Hr. Králové – Letňany 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 2:8 (kon.) | Plzeň – K. Vary 3:4 (po s.n.)
Jihlava – Vítkovice 6:4 (kon.) | Vsetín – Třinec 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 4:5 (kon.)
Ústí n/L – Sparta 0:8 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 10:6 (kon.)
Chomutov – Slavia 2:6 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
HC Letci Letňany
Pátek 05.11.2010, 13:00Extraliga staršího dorostu

Domácí tým vstřelil v každé třetině po dvou brankách, zatímco hosté se prosadili jen v prostředním dějství. To nemůže znamenat nic jiného, než jasnou výhru v poměru 6:2 pro starší dorostence Hradce Králové. Ti tak minimálně do sedmi večer drží první příčku extraligové skupiny Střed a budou čekat na výsledek Pardubic v Liberci. Každopádně zítra je v městě perníku na pořadu východočeské derby o první místo. To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemné odpoledne a nashledanou. (15:20:51)

60:00

59:43
    Hosté v plném počtu. Puk je v moci Hradeckých.

59:23
    Vhazování před letňanskou střídačkou.

59:00
    Ránu Matúše Kováče Havlín odvrátil do rohu pásma.

58:23
    Lhoták už pomůže svým oslabeným spoluhráčům. Hradec má buly v útočném pásmu a 1:19 klasické přesilovky.

57:42
    Přichází druhá dvojnásobná přesilovka pro Hradec. Kamil Kučera - 2 minuty za hákování.

57:15
    Letňany se dobře brání. Polovina jejich oslabení už je pryč.

56:19
    Jak už tomu dnes ve třetí třetině bývá, po domácím faulu přichází nedovolený zákrok hostí. Lukáš Lhoták - podražení.

55:54
    Letňanský pětiúhelník svou misi nesplnil, hosté se paradoxně provinili úmyslným ofsajdem. Hradec je v pěti.

54:40
    David Chvátal od modré zazvonil na konstrukci brány Jaroslava Pavelky, i když možná šlo jen o boční tyčku.

53:53
    Hradečtí opět faulují. V obranném pásmu si nedovoleným bráněním pomohl Michael Šimončič.

53:18
    Martin Čeček sevřel kotouč před dotrající trojicí hradeckých forvardů.

53:07
    Michael Šimončič prověřil Havlínovu pozornost pěkně tvrdým pokusem.

52:23
    Také Letňany mají na ledě k dispozici všechny hráče.

51:37
    Hradec je v plném počtu, startuje jeho přesilová hra.

50:56
    Jakub Vrána to zkusil odvážně přes čtyři obránce a povedla se mu celkem nebezpečná střela.

50:41
    Kotouč je v Pavelkově moci.

50:12
    Střelec FIlip Ropický je při chuti. Užuž se chystal vyrazit do dalšího útoku v oslabení, ale podražením ho zastavil Marek Novák. 4 na 4

49:28
    A tak přichází faul na druhé straně. Opět Jindřich Kopsa se provinil podražením.

49:02
    Hosté v plném počtu. Hradec svého soupeře svíral celé dvě minuty, ale sedmý gól si nepřipsal.

48:15
    Ropický mohl hned zkompletovat hattrick! Jenže to by ho nesměl vychytat Lukáš Havlín.

47:18
    Kopsa už naskočil na led a začíná přesilovka domácích.

46:54
    Poměr sil na ledě se vyrovná, Marek Novák pyká za podražení.

45:57
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nádherná kombinace v oslabení znamená další zářez na pažbě domácích. Únik dva na jednoho vyřešil ideálně jak přihrávající Vlastimil Dostálek, tak i FILIP ROPICKÝ. Jednoduchou kličkou do bekhendu si otevřel celou bránu a pak už to bylo snadné - 6:2. Asistence: Vlastimil Dostálek.

45:10
    Letňany si zahrají početní výhodu. Jindřich Kopsa - 2 minuty za nedovolené bránění.

44:55
    Dalekonosný pokus Davida Chvátala má ve své moci jistý Jaroslav Pavelka.

44:14
    Na ledě chvíli zůstal František Kautský a sudí přerušili hru.

43:30
    Jindřich Kopsa vytasil parádní zákrok hokejkou proti puku na holi jednoho z hostů.

42:20
    Přesilovka využita. FILIP ROPICKÝ se s kotoučem vymotal až před branku a když ho nezvládl do opuštěné klece poslat Lukáš Pravda, povedlo se to hradeckému útočníkovi s jedenáctkou na zádech. Domácí vedou 5:2. Asistence: Lukáš Pravda.

41:22
    Tomáš Hnilica je vyloučen na dvě minuty za podražení. To znamená přesilovku pro Hradec.

41:15
    Jinřich Kopsa od modré doslova sestřelil svého spoluhráče Michala Procházku.

40:01

Druhé dějství už bylo oboustranně velmi zajímavé. Domácí v úvodu vůbec nepochytili nástup Letňan a během dvou minut přišli o vedení. Ve 33. minutě si ho ale vzali zpět a následná exhibiční vložka Martina Bartoně jim zajistila opět náskok o dva góly. Třetí třetina začne přibližně ve 14:42.

40:00

39:33
    Nepřesná rozehrávka Hradeckých rezultuje v zakázané uvolnění.

38:41
    Dlouhou pasáž hry bez přerušení zastavuje až zákrok Jaroslava Pavelky.

37:18
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

35:47
    Tak tohle byla paráda. MARTIN BARTOŇ se ve vlastní třetině zmocnil puku a vydal se dopředu. Jeho kličky hostující obránci vůbec nestíhali a proti bekhendovému zakončení byl bezmocný i Lukáš Havlín. Hradec vede znovu o dvě branky, 4:2. Asistence: Lukáš Nedvídek, Tomáš Půlpán.

35:27
    Jindřich Kopsa důrazně zametl s Markem Novákem, který byl při dojíždění k Pavelkovi velmi dotěrný.

34:54
    Jedovka Lukáše Pravdy končí na betonu Lukáše Havlína.

34:23
    Dva rychlé ofsajdy, po jednom na každé straně.

33:50
    Kamil Kučera se dostal ke střele z takřka nulového úhlu a zamířil jen do boční konstrukce Pavelkovy klece.

33:29
    Hradečtí jsou na koni. Po držení puku se opět vhazuje po levici Havlína.

32:22
    Hned po ubráněném oslabení si domácí berou zpátky ztracené vedení. Marek Frk nejprve v úniku dva na jednoho neviděl najíždějícího Filipa Ropického, ale následně z rohu přihrál MARKU ČERVENÉMU, který se z pravého kruhu nemýlil. Asistence: Marek Frk.

31:56
    Hradec v plném počtu.

31:33
    Luděk Škop pálí mimo.

31:02
    Marek Frk se štěstím zachytil kotouč a vyhodil přes všechny čáry.

29:44
    Jinřich Kopsa zahákoval unikajicího protihráče, což znamená přesilovku pro hosty.

28:53
    Jedná se o Matěje Suka. Ale v pořádku to nejspíš nebude, hradecký obránce na nosítkách opouští led.

28:53
    Pro postiženého už přichází nosítka. Snad to bude v pořádku.

28:53
    Konečně se Hradečtí osmělili do protiútoku. Jeden z nich ale zůstal ležet v rohu pásma. Přes mantinel bohužel nevidím, o koho se jedná.

28:03
    Teď si hradecká obrana málem dala vlastence. Kotouč se nakonec z brankoviště vykutálel vedle tyčky.

27:20
    Hosté se z útočného pásma vystrnadili sami. Domácí hráči jen přihíží.

26:19
    Letňany pokračují v tlaku i proti pěti Hradečákům. David Chvátal mířil dobře mezi Pavelkovy betony, ty ale zaklaply v poslední možnou chvíli.

25:51

25:31
    A znovu. Tohle už Hradec přežije.

24:57
    Pavelka vykopl ránu Martina Čečka a jeho spoluhráči vyhazují.

24:29
    Obrovský tlak hostů. Pavelka odolává s vypětím všech sil.

23:46
    Dopadlo to tak, že Letňany si zahrají přesilovou hru. Za faul kolenem u modré čáry si dvě minuty odsedí Petr Pilař.

23:08
    Domácí vyráží do útoku. Nechme se překvapit, jak je ztráta vedení psychicky poznamenala.

21:48
    Letňany právě vstřelily branku!
    S Hradcem se v první přestávce asi něco stalo, nebo to jeho hráči chtějí udělat zajímavější. Každopádně JAKUB VRÁNA dostal povolení k volné cestě zpoza brány až před Pavelku a pohodlně vyrovnává na 2:2. Asistence: Luděk Škop.

20:42
    Hned v úvodu druhé třetiny se hosté vrací do hry. Krátký tlak ukončil střelou do prázdné brány KAMIL KUČERA. Asistence: Petr Urbánek.

20:01

První třetina byla v jasné režii Hradce Králové. I díky využité přesilovce pět na tři vedou 2:0 a v obranném pásmu toho zatím příliš řešit nemuseli. Druhá třetina začne zhruba ve 13:50.

20:00

19:51
    Hosté ještě rozjíždějí útok, ale víc už toho zřejmě nestihnou.

19:31
    Postavení mimo hru v domácím podání.

19:25
    Po souboji v rohu letňanského pásma zůstal na ledě otřesený Martin Bartoň. Na střídačku odjíždí za pomoci spoluhráčů.

18:26
    Lukáš Gabriel se vydal neohroženě do útočného pásma a ač byl sám, málem se mu podařilo udržet puk pro své čerstvé spoluhráče.

17:32
    Pavelka teď nepředvedl úplně jistou rozehrávku, ale situaci stačil uhasit.

17:11
    Tadeáš Ouzký zblízka míjí vzdálený růžek klece hostů o centimetry!

16:36
    Následuje rychlý kontr domácích, u kterého nemůže být nikdo jiný, než Lukáš Pravda.

15:32
    Jaroslav Pavelka se měl šanci poprvé předvést a taky že uspěl. Osamocenému Jiřímu Valovi dobře zmenšil sřelecký úhel a následnou střelu vyrazil do rohu.

15:12
    Zakázané uvolnění Hradeckých vrací hru před Pavelku.

14:30
    Letňany jsou v plném počtu.

12:48
    Ťukec mezi Markem Červeným a Filipem Ropickým dostatečně zaměstnal hosty na levé straně obrany a po přesunutí hry na druhou stranu jen koukali, jak ROMAN KONEČNÝ pálí do odkrytého kouta brány. Asistence: Marek Červený, Filip Ropický.

12:27
    David Kaplan - 2 minuty za podražení.

12:27
    A domácí si zahrají proti třem!

11:49
    Zbytečný faul Tomáše Hnilicy dává Hradci druhou početní výhodu. Dvě minuty za hákování.

11:40
    Domácí jsou v plném počtu a provinili se icingem.

11:17
    Vlastimil Dostálek mohl v oslabení navýšit skóre, ale ztroskotal na zákroku Lukáše Havlína.

10:49
    Ofsajd domácích.

10:22
    Rozehrávka Letňan je stejně kostrbatá, jakou předváděl Hradec ve své početní výhodě.

09:32
    Obdržená branka vyhnala hosty do útoku a také oni si zahrají první přesilovku. Střelec Lukáš Pravda pyká za hákování.

08:50
    Nejaktivnější řada domácích se dočkala zasloužené odměny. Michal Procházka vypíchl puk chybujícímu obránci Letňan a přihrál LUKÁŠI PRAVDOVI, který po rychlé kličce zasunul ke vzdálenější tyčce. Asistence: Michal Procházka.

07:49
    Hosté odrazili kombinaci Bartoně s Ouzkým.

06:47
    Michal Procházka, jenž zaskakuje v první formaci Hradeckých za absentujícího Ondřeje Vlčka, nedokázal zblízka nasměrovat odražený kotouč do branky.

05:51
    Lukáš Pravda uháněl dopředu úplně sám, ale blafákem do forhendu Lukáše Havlína nepřekvapil.

04:09
    Letňany se osmělily k první zteči branky domácích. Střelu Luďka Škopa však Jaroslav Pavelka dobře viděl.

03:35
    Na ledě je opět první hradecká lajna, což znamená pro hosty problémy. Konkrétně Lukáš Pravda se pokusil překvapit Havlína výjezdem zpoza brány, leč neúspěšně.

02:36
    Další chyba na útočné modré znamená konec hradecké přesilovky.

02:16
    Nahození Jindřicha Kopsy má Lukáš Havlín bezpečně v náručí.

02:01
    Roman Konečný propadl u modré čáry a Hradec začíná zase od nuly.

01:28
    Únik Filipa Ropického před bránu byl včas zastaven. Letňany vyhazují.

00:35
    Jeden z hostů vyhodil puk z obranného pásma na střídačku a nemůže následovat nic jiného, než trest. Provnil se Luděk Škop.

00:27
    První hradecký útok zatlačil svého soupeře, který vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:01

HC VCES Hradec Králové: Pavelka (Dohnal) - Suk, Kopsa, Kováč, Pilař, Havlena, Konečný, Novotný, Červený "C" - Gabriel, Ropický, Půlpán, Dostálek, Ouzký, Pravda, Frk, Kastner, Bartoň, Procházka, Nedvídek, Šimončič.

HC Letci Letňany: Havlín (Horák) - Všetečka, Krátoška, Uhlíř, Kraus, Hájek, Čeček "C", Kautský, Vencovský - Lhoták, Kučera, Hnilica, Honzajk, Kadeřábek, Vala, Novák, Kaplan, Vrána, Chvátal, Škop, Urbánek.

Rozhodčí: Hribik - Budínský, Huryta.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 13:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 9. Pravda (Procházka), 13. Konečný (Červený, Ropický), 33. Červený (Frk), 36. Bartoň (Nedvídek, Půlpán), 43. Ropický (Pravda), 46. Ropický (Dostálek) - 21. Kučera (Urbánek), 22. Vrána (Škop)

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka (Dohnal) - Suk, Kopsa, Kováč, Pilař, Havlena, Konečný, Novotný, Červený "C" - Gabriel, Ropický, Půlpán, Dostálek, Ouzký, Pravda, Frk, Kastner, Bartoň, Procházka, Nedvídek, Šimončič.