Chomutov – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Znojmo – Hr. Králové 3:5 (kon.) | Jihlava – Beroun 4:0 (kon.)
Benátky n/J – Havlíčkův Brod 3:2 (po s.n.) | Ústí n/L – Tábor 3:1 (kon.) | Písek – Třebíč 0:1 (kon.)
Olomouc – Kadaň 4:3 (kon.) | Chrudim – Litoměřice 3:2 (kon.)
HC Chrudim
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
HC Stadion Litoměřice
Středa 15.09.2010, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • 1. liga (ČR)

V závěrečné třetině se domácí celek ocitl v nepochopitelné letargii a po snížení Slížka v přesilové hře se začal třást o výsledek. Naopak hostům narostla křídla a v další přesilové hře vyrovnal Vobořil. Spasiteli Orlic se stala dvojice Zdráhal - Semorád, která zajistila vítěznou branku. V napínavém zápase se tedy nakonec radují domácí, kteří porazili HC Stadion Litoměřice 3:2.

60:00

59:50
    Další nebezpečná střela končí nad Svobodovou brankou.

59:47
    Domácí znovu v oslabení a při power-play to bude 4/6. Na trestnou lavici odjíždí Jan Zdráhal poté, co sevřel rukavicí kotouč a vyhodil na střídačku.

59:37
    Kotouče sviští brankovištěm, nepříjemné chvilky pro domácí.

59:25
    Kotouč je zašlápnut u mantinelu. Vhazování po levé straně domácí klece se opakuje.

59:13
    Po mele před Svobodou se vhazuje v útočném pásmu Litoměřic.

59:06
    Litoměřice hrají power-play, Volke míří na střídačku.

58:30
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Zmýlená do třetice neplatí. Chrudimským spasitelem se stává asistující Zdráhal, který vzal zodpovědnost na svá bedra a po levém křídle prokličkoval vším co mu stálo v cestě. Adresovanou přihrávku do brankoviště pak nekompromisně proměnil JAN SEMORÁD. Asistence: Jan Zdráhal

58:00
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny a vypadá to, že hned v prvním utkání budeme svědky prodloužení.

57:32
    Hráči Stadionu si dobře čekají na útoky domácího mužstva, které to má s kombinací čím dál složitější.

56:41
    Další nemohoucnost v obranném pásmu zachránila chyba útočícího obránce u mantinelu, který propustil kotouč do středního pásma.

55:53
    Už poněkolikáté se hosté po jednoduché přihrávce křížem středního pásma ocitají tváří v tvář Svobodovi. Tentokrát, střelcem na terč jménem Svoboda, Střítezský.

55:16

55:03
    Přeučil pálí mimo.

54:12
    Domácí polevili ve své pozornosti a vedoucí branku měl na své hokejce znovu Šinágl, kterého tentokrát v úniku Svoboda vychytal.

53:48
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hloupý kdo dává, chytrý kdo bere. Tohle pořekadlo asi znají Litoměřice velmi dobře. Na dvakrát se dělovkou z kruhů prosazuje MILAN VOBOŘIL a vyrovnává skóre. Bez asistence.

53:32
    Obětavý pád Toužimského zabránil jisté brance!

53:16
    Ze dvou podobných zákroků si teď rozhodčí vybrali ten druhý na straně domácího celku, který se rázem ocitá ve třech. Na lavici trestů usedá Jan Šeda.

52:52
    A Chrudimským bude pořádně horko. Za hákování vyloučen Robert Krejnus. Přesilová hra hostí 5/4.

52:10
    Naopak hosté při chuti využívají stažení domácího týmu k dalším výpadům.

51:53
    Domácí celek po snížení hostí znervózněl. Několik nepřesností vyústilo v ofsajd Orlic.

51:02
    A samotný postižený LADISLAV SLÍŽEK nabídnutou příležitost proměňuje. V brejku nedal Svobodovi sebemenší šanci a zakončil svůj únik blafákem pod horní tyč. Asistence: Petr Macek

50:44
    Slížkovi se podařilo vyhrát buly a sám se vydal před bránu. Nepříjemnou situaci vyřešil Tomáš Kaut hákováním. Přesilovka hostí.

50:41
    Svobodův precizní pohyb v brankovišti slaví další úspěch. Tentokrát si počíhal na pokus Tvrzníka.

50:12
    Přeučil prokličkoval až za modrou čáru, do jeho střely se obětavě vrhnul Klejna.

50:12
    Dnešní utkání sleduje 380 diváků.

49:41
    To je to, co domácí nutně potřebovali, protože díky icingu nemohli vystřídat a hosté je nebezpečně válcovali v obranném pásmu.

49:36
    Oddechový čas pro domácí.

49:36
    Až teď vyhazuje obrana Orlic kotouč. Bohužel přes všechny čáry.

48:46
    Zasahuje Svoboda, ale kotouč se nedaří z pásma dostat. Chrudim již je dlouho na ledě a nedaří se vystřídat. Litoměřice mocně buší na domácí klec.

48:23
    Tlak hostí stále trvá.

48:01

47:34
    Litoměřice stále drží pásmo. Po střele Evana se rozvlnila boční síťka.

46:53
    Malá minela druhého gólmana - Volkeho, kterému se nepodařilo vyhodit kotouč, který po úmyslu odpálit nechal jen za sebou.

46:25
    Před Svobodu se proháčkoval Šinágl, Svoboda si na něj počkal a nenechal se přelstít jeho šikovnou kličkou.

46:01
    Martinka nahodil do útočného pásma, kotouč se odrazil ke Svobodovi, který nešťastně přestřelil plexisklo. To nutně znamená 2 minuty vyloučení. Domácí gólman se v diskusi s rozhodčími odvolává na diváky za plexi, rozhodčí ovšem nekompromisně signalizuje trest.

45:45
    Efektní rybičkou likviduje Volke pokus Jaroměřského!

45:18
    V útoku vedle Žáka a Krále se objevuje Michal Klejna.

44:10
    Po nahození Horčičky se kotouč odrazil od zadního mantinelu k levé tyči chrudimské branky a obrana spolu se Svobodou musela řešit ošemetnou situaci.

43:53
    Volkeho vyrážečka v akci, úspěšný zákrok gólmana Stadionu.

43:31
    Na chvíli nechali rozhodčí Litoměřice v dobré víře, že přechod modré čáry proběhl v souladu s pravidly, nakonec se však přeci jen pískalo.

43:00
    Domácí znovu zahrozili, po důrazné akci je posunuta branka, kterou stráží Volke. Vhazuje se v útočném pásmu domácích.

42:26
    Jiří Martinec se po nepřesnostech soupeře zmocnil puku, ovšem tvrdě narazil do obrany hostí. Na ledě zůstala jeho přilba i rukavice a otřesen odjel na střídačku.

41:59
    Kloz se ne modré vyhnul domácí obraně a zamířil do růžku chrudimské branky, kde zasáhla Svobodova lapačka.

41:46
    Nedorozumění při rozehrávce znamená vhazování po pravici Svobody.

41:16
    Na led se dostává třetí útok vedený Kautem.

40:43
    Po výpadu Kousala dorážel Šeda, jehož střela skončila nad horní tyčí. Při tomto pokusu se provinil hrou vysokou holí, takže vzrušení v hledišti bylo zbytečné.

40:29
    Ofsajd Litoměřic.

40:04
    U kotouče jsou hosté.

40:01

Také ve druhé třetině se radovali z branky domácí. Po nádherné kombinaci proměnil přesilovou hru Jakub Luštinec. Hosté sice měli v této dvacetiminutovce více ze hry, skvělý Svoboda ovšem likvidoval všechny pokusy o korekci výsledku z pozice Litoměřic.
    Další třetina začně přibližně v 19:40.

40:00

19:14
    A ani to už není pravda. Chrudim využívá přesilovou hru z bleskového přečíslení, které založil přesnou přihrávkou domácí brankář Adam Svoboda. Pro Kauta už bylo lahůdkou přihrát rozjetému JAKUBU LUŠTINCOVI, který se z první nemýlil a prostřelil Volkeho mezi betony. Asistence: Adam Svoboda, Tomáš Kaut.

38:57
    Hraje se 5/4. Chrudim jako by se bála vystřelit.

38:24
    To ovšem už není pravda. Dělovkou od modré ohrozil Volkeho Toužimský. Nikdo z domácích se ale k dorážce nedostal.

38:05
    Hosté vyhráli buly a mají kotouč pod kontrolou.

37:35
    Množí se ostré zákroky. Rozhodčí si mají co vyříkávat. zdržováním hry se navíc provinil Vobořil, což znamená téměř minutu a půl hry 5/3 domácího týmu.

37:20
    Toužimský okatě na modré nahrává Jaroměřskému, hosté se zmocnili puku.

36:55
    V brejku faulován Luštinec, který zůstal ležet po nepříjemném nárazu do mantinelu na ledové ploše. Petr Macek si za krosček vysloužil dvě minuty. Chrudim hraje 5/3.

36:22
    Po obrovském závaru se skóre nemění. Navíc vzájemné vyloučení Žáka (nedovolené bránění) a Doležala (sekání). Škoda pro domácí, kteří mohli hrát už pět na tři.

36:05
    U kotouče první formace domácích.

35:26
    Další příležitost se naskýtá domácímu celku. Po podražení Kolbaby budou mít výhodu muže v poli - 5/4.

34:28
    Heinisch sám před Svobodou, který rozklekem drží vedení Chrudimě.

34:02
    Hosté v útoku, v rohu bojuje Šinágl.

33:21
    Ofsajd Stadionu.

32:46
    Obrana hostí hasí požár za svou brankou.

32:13
    Luštincův pokus o vysunutí do rychlého brejku letí přes všechny čáry, vhazuje se před Svobodou.

32:06
    Toužimský musí za kotoučem, nebude to zakázané uvolnění.

31:02
    Kříž ve skvělé příležitosti troskotá na excelentním Svobodovi!

30:10
    Litoměřice vysunuly obranu a domácí se už tak lehce nedostávají do útočného pásma, jak jsme tomu byli svědky v první třetině.

29:35
    A znovu Lukáš Kapec jako přes kopírák. Volke ovšem pozorný.

29:16
    Kapec na Volkeho vyrážečku.

28:43
    Luštincova navšívenka ve Volkeho náruči.

28:15
    Novák přenechává Křížovi, který nebezpečně vyprášil Svobodovy betony.

28:00
    Zukalův pokus Volke vyráží před sebe, není nikdo, kdo by dorážel.

27:27
    Fořtova jedovka po zemi prosvištěla pod betonem Volkeho, ovšem těsně vedle pravé tyče.

26:56
    Horčička se v útočném pásmu neprosadil, přesto hosté přeci jen přesilovou hrou získali herní převahu.

26:38
    Chrudim hraje v plném počtu - 5/5.

26:22
    Na druhé straně zahrozil Luštinec, ale Šinágl je všude. Tentokrát předvedl výborný obranný zákrok.

25:54
    Nejaktivnější Šinágl, jehož střelu Svoboda kryje vyrážečkou.

25:30
    Novákovu střelu vyráží Svoboda betonem a domácí se osvobozují.

24:38
    Začíná regulérní přesilová hra hostí. Faulem loktem se provinil Lukáš Kapec - 4/5.

24:38
    Výhoda hostí končí špatným přechodem do útočného pásma. Další snahy zastavuje ofsajd.

24:13
    Volke z branky, ponechána výhoda po faulu domácího mužstva.

23:45
    Hašek dostal pukem do obličeje a odjíždí střídat.

23:21
    Každou nepřesnost hostí Chrudim trestá. Stačí, aby kotouč přeskočil hokejku a zmocní se ho někdo z domácího celku.

23:09
    Posledním mužem u kotouče Volke.

22:56
    Dopředu startuje Luštinec, kotouč však končí jen v rohu kluziště, kde se o něj rozpoutal velký boj.

22:40
    Zakázané uvolnění Orlic.

21:47
    Domácí přesilovou hru nevyužili. Na druhé straně jsme mohli vidět pikus Nováka, který byl ovšem z uctivé vzdálenosti.

20:55
    Přihrávka na modrou z poza brány bohužel končí až na druhé straně kluziště.

20:32
    Žák se prohnal kolem Evana, jeho přihrávku ovšem Fořt nezpracoval.

20:01
    Začíná druhé dějství a domácí pokračují v přesilové hře 5/4.

20:01

Připomeňme si ještě sestavy obou týmů, které vám kvůli technickým problémům zatím dlužíme.

HC Chrudim: Svoboda (Landsman) - Toužimský, Jaroměřský, Kobela, Zdráhal, Zukal, Krejnus, Havlík - Fořt, Král, Žák - Kapec, Semorád, Šeda - Luštinec, Kaut, Goiš - Klejna, Kousal, Martinec

HC Stadion Litoměřice: Volke (Sklíba) - Evan, Kříž, Stříteský, Macek, Vobořil, Kolbaba, Brož, Martinka - Tvrzník, Šinágl, Hašek - Horčička, Slížek, Heinisch - Novák, Kříž, Kloz - Přeučil, Hlusička, Doležal

Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Dřínovský.

Po první třetině vedou domácí. Jediným střelcem, který se zapsal do listiny střelců, je symbolicky kapitán Lukáš Král. Domácí výborně bránili střední pásmo a přehrávali svého soupeře také skvělým bruslením. Druhá třetina nás čeká v 18:50.

20:00

19:47
    Skvělé střídání Zdeňka Žáka, který si ještě vynutil faul soupeře. Za držení protihráče vyloučen Jan Kloz.

19:40
    A ještě jednou Žák. Úřaduje Volkeho lapačka.

19:30
    Králův lehký oblouček vylekal Volkeho. Následný pokus Žáka tlumí litoměřický gólman bruslí.

18:54
    Goišův pokus míjí branku o několik decimetrů.

18:24
    Dlouho se hrálo bez přerušení, hráčům tedy přichází vhod vyhozený kotouč přes ochranné sklo.

18:11
    Ovšem nedbalá rozehrávka z obranného pásma teď notně pozlobila trenéra Rohlíka.

17:17
    V přechodu do útočného pásma zatím působí hosté bezradně.

16:30
    Při bránění zlomil hůl Přeučil.

16:20
    Hosté tuto nepříjemnou situaci zvládli, už se ale musí opět bránit další lavině orlího týmu.

15:51
    Kolbaba, Kříž a spol momentálně oslabeni, protože Novák ztratil hůl.

14:28
    Z toho ale těží Horčička, který znovu ujíždí červené záplavě. Výtečně ovšem opět zasahuje Svoboda!

14:23
    Chrudim vysunula forčeking hluboko do útočného pásma.

13:15
    Chrudim mele svého soupeře, puk několikrát prolétl brankovištěm, síť litoměřické branky se ovšem nerozvlnila.

12:49
    Petr Přeučil se snažil zamotat hlavu domácí obraně, nepřišel si ovšem na vracejícího se Fořta, který se rázem několika skluzy ocitl až tváří v tvář Volkemu.

12:20
    Zakázané uvolnění hostí.

11:32
    Volke musel vyjet až daleko do rohu, aby dostihl kotouč před sprintujícím Králem.

11:09
    Hraje se již v plném počtu, v permanenci opět Svoboda po pokusu Heinische.

10:42
    Šinágl se na konci oslabení dostal do úniku, skákající kotouč ale zabrzdil jeho výpad.

9:54
    Jan Zdráhal v ofsajdu, vhazuje se před útočnou modrou domácích.

9:42
    Obě mužstva střídají.

8:52
    A po sérii příležitostí domácích je tu vyloučení na straně hostí. Vladimír Kolbaba přehnal bránění a podrazil protihráče. Chrudim hraje přesilovou hru 5/4.

8:31
    Oslabení domácích skončilo střelou Kříže, kterou efektně Svoboda chytil do lapačky a v zápětí holí rozehrál přes celé hřiště až ke svému kolegovi v litoměřické brance.

6:31
    Vyloučen Dušan Kobela. Výhoda pro hosty 5/4.

5:57
    Pěkná souhra ve střední třetině mezi Králem a Jaroměřským nese své ovoce. LUKÁŠ KRÁL totiž z mezikruží nedal Volkemu šanci a posílá domácí do vedení. Asistence: Jan Jaroměřský, Zdeněk Toužimský

4:20
    Kousal prokličoval středem kluziště a našel ideální přihrávkou úplně nekrytého spoluhráče. Gól z této pohledné akce ale nepadl.

2:00
    Mužstva střídají, žádné vyložené brankové příležitosti si dosud ani jeden tým nevytvořil

1:08
    Adam Svoboda svírá kotouč v rukavici po pokusu Macka.

0:20
    První střelu na litoměřickou branku vyslal Toužimský

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dany

Petr Vtípil

Branky a nahrávky: 6. Král (Jaroměřský, Toužimský), 20. Luštinec (Kaut, Svoboda), 59. Semorád (Zdráhal) - 52. Slížek (Macek), 54. Vobořil

Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Dřínovský