Peltonen měl na hokejce první branku, ale nechal vyniknout Larssona.

Finové teď zatlačili Švédy a od modré pálil nad Hietanen,

07:36
    Silfverberg si teď najel před branku a donutil Vehanena k dobrému zákroku.

08:12
    Komarov se hnal do útoku, ale jeho přechod modré čáry nebyl v souladu s pravidly. Píská se ofsajd.

08:12
    Po odpískání proběhla první krátká strkanice. Dvě minuty pro finského Petrella a Švéda Silfverberga za hrubost.

08:57
    Pokus Puistoly od levého kruhu má Larsson v lapačce.

09:46
    Jaakola si teď vypomohl faulem - dvě minuty za nedovolené bránění.

10:37
    Fälth si našel kousek volného prostoru a hned vyslal střelu směr Vehanen, ten kus černé gumy schoval v lapačce.

11:34
    Švédové teď v přesilové hře zle nedobře zatápěli a dokonce kotouč poskakoval po brankové čáře, ale vše zachránil Vehanen. Finové se nakonec ubránili, ale Švédové byli hodně blízko.

12:23
    Hned jak hráli v pěti, vyrazili Finové do útoku, ale opět nezvládli přechod modré čáry - ofsajd.

13:20
    Aktivní Komarov opět vystrašil Larssona, ten vykopl svůj beton včas.

14:24
    Lehterä si najel do dobré pozice, ale místo střely volil přihrávku a záhy Finové o kotouč přišli.

15:30
    Dobré střídání první finské pětky, ale bez vážnější šance.

16:01
    Väänänen teď nedovoleně bránil a další přesilovka pro Švédy je tu.

16:50
    Finové se dobře brání a dokonce zahrozil Kontiola, který dobře vystřelil a Larsson předvedl pohotový zákrok vyrážečkou.

17:40
    Melin byl sám u levé tyče, ale těžkou přihrávku minul.

18:27
    Krüger se dostal k zakončení před Vehanenem, ale nebylo to důrazné, a tak má kotouč finský brankář v lapačce.

19:10
    Peltonen měl na hokejce první gól, ale sám před Larssonem střílí nad.

19:46
    Švédové s kotoučem zajeli za svou branku a zřejmě se v první třetině již nic podstatného nestane.

20:00

První třetina souboje o první místo na turnaji přinesla oboustranně bojovný hokej a rozhodně nemusela skončit bezbrankovou remízou. Za finskou reprezentaci měl dvě dobré šance Peltonen a také byl hodně vidět agilní Komarov. Na druhé straně měl Vehanen hodně práce při přesilové hře Švédů, kdy mu kotouč poskakoval na brankové čáře. Zároveň dvakrát promáchl před prázdnou brankou Melin. Uvidíme, zda druhá třetina, která začne přibližně v 17:13, přinese konečně i branky.

20:01

20:40
    Finové do druhé třetiny vletěli a po pár vteřinách musel Larsson dvakrát zasahovat.

21:45
    Dvakrát pálil Lahti přičemž jednou musel zasahovat Larsson a podruhé mířil finský střelec mimo.

22:56
    Komarov se opět připomenul, ale jeho motání hlav švédským obráncům končí nepřesnou přihrávkou.

23:47
    Pokus Kontioly schovává Larsson v lapačce.

24:16
    Finové jsou aktivnějším týmem a Švédové se těžce dostávají ze svého pásma.

25:20
    Kontiola našel Komarova, jehož pokus jde ovšem mimo a v hledišti to jen zahučelo.

26:04
    Na druhé straně se připomenuli i hokejisté Švédska a Warg byl blízko první branky, ale Vehanenovi pomohli obránci.

26:50
    Finové nadále pokračují ve svém tlaku a žlutomodří vyhazují jen na zakázané uvolnění.

27:21
    Teď se naopak nepodařilo rozehrát Finům a hra se stěhuje před Vehanena.

28:24
    Do hry se vrátily souboje o každý kousek ledu, čekáme zase na nějakou větší šanci.

29:07
    Lahti teď dostal dostatek prostoru, ale Larsson zakročil přesně.

29:12
    Dvě minuty pro Axelssona za vražení.

30:04
    Finové řádně sevřeli Švédy a poslední pokus Peltonena končí v ochrané síti.

30:43
    Kontiola a po něm Niskala, dvě velké šance domácí reprezentace nevyužity.

31:43
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tak trochu blesk z čistého nebe pro domácí výběr. Melin našel na vrcholu kruhu ROBERTA NILSSONA, který zamířil přesně nad lapačku Vehanena. Asistence: Björn Melin, Niklas Persson.

32:30
    S rychlou odpovědí se snažil přispěchat Kontiola, ale Larsson je zatím pozorný a drží svůj tým.

33:23
    Obránce Ekholm na výletě a Vehanen se štěstím vyráží.

34:50
    Lahti v další šanci, ale střelou přes obránce trefuje opět jen Larssona.

35:57
    Postup Švédů zastaven na modré čáře.

37:02
    Finové zakládají další útok a hlediště je žene za vyrovnávací brankou.

38:02
    Laine dostal kotouč v situaci 3 na 2, ale jeho pokus je sražen nad.

39:00
    Lindren poslal další střelu na Larssona, tu má ale švédský brankář schovanou bezpečně v lapačce.

39:40
    Finský útočník podráží svého soupeře, přesilová hra Švédů však začne až ve třetí třetině, jelikož se hra již nepřerušila.

39:59
    Již jednou zmíněný Aaltonen - dvě minuty podražení.

40:00

Ve druhé části byli aktivnějším týmem hráči Finska, ale první branku jsme trochu paradoxně viděli v jejich brance. Trefil se útočník Nilsson. Domácí reprezentace i nadále tlačila s podporou hlediště Švédy, ale zatím se jí vyrovnat nepodařilo. Šanci budou mít ve třetí třetině, která začne přibližně v 18:00.

40:01

40:30
    Robert Nilsson si vybruslil na vrchol kruhu a trefuje připraveného Vehanena.

41:40
    Olausson si dvakrát vyměnil kotouč s obráncem a následně jeho střela do poloprázdné branky jde mimo.

42:40
    Švédové začali třetí třetinu dobře a jejich napadání nenechává Finy založit kloudnou akci.

43:39
    Další zákrok Vehanena po střele Krügera.

44:30
    Melin zkusil své štěstí, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

45:23
    Krüger opět vyslal nepříjmenou střelu, ale ta jde mimo.

45:58
    Lingren přidržel hůl soupeři a dostává dvě minuty.

46:31
    Finové zatím dobře brání a vyhazují.

47:20
    A znovu míří puk za švédskou branku.

48:20
    Finové teď zamkli Švédy a nahození Peltonena bylo nebezpečné. Každopádně tam byl faul Fälth, který dostává dvě minuty za sekání.

49:10
    I Švédové dobře brání a vyhazují.

50:00
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Kotouč se dostal na levý kruh na PASIHO PUISTOLU, který trefuje přesně pod vyrážečku Larssona, který se zlobí, že byl atakován v brankovišti. Asistence: Jori Lehträ, Janne Niskala.

51:10
    Finů je teď plný led a Lahti v situaci 2 na 1 volil střelu, kterou Larsson kryje.

51:10
    Za následnou kočkovanou dvě minuty pro Švéda Nilssona a Fina Pihlströma za hrubost.

52:04
    A Finové obrací vývoj utkání. Švédové opět propadli a v situaci 2 na 1 dostal kotouč PETRI KONTIOLA, který uspěl střelou pod vyrážečku. Asistence: Janne Lahti, Jyrki Välivaara.

53:20
    Petrell a Komarov teď zatopili před Larssonem, ten ačkoliv nic neviděl, kotouč vyráží.

54:19
    Finové jsou na koni a Laine se hezky otočil před brankou a jeho bekhendový pokus mířící pod horní tyč vyráží Larsson.

55:15
    Finové si teď sami přidělali problémy, když nevyhodili kotouč, ale střela soupeře končí v ochranné síti.

56:48
    Finové zřejmě míří za vítězstvím v turnaji. JARKKO IMMONEN, dostal kotouč na kruh a střelou přes obránce trefuje přesně horní roh branky. Larsson nic neviděl. Asistence: Janne Lahti, Antti Pihlström.

57:36
    Švédové si berou time- out.

57:36
    A Švédové hrají v šesti.

57:43
    Střelu Johanssona kryje Vehanen a Švédové jsou ve středním pásmu.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:42
    Střela Peltonena nemíří do prázdné branky - zakázané uvolnění Finů, kteří si berou time-out.

59:26
    Podruhé se však finský kapitán nemýlí a VILLE PELTONEN definitivně rozhoduje střelou do prázdné branky o vítězství Finska. Bez asistence.

60:00

Finové v poslední třetině dokonale obrátili vývoj zápasu a vyhrávají svůj domácí turnaj. Druhé místo patří Švédům, třetí je Rusko a Česká republika končí poslední. Mějte se hezky a z Finska vám přeji příjemný zbytek dne. (18:42:08)

David Matula

Branky a nahrávky: 50. Puistola (Lehträ, Niskala), 53. Kontiola (Lahti, Välivaara), 57. Immonen (Lahti, Pihlström), 60. Peltonen - 32. Nilsson (Melin, Persson)

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Kekäläinen, Terho

Diváci: 13006