Třebíč – Znojmo 0:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 7:2 (kon.) | Tábor – Olomouc 4:2 (kon.)
Chrudim – Písek 2:0 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Kadaň – Jihlava 1:2 (kon.)
Beroun – Ústí n/L 3:2 (po s.n.) | Hr. Králové – Vrchlabí 5:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 27.10.2010, 18:001. liga (ČR)

58:39
    Vrchlabí si ještě zahraje přesilovku. Patrik Moskal vyloučen na dvě minuty za sekání.

57:25
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je zřejmě rozhodnuto. PATRIK MOSKAL prostřelil Michala Valenta a zvyšuje už na rozdíl tří branek. Asistence: Jan Hruška.

56:29
    Hradec využívá přesilovou hru a je hodně blízko třem bodům. Martin Koudelka posunul kotouč na MARTINA TÁBORSKÉHO, který tvrdě vypálil od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Koudelka.

55:48
    Vrchlabí se zbytečně dostává do problémů. Místo tlaku se bude muset soustředit na zadní vrátka, jelikož na trestnou lavici míří Ondřej Poživil za nedovolené bránění.

51:52
    A opět další možnost pro vrchlabské hokejisty, Hradec půjde totiž do čtyř. Lukáš Chmelíř se provinil držením protihráče.

48:15
    Nicméně se naskýtá příležitost pro Vrchlabí v podobě přesilové hry. Daniel Volráb dostává menší trest za hrubost.

47:19
    Hradec otáčí vývoj utkání. Aleš Křetínský se rozjel po pravé straně kluziště a skvostnou nahrávkou našel MARTINA KOUDELKU, který nedal Valentovi ani nejmenší šanci vyniknout. Asistence: Aleš Křetínský.

44:36
    A z tlaku následuje početní výhoda pro Hradec. Ondřej Poživil je potrestán za vysokou hůl.

44:36
    Křetínský se dostal až za branku, kde nahrával Roubíkovi, který trefil pouze rameno hostujícího brankáře.

43:59
    Ihned po vhazování vystřelil Ladislav Jindřich, ale Valent pohotově nastavil beton.

40:06
    Stačilo pár sekund hry a vyhecované derby přináší další vyloučení. Dvě minuty pro Martina Filipa za hákování.

38:10
    Martin Koudelka si půjde zchladit hlavu na dvě minuty za hákování. Příležitost pro Vrchlabí.

36:25
    A je vyrovnáno! Nejdříve minul odkrytou klec Martin Koudelka. Kotouč se následně dostal k VÍTU BUDÍNSKÉMU, který pohotově zavěsil puk do vrchlabské branky. Asistence: Martin Koudelka.

35:18
    Vrchlabský hráč jel sám na Luňáka a vystřelil. Ten střelu zlikvidoval a následně pět hráčů najelo přímo až do hradecké brány, z čehož vznikla obrovská mela, situaci ukončil až hvizd rozhodčího.

35:02
    Štefan Rusnák střílel do odkryté branky, avšak Filip Luňák se neuvěřitelné přemístil a jen tak tak vykopl puk z brankové čáry.

32:48
    Poměr sil na ledě se však vyrovná. Karel Nedbal putuje na trestnou lavici za krosček.

32:24
    Jak již bylo avizováno, tak si Hradec zahraje početní výhodu. Štefan Rusnák dostane dvě minuty za nedovolené bránění.

32:24
    V signalizované výhodě hledal Nedbal najíždějícího Kubicu, který měl ke kotouči o krok dále, kdyby jej stihl, mohl mířit do prázndé branky.

30:20
    Obrovský závar před Filipem Luňákem. Čížek a Drábek se pokoušeli překonat ležícího hradeckého brankáře, nicméně se to ani jednomu nepodařilo.

29:42
    Lukáš Chmelíř jde na trestnou lavici za nedovolenou výstroj(hra s brankářskou holí).

29:42
    Na druhé straně se sám v mezikruží objevil Štefan Rusnák a vyzkoušel Luňáka.

27:04
    Situace se obrátí. Za Vrchlabí dostává dvě minuty Štefan Rusnák, jeikož se provinil podražením.

24:59
    Martin Táborský dostává dvě minuty za hákování. Místo pokusu o vyrovnání se Hradec bude muset bránit.

22:56
    Přeci jen se Hradec dočkal. Za brankou se kotouče zmocnil Martin Koudelka, který přesně naše DANIELA VOLRÁBA, jenž posíla puk do sítě hostující branky. Asistence: Martin Koudelka.

18:49
    Hradec má příležitost se stavem zápasu něco udělat. Dvě minuty za držení hole dostává Martin Filip.

18:14
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš. Tak toto pravidlo zde na hradeckém ČEZ Stadionu bezesporu platí! Tvrdek nahrál JAKUBU DRÁBKOVI, který překonal Luňáka. Asistence: Kamil Tvrdek, Tomáš Pácal.

17:15
    Snad největší šance Hradce! Roubík zavezl kotouč do pásma a přihrál Jan Hruškovi, který měl před sebou úplně odkrytou branku, když Valent již ležel. Hruška si však kotouč špatně zpracoval a jeho polostřela se zastavila snad padesát centimetrů před brankovou čárou.

14:48
    Vrchlabí si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Za krosček si půjde odpočinout na trestnou lavici Martin Táborský. Těžké chvíle pro Hradec.

14:02
    Tvrdá rána z hole Mocka vyletěla na Luňáka, který jeho projektil vyrazil pouze před sebe, ale nikdo z hostujících hráčů nedokázal dopravit puk do branky.

13:24
    I Vrchlabí si zahraje přesilovku. Daniel Volráb dostává dvě minuty za vysokou hůl.

12:00
    Jiří Kadlec vystřelil těsně mimo vrchlabské branky.

10:14
    Hosté se dostávají do vedení. Snad jejich první velká šance a hned ji náležitě využívají. Scénař, který se povětšinou odehrával na druhé straně si teď vyzkoušel JAKUB DRÁBEK, jenž jel osamocený na Filipa Luňáka a bekhendovou kličkou dostává svůj celek do vedení. Asistence: Václav Čížek, Michal Bezouška.

07:28
    Ovšem dlouho to tak nezůstane, protože za katr putuje Lukáš Poskočil za hákování. Další možnost pro Hradec.

05:48
    Ve středním pásmu chyboval Poživil a tři hradečtí útočníci se řítili na vrchlabskou branku. Jan Hruška naservíroval kotouč před branku, kde Jaroslav Roubík vystřelil, jeho střelu však Valent vyrazil před Volrába, který dorazil do branky puk bruslí. Gól však není uznán.

05:01
    Poprvé se v dnešním derby bude vylučovat. Na trestnou lavici zamíří Jakub Drábek za podražení.

03:56
    A další obrovská šance pro domácí! Jan Hruška opět využil skulinu ve vrchlabské obraně a mířil sám na hostujícího brankáře, avšak Valent zatím dnes bezchybný.

02:20
    Žabičku, kterou poslal Táborský na útočnou modrou čáru, našel Vít Budínský, jenž postupoval úplně sám na Michala Valenta, který jeho nepříliš povedenou střelu zlikvidoval.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 23. Volráb (Koudelka), 37. Budínský (Koudelka), 48. Koudelka (Křetínský), 57. Táborský (Koudelka), 58. Moskal (Hruška J.) - 11. Drábek (Čížek, Bezouška), 19. Drábek (Tvrdek, Pácal)

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Blažíček) - Nedbal, Křetínský, Táborský, Čáp, Chmelíř, Višňák, Klement - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Jindřich, Moskal, Kubica - Berger, Macháň, Hruška O. - Březina
    HC Stadion Vrchlabí: Valent (Koutský) - Čížek, Poskočil, Bendík, Chaloupka, Poživil, Mocek, Matějíček, Pácal - Bláha, Filip, Kubeš - Zíma, Urban, Tvrdek - Drábek, Beck, Bezouška - Rusnák, Látal, Hubáček

Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa