Velká Británie – Kanada 2:4 (kon.) | Francie – Kazachstán 1:3 (kon.) | Rakousko – Dánsko 1:5 (kon.)
Polsko – Lotyšsko 4:5 (po pr.) | Norsko – Česko cz 3:6 (kon.) | USA – Německo 6:1 (kon.)
Rakousko
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Dánsko
Sobota 11.05.2024, 16:20 • O2 arena, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

58:22
    Peter Schneider (AUT) zastavil sekáním rozvíjející se útok Dánů. Čeká ho pobyt na trestné lavici.

48:27
    Další početní výhoda pro Dánsko, které může využít faulu kolenem v podání Paula Stapelfeldta (AUT).

40:51
    V úvodu třetí části si Dánové zahrají přesilovou hru. Benjamin Nissner vrazil protihráče na mantinel a odpyká si tak dvě minuty na trestné lavici.

30:33
    V souboji v pravém rohu útočného pásma dostal do obličeje rakouský útočník Rohrer. Dvě minuty si za to půjde odpykat obránce Jesper Jensen Aabo (DEN).

26:52
    Dánsko si zahraje přesilovou hru, za držení je vyloučen David Maier (AUT).

14:58
    První kompletní přesilovka pro Rakušany, dvě minuty za držení hole totiž dostává Jesper Jensen Aabo (DEN).

12:51
    Hra na ledě se rychle srovná, vysokou holí totiž v útočném pásmu zahrál Mikkel Aagaard (DEN).

12:35
    Na trestnou lavici putuje podruhé Marco Rossi (AUT), který poslal na mantinel jednoho z Dánů. Ti si zahrají svoji druhou přesilovku.

08:00
    Diváci v pražské aréně uvidí první přesilovou hru utkání. Marco Rossi (AUT) putuje za nedovolené bránění na dvě minuty na trestnou lavici.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Šimon Rogner

Adéla Kvapilová

Branky a nahrávky: 20. Ganahl (Haudum, Rohrer) – 14. M. Lauridsen (Blichfeld, Russell), 17. Storm, 39. Blichfeld (Wejse, O. Lauridsen), 54. Scheel (Bruggisser, Jensen), 59. Blichfeld (Aagaard, Russell)

Rakousko: Madlener (Kickert) – Zündel, Heinrich (A), Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Stapelfeldt, Brunner – Schneider, Raffl (C), Nissner – Zwerger, Rossi, M. Huber – Ganahl (A), Rohrer, Haudum – Wukovits, Thaler, P. Huber.
    Trenér: Roger Bader

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen (A), Jensen Aabo (C), Jensen, Bruggisser, Larsen – Aagaard, Russell (A), Blichfeld – From, True, Olesen – Andersen, Mølgaard, Scheel – Storm, Wejse, Poulsen – Schultz.
    Trenér: Mikael Gath

Rozhodčí: Holm (SWE), Schrader (GER) – Briganti (USA), Hynek (CZE)

Diváci: 15 719