Ústí n/L – Chrudim 3:1 (kon.) | Beroun – Třebíč 5:2 (kon.) | Chomutov – Olomouc 1:0 (kon.)
Znojmo – Písek 4:1 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 4:3 (po s.n.)
Hr. Králové – Kadaň 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Litoměřice 0:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HC Chrudim
Sobota 09.10.2010, 17:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Pojkar, Němeček, Zeman, Klobouček, Gureň, Poživil, Sklenička – Diviš, Alinč, Čurilla – Pazourek, Hanzl, Janků – Ludvík, Mikulík, Kanko – Šagát, Pajič, Hovorka

HC Chrudim: Svoboda – Jaroměřický, Toužimský, Kobela, Charousek, Zukal, Drtina, Krejnus, Stoklasa – Šeda, Král, Sýkora – Žák, Semorád, Klejna – Goiš, Kaut, Luštinec – Pilař, Kubišta, Martinec

Rozhodčí:Jebavý, Beneš, Štofa .

00:01

00:01
    Úvodní buly získali domácí. Hosté jim puk sebrali a hned se dostali do zakázaného uvolnění.

01:10
    První větší šanci měl Pazourek, který zblízka vystřelil na Svobodu, ale ani dorážka nepomohla.

02:02
    Mikulík chybně zpracoval puk ve středním pásmu a kotouč mu ujel do vlastní třetiny.

02:42
    Pajič dostal puk ve středním pásmu a jel na bránu. Dojel ale pouze do offsidu.

03:23
    Po střídání se k puku za domácí bránou postavil klobouček, který dlouhou tečovanou přihrávkou dostal puk až k hostům.

04:07
    Zeman pálil tvrdě od modré. Svoboda svou hokejkou puk vyrazil.

04:24
    Poživilova střela jen těsně minula branku. Svoboda puk vůbec neviděl.

05:10
    Gureň též od modré. Ani dorážky domácích Svobodovy betony nepřekonaly.

05:45
    Za držení vyloučen na dvě minuty Toužimský (CHR).

06:00
    Poživil dvakrát tvrdě pálil od modré. Při druhém pokusu se puk objevil před prázdnou bránou, kam si jej i sám brankář málem srazil. Štěstí ale bylo při hostech a puk nakonec chrudimští obránci vyvezli ven.

06:24
    Domácí sprchují Svobodu svými střelami ostošest. Ani jedna však za jeho záda neprošla.

07:47
    Chrudim v plném počtu a domácí přicházejí o puk.

08:42
    Po teči puk končí mimo led. Vhazuje se před Svobodou.

09:13
    Hanzl si najížděl před branku, kde zachytil puk. Byl odstaven hostujícími obránci.

10:12
    Chrudimští nejsou sto se dostat skrz střední pásmo, a tak je hra vcelku nevyrovnaná.

11:07
    Šagát kvalitně obehrál Pilaře před Svobodovo brankou, ale jeho přihrávku už nikdo nezachytil.

11:40
    Za nedovolené bránění vyloučen Zeman (UNL).

12:17
    Domácí vyhazují.

12:29
    Chrudimský tlak ale nadále pokračuje. Hosté se snaží vytvořit příznivé střelecké pozice, ale ty se jim najít nedaří.

13:21
    Na Orcta vypálil Toužimský. Orct puk zastavil betonem, ale krapet neopatrně. Proto jej raději ještě zakryl tělem.

14:06
    Domácí jsou už unavení a potřebovali by vystřídat, ale ještě nemohou, neb nemají puk pod kontrolou.

14:32
    Klobouček nyní předvedl perfektní akci. Byl mu předán puk v rohu u modré čáry, odkud se ústecký bek krokem vydal mezi tři chrudimské obránce a nakonec ještě zakončil. Bohužel nególově.

15:00
    Další střela od Zemana. Alinč tečovat nestihl.

16:20
    Ctyři domácí se nahrnuli do útočného pásma a puk jim ujel do pásma středního. Okamžitě se ho chopil soupeř a jel na bránu. Vzadu zůstal sám Pojkar, který dokázal situaci zachránit.

17:32
    O rychlou střelu se pokusil Kaut. Orct byl ale připravený.

18:53
    Lvi jsou nyní trochu nepřesní v přihrávkách, což nahrává Chrudimi.

19:20
    Chrudim se pustila do prudkého útoku a domácí vůbec nevěděli, kde jim hlava stojí. Orct ale všechny akce hostů zmařil.

20:00

První třetina skončila za stejného stavu jako začala. Tempo hry ale celou dobu udávali Lvi, kteří si s Chrudimí mnohdy dělali, co chtěli. Hosté naopak vsadili na brejky, ve kterých párkrát Slovanu zatopili pod kotlem. Nicméně, nebýt skvělých zákroků Svobody, bylo by skóre poněkud jiné.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:01

20:35
    Po Kloboučkově chybě před brankou puk zachytil Kubišta, který vážněji ohrozil Orcta. Ten byl ale pohotový a puk vykryl.

21:40
    Semorád nyní střílel na Orcta. Přestřelil.

22:14
    Chrudim se usadila před Orctem a pohrává si s domácí obranou. Ta nestíhá.

23:22
    Pojkar se delší dobu pral s Králem v rohu o puk. Nakonec jej získal, ale přihrávka se mu už nepodařila a kotouč se tak doklouzal až do vlastního pásma.

24:44
    Naledě nejsou vidět žádné výraznější šance, spíš mnoho chyb na obou stranách.

26:15
    Jedné takové chyby se dopustil i Šeda (CHR), který je vyloučen na 2 minuty za krosček.

26:50
    Poživil pálil od modré, puk se dostal těsně vedle brány, kde se jej snažil tečovat další domácí útočník, ale marně.

28:10
    Klobouček pálil. Do betonů.

28:42
    Gois šikovně poslal za svá záda puk na Orcta. Ten se nejprve lekl, ale nakonec touš vykopl betonem.

29:22
    Lvi se pustili do divokého útoku. Poslední střelou se mohl zapsat Diviš, ale střelu mířil přímo na břicho Svobody.

29:42
    Za hákování vyloučen Janků (UNL).

29:54
    Kanko se zmocnil puku za domácí bránou, nasadil rychlé tempo a sám uháněl kupředu. Projel přes všechny obránce a zakončil. V samé rychlosti ale nedokázal puk zvednout, a tak jej zasunul jen pod Svobodův beton.

30:23
    Neopatrné střídání nyní předvedla Chrudimská střídačka. Na ledě se najednou ocitlo sedm hráčů. Rozhodčí si ale ničeho nevšimli a hráči navíc zase rychle zajeli na své střídačky.

32:05
    Máme za sebou víc než polovinu utkání a zatím bez jediného vstřeleného gólu. Hra se ale ve druhém dějství vyrovnala a oba týmy se snaží skórovat jako první. Oba týmy ale neúspěšně.

32:51
    Další tutovku ukázal divákům Alinč, ale jak už je dnes zvykem, tutovky se proměnit nedají. Zejména díky výborným zákrokům Svobody.

33:33
    Kanko bránil Svobodovi vrátit se zpět do brankoviště, přitom v něm hezky dlouhou dobu nestál. Rozhodčí tuto situaci vyhodnotil jako nedovolené bránění, za které si jde Kanko také sednout.

33:33
    Kanko (UNL) dvě minuty za nedovolené bránění.

34:32
    Hovorka u mantinelu odrovnal Toužimského a puku se zmocnili Lvi.

35:52
    Lvi právě vstřelili branku!
    Lvi se konečně dočkali. Po chybě Chrudimi při střele na Orcta puk ujel do středního pásma, kde jej zachytil Diviš, který s nim jel na branku. Přihrál Alinčovi, který vystřelil, ale RICHARD DIVIŠ touš doklepnul za Svobodu.
    ASISTENCE: Jan Alinč

38:11
    Pojkar od modré mířil mimo branku.

38:40
    Z mezikruží zkoušel Svobodovu pozornost Janků. Svoboda vyrazil.

39:50
    Těsně před koncem třetiny se Lvi ještě pokusili navýšit své vedení, ale Svoboda jim to nedovolil.

40:00

Kdyby se vyhlašovala anketa o hráče utkání musel by jím být brankář Svoboda. Jeho výkony jsou dnes famózní. Nebýt jeho, Lvi by vedli už alespoň o pět gólů. Vedou jen o jeden, o který se po krásné akci postaral Diviš. Hosté sice párkrát zahrozili, ale ani vyrovnaná hra druhé třetiny jim v získání bodu nepomohla. Jestli se výsledek změní nebo ne, to rozhodne až třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

40:01

40:32
    Domácí si z kabini nezapomněli na led přinést nepřesné přihrávky.

41:19
    Janků vystřelil na branku, ale puk se odrazil od Svobodových betonů. Naštěstí na správném místě čekal DAVID PAZOUREK, který puk tečoval. Kotouč se kutálel směrem do branky, kde se odrazil ještě od čepele chrudimského obránce přímo do brány.
    /ASISTENCE: Janků.

42:02
    Vyloučen Poživil (UNL) na dvě minuty za hákování.

42:08
    Chrudim právě vstřelila branku!
    První využitá přesilovka utkání. Skvěle od modré vystřelil Toužimský, jehož střelu dotečoval do branky LUKÁŠ KRÁL.
    ASISTENCE: Toužimský.

44:20
    Lvi nehodlají vést pouze o jeden gól, a proto se opět vrhají do útoků, aby svůj náskok navýšili.

44:59
    Krásnou šanci měl Pajič, který pálil z kruhu pro vhazování. Branku ale přestřelil.

46:35
    Domácí jsou sice velmi často v útočném pásmu, ale málo střílejí. Zbytečně se snaží kombinovat, než aby stříleli hlava nehlava.

49:09
    Mikulík najížděl na bránu a rychle přihrál na druhou stranu Ludvíkovi, který z první vypálil. Svoboda puk vyrazil před sebe, ale nebyl tam nikdo, kdo by puk dorazil.

49:19
    Oddechový čas pro hosty.

Dnešní utkání sleduje 2010 diváků.

49:53
    Střela Šedy položila Orcta na zem a puk se dlouho klouzal po zemi před prázdnou bránou. Lví obrana byla rychlejší a puk z nebezpečné zóny vystřelila pryč.

51:40
    Nahození Pilaře Orct chytá do lapačky.

52:31
    Kanko při snaze vystřelit udělal chybu a puk se mu svezl mezi nohy. Jeho chybu se pokusil napravit Sklenička, jehož střela ale skončila ve Svobodově rozkroku.

54:25
    Goiš jel sám na branku, ale než stihl zakončit byl sražen Němečkem.

54:25
    Němeček pak s pukem jel na druhou stranu kluziště, kde vypálil na Svobodu. Puk se odrazil přímo před branku na hůl DAVIDA PAZOURKA, který se podruhé v utkání nemýlil.
    ASISTENCE: Němeček

56:06
    Domácí mají, co chtěli a nyní už jen brání. Do zbytečných útoků se nehrnou a drží si obrannou linii.

57:21
    Toužimský nahodil puk do útočného pásma, aby mohla jeho pětka vystřídat.

57:55
    Ještě před koncem utkání se vylučuje. Na dvě minuty vyloučen Charousek (CHR) za podražení.

58:56
    Zeman nastavil své tělo Šedovi, který přes něj přeletěl a přišel o puk.

59:56
    Čurilla s Divišem se ještě salvou střel pokusili využít přesilovku a těsně před koncem utkání ještě navýšit, ale nepodařilo se.

60:00

Velmi vyrovnané utkání bylo k vidění dnes ve Zlatopramen Aréně. První třetinu sice Lvi jasně ovládli, ale po první přestávce už měli s Chrudimí co dělat. Nakonec se jim podařilo přes všechny možné nevyužité šance zvítězit pěkným výsledkem 3:1. Loučím se s vámi, dobrou noc. (19:15:25)

Milan Machát

Branky a nahrávky: 36. Diviš (Alinč), 42. Pazourek (Janků), 55. Pazourek (Němeček) - 43. Král (Toužimský)

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct – Pojkar, Němeček, Zeman, Klobouček, Gureň, Poživil, Sklenička – Diviš, Alinč, Čurilla – Pazourek, Hanzl, Janků – Ludvík, Mikulík, Kanko – Šagát, Pajič, Hovorka

Rozhodčí: Jebavý - Beneš, Štofa