.

38:28
    Winnipeg vytvořil obrovský tlak na obranu Vancouveru. Appleton z pravého kruhu vypálil do horní tyče a už začínal slavit, než si uvědomil, že puk v brance neskončil. Následně Morrissey vyslal dělovku od modré, která prošla až k Demkovi, jenž úspěšně přerušuje hru a ukončuje nápor soupeře.

35:06
    Schmidt pronikl až k brankovišti Vancouveru, ale trefil jen brankáře Demka svým tělem. Za trest si půjde odpočinout na trestnou lavici. Komerční pauza.
    34:19 Tyler MYERS - 2:2

34:19
    5/5
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Nádherná akce TYLERA MYERSE! Obránce Vancouveru zachytil vyhození Vancouveru na útočné čáře a prokličkoval se skrz les protihráčů až k levému kruhu, odkud bekhendovou střelou propálil Hellebuycka! Bez asistence.
    Boeser B., Miller J., Suter P., Myers T., Cole I.

33:39
    Vilardi se přiřítil k brankovišti Vancouveru z druhé vlny a prošla k němu přihrávka zpoza klece soupeře. Prudká střela švihem z první končí v držení brankáře Demka.

30:49
    Hra je přerušena. Trest obdržel Dillon za nedovolené bránění. Komerční přestávka.
    29:25 Sean MONAHAN - 1:2

29:25
    5/4
    Hosté velmi rychle využívají přesilovou hru! SEAN MONAHAN se procpal ke střele z mezikruží a posílá Winnipeg do vedení! Asistence: Gabriel Vilardi, Mark Scheifele.
    Vilardi G., Monahan S., Morrissey J., Scheifele M., Connor K.
    Hronek F., Lindholm E., Juulsen N., Blueger T.

29:16
    No, Di Giuseppe vyprovokoval bitku, za což dostává dvouminutový trest, ale k tomu také osobní trest.

28:16
    Michejev se výtečně uvolnil za obranu Winnipegu, ze dvou metrů ale nedokázal Hellebuycka prostřelit!

26:31
    Myers mohl strhnout vedení zpět na stranu Vancouveru, z pravé strany ale napálil pouze horní tyč!
    25:16 Gabriel VILARDI - 1:1

25:16
    5/4
    Demko si nepohlídal skulinu mezi svým tělem a levou tyčí, čehož dokonale využil GABRIEL VILARDI! Povedlo se mu vystřelit do boku brankáře Vancouveru, od něhož se puk odrazil do sítě. Asistence: Mark Scheifele, Neal Pionk.
    Pionk N., Vilardi G., Monahan S., Scheifele M., Connor K.
    Miller J., Suter P., Juulsen N., Zadorov N.

23:48
    Nils Höglander – 2 min., hrubost.
    20:19 Noah JUULSEN - 1:0

20:19
    5/5
    Nejlepší možný vstup Vancouveru do druhé třetiny! Garland zavezl puk do útoku po levém křídle a nacentroval před brankoviště. Tam se puk zasekl o brusli bránícího protihráče a zůstal ležet na místě, čehož využil NOAH JUULSEN. Obránce Canucks se přiřítil k brankovišti a přizvedl střelu nad rameno Hellebuycka. Asistence: Conor Garland, Ilja Michejev.
    Garland C., Juulsen N., Blueger T., Michejev I., Zadorov N.
    DeMelo D., Lowry A., Appleton M., Morrissey J., Niederreiter N.

13:00
    Vancouver si zahraje přesilovku. Schmidt dostává dvě minuty za krosček na Garlanda.

07:01
    Není to gól, rozhodčí rozpažil. Nakonec je odůvodněním to, že byl Demko natlačen s pukem do branky protihráčem.

07:01
    Nebo neudržel? Rozhodčí jdou k videu. Puk byl za brankovou čárou v určitou chvíli podle opakovaných záběrů, otázkou ale nyní je to, jestli bylo už předtím písknuto.

07:01
    Obrovská šance Scheifeleho, který se před brankovištěm natlačil ke dvěma dorážkám po střele Connora. Demko udržel puk před brankovou čárou!

06:39
    Myers u mantinelu trefil Iafalla dost nešetrně na hlavu a putuje na trestnou lavici za faul loktem. Komerční pauza.

04:54
    Náhle přišel obrovský tlak domácího týmu a tři rychlé střely Boesera a Sutera. Hellebuyck ustál hodně krušné chvíle, než obrana Winnipegu vyhodila na zakázané uvolnění.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 21. Juulsen (Garland, Michejev), 35. T. Myers – 26. Vilardi (Scheifele, Pionk), 30. Monahan (Vilardi, Scheifele), 48. Vilardi (Connor, Scheifele), 50. Scheifele (Connor, Schmidt)

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, T. Myers, Zadorov, Juulsen – Höglander, E. Lindholm, E. Pettersson (A) – P. Suter, J. Miller (A), Boeser – Michejev, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Perfetti, Monahan, Ehlers – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Naměstnikov, Iafallo.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Pochmara, Furlatt – Galloway, Pancich

Diváci: 18992