Třebíč – Znojmo 0:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 7:2 (kon.) | Tábor – Olomouc 4:2 (kon.)
Chrudim – Písek 2:0 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Kadaň – Jihlava 1:2 (kon.)
Beroun – Ústí n/L 3:2 (po s.n.) | Hr. Králové – Vrchlabí 5:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 27.10.2010, 18:001. liga (ČR)

Je tu konec velkého derby. Hradecký ČEZ Stadion v letošní sezóně poprvé navštívily více jak dvě tisícovky diváků. Hosté skvěle vstoupili do utkání a vedli dokonce už 2:0. Hradec ovšem ve druhém dějství vyrovnal a třemi góly ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství. Dnes je to z Hradce Králové vše, pěkný zbytek večera. (20:29:15)

60:00

59:52
    Tomáš Pácal vypálil od modré čáry, Luňák kotouč neudržel a hned z toho vznikla menší potyčka před hradeckou bránou. Nakonec se ale ani tresty rozdávat nebudou. Utkání se v poklidu dohraje.

59:30
    Posledních třicet vteřin, kotouč je v pásmu hostů.

58:39
    Vrchlabí si ještě zahraje přesilovku. Patrik Moskal vyloučen na dvě minuty za sekání.

58:39
    Václav Čížek udělal od modré čáry tři rychlé kroky a švihem prověřil Filipa Luňáka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je zřejmě rozhodnuto. PATRIK MOSKAL prostřelil Michala Valenta a zvyšuje už na rozdíl tří branek. Asistence: Jan Hruška.

56:29
    Hradec využívá přesilovou hru a je hodně blízko třem bodům. Martin Koudelka posunul kotouč na MARTINA TÁBORSKÉHO, který tvrdě vypálil od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Koudelka.

55:48
    Vrchlabí se zbytečně dostává do problémů. Místo tlaku se bude muset soustředit na zadní vrátka, jelikož na trestnou lavici míří Ondřej Poživil za nedovolené bránění.

55:04
    Hradecká branka je posunutá a bude se vhazovat ve středním pásmu. Uvidíme, zda se Vrchlabí odhodlá k závěrečnému náporu.

53:52
    Oslabení Hradečtí přečkávají bez úhony a jsou v plném počtu.

53:15
    Vrchlabí si jen přihrávalo v rohu a následně Hradec se štěstím vyhazuje.

51:52
    A opět další možnost pro vrchlabské hokejisty, Hradec půjde totiž do čtyř. Lukáš Chmelíř se provinil držením protihráče.

51:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 2025 diváků.

50:35
    Pácal vyslal přízemní střelu, která letěla mimo. Od zadního mantinelu se odrazila před Martina Filipa, ten ale nedokázal vymyslet nic dalšího.

50:15
    Hradečtí hokejisté jsou kompletní.

49:50
    Od tlaku se Hradec osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

48:15
    Nicméně se naskýtá příležitost pro Vrchlabí v podobě přesilové hry. Daniel Volráb dostává menší trest za hrubost.

47:19
    Hradec otáčí vývoj utkání. Aleš Křetínský se rozjel po pravé straně kluziště a skvostnou nahrávkou našel MARTINA KOUDELKU, který nedal Valentovi ani nejmenší šanci vyniknout. Asistence: Aleš Křetínský.

46:36
    Vrchlabí se ubránilo a je v pěti. Následně se naskakující Poživil pustil do protiútoku a hledal najíždějícího Kubeše, ale přihrávka letěla mimo.

46:00
    Hosté několikrát vyhazují.

44:36
    A z tlaku následuje početní výhoda pro Hradec. Ondřej Poživil je potrestán za vysokou hůl.

44:36
    Křetínský se dostal až za branku, kde nahrával Roubíkovi, který trefil pouze rameno hostujícího brankáře.

43:59
    Ihned po vhazování vystřelil Ladislav Jindřich, ale Valent pohotově nastavil beton.

43:30
    Přesně z půlky hřiště vyzkoušel Křetínský pozornost Valenta.

42:06
    Hradeckým hokejistům se v přesilové hře nepodařilo vymyslet žádnou zajímavou situaci a Vrchlabí je v plném počtu.

41:48
    Vít Budínský nahodil padáčkem puk na Valenta, celou situaci dojel a dovolil si menší pozdrav v podobě spršky, následně byl zpacifikován hostujiící obranou.

40:10
    Hradec kompletní.

40:06
    Stačilo pár sekund hry a vyhecované derby přináší další vyloučení. Dvě minuty pro Martina Filipa za hákování.

40:01

Druhá perioda nabídla dva góly. Tentokrát pro Hradec. Nejrpve na rozdíl jediné bránky snížil ve 23. minutě Daniel Volráb a tři minuty před koncem zařídil vyrovnání Budínský. Začínáme tedy od začátku s vyrovnaným stavem. Poslední třetina začne přibližně v 19:48 hodin.

40:00

39:10
    Vrchlabí se až po minutě své početní výhody dostalo do útočného pásma. Hubáček se dostal ke střele. Jeho pokus směřoval však přímo na Filipa Luňaka, který je připraven.

38:10
    Martin Koudelka si půjde zchladit hlavu na dvě minuty za hákování. Příležitost pro Vrchlabí.

37:40
    Volráb nahodil na Valenta, kam dotíral Budínský. Vše končí posunutá branka.

37:00
    Zpoza brány přihrával do mezikruží Jan Hruška. K volnému puku se dostal jeden z hostujících obránců a vyhazuje až na zakázané uvolnění.

36:25
    A je vyrovnáno! Nejdříve minul odkrytou klec Martin Koudelka. Kotouč se následně dostal k VÍTU BUDÍNSKÉMU, který pohotově zavěsil puk do vrchlabské branky. Asistence: Martin Koudelka.

35:18
    Vrchlabský hráč jel sám na Luňáka a vystřelil. Ten střelu zlikvidoval a následně pět hráčů najelo přímo až do hradecké brány, z čehož vznikla obrovská mela, situaci ukončil až hvizd rozhodčího.

35:02
    Štefan Rusnák střílel do odkryté branky, avšak Filip Luňák se neuvěřitelné přemístil a jen tak tak vykopl puk z brankové čáry.

34:37
    Nepříjemná situace se stala Filipu Luňákovi. Tvrdá střela ho trefila někam do oblasti krku. V jeho tváři sledujeme bolestivou grimasu. Zdá se být však v pořádku.

34:24

34:08
    Chmelíř hledal Moskala, ale přihrávka přes střed k němu nedoputovala.

33:51
    Hradečtí se provinili zakázaným uvolněním. Vhazuje se po levici Filipa Luňáka.

32:48
    Poměr sil na ledě se však vyrovná. Karel Nedbal putuje na trestnou lavici za krosček.

32:24
    Jak již bylo avizováno, tak si Hradec zahraje početní výhodu. Štefan Rusnák dostane dvě minuty za nedovolené bránění.

32:24
    V signalizované výhodě hledal Nedbal najíždějícího Kubicu, který měl ke kotouči o krok dále, kdyby jej stihl, mohl mířit do prázndé branky.

31:42
    Hradec vše přežil a je v plném počtu.

30:20
    Obrovský závar před Filipem Luňákem. Čížek a Drábek se pokoušeli překonat ležícího hradeckého brankáře, nicméně se to ani jednomu nepodařilo.

29:42
    Lukáš Chmelíř jde na trestnou lavici za nedovolenou výstroj(hra s brankářskou holí).

29:42
    Na druhé straně se sám v mezikruží objevil Štefan Rusnák a vyzkoušel Luňáka.

29:04
    Domácí si žádnou šanci nevytvořili a hosté jsou kompletní.

28:40
    Od modré čáry vystřelil Karel Nedbal vysoko nad.

27:40
    Hosté vyhazují a Hradec znovu musí dobývat pásmo.

27:04
    Situace se obrátí. Za Vrchlabí dostává dvě minuty Štefan Rusnák, jeikož se provinil podražením.

26:59
    Hradečtí hokejisté se ubránili a jsou v pěti.

25:40
    Dvě střely po sobě vyslal na Luňáka Chaloupka od modré čáry. První trefila jednoho z vrchlabských hráčů a s druhou si Filip Luňák poradil.

24:59
    Martin Táborský dostává dvě minuty za hákování. Místo pokusu o vyrovnání se Hradec bude muset bránit.

24:04
    Hradeckým kontaktní gól pomohl, nyní sevřeli Vrchlabí. Jednou střelou se prezentoval Jan Hruška. Valent však připraven a zasáhl betonem.

22:56
    Přeci jen se Hradec dočkal. Za brankou se kotouče zmocnil Martin Koudelka, který přesně naše DANIELA VOLRÁBA, jenž posíla puk do sítě hostující branky. Asistence: Martin Koudelka.

22:37
    Roubík se vydal na útočnou štaci, nicméně na modré útočné čáře nechal puk za sebou a provinil se offsidem.

22:11
    Zatím je průběh druhé třetiny klidný. Týmy si půjčují kotouč a nyní vše vyústilo v zakázané uvolnění, kterým se provinilo Vrchlabí.

20:49
    Hradec ve zbývající početní výhodě nic vymyslet nedokázal, a tak jsou hosté kompletní.

20:01
    Buly vyhrávají hosté, uvidíme, v jakém duchu se ponese druhé dějství.

20:01

V první třetině jsme viděli řadu zajímavých okamžiků. Hradečtí se mohou chytat za hlavu, co plno obrovských příležitostí zahodili. Naopak hosté udeřili ze dvou svých velkých šancí. Proto je zatím stav 0:2 pro Vrchlabí. Druhá perioda začne přibližně v 18:53 hodin.

20:00

19:40
    Pár hradeckých pokusů Valent pokryl.

18:49
    Hradec má příležitost se stavem zápasu něco udělat. Dvě minuty za držení hole dostává Martin Filip.

18:14
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš. Tak toto pravidlo zde na hradeckém ČEZ Stadionu bezesporu platí! Tvrdek nahrál JAKUBU DRÁBKOVI, který překonal Luňáka. Asistence: Kamil Tvrdek, Tomáš Pácal.

17:15
    Snad největší šance Hradce! Roubík zavezl kotouč do pásma a přihrál Jan Hruškovi, který měl před sebou úplně odkrytou branku, když Valent již ležel. Hruška si však kotouč špatně zpracoval a jeho polostřela se zastavila snad padesát centimetrů před brankovou čárou.

16:48
    Hradec v plném počtu.

16:39
    Hostujícímu celku se nyní nedaří dostat se do útočného pásma. Vše chtěl vyřešit Kubeš, který nahodil puk pouze na Luňáka a ten jej pokryl.

15:24
    Domácí však skoro hosty do svého pásma nepustili a nyní jsou ve čtyřech.

14:48
    Vrchlabí si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Za krosček si půjde odpočinout na trestnou lavici Martin Táborský. Těžké chvíle pro Hradec.

14:02
    Tvrdá rána z hole Mocka vyletěla na Luňáka, který jeho projektil vyrazil pouze před sebe, ale nikdo z hostujících hráčů nedokázal dopravit puk do branky.

13:24
    I Vrchlabí si zahraje přesilovku. Daniel Volráb dostává dvě minuty za vysokou hůl.

12:40
    Z následného protiútoku opět postupovali Vrchlabští dva na jednoho, ovšem pohotovu rybičkou zneškodnil přihrávku hradecký obránce Martin Táborský.

12:00
    Jiří Kadlec vystřelil těsně mimo vrchlabské branky.

10:14
    Hosté se dostávají do vedení. Snad jejich první velká šance a hned ji náležitě využívají. Scénař, který se povětšinou odehrával na druhé straně si teď vyzkoušel JAKUB DRÁBEK, jenž jel osamocený na Filipa Luňáka a bekhendovou kličkou dostává svůj celek do vedení. Asistence: Václav Čížek, Michal Bezouška.

09:50
    A další šance. Ladislav Jindřich se prosmýkl mezi dvěma vrchlabskými obránci, nicméně na Valenta nevyzrál.

09:28
    Hosté kompletní.

08:10
    Hradec zatím v dnešním klání jednoznačně přehrává svého soka. A Vrchlabí zatím díky svému brankáři neprohrává.

07:28
    Ovšem dlouho to tak nezůstane, protože za katr putuje Lukáš Poskočil za hákování. Další možnost pro Hradec.

07:01
    Vrchlabí v plném počtu.

05:48
    Ve středním pásmu chyboval Poživil a tři hradečtí útočníci se řítili na vrchlabskou branku. Jan Hruška naservíroval kotouč před branku, kde Jaroslav Roubík vystřelil, jeho střelu však Valent vyrazil před Volrába, který dorazil do branky puk bruslí. Gól však není uznán.

05:01
    Poprvé se v dnešním derby bude vylučovat. Na trestnou lavici zamíří Jakub Drábek za podražení.

03:56
    A další obrovská šance pro domácí! Jan Hruška opět využil skulinu ve vrchlabské obraně a mířil sám na hostujícího brankáře, avšak Valent zatím dnes bezchybný.

02:20
    Žabičku, kterou poslal Táborský na útočnou modrou čáru, našel Vít Budínský, jenž postupoval úplně sám na Michala Valenta, který jeho nepříliš povedenou střelu zlikvidoval.

01:15
    Střela Petra Mocka od modré čáry k Luňákovi nedoletěla, jelikož se jí do dráhy postavil Táborský.

00:30
    Daniel Volráb vybojoval kotouč v mezikruží před Valentem, nicméně přes dva hostujiící obránce se prokličkovat nedokázal.

00:10
    A hned první kontakt s kotoučem vrchlabských hokejistů končí zakázaným uvolněním.

00:01

Příjemný podvečer z hradeckého ČEZ Stadionu. Dnes je na programu východočeské derby, v němž se proti sobě postaví HC VCES Hradec Králové a HC Vrchlabí. Hradci se letos doma velice daří. Z pěti zápasů uspěl ve všech a drží si tak domácí neporazitelnost. Hradecký tým zaujímá šestou pozici v první hokejové lize se ziskem 21 bodů. Vrchlabí náleží desátá příčka, když na svém kontě mají 17 bodů.

HC VCES Hradec Králové: Luňák (Blažíček) - Nedbal, Křetínský, Táborský, Čáp, Chmelíř, Višňák, Klement - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Jindřich, Moskal, Kubica - Berger, Macháň, Hruška O. - Březina

HC Vrchlabí: Valent (Koutský) - Čížek, Poskočil, Bendík, Chaloupka, Poživil, Mocek, Matějíček, Pácal - Bláha, Filip, Kubeš - Zíma, Urban, Tvrdek - Drábek, Beck, Bezouška - Rusnák, Látal, Hubáček

Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 23. Volráb (Koudelka), 37. Budínský (Koudelka), 48. Koudelka (Křetínský), 57. Táborský (Koudelka), 58. Moskal (Hruška J.) - 11. Drábek (Čížek, Bezouška), 19. Drábek (Tvrdek, Pácal)

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Blažíček) - Nedbal, Křetínský, Táborský, Čáp, Chmelíř, Višňák, Klement - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Jindřich, Moskal, Kubica - Berger, Macháň, Hruška O. - Březina
    HC Stadion Vrchlabí: Valent (Koutský) - Čížek, Poskočil, Bendík, Chaloupka, Poživil, Mocek, Matějíček, Pácal - Bláha, Filip, Kubeš - Zíma, Urban, Tvrdek - Drábek, Beck, Bezouška - Rusnák, Látal, Hubáček

Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa