Vítkovice – Motor ČB 3:1 (kon.) | Plzeň – K. Vary 6:5 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Třinec 2:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:1 (kon.) | Slavia – Litvínov 5:1 (kon.)
Liberec – Zlín 6:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 17.09.2010, 17:30 • Sareza Ostrava • Tipsport extraliga

59:43
    Dvě minuty za nedovolené bránění jsou připsány Kvetoňovi.

59:43
    Na ledě v útočném pásmu Vítkovic zůstává bezvládně ležet domácí Viktor Ujčík, je přivolán lékař a také nosítka, při odjezdu z ledové plochy se však zdá, že by Ujčík mohl být v pořádku.

51:15
    Na trestnou lvici usedá domácí Jan Káňa, který si vykoledoval dvě plus 10 minut za naražení zezadu. Dvouminutový trest odpyká Petr Pohl.

47:45
    Velkou šanci měl domácí Sýkora, stál u odkryté klece, místo aby vystřelil, puk si chtěl zpracovat a sklepl jej, Kovář byl ale jako šelma a po kotouči skočil.

46:54
    Domácí ještě nestačili nic moc vymyslet a na trestnou lavici usedá další z hostujícího týmu, a to Podlešák, který za vysokou hůl vyfasoval 2+2 minuty, protože se na ledě objevila krev.

46:16
    Domácí si opět zahrají v početní převaze, za vysokou hůl bude pykat Kašpařík.

45:17
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Sám postižený (jak je nařízeno v nových pravidlech) JAKUB LANGHAMMER se rozjel na Málka ze středového kruhu a bez rozmýšlení střelou zápěstím trefuje vítkovickou klec - 3:1. Bez asistence:

45:17
    Českobudějovický Langhammer ujížděl na branku, Malík jej hákoval. Je nařízeno trestné střílení.

42:17
    Domácí Burger se snažil obtočit kolem Vydareného, ten byl ale proti, a tak si hostující obránce půjde na dvě minuty odpočinout za podražení.

40:44
    Rozhodčí opět vylučuje, tentokrát hostujícího Mikesku za hákování.

36:56
    Druhá třetina je plná vyloučených, momentálně na trestnou lavici usedá hostující Snopek za držení protihráče.

33:23
    K Mikeskovi se dostal puk, domácímu Punčochářovi nezbylo nic jiného, než jej zahákovat. České Budějovice hrají v početní převaze.

31:08
    Kapitán hostí Ptáček si pomohl podražením, a tím posílá svůj tým do oslabení.

30:56
    Vyloučení pro oba celky, českobudějovický Mikeska se provinil držením protihráče, domácí Káňa zase hrubostí. Oba celky hrajou ve stejném počtu.

27:45
    Šimánek nevěděl, komu nahrát, takže jel s pukem sám a byl faulován domácím Voráčkem, který si vykoledoval dvouminutový trest za sekání.

24:55
    Burger vybojoval puk za hostující brankou, přihrál mezi kruhy na najíždějícího Ovčačíka, který golfákem rozezvučel pravou tyč Kovářovy klece.

20:59
    Vrána střílel od mantinelu, puk proklouznul za Kováře, ale zastavil se před brankovou čarou.

16:21
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Šimánek se na trestné lavici ještě ani nestačil pohodlně usadit, když domácí rozjeli akci, Svačina přihrál z rohu křižně přes brankoviště na volného RUDOLFA HUNU, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou klec - 3:0. Asistence: Vladimír Svačina, Marek Malík.

16:09
    Další přesilovka pro domácí, za nedovolené bránění bude pykat Jiří Šimánek.

12:42
    Pert Punčochář se provinil hákováním, proto si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

12:27
    Dobrou přihrávku za obránce dostal RUDOLF HUNA, který mířil pod lapačku a nemýlil se - 2:0. Bez asistence.

10:54
    Vítkovičtí se dostali do situace dva na jednoho, Vrána nahrál na Pohla, který mu puk vrátil a PETR VRÁNA střelou k tyči na vyrážečku otevírá skóre - 1:0. Asistence: Petr Pohl.

8:18
    Přesilovku si vyzkoušejí také hosté, za sekání putuje mezi časoměřiče Petr Vrána.

6:32
    Hostující Kuchejda si objel Málkovu klec, snažil se z otočky dostat puk do branky, ten v brankovišti hezky poskakoval, ale nikdo jej za záda dezorientovaného gólmana nedostal.

2:55
    První přesilovka pro domácí, za podražení je vyloučen Jan Snopek.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. Vrána (Pohl), 13. Huna, 17. Huna (Svačina, Malík) - 46. Langhammer

HC Vítkovice Ridera: Málek - Barinka, Malík, Ovčačík, Punčochář, Rehák, Trnka, Voráček - Burger, Huna, Húževka, Káňa J., Klimek, Pohl, Svačina, Strapáč, Sýkora, Szturc, Šedivý, Ujčík, Vrána
    Banes Motor České Budějovice: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, Kuchejda, Gulaš, Langhammer, Květoň, Mertl, Kašpařík, Podlešák, Pšurný R., Červený, Pletka, Martynek

Rozhodčí: Hradil, Blecha - Bryška, Novák

Diváci: 5 132