Třinec – Zlín 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:4 (po s.n.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Plzeň – Slavia 1:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 2:1 (kon.) | Havířov – Jihlava 6:4 (kon.)
Liberec – Motor ČB 6:7 (po pr.) | Ústí n/L – Chomutov 4:7 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Sobota 09.10.2010, 13:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

HC VCES Hradec Králové: Pavelka (Dohnal) - Pilař, Červený "C", Kopsa, Kováč, Havlena, Suk, Souček - Gabriel, Pravda, Frk, Bartoň, Ropický, Vlček, Procházka, Havlík, Kastner, Ouzký, Vencl, Nedvídek, Půlpán.

BK Mladá Boleslav: Novák (Sejpal) - Holada, Kurka, Valentík, Zet, Budín, Bartoš, Protivný, Bičiště "C", Brandejský, Marek, Hloušek, Semirád, Kalfiřt, Podsedníček, Štěpánek, Teubner, Chalupa.

Rozhodčí: Kareš - Buček, Huryta.

00:01

00:23
    Hradec právě vstřelil branku!
    Bleskový vstup domácích do utkání! První lajna rozjela útok, na jehož konci se střelou z nenápadné pozice prosadil MAREK FRK. Asistence: Ondřej Vlček.

00:57
    Hradec jde vzápětí do čtyř. Vyloučeným je Lukáš Gabriel.

02:07
    V oslabení mohl navýšit skóre Marek Červený, ale puk nasměroval jen do výstroje brankáře Nováka.

03:03

03:59
    Icing vrací hru před domácího gólmana Pavelku.

04:32
    Rozhodčí Kareš viděl sevření kotouče v podání Mladé Boleslavi.

04:40
    Jindřich Kopsa nestíhal svého protihráče, který si užuž vybrusloval do nadějné pozice. Tak ho alespoň zahákoval. Přesilovka pro hosty.

05:34
    Hradec se brání výtečně.

06:12
    Na lehké nahození Lukáše Chalupy si počíhal Jaroslav Pavelka.

06:21
    Ihned po buly se puku chopil střelec Frk a ujížděl sám na bránu. Nováka ale nedokázal překvapit.

06:53
    Hradec je v plném počtu.

07:29
    Pasivní hra Mladoboleslavských vede k jejich zakázanému uvolnění.

07:46
    Pokus od mantinelu v podání Ondřeje Vlčka skončil v Novákově lapačce.

08:15
    Další icing hostů. Jejich kouč se rozčiluje na celý stadion se slovy "začněte se hejbat".

09:13
    Frk se pokoušel ztečovat nabídku spoluhráče, neúspěšně.

09:33
    Kotouč skončil na lavici trestoměřičů a div, že jim nezpůsobil srdeční příhodu.

10:25
    Souboj u mantinelu zbytečně dohrával hostující Lukáš Chalupa a jelikož zvedl svou hůl příliš vysoko, uvidíme první přesilovou hru Hradce Králové.

11:14
    Boleslav už dvakrát vyhodila k Pavelkovi.

11:41
    Tak tohle bylo nepříjemné. Marek Červený narazil jednoho z protihráčů na mantinel a hlavní rozhodčí se rozhodl vyslyšet volání hostujícího kouče po vyloučení. 4 na 4

12:03
    Jiří Novák se teď červená až za ušima. Do branky mu totiž prošlo jednoduché nahození JINDŘICHA KOPSY, který tak zvyšuje na 2:0. Bez asistence.

12:56
    Boleslav hraje přesilovku.

13:47
    Tlak zelenočerných přežili domácí bez úhony a Červený je již zpět ve hře.

14:59
    První hradecká formace je dnes jednoduše výborná. Skoro minutu motala hostům hlavy a nakonec si musel Kamil Valentík pomoci faulem.

16:03
    Menší nedorozumění v rozehrávce Hradeckých nepotrestal Jakub Kalfiřt.

17:00
    Další nepřesnosti domácích a Boleslav je v plném počtu.

17:24
    Puk se odrazil ven ze hřiště a následuje buly před boleslavskou střídačkou.

18:11
    Jaroslav Pavelka raději přikryl puk před dotírajícím Štěpánem Štěpánkem.

19:29
    Poslední fáze třetiny se nese ve znamení šťourání puku u mantinelu.

20:00

V první třetině sobotního zápasu byl lepším týmem domácí Hradec Králové, kterému k vedení 2:0 vydatně pomohla i nepozornost hostujícího gólmana Nováka. Druhá třetina začne přibližně ve 13:46.

20:01

20:53
    Boleslav vstoupila do druhé třetiny značně nabuzená a Hradec vyhazuje přes všechny čáry.

21:09
    A znovu.

22:10
    Přihrávka Tomáš Půlpána v úniku dvou na jednoho nenašla spoluhráčovu hůl.

22:57
    Střelu Lukáše Nedvídka vykopl Novák pravým betonem.

23:27
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Jaroslav Pavelka předváděl v brankovišti veletoče jako Hašek zamlada, ale snižení hostů nezabránil. Puk do prázdné branky zlehka doťuknul JIŘÍ BRANDEJSKÝ. Asistence: Jakub Semirád, David Protivný.

24:29
    Pavelka opět zasahuje, tentokrát úspěšně.

25:06
    Oba týmy se prezentují nepřesnou rozehrávkou, tak si počkejme, kterému z nich se povede jako prvnímu.

25:49
    Povedlo se to hostům. Nadějný výpad autora gólu Brandejského ale zastavil Pavelka vytrčenou hokejkou.

26:12
    Nájezd Tomáše Půlpána na druhé straně ztroskotal na bodyčeku jednoho z boleslavských hráčů.

27:07
    Souboj u hrazení rozhdčí přerušil už v zárodku. Vhazování ve středním pásmu.

27:31
    Další střet u mantinelu odnesl jeden z hostů, který se jen těžko zvedá. Sudí Kareš už je nazýván vším možným, nic z toho ale nejde publikovat.

28:04
    Puk se před boleslavskou brankou odrazil k úplně volnému Filipovi Ropickému, jeho střela ale šla jen do Novákovy výstroje.

28:36
    Tvrdou střelu Pilaře Novák přikryl také bez problémů.

29:06
    Snahu Štěpánka přerušil hvizd rozhodčího signalizující ofsajd.

29:43
    Gólmana Středočechů nepřekvapilo ani nahození Martina Bartoně z velkého úhlu.

30:36
    Nájezd Ladislava Marka na jednoho z domácích posoudil rozhodčí jako nedovolený a verdikt zní vražení na hrazení. Přesilovka pro Hradec.

31:56
    Kostrbatá kombinace Hradečáků zatím nemá nárok na jakoukoli šanci.

33:14
    Domácí hráči přesto srdnatě bojují i proti plné sestavě Boleslavi.

33:33
    Výbornou práci odvedl v útočném pásmu Tomáš Půlpán. Po jeho dvou střelách se k dorážce dostal LUKÁŠ VENCL a trefil přesně růžek Novákovy klece. Hradec jde opět do trháku 3:1. Asistence: Tomáš Půlpán.

34:21
    Smrtící pasáž hry v hradeckém podání! ONŘEJ VLČEK obdržel u modré čáry dobrou přihrávku, protáhnul se kolem obránce a prostřelil i Nováka. Asistence: Marek Frk.

35:07
    Skvělý Jaroslav Pavelka se roztáhl na brankové čáře a rozesmutnil Ladislava Marka, který už se u vzdálené tyčky viděl, jak zasouvá do prázdné brány.

35:47
    Je vidět, že hosté by rádi snížili. Zatlačili soupeře do defenzívy a ten se osvobozuje jen zakázaným uvolněním.

36:43
    Hradec se z tlaku vymanil a naopak sám útočí.

37:14
    Přichází icing v podání hráčů v zelenočerném.

37:45
    Po skrumáži za Novákovou brankou se bude vhazovat po jeho levé ruce.

38:55
    Tadeáš Ouzký neprotlačil puk do odkyrté brány, neboť mu v cestě leželi dva obětaví obránci hostů.

39:36
    Zřejmě poslední zákrok druhé třetiny patřil Jaroslavu Pavelkovi, jenž neměl s nahozením ze středního pásma nejmenší problém.

40:00

Druhé dějství začalo snížením hostů, ale po polovině utkání Hradec odpověděl dvěma zásahy a míří za dalším domácím vítězstvím. Jeho náskok je totiž už tříbrankový a takové vedení se neztrácí. Třetí třetina začne přibližně ve 14:36.

40:01

40:58
    Po vhazování zůstal na ledě ležet jeden z čárových rozhodčích.

40:58
    Už se zvedá a vypadá v pořádku.

41:27
    Martin Sejpal, který nahradil kolegu Nováka v brance hostů, neomylně přikryl kotouč.

42:03
    Domácí fantóm Jaroslav Pavelka vychytal Patrika Podsedníčka, který byl před ním úplně sám.

42:40
    Jakub Kalfiřt se ze strany tlačil do hradeckého brankoviště, ale ani on, ani dorážející hráči neprotlačili puk do brány.

43:41
    Další Kalfiřtovu akci nedokázal před odkrytou klecí zúročit Ladislav Marek! Hradec se ve třetí třetině jen brání.

44:53
    Martin Bartoň to chtěl změnit a prosadit se individuální akcí, jenže ho zastavil ofsajd.

45:50
    Možná zaslouženě se hosté vracejí do zápasu. Dvojí pokus Ladislava Holady se odrazil před prázdnou bránu, do níž puk už jen posunul LADISLAV MAREK. Asistence: Ladislav Holada.

47:21
    Jakub Teubner se z levé strany neprosadil, Pavelka zasáhl betonem.

47:44
    A teď domácí gólman přikryl puk opět před Teubnerem.

48:37
    Hradec je opět v obraně, nicméně icingem se provinili paradoxně hosté.

48:37
    Oddechový čas pro tým Mladé Boleslavi.

49:11
    Marek Červený v tísni vyhazuje až za Sejpala.

49:55
    Boleslav skutečně ve třetí periodě buší na hradecká vrata. Ta jsou zatím ještě dobře utěsněná.

51:36
    Jaroslav Pavelka neúmyslně vychýlil bránu z postavení, když se snažil zabránit letícímu kotouči, aby mu spadnul do klece.

51:59
    Pavelka znovu zasahuje.

52:14
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma domácích.

52:47
    Vhazování tamtéž po údajné hře vysokou holí.

53:02
    Ještě jeden icing.

53:19
    Dělovka Jiřího Kurky proletěla jen těsně vedle hradecké brány.

53:49
    Konečně se domácí podívali také do útočného pásma.

54:52
    Boleslav zakládá za vlastní brankou další ofenzívu. Moc času jí ale už nezbývá.

56:18
    Teď se hostům ale nedaří vypracovat si tlak. U puku je naopak Hradec.

56:48
    Pavelka má kotouč v lapačce, bude se vhazovat po jeho levici.

57:05
    A znovu. Tentokrát po dalším hradeckém icingu.

57:21
    Závar v brankovišti domácích kýženým snížením Boleslavských nekončí.

58:02
    Filip Ropický se odhodlal ke tvrdé střele, která ale Sejpala nepřekvapila.

58:27
    Tak to bude zajímavé. Na trestnou lavici míří Tomáš Půlpán za hákování a hosté zřejmě zvolí powerplay.

58:27
    Ano. Hostující klec je prázdná. 4 na 6

59:00
    Marek Frk mohl rozhodnout, jeho pokus byl ztečován mimo.

59:28
    Hradec se s vypětím všech sil brání.

59:42
    Puk je bezpečně na druhé straně kluziště.

59:56
    Jaroslav Pavelka podržel kotouč, protože už ví, že jeho tým dnes vyhraje.

60:00

Ani třetí třetina, jež byla ve znamení velkého tlaku Mladé Boleslavi, už na hradeckém vítězství nic nezměnila. Hosté pouze snížili na konečných 4:2. Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů z dorostenecké extraligy nashledanou. (15:14:54)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 1. Frk (Vlček), 13. Kopsa, 34. Vencl (Půlpán), 35. Vlček (Frk) - 24. Brandejský (Semirád, Protivný), 46. Marek (Holada)

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka (Dohnal) - Pilař, Červený "C", Kopsa, Kováč, Havlena, Suk, Souček - Gabriel, Pravda, Frk, Bartoň, Ropický, Vlček, Procházka, Havlík, Kastner, Ouzký, Vencl, Nedvídek, Půlpán.