Real Sociedad – Mallorca 1:1 (4:5 po pen.)
po penal. (4:5)
Real Sociedad San Sebastian
1:1 (0:0)
RCD Mallorca
Úterý 27.02.2024, 21:30 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělský pohár • Semifinále
    Sergi DARDER proměnil rozhodující penaltu

5. série
    4:5
    Mallorca je ve finále Copa del Rey! Álex Remiro poprvé vystihl směr penalty, ale na dobře umístěnou střelu Sergiho Dardera stejně nedosáhl.
    Mikel OYARZABAL jako jediný v penaltovém rozstřelu neuspěl

1. série
    0:0
    Greif navazuje na svou chycenou penaltu ze závěru první půle! Skokem k levé tyči dokázal zastavit přízemní střelu Oyarzabala.

113
    Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Robin Le Normand).

106
    Střídání v týmu RCD Mallorca:
    ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Nemanja Radonjić.

106
    ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Omar Mascarell.

105+4
    Muriqi před hlavičkovým soubojem vší silou narazil do Robina Le Normanda a v úplném závěru první půle prodloužení spatřil od sudího Manzana žlutý trest.

104
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Jon Ander Olasagasti.

104
    ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Umar Sadiq.

99
    ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Sergi Darder.

99
    ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato.
    96. Samuel Costa dvakrát zachraňoval situaci na brankové čáře

96
    Turrientes se Zubeldiou přenesli těžiště k centrujícímu Kubovi. Samuel Costa z brankové čáry odkopl hlavičku těsně bráněného Merina a pak tělem zlikvidoval i volej Kierana Tierneyho. Domácí reklamují, že balon už byl celým objemem za brankovou čarou. Do akce půjde VAR.

91
    ze hřiště odchází Javi Galán, přichází Kieran Tierney.

88
    Hamari Traoré si lacino nechal utéct balon na pravém křídle. Za zdržování u házení autu vyfasoval žlutou kartu Jaume Costa.

79
    ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Beñat Turrientes.

72
    ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Manu Morlanes.
    71. Mikel OYARZABAL - 1:1

71
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Velký tlak San Sebastiánu je přetaven v zasloužené vyrovnání! Brais Méndez odčinil neproměněnou penaltu z konce první půle bezvadně načasovanou kolmicí do běhu MIKELA OYARZABALA, který utáhl křížnou střelu mimo dosah Dominik Greifa.

63
    ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Mikel Oyarzabal.

62
    ze hřiště odchází Abdón Prats, přichází Vedat Muriqi.
    50. Giovanni GONZÁLEZ - 0:1

50
    Mallorca právě vstřelila branku!
    To jsou věci, Mallorca otevřela skóre z první střely na branku v rámci celého dvojzápasu! Larin s Danim Rodríguezem si na křídle zakombinovali s Jaume Costou. Na jeho brilantní centr si z pozice pravého beka naběhl GIOVANNI GONZÁLEZ a hlavičkou na zadní tyč nedal Remirovi žádnou šanci na zákrok. Šťastného střelce zapomněl bránit Galán.

46
    ze hřiště odchází André Silva, přichází Sheraldo Becker.
    45+1. Méndez promarnil penaltu za ruku Raílla

45+1
    Méndez ze značky pokutového kopu ale selhal! Přízemní střelu na osu branky mu Dominik Greif nohou vykopl.

45
    Real Sociedad obdržel před koncem poločasu velikánský dárek! Antonio Raíllo levou rukou sáhl do přihrávky směřující k Silvovi a rozhodčí Manzano neprodleně nařídil penaltu.

21
    Územní převaha San Sebastiánu pokračovala Copeteho faulem na Kuba, za který byla poprvé udělena žlutá karta.

Michal Břuchanský

Branky: 71. Oyarzabal – 50. G. González

Karty:   113. Le Normand (RSC) – 21. Copete (MLR), 88. J. Costa (MLR), 105+4. Muriqi (MLR)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 12:5. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:19.
    Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán (91. Tierney) – Méndez (79. Turrientes), Zubimendi, Merino (C) (104. Olasagasti), Zacharjan (63. Oyarzabal) – Kubo (104. Sadiq), Silva (46. Becker).
    Náhradníci: Marrero – Aramburu, U. González, Magunazelaia, Pacheco.

Trenér: Imanol Alguacil

RCD Mallorca: Greif – G. González, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa (99. Lato) – A. Sánchez (72. Morlanes), S. Costa (106. Mascarell), Rodríguez (99. Darder) – Larin (106. Radonjić), Prats (62. Muriqi).
    Náhradníci: Cuéllar, Rajković – Llabrés, Nastasić, Vidal.

Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Manzano – Rodríguez, Nicolás