Třinec – K. Vary 3:4 (po s.n.) | Kladno – Plzeň 4:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.)
Zlín – Motor ČB 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:1 (kon.) | Pardubice – Slavia 2:4 (kon.)
Berani Zlín
2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 08.10.2010, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Balán, Finsterle - Holík, Roman Vlach, F. Čech.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Roman Pšurný - Gulaš, Mertl, Kuchejda - Martynek, Kašpařík, Pletka - Michal Pšurný, Červený, Ježek - Burian.

Rozhodčí: Hrubý, Polák - Kajínek, Podrazil.

Oba týmy již nastupují, do začátku utkání zbývá zhruba minutka.

Ještě ocenění, obránce Martin Hamrlík dnes odehraje 800 utkání v extralize.

00:01

0:31
    Zlínský Köhler se tlačil do šance, ale pouze přeletěl přes hostujícího Kováře a posunul klec za ním.

0:31
    Köhlera natlačil přes brankáře hostí obránce Jan Snopek a dostává dvě minuty.

0:48
    Michal Mikeska ještě obdržel osobní desetiminutový trest, za nesportovní chování.

1:49
    Budějovice, ale vyhazují podruhé kotouč před Sedláčka.

2:24
    V oslabení ujela dvojice Gulaš - Martynek, ale hostující Martynek nedokázal protlačit puk za Sedláčka.

2:43
    Hosté jsou kompletní.

4:25
    Na druhé straně střílel Köhler, ale Kováře nepřekonal.

4:47
    Střelu Důrase gólman hostí bez problému vyráží.

6:28
    Roman Vlach si šikovně obhodi hostujícíhol hráče, ale kotouč už nedohnal. Zakázané uvolnění Beranů.

6:35
    Ihned po vhazování pálil Novák, pouze do výstroje Sedláčka.

6:52
    Povedená akce Zlína, kterou zakončoval Holík.

7:19
    Nepříjemně střílel Snopek, jeho pokus si ale domácí brankář pohlídal.

8:42
    Michal Pšurný nestihl nastřelený kotouč a tak se píská icing Budějovic.

9:23
    Po akci Zlína další icing hostí. Buly po pravici Kováře.

9:37
    Z pravé strany střílel Čech, brankář hostí s jeho pokusem neměl sebemenší problém.

10:16
    Tvrdou ránu Vlacha Kovář vyrazil do rohu kluziště a akce Zlína pokračuje.

11:40
    Kotouč skončil na domácí střídačce, ale byl tečován takže se vylučovat nebude.

12:22
    Komerční přestávka.

14:31
    Utkání nám zatím nenabízí příliš mnoho šancí, hraje se spíše ve středním pásmu.

14:59
    Obránce Míka zahrál vysokou holí a hlavní sudí přerušil hru. Buly před Sedláčkem.

16:04
    Po střele Romana Pšurného nastal kolotoč šancí hostích, kteří vybojovali přesilovou hru. Tomáš Sýkora dostává dvě minuty.

16:24
    Ránu Nováka Sedláček efektně chytá do lapačky.

17:58
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru. Po krásné kombinaci se střelou k pravé tyči Sedláčkovy branky prosazuje MICHAL MIKESKA. Asistence: Gulaš, Melichar.

18:33
    Další přesilová hra pro Motor. Za domácí tým byl vyloučen Peter Sivák na dvě minuty, za faul kolenem.

18:55
    V palebné pozici se ocitl Ptáček, ale nedokázal trefit kotouč.

19:26
    Po přihrávce Mikesky střílel do protipohybu Pletka, ale Sedláčka nepřekonal.

19:47
    Vydareného rána končí ve výstroji zlínského brankáře.

20:00

V první třetině jsme neviděli moc zajímavých šancí, až v závěru třetiny se dokázali prosadit hosté z přesilové hry, kterou proměnil přesnou střelou do odkryté branky Mikeska. Druhá třetina začne asi v 18:26. Zásahy brankářů: Sedláček (14) - Kovář (11)

20:01

20:34
    Hamrlík je na ledě a Zlín je kompletní.

21:16
    Budějovice vstupují do druhé třetiny další brankou, kterou obstaral nejproduktivnější hráč Mountfieldu ROMAN PŠURNÝ. Asistence: David Kuchejda.

21:54
    Třetí gól hostí mohl přidat Václav Pletka. To by ale musel překonat vyjetého Sedláčka.

22:29
    Po jednom ze soubojů se těžce zvedá z ledu obránce Jakub Šulc.

23:31
    Po Leškově přihrávce pálil Hamrlík, Kovář jeho pokus chytá.

23:54
    Berani si vytvořili několik šancí a vybojovali si zároveň přesilovou hru. Michal Mikeska (ČEB) 5+ do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpykává Rudolf Červený.

25:07
    Hosté se ale zatím velmi dobře brání a nepustili Zlín do žádné vážnější šance.

27:58
    Po delší době střílel Hamrlík, jehož ránu se snažil tečovat Leška, ale Kovář byl pozorný.

28:35
    Budějovický brankář si poradil i s nepříjemnou střelou Švrčka.

28:55
    Mountfield se ubránil pětiminutovém oslabení.

30:11
    Po akci Beranů se vhazuje před Kovářem.

33:52
    Hra se nám kouskuje, vážnějších šancí ubývá. Buly před zlínskou klecí.

34:02
    Přesilová hra pro Mountfield, Jan Švrček (ZLN) 2. min za hákování.

36:02
    Zlín se ubránil a je v plném počtu.

37:54
    Přesilovou hru si zahrají i domácí, Rudolf Červený fauloval Linharta v obličeji a vyfasoval dvouminutový trest.

39:00
    Obránce Švrček si objel obránce a poté vypálil, Kovář jeho pokus tečoval do ochranné sítě.

39:13
    Ani pokus Linharta nepřekvapil budějovického brankáře.

39:54
    Budějovice jsou kompletní.

40:00

Ve druhé třetině jsme opět viděli pouze jednu branku a opět na straně hostích. Hned v úvodu druhé části se prosadil Roman Pšurný. Berani hráli pět minut dlouhou přesilovou hru 5na4, ale prosadit se nedokázali. Třetí třetina začne asi v 19:26. Zásahy brankářů: Sedláček (11) - Kovář (13)

40:01

40:45
    Důras ve dvojšanci nevyzrál na hostujícího Kováře, který dnes drží hosty nad vodou.

42:21
    Obrovská šance Beranů, ale Kovář opět bezchybný.

32:51
    Hamrlík hledal dlouhou přihrávkou Balaštíka kterému projel puk mezi bruslemi a je z toho zakázané uvolnění Zlína.

43:25
    Hamrlík vyslal lehký oblouček po kterém se Kovář natáhl a ukořistil jej do lapačky.

43:51
    Dělovku Nováka Sedláček chytá, buly po jeho levici.

45:03
    Na druhé straně se vyznamenal Kovář.

45:03
    Rudolf Červený (ČEB) potrestán 2 minutami za nedovolené bránění.

46:47
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani se nakonec prosazují! Po několika neproměněných šancích se trefil přímo do horního růžku PETR LEŠKA. Asistence: Hamrlík, Galvas.

48:01
    Domácí hokejisté po snižující brance ožili a jsou natlačeni před brankou Kováře.

48:22
    Budějovice ale zahrozili z brejku při kterém se provinil Martin Hamrlík a dostává dvě minuty.

49:31
    Mountfield sestavil tradiční přesilovkový diamant ve kterém se po přihrávce Nováka prosadil tvrdou a přesnou ránou od modré čáry kapitán FRANTIŠEK PTÁČEK. Asistence: Martynek, Novák.

49:31
    Zároveň byli na obou stranách potrestáni: Jan Švrček a Pavel Kašpařík oba za hrubost.

50:03
    Zlín bude hrát oslabení, Jaroslav Balaštík atakoval někoho z hostujících hráčů v brankovišti Kováře a je za to potrestán.

50:22
    Nebezpečnou střelu Šulce Sedláček kryje.

50:38
    Kousek za modrou pálil Ptáček a jeho dělovka trefila spojnici Sedláčkovy branky.

50:47
    Martin Hamrlík byl při zakončení nedovoleně zastaven a dvě minuty dostává František Ptáček za nedovolené bránění 3/3.

51:13
    Vhazování před Kovářem.

51:33
    Až před Kováře se perfektně prokličkoval Petr Holík, kterého odstavil hostující obránce, ale rozhodčí vylučovat nebude. Oba týmy jsou ve čtyřech.

51:33
    Dnešnímu utkání přihlíží 4218 diváků.

51:42
    Icing Českých Budějovic, buly před Kovářem.

51:49
    Před brankou Kováře se strhla mela několika hráčů.

51:49
    Tresty jsou následující: Tomáš Sýkora a Bedřich Köhler za hosty dvojice: Jakub Šulc, Roman Pšurný všichni za hrubost.

52:11
    Balaštík je na ledě Zlín bude hrát kratičkou přesilovou hru 5na4.

52:50

55:07
    Rachůnek se zjevil před Kovářem tváří v tvář, ale rána zlínského útočníka mířila vysoko nad Kovářovu klec.

56:31
    Domácí hokejisté snižují na rozdíl jediného gólu. Tvrdou a přesnou střelou do šibenice se prezentoval domácí kapitán JAROSLAV BALAŠTÍK. Asistence: Stanislav Balán.

57:34
    Kotouč se záhadně odrazil na hůl Tomáše Linharta, jehož střelu Kovář se štěstím kryje.

58:04
    Icing hostí. Do konce třetí třetiny zbývají pouhé dvě minuty.

58:05
    Domácí strídačka si bere time out.

58:05
    Domácí to zkusí se šesti hráči v poli, brankář Sedláček zůstává na střídačce.

58:09
    Galvas vyslal zajímavou střelu, kterou Kovář parádně chytá do lapačky.

58:13
    Icing Budějovic.

59:00
    Zlín teď obklíčil Kováře, který musel zasahovat proti ráně Balaštíka. Time out Budějovic.

59:06
    Hra se v závěru opět kouskuje, buly před Kovářem.

59:17
    Šimánek obětavě padl do rány Hamrlíka.

59:37
    Roman Pšurný mířil na odkrytou klec, ale mířil nepřesně. Buly před brankou hostí.

60:00

Dnešní utkání končí, hosté nakonec dokázali udržet v závěru těsné vedení a zaslouženě získavají tříbodový zisk. Nejlepší hráči utkání byli vyhlášeni: Petr Leška - Roman Pšurný. Hezký zbytek pátečního večera. (20:20:33)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 47. Leška (Hamrlík, Galvas), 57. Köhler (Balán) - 18. Mikeska (Gulaš, Melichar), 22. R. Pšurný (Kuchejda), 50. Ptáček (Martynek, Novák)

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Balán, Finsterle - Holík, Roman Vlach, F. Čech.
    Banes Motor České Budějovice: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Roman Pšurný - Gulaš, Mertl, Kuchejda - Martynek, Kašpařík, Pletka - Michal Pšurný, Červený, Ježek - Burian.

Rozhodčí: Hrubý, Polák - Kajínek, Podrazil