Real Sociedad – Mallorca 1:1 (4:5 po pen.)
po penal. (4:5)
Real Sociedad San Sebastian
1:1 (0:0)
RCD Mallorca
Úterý 27.02.2024, 21:30 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělský pohár • Semifinále

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (00:35:57)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 12:5. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:19.

Mallorca postupuje do finále poháru poprvé od sezony 2002/03, kdy dokázala celou soutěž vyhrát. Stalo se tak na stadionu v Elche, kde porazila 3:0 aktuálně třetiligovou Huelvu. O gólové trefy se tehdy postarali Walter Pandiani a Samuel Eto'o. O letošním soupeři týmu z Baleárských ostrovů se rozhodne ve čtvrtek v zápase mezi Bilbaem a Atléticem Madrid.

Tříhodinové drama v Reale Arena má pro domácí barvy smutný konec. Real Sociedad takřka celý zápas dobýval obranu Mallorcy. Nebyl ale produktivní a od 50. minuty dokonce prohrával z hlavičky Giovanniho Gonzáleze. Jedinkrát se na Basky usmálo střelecké štěstí v 71. minutě. Do prodloužení poslal zápas střídající Oyarzabal a stejný muž sehrál klíčovou roli i v penaltové loterii, když si jako jediný vylámal zuby na brankáři Greifovi.

Sergi DARDER proměnil rozhodující penaltu

5. série
    4:5
    Mallorca je ve finále Copa del Rey! Álex Remiro poprvé vystihl směr penalty, ale na dobře umístěnou střelu Sergiho Dardera stejně nedosáhl.

5. série
    4:4
    Greifovi chyběl kousek, ale nakonec na Beckerovu střelu až ke své pravé tyči nedosáhl. San Sebastián žije, ale teď potřebuje první nezdar Mallorcy.

4. série
    3:4
    Střelci hostů jsou dál neomylní. Remiro se zase odrazil ke své pravé tyči, zatímco Nemanja Radonjić posílal míč na druhou stranu.
    Martín ZUBIMENDI

4. série
    3:3
    Martín Zubimendi napodobil Mascarella plazivou střelou do protipohybu Greifa.

3. série
    2:3
    Omar Mascarell za masivního pískotu fanoušků kopl penaltu do pravého spodního rohu. Remiro ani potřetí netipl správnou stranu.

3. série
    2:2
    I další penaltu měl na starost hráč z lavičky. Jon Ander Olasagasti si vzal minimální rozběh a neomylně uklidil míč k pravé tyči.
    Manu MORLANES

2. série
    1:2
    Stejně jako v případě Turrientese se prosadil také Manu Morlanes. Mallorca vede 2:1.

2. série
    1:1
    Beñat Turrientes dává Baskům naději penaltou kopnutou do pravé části brány. Greif tentokrát skákal špatným směrem.

1. série
    0:1
    Vedat Muriqi moc fotbalového umu po svém příchodu nepředvedl, nicméně teď při penaltě suverénně skóroval do protipohybu Remira.
    Mikel OYARZABAL jako jediný v penaltovém rozstřelu neuspěl

1. série
    0:0
    Greif navazuje na svou chycenou penaltu ze závěru první půle! Skokem k levé tyči dokázal zastavit přízemní střelu Oyarzabala.