Třinec – K. Vary 3:4 (po s.n.) | Kladno – Plzeň 4:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.)
Zlín – Motor ČB 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:1 (kon.) | Pardubice – Slavia 2:4 (kon.)
po s.n.
Rytíři Kladno
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 08.10.2010, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno (kapacita: 8600) • Tipsport extraliga

66:00
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hanzlíkovu střelu vychytal betonem Cikánek. JAROSLAV KALLA tak proměnil vítězný nájezd ve třetí sérii. Kladno poprvé v sezoně vítězí. Velká euforie proběhla stadionem i přes to, že Kladno zůstává jasně poslední...Dnešní výhru za dva body si ale Středočeši zasloužili.

Jaroslav Kalla podél Přikryla skóruje a Kladno vede 1:0!

64:30
    Dvakrát nebezpečně pálil Toman. Jednou byla střela zablokována, podruhé vyrážel Přikryl. Další ránu vyslal Piskáček. Přikryl opět vyrážečkou zasáhl.

61:56
    Kladno krásně zakombinovalo. Eberle za modrou přenechal Kuchlerovi, ten posunul k Drtinovi, který křížem hledal Eberleho, ten byl tísněn a měl před sebou prázdnou branku. Puk se ale postavil na hranu a Eberle přestřelil do ochranné sítě.

53:01
    Obrovské štěstí pro Přikryla. Kafka zpoza branky našel Treilleho, který svou bombou snad musel přelomit levou tyčku!!!

52:39
    St. Pierreovu střelu tečoval někdo z klubka těl. Cikánek musel zasahovat. Čtyři tresty najednou. Piskáček a Toman dostávají dvě minuty za hrubost, protože se jim nelíbil faul na Cikánka. Za hosty dostávají dvě minuty Lammers za sekání a Dvořák za hrubost.

51:43
    Plzeňští ujeli do brejku dva na jednoho. Odraženou střelu nedopravil do branky Jan Heřman! Přitom Cikánek byl mimo branku.

50:39
    Jiří Kuchler poslal přihrávku mezi obránce rozjetému MARTINU LÁTALOVI, který prostřelil Přikryla mezi betony! Asistence: Jiří Kuchler, Libor Procházka.

47:05
    Kladno vyhodilo puk do středního pásma, kde se ho ujal Bělohlav, který vjel do pásma a těsně minul branku!

45:19
    Ladislav Gengel dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

2051 diváků sleduje dnešní zápas.

34:44
    Langfelda, který se tlačil do šance, fauloval Vladimír Kameš - 2 minuty za podražení.

33:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň jde poprvé v zápase do vedení. Nahození Benáka od modré tečoval do branky PETR SÝKORA. Asistence: Tomáš Vlasák, Václav Benák.

30:18
    A Kladno bude hrát 1:32 5/3! Dvě minuty dostává za úmyslné posunutí branky Hanzlík!

29:50
    Vylučovat se bude na druhé straně. Vlasák nechal hůl pod Treillem a dostává dvě minuty.

26:04
    Jenže Plzeň předvádí další krásnou akci. Slaney našel u tyčky Martina Straku, kteý poslal puk ke vzdálenější tyči na TOMÁŠE VLASÁKA, který střílel do prázdné branky. Asistence: Martin Straka, John Slaney.

25:37
    53 sekund budou hosté hrát 5/3. Bělohlav padl pod nohy Sýkorovi a za stejný prohřešek dostává dvě minuty!

24:30
    Plzeňští dlouho působili, jako kdyby hráli přesilovku a tu si také zahrají. Dvě minuty dostal za faul před brankovištěm Ondřej Šmach za nedovolené bránění.

22:51
    Kladno využívá přesilovku hodně kuriózním způsobem. PETR KAFKA u mantinelu dlouho vymýšlel, komu přihrát, až poslal "nemasné, neslané" nahození na Přikryla a puk k překvapení všech skončil v brance! Asistence: Milan Toman, Vladimír Kameš.

22:21
    Rozhodčí však ano a Petr Sýkora dostává dvě minuty za vysokou hůl.

21:19
    Tentýž hráč se teď dostal sám před Cikánka, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole!

18:25
    Kladenští si protečovali puk do pásma, kde Hanzlík hlavou proti mantinelu srazil Látala a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

13:18
    Po poradě rozhodčích se nakonec bude vylučovat. Josh Langfeld tak dostává dvě minuty za hrubost.

11:55
    Kalla dostal včas přihrávku do brejku. Jenže nebyl moc rozjetý a musel zakončovat bekhendem. Zkoušel to mezi nohy, kde byl připravný Přikryl.

8:53
    Následně ale přichází krásná kombinace Plzně! Vlasák přenechal puk do jízdy Sýkorovi, který ve střelecké pozici předložil puk MARTINU STRAKOVI, pro něhož nebyl problém překonat Cikánka. Asistence: Petr Sýkora, Tomáš Vlasák.

6:34
    První přesilovku si zahraje také Plzeň. Vladimír Kameš dostává dvě minuty za držení.

5:18
    A přesilovka nakonec proměněna! Milan Toman využil špatného střídání Plzně. Nahrál do brejku PETRU KAFKOVI, který posílá Kladno do vedení. Asistence: Milan Toman.

5:03
    Další krásná kombinace Kladna! Kalla našel Bělohlava, který při střele zlomil hůl a Přikryl stihl vyrazit!

4:11
    Je tady první vyloučení. Langfeld dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

3:48
    Kladenští dobře zakombinovali a nakonec puk odražený od mantinelu poslal křížně před prázdnou branku Kalla. Puk promáchl na brankovišti Treille!

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 6. Kafka (Toman), 23. Kafka (Toman, Kameš), 51. Látal (Kuchler, Procházka), 66. Kalla - 9. Straka (Vlasák, Sýkora), 27. Vlasák (Straka, Slaney), 34. Sýkora (Vlasák, Benák)

Rytíři Kladno: Cikánek (Falter) - Kameš, Drtina, Piskáček, Toman, Procházka, Šmach, Růžička - Treille, Patera, Kafka - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Eberle, Stieler, Gengel - Luňák.
    HC Škoda Plzeň: Přikryl (Salfický) - Slaney, Modrý, Jeřábek, Hanzlík, Dresler, Benák, St. Pierre - P. Sýkora, Straka, Vlasák - Vostřák, Kovář, Lammers - Langfeld, J. Heřman, Obdržálek - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Lev.

Rozhodčí: Turčan, Lacina - Bádal, Pouzar