Kometa Brno – Mladá Boleslav 9:6 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 4:1 (kon.)
Berani Zlín
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Motor České Budějovice
Neděle 18.02.2024, 14:00 • Zlín, Trinity Bank Arena Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

Zlín si během zápasu vybudoval, především díky přesilovým hrám, tříbrankové vedení. Hosté sice dokázali snížit po Pitelově dorážce, ale Berani drama nedopustili, hru bez brankáře potrestal Laciga, takže si domácí připisují velmi důležité tři body do tabulky. (16:08:35)

59:27
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Matěj Zavřel – 2 min., podrážení.

58:53
    Po pádu jednoho z Budějovických je posunuta Uherkova branka.

58:21
    Jakub Heš se nabízel svému spoluhráče v rychlé protiakci, přihrávka na něj však neprošla.

58:04
    Hosté už neodvolávají brankáře, o výsledku zápasu je zřejmě rozhodnuto.
    57:33 Adam LACIGA - 4:1

57:33
    5/6
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín potvrzuje své vedení gólem do prázdné branky. ADAM LACIGA vyjel s pukem ze svého obranného pásma a z dálky trefil odkrytou klec. Asistence: Tomáš Pilát, Jakub Čechmánek.
    Laciga A., Pilát T., Čechmánek J., Zavřel M., Špaňhel M.
    Kusak M., Sochor A., Tomas R., Hoch Š., Pitel R., Kříž Mar.

57:04
    Tomas si obhodil svého obránce, ale střela přesná nebyla.

56:18
    Uherek zastavil střelu ze strany ramenem.

56:05
    Berani už mohli jít na prázdnou branku, ale zastavil je ofsajd.

55:59
    Zakázané uvolnění domácích.

55:45
    Hosté hrají bez brankáře.

54:52
    Uherek si skvěle našel schované nahození, jeho vyrážečka zaúřadovala.

54:38
    Oddechový čas pro tým HC Motor České Budějovice.
    54:25 Richard PITEL - 3:1

54:25
    5/5
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A je tu snížení! Po zmatku před Uherkem některý z hostů šikovně štouchnul do puku, který dojel za brankovou čáru. Tímto hráčem byl RICHARD PITEL. Asistence: Marcel Kříž, Radek Tomas.
    Pitel R., Kříž Mar., Tomas R., Bystřický J., Buzek A.
    Zavřel M., Lukaštík O., Laciga A., Čechmánek J., Pilát T.

53:28
    Berani ve včerejším utkání vedli touto dobou o čtyři branky, ale zápas skončil remízou, tento kolaps určitě nebudou chtít opakovat.

52:50
    Pitel se v přečíslení dva na jednoho nabízel před brankou, ale přirávka na něj neprošla.
    50:39 Jakub ČECHMÁNEK - 3:0

50:39
    5/5
    Pár vteřin po konci přesilové hry se Zlín prosazuje. Tečované nahození Piláta propadlo Maříkovi výstrojí a puk doklouzal až za brankovou čáru. Branka je připsána JAKUBU ČECHMÁNKOVI. Asistence: Tomáš Pilát, Adam Klimek.
    Čechmánek J., Pilát T., Klimek A., Laciga A., Zavřel M.
    Aulický V., Hoch Š., Placek P., Willmann M., Kusak M.

49:59
    Deset minut před koncem základní hrací doby byl puk sražen do ochranné sítě.

49:41
    Holba vybojoval útočné pásmo pro svůj tým.

49:08
    Kříž se v začátku oslabení hnal do útoku, ale byl rychle zastaven.

48:37
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Michal Kusak.

48:08
    Aulickému puk na modré přeskočil hůl.

47:23
    Sochor zachytil vyhození podél mantinelu, v zápětí se ovšem Berani osvobodili.

46:57
    Čechmánek obětavě zblokoval tvrdou střelu od modré.

46:16
    První polovina dlouhé přesilovky žádnou větší šanci nevytvořila.

45:42
    Čechmánek po vyhození za pukem nespěchal a šel radši vystřídat.

44:51
    Budějovicím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

43:36
    Jeden z Budějovických zůstává ležet na ledě za brankou Maříka po tvrdém zákroku Lukáše Heše, ten oslabí svůj tým na pět minut.

42:50
    Pilát jel sám na branku, jeho první střela trefila vyrážečku, letící odražený puk pak netrefil.

42:13
    Uherek toho moc neviděl, ale puk ho trefil do připravené vyrážečky.

41:26
    Willman nepřesně střílel od modré.

41:13
    Matěj Zavřel – 2 min., vysoká hůl.

40:47
    Na druhé straně si Uherek málem srazil puk do své branky, ale rychle si to uvědomil a vyrazil ho mimo.

40:35
    V přečíslení tři na jednoho Laciga minul okrytou část branky, puk se mu svezl.

40:13
    Uherek si připisuje první zákrok třetí části hry.

40:01
    Úvodní buly pro hosty.

40:01

I v druhé třetině padla jedna branka, opět to bylo v přesilovce, když velký tlak využil Martin Vaculík po pěkné přihrávce Klimka. Viděli jsme několik šancí na obou stranách, Jakub Heš jen těsně nestihl zasunout puk po otočce kolem branky, na druhé straně se Pitel hnal sám na Uherka v oslabení, ale nedokázal ho překonat. Domácí jdou tedy do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem.

40:00

39:52
    Kříž zkoušel tečovat na zadní tyči, ale jeho pozice byla velmi těžká.

39:43
    Pitel se snažil proháčkovat před Uherka, ještě nahrával do druhé vlny, puk však za brankářem neskončil.

38:35
    Útočné snažení domácích zastavil ofsajd.

37:37
    Kříž dostal přihrávku před Uherka, ale nedokázal se otočit do dobré střelečké pozice.

37:10
    Jakub Heš se otočil kolem branky soupeře, ale Maříkův beton byl rychlejší.

36:50
    Domácí skvěle kombinují, jejich přihrávky jsou velmi přesné.

36:23
    Lukáš Heš ukazuje svou velkou fyzickou sílu, když si puk pokryje tělem, je téměř k nezastavení.

34:32
    Uherek se rychle přesouval od tyče k tyči, ale puk se odrazil nepříhodně a do protipohybu, naštěstí pro něj jen mimo tři tyče.

33:48
    Vaculíkova formace opět zatápí rozehrávce soupeře.

33:18
    Ofsajd Budějovic.

32:23
    Laciga s Pilátem jeli do šance dva na dva, ale první jmenovaný dvojnádobnou kličku přehnal.

32:13
    Uherek si poradil se dvěma nahozeními po buly za sebou.

31:41
    Lukáš Heš při napadání vybojoval puk, což vyústilo ve velký tlak, kdy on i Vaculík měli několik šancí, ale třetí branku nevybojovali.

30:42
    Opět Vaculík v šanci, ale před brankou promáchnul.
    29:43 Martin VACULÍK - 2:0

29:43
    5/4
    Budějovice obrovský tlak Beranů neustály. Několikrát se jim nepodařilo vyhodit, až nakonec úplně propadly, Klimek nahrál MARTINU VACULÍKOVI až před prázdnou branku a zlínský reprezentant se nemýlil. Asitence: Adam Klimek, Jakub Heš.
    Vaculík M., Klimek A., Heš J., Heš L., Nábělek P.
    Placek P., Sochor A., Pitel R., Willmann M.

29:00
    Vaculík to zkoušel beckhandem.

28:49
    Lacigovo nahození od modré Mařík schoval v lapačce.

28:15
    I podruhé v oslabení se Pitel hnal do úniku, ale puk mu byl čistě vypíchnut.

28:08
    A máme tu faul i na druhé straně, jeden ze Zlínských se při přejezdu modré čáry natáhl jak široký tak dlouhý, Kusak jde na trestnou lavici.

27:13
    Po Hochově střele ještě Pitel dorážel z úhlu, Uherek stále drží čisté konto.

26:20
    Pilát se nabízel Čechmánkovi v protiútoku, ale ten ho beckhandovou přihrávkou nenašel.

25:53
    Pitel byl při průniku zahákován, hosté mají možnost srovnat.

25:02
    Beranům se nedaří dobře rozehrát.

23:50
    Přesilovka domácích větší šanci nepřinesla.

22:34
    Pitel jel sám na branku Uherka, brankáře si položil, ale ten stihl natáhnout lapačku do vzduchu, takže střelu beckhandem vyrazil těsně vedle tyče.

21:55
    Úvodní tlak domácích vyústil v faul Kusaka, který se provinil hákováním.

20:36
    Velká šance hned v první minutě, Čechmánek obral Remeše o puk, vystřelil do betonu, Klimek ještě mohl dorážet, ale odkrytou klec netrefil.

20:01

O výsledku první třetiny rozhodla přesilová hra Beranů po netradičním přestupku v podobě zdržování hry špatným postavením na buly, kterou využil přesnou střelou Martin Holba. V celé první části hry byli domácí aktivnější a vytvořili si více šancí, včerejší náročný zápas s Plzní je zřejmě nijak neovlinil.

20:00

19:59
    V poslední minutě první třetiny se už jen dohrává. V poslední vteřině to neúspěšně zkusil Klimek.

19:12
    Budějovice se ubránily, hrají v plném počtu.

17:59
    I další buly šlo pro hráče Budějovic, domácí začínají od Uherka.

17:35
    Úvod přesilové hry Zlínu nevychází, nemůže se dostat do útočného pásma.

17:14
    Další možnost přesilové hry pro Berany, fauloval při zmatku před Maříkem.

17:02
    Humeník tečoval střelu před Uherkem, ten si poradil.

16:25
    Lukáš Heš si výborně podržel puk, ještě nahrával Vaculíkovi před branku, ale ten neměl volnou hůl.

16:04
    Ledaři jsou povolání na led, aby odstranili kapky krve z hrací plochy.

16:04
    Lacigovi se odrazil puk přímo do obličeje a v předklonu odjíždí na střídačku.

15:14
    Hosté často chybují v rozehrávce, naopak Beranům to dnes lepí.

13:57
    Několik dalších šancí měli domácí, střelec první branky Martin Holba se pokusil otočit kolem branky, ale trefil jen beton Maříka, ani následné dorážky jeho spoluhráčů neměly kýžený efekt.

12:51
    Velká šance ihned po buly, Lukáš Heš nahrával z velkého úhlu Vaculíkovi před prázdnou branku, ten byl v poslední chvíli atakován, což se nelíbilo domácí střídačce.

12:41
    Adam Burian zachytil rozehrávku soupeře, střelou však trefil jen blokující hokejku.

11:58
    Hostům chybí přesnost střelby, slibné akce končí jen dunivým odrazem puku od zadního plexiskla.

11:04
    Českobudějovičtí vyhodili šikovně na Uherkovu branku, takže se nepískalo zakázané uvolnění, a dokonce získali vhazování v útočném pásmu.
    10:10 Martin HOLBA - 1:0

10:10
    5/4
    Přesilovka je využita, domácí jdou do vedení. MARTIN HOLBA dostal nabito na pravé straně a nekompromisně vymetl horní růžek branky. Asistence: Matyáš Zavřel, Adam Laciga.
    Holba M., Zavřel M., Laciga A., Čechmánek J., Pilát T.
    Kříž Mar., Hoch Š., Bystřický J., Buzek A.

09:30
    Mařík měl menší problémy se zpracováním puku, ale nakonec ho skryl pod svou lapačkou.

09:14
    Budějovice se na začátku oslabení dvakrát osvobodily.

08:41
    HL – zdržování hry / porušení postupu vhazování, odpyká Daniel Kotous.

08:40
    Pět Beranů je připraveno k vhazování, rozhodčí něco řeší s trenéry hostů.

08:40
    Buly před Maříkem se dvakrát opakovalo, uvidíme, zda budou rozhodčí vylučovat za zdržování hry.

08:29
    Uherkovi projel puk pod betonem a projel jen pár centimetrů kolem jeho pravé tyče.

07:48
    I další akci Budějovic zastavil obránce Beranů Matyáš Zavřel díky skvělému vypíchnutí.

07:18
    Přečíslení 3 na 2 zastavil Zavřel.

06:50
    Icing Motoru.

05:36
    Velký tlak formace Hešů s Vaculíkem, hosté se ne a ne osbbodit, brankář Mařík často vůbec nevěděl, kde byl puk a byl mimo pozici, ale brankou tato dlouhá akce neskončila.

05:01
    Buzek napřáhl od modré, ale jeho spoluhráč střelu srazil mimo.

04:15
    Uherek si připsal pohodový zákrok po střele z levého křídla.

02:43
    Tomas to zkoušel z první, trefil jen beton Uherka.

02:11
    I druhý přechod modré čáry Budějovic skončil neúspěchem.

01:35
    První přesilovka pro hosty, Berani se osbobozují.

01:20

01:10
    Vaculík se snžažil probít před branku soupeře, jeho střele beckhandem neměla šanci.

00:12
    Ihned v prvním útoku se dostal ke střele Laciga, ale těsně minul branku.

00:01

Týmy jsou již připraveny k úvodnímu buly.

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Burian, Lukaštík, Nábělek, Šišák, Špaňhel, Zavřel – Čechmánek, J. Heš, L. Heš, Holba, Kaláč, Klimek, Laciga, Pešák, Pilát, Pražan, Vaculík.
    Trenér: Juraj Jurík

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – T. Tůma, Placek, Březina, Vachun, Willmann (A), Buzek, Bystřický – Humeník, Pitel (C), Kotous, Jan Seidl, Hoch, Mar. Kříž (A), Sochor, Remeš, Tomas, Aulický, Kusak.
    Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Held, Kohoutek – Kráľ, Hrabal.

Jihočeši začali nadstavbovou skupinu osmi prohrami v řadě, nepříznivou sérii ale zlomili, z posledních deseti zápasů získali 20 bodů, stále jsou však ohroženi sestupem díky velké vyrovnanosti všech celků. V letošní sezoně se jim proti ševcům daří, dvakrát jim nastříleli šest branek, získali tedy šest bodů a dnes jim budou chtít uštědřit další porážku.

Berani Zlín
    Berani se na začátku soutěže hledali, ale v posledních utkáních ukazují zlepšenou prohru. Z posledních 8 utkání získali 16 bodů, velmi cenná výhra je především ta proti Pardubicím. Od dalšího skalpu silného soupeře nebyli daleko ani v posledním zápase proti Plzni, ale díky své nedisciplinovanosti ztratili vedení o čtyři branky, které měli ještě 7 minut před koncem, takže si ze zápsu odvezli jen bod. Tuto smolnou porážku musí hodit rychle za hlavu, protože program Extraligy juniorů žene dál, dnes je čeká odložený duel proti Českým Budějovicím, což znamená už čtvrtý duel během sedmi dní.

Další klíčové utkání čeká oba aktéry dnešního utkání. První čtyři celky z části poražených totiž ostoupí do play-off a vyhne se skupině o záchranu, na jejímž konci jeden z týmů sestoupí z Extraligy juniorů. Plzeň a Pardubice mohou být v klidu díky svému patnáctibodovému polštáři, ale celky z Litvínova, Hradce Králové, Olomouce, Přerova a právě dnešní soupeři mezi sebou mají rozdíl pouhých pěti bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Marek Valkovič

Branky a nahrávky: 11. Holba (Zavřel, Laciga), 30. Vaculík (Klimek, J. Heš), 51. Čechmánek (Pilát, Klimek), 58. Laciga (Pilát, Čechmánek) – 55. Pitel (Mar. Kříž, Tomas)

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Burian, Lukaštík, Nábělek, Šišák, Špaňhel, Zavřel – Čechmánek, J. Heš, L. Heš – Holba, Kaláč, Klimek – Laciga, Pešák, Pilát – Pražan, Vaculík.

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – T. Tůma, Placek, Březina, Vachun, Willmann (A), Buzek, Bystřický – Humeník, Pitel (C), Kotous – Jan Seidl, Hoch, Mar. Kříž (A) – Sochor, Remeš, Tomas – Aulický, Kusak.

Rozhodčí: Held, Kohoutek – Kráľ, Hrabal