Hr. Králové – Písek 1:0 (kon.) | Plzeň – Chomutov 8:1 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:3 (kon.)
Třinec – Vítkovice 5:4 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 5:1 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 3:2 (po s.n.)
HC Oceláři Třinec
5:4 (-:-, -:-, -:-)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 02.10.2010, 15:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Hezké odpoledne z Třince! V dalším kole extraligy staršího dorostu se proti sobě postaví celky Třince a Vítkovic. Toto utkání bude dalším z mnoha derby těchto dvou moravskoslezských klubů.

HC Oceláři Třinec: Němec (Bulawa) - Pisarik, Blahuta, Ohera, Ižacký, Samek, Štencel, Jaroš, Matuš - Faksa, Pargač, Slovák - Malyjurek, Valíček, Jonáš - Běhal, Repe, Vrabel - Kofroň.

HC Vítkovice Steel: Ďuriš (Bartošák) - Blahuta, Čavoj, Hudeček, Holý, Kysučan, Zdráhal, Sysala - Hawlík, Černín, Bail, Kilnar, Kovář, Cháňa, Rosypka, Plášek, Máj, Zuzaník.

Oba týmy i rozhodčí již nastupují na ledovou plochu.

Obě mužstva se již pozdravily, vše se schyluje k úvodnímu vhazování.

00:01

00:05
    Úvodní buly pro Třinec, domácí zakládají akci od vlastní branky.

00:39
    První ostrý zákrok brankáře Vítkovic proti střele Vrabela.

01:23
    Hosté zastavují akci domácích a vyhazují do středního pásma.

02:29
    V obrovské šanci se ocitl hostující Černín, který nedokázal dopravit puk do odkryté sítě!

03:15
    Třinec právě vstřelil branku!

Krásnou akci na jeden dotek sehráli třinečtí Faksa s Samkem, po přihrávce samka střílel do odkryté brány DAVID FAKSA a zajistil vedení Ocelářů! Asistence: Martin Samek, Radim Matuš.

04:18
    Ani nadvakrát se nepodařilo hostům překonat brankáře Němce.

05:11
    Další dva těžké zákroky brankáře domácích, tentokráte proti střelám hostujícího Černína.

05:48
    Hosté drží domácí zavřené v jejich obranné třetině a brankář němec se má co ohánět. Třeba jako teď proti pokusu Cháni.

06:23
    Další úspěšný zákrok gólmana Třince. Se střelou Hawlíka od modré si poradil.

07:07
    Hosté drží puk za vlastní brankou, oba týmy střídají.

07:33
    Martin Vrabel si objel branku a snažil se zastrčit puk za záda brankáře Vítkovic. Ten jeho pokus překazil betonem.

07:56
    Nahození Černína raději přikryl brankář Němec.

08:39
    Do šance se dral domácí Jaroš, ale ani na podruhé nedokázal překonat brankáře hostů.

09:18
    Oba týmy si vyměnili role, po přihrávce Faksy mohl zvýšit vedení Matuš, který ale nedokázal usměrnit puk za záda hostujícího gólmana.

10:08
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté vyrovnávají! Takovou nemastnou neslanou střelu vyslal na brankáře Němce JAN HUDEČEK. Brankáři Němcovi kotouč propadl až do sítě. Asistence: Patrik Zdráhal.

11:16
    Domácí se usadili v pásmu, ale nic z toho nedokázali vytěžit.

12:13
    Střela Sysaly proletěla brankovištěm.

12:47
    Poté co se nedokázal prosadit domácí Faksa, z protiútoku vsítil vedoucí gól hostů TOMÁŠ KOVÁŘ. Asistence: Dominik Plášek.

13:31
    Vítkovičtí odskakují do dvougólového trháku! Přečíslení 2 na 1 vyřešil přesnou střelou do horního rohu DOMINIK PLÁŠEK! Asistence: Tomáš Kovář.

14:06
    Budeme svědky první přesilové hry. Za faul loktem se šel na dvě minut odpočinout Marek Kubis (VIT).

14:16
    Hosté se osvobozují.

15:15
    Domácí snižují! Po krásné kombinaci se ke střele dostal RADIM MATUŠ, který střelou do horního rohu nedal šanci hostujícímu gólmanovi! Asistence: Radek Faksa.

16:26
    Další přesilovka domácích. Za hákování vyloučen Marek Kubis.

16:32
    Střelu Repeho od modré kryje brankář Vítkovic.

17:08
    O chytrou teč se pokusil Faksa, trefil však jen dobře stojícího gólmana hostů.

17:31
    A Oceláři vyrovnávají! Další přesilovku využil RADIM MATUŠ, který se po velkém tlaku trefil do horního rohu! Asistence: Michal Jonáš.

18:29
    Oba týmy vystřídaly, domácí začínají od vlastní branky.

19:22
    Oceláři se ještě snažíněco udělat s nerozhodným stavem.

19:50
    O překvapivou střelu se pokusil Faksa, hostující brankář byl proti.

20:00
    Vyloučen Adam Hawlík - 2 minuty - držení.

20:00

V první třetině jsme byli svědky brankových hodů a velkých obratů vývoje utkání. Nejprve se do vedení dostal zásluhou Faksy domácí, hosté však dokázali otočit na 3:1 z jejich pohledu. O vyrovnání se postaral dvěma góly Radim Matuš. Další třetina začne cca. v 16:15.

20:01

20:30
    Kotouč se ztratil hlavnímu rozhodčímu z dohledu. Buly ve středním pásmu.

20:57
    Až před branku se prokličkoval domácí Faksa, jeho pokus kryje gólman hostů.

21:38
    Další zákrok Bartošáka, tentokráte proti střele Samka.

21:57
    Nahození Valíčka skončilo po teči v ochranné síti.

22:00
    Hosté jsou kompletní a zakládají útočnou akci.

22:46
    Pozornost Bartošáka vyzkoušel Repe.

22:57
    První zákrok Němce ve druhé třetině proti střele Kováře.

24:26
    Nahození Běhala raději schoval Bartošák ve své lapačce.

25:00
    Domácí Vrabel se prokličkovával hrišzěm. Nakonec byl sestřelen Josefem Zuzaníkem a domácí si zahrají další přesilovku.

25:19
    Tu začínajá z vlastní třetiny.

26:06
    Repe se snažil najít Faksu, ten však stál v ofsajdu.

26:55
    Kombinaci Třince zastavuje hvizd hlavního sudího pro postavení hráče v brankovišti.

27:05
    Samka v poslední chvíli zastavil beton Bartošáka, na druhé straně si se střelou Zdráhala poradil brankář Němec.

28:23
    Domácí stále kombinují, ale nic z toho zatím nevytěžili.

28:43
    Střelu Jonáše od modré kryje brankář hostů.

28:59
    Po faulu Michala Jonáše bude následovat první přesilovka hostů.

29:12
    Hosté se ujímají vedení! Po vteřinách využívá přesilovku chytrou tečí TOMÁŠ KOVÁŘ! Asistence: Michal Cháňa.

29:56
    Další útok hostů zastavuje rozhodčí pro postavení hráče v brankovišti.

30:31
    Před dorážejícím Rosypkou uklidil puk do bezpečí jeden z třineckých beků.

31:47
    Hraje se atraktivní hokej, oba týmy však doplácí na nepřesnost v přihrávkách.

32:35
    Další akci Třince zastavil ofsajd.

33:31
    Oceláři opět vyrovnávají! Po krásné přihrávce Tadeáše Jaroše se z prostoru kruhů nemýlil RADEK FAKSA! Asistence: Tadeáš Jaroš.

34:01
    Vhazování po levici brankáře Bartošáka.

34:48
    Domácí se tlačí do útoku, zatím končí na obraně Vítkovic.

35:34
    Hostům se nedaří přejít z obrany do útoku.

35:58
    Nahození Samka raději přidržel brankář hostů.

36:28
    Také brankář Němec raději schoval puk před dotírajícím útočníkem.

37:12
    Oceláři zakládají útok z vlastní třetiny, hosté jim nedovolují přejít jejich obrannou modrou.

37:42
    Další přesilovka Třince. Za krosček si šel odpočinout Marek Kubis.

38:31
    A hosté jdou do tří! Za podražení byl vyloučen Michal Cháňa.

39:12
    Přihrávku Jonáše vystihl jeden z vítkovických obránců a vyhodil.

39:48
    Hosté jsou ve čtyřech.

40:00

Druhá třetiny přinesla po jednom gólu na obou stranách. Nejprve se do vedení dostali hosté zásluhou Kováře, za domácí vyrovnával Faksa. Třetí třetina začne cca. v 17:03.

40:01

40:50
    První akci třince zbrzdila nepřesná přihrávka.

41:36
    První zákrok Němce v této třetině. Poradil si se střelou Černína.

42:23
    Zpoza brány si vybruslil Ohera, jeho střelu zlikvidoval Bartošák.

43:16
    Akci 2 na 1 Třince zmařil skvělým obranným zákrokem jeden z Vítkovických obránců.

44:20
    Další zákrok Němce, proti střele Hawlíka vystrčil svůj beton.

44:57
    Na druhé straně vyzkoušel pozornost Bartošáka Pargáč.

45:22
    Další zákrok Bartošáka. Střelu Jaroše schoval do lapačky,

45:28
    Oceláři opět vedou! Ihned po buly se k puku dostal PAVEL MALYJUREK, který prostřelil brankáře hostů! Bez asistence.

45:50
    Hosté si zahrají další přesilovku. Na 2 minuty si jde sednout domácí Michal jonáš.

46:03
    Domácím se podařilo vyhodit.

46:26
    Další osvobození domácích, Vítkovice rozehrávají akci od vlastní branky.

47:15
    Rozhodčímu zmizel kotouč z dohledu, vhazování po levici brankáře Němce.

47:40
    Sám před brankáře se dostal hostující Zuzaník, který chtěl zkusit blafák, jenže mu puk vypích Němec!

47:56
    Domácí jsou kompletní.

48:47
    Do přečíslení 2 na 1 se dostali hostující Plášek s Kysučanem. Druhého jmenovanáho vychytal brankář Němec.

49:38
    Další zákrok Němce. Hosté se snaží tlačit do zakončení, ale vše končí na gólmanu Třince.

50:18
    Domácí jdou opět do čtyř. Za hrubost je vyloučen Jiří Běhal.

50:52
    Domácícm se podařilo vyhodit, hosté tvoří další útok.

51:46
    Další vyhození domácích, vítkovickým se nedaří dostat do pásma Třince.

52:21
    A Oceláři přečkali další oslabení, ve kterém snad ani nemusel zasahovat brankář Němec.

53:27
    Po levém křídle si najel Faksa a tvrdou ranou trefil brankáře hostů do masky.

54:10
    Další nájezd domácích, tentokráte v podání Ohery, který si vybruslil z rohu a jen o pár decimetrů netrefil tři tyče.

54:51
    Ofsajd domácích byl posouzen jako úmyslný, hra se stěhuje před jejich branku.

55:36
    Přetlačovaná v rohu pásma domácích. Ocelářům se podařilo vyhodit.

56:08
    Další oslabení Třince. Za sekání byl vyloučen Jakub Ižacký.

56:30
    Domácím se podařilo vyhodit, hosté začínají od vlastního brankáře.

57:12
    Ve vlastním oslabení mohl o osudu utkání rozhodnout Radek Faksa, který obral obránce o puk. Proti však byla vyrážečka brankáře Bartošáka!

57:53
    Domácím se opět podařilo vyhodit.

58:03
    Domácí jsou kompletní. Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:38
    Další akce Faksy! Opět se mu podařilo obrat beka hostů o puk, tentokráte byla proti lapačka hostujícího brankáře!

58:38
    Oddechový čas pro domácí.

58:38
    Domácí budou hrát přesilovku, za sekání vyloučen Marek Holý.

58:52
    Hosté jdou do tří! Za vražení na hrazení vyloučen Marek Bail.

59:17
    Domácí v poklidu dohrávají utkání v útočném pásmu.

59:51
    Už nic nezabrání tříbodovému zisku domácích.

60:00
    Konec zápasu. (17:33:30)

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 4. Faksa (Samek, Matuš), 16. Matuš (Faksa), 18. Matuš (Jonáš), 34. Faksa (Jaroš), 46. Malyjurek - 11. Hudeček (Zdráhal), 13. Kovář (Plášek), 14. Plášek (Kovář), 30. Kovář (Cháňa)

HC Vítkovice Ridera: Ďuriš (Bartošák) - Blahuta, Čavoj, Hudeček, Holý, Kysučan, Zdráhal, Sysala - Hawlík, Černín, Bail, Kilnar, Kovář, Cháňa, Rosypka, Plášek, Máj, Zuzaník.