HC Energie Karlovy Vary
3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 25.11.2010, 18:10 • KV Aréna • Tipsport extraliga

Hokejisté Zlína si z Karlových Varů odvážejí zasloužené tři body. Skvělým výkonem dokázali domácím znechutit hru a nekompromisně trestali jejich četná zaváhání v defenzivě. Po třech utkáních tak končí vítězná série Energie. Děkujeme za pozornost. (20:37:22)

Hvězdy utkání: Václav Skuhravý - Michal Důras.

60:00

59:59
    Diváci se dožadují vyrovnání. Troufám si tvrdit, že to jejich oblíbenci už nestihnou.

59:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

V brankovišti důrazný LUKÁŠ PECH si v poslední vteřině utkání vylepšuje své statistiky. Asistence: David Hruška.

59:17
    Zlín po vyhraném vhazování opět dostal puk z pásma.

58:55
    Domácí odvolali Mensatora a zkouší do v šesti proti čtyřem.

58:38
    Hosté po vyhraném vhazování vyhodili a už jsou ve čtyřech.

58:36
    Vyloučen Dalibor Řezníček (ZLN) za hákování. Energie bude hrát 2 vteřiny proti třem, poté bude pokračovat proti čtyřem.

58:14
    Pokračuje klasická přesilovka Energie. Kokko napálil obětavě padajícího Čecha.

57:37

Hruška v přesilovce třikrát neúspěšně zkoušel prostrčit puk přes brankoviště na Kumstáta. Nakonec si PETR KUSMTÁT musel pro puk dojet sám za branku, vrátil se do pravého kruhu, a zamířil přesně do sítě. Asistence: David Hruška.

56:37
    Vyloučen Petr Leška (ZLN) za hákování a domácí si zahrají téměř minutu a půl dvojnásobnou přesilovku.

56:05
    Vyloučen Martin Lučka (ZLN) za držení.

55:09
    Zlín právě vstřelil branku!

Situace jasně demonstrující dnešní rozložení sil na ledě. Dmitrij Cyganov přes Dubou spálil dnes už třetí tutovku a ve vzniklém přečíslení předvedl STANISLAV BALÁN efektní zakončení ve stylu zasekávačky Lukáše Pecha. Asistence: Petr Holík.

53:28
    Utkání už se spíše dohrává, domácí snaha v útoku je totiž více křečovitá než nebezpečná. Naopak před Mensatorem to každou chvíli zavání přečíslením.

51:44
    Další okénko v defenzivě Energie málem potrestal Ondráček, když z úhlu trefil vzdálenější tyč.

50:58
    Utkání sleduje 2955 diváků.

50:07
    Duba skryl v lapačce nahození Kokka od červené čáry a hra je přerušena.

49:28
    Sailer v pravém kruhu nastřelil Grofa do chráničů holení a akce Energie tím končí.

47:54
    Gřegořek ztratil hůl a hosté jeho chybičky málem využili. U tyče nekrytý Kubiš si položil Mensatora a trefil břevno!

46:40
    Dubu pořádně zaměstnal až Zaťovič, který na křídle dostal hodně prostoru ale tváří v tvář brankáři mířil příliš vysoko.

45:33
    Domácí se nechávají soupeřem zcela otrávit. Hokej je rychlý sport, ale s prodloužením vítězné série Energie to dnes vypadá bledě.

43:52
    Hosté jsou v plném počtu.

43:34
    Styl přesilové hry naznačuje výraznou nepohodu domácího mužstva. Chybí přihrávka i střelba.

42:50
    Hruška se zkusil procpat před branku, zde ale číhali dva borci v modrožlutém a bez potíží vyhodili.

41:52
    Švrček u zadního mantinelu podrazil Zaťoviče a odchází na trestnou lavici.

41:38
    Zlín narušil rozehrávku Energie ve středním pásmu a vyhodil na zakázané uvolnění.

40:41
    Trenér Stavjaňa zkouší se zápasem ještě něco udělat a do první formace ke Skuhravému a Kumstátovi povolal Milana Procházku.

40:01

Dosavadní průběh utkání vzbuzuje dojem, že Valaši mají hru Západočechů zcela přečtenou. V KV Areně předvádí takticky vyzrálý výkon a dokážou udeřit vždy, když je potřeba. Domácím nelze upřít snahu, v útočném pásmu toho ale zatím moc nevymysleli a navíc je sráží chyby v obraně. Třetí třetina začne přibližně v 20:02.

40:00

39:45
    Třetina se dohrává v klidu, hosté nemají kam spěchat a energetici se psychicky vzpamatovávají ze dvou inkasovaných branek.

38:47

Hosté v přesilové hře dlouho otáleli se střelbou, ale nakonec to stálo za to. Leškovu ránu od modré před brankou tečoval JAROSLAV BALAŠTÍK mimo dosah Mensatora. Asistence: Petr Leška.

38:11
    Domácí hráli v šesti a trest pro hráčskou lavici odpyká Štěpán Hřebejk.

36:34

Domácí obrana dnes rozhodně nemá svůj den. Dovolila Rachůnkovi, aby ze středního pásma vyslal do úniku MICHALA DŮRASE, který si nebral servítky a Mensatora svižnou střelou zápěstím prostřelil mezi betony. Asistence: Ivan Rachůnek, Tomáš Sýkora.

36:09
    Po vhazování zůstává v rohu kluziště ležet domácí Karol Sloboda a s bolestivým výrazem se drží za obličej. Rozhodčí zůstávají na rozdíl od obecenstva v klidu.

35:43
    Nadějný útok Energie zastavila nepřesná rozehrávka, která přinesla zakázané uvolnění.

35:17
    Za brankou Skuhravého masíroval Vlach, přesto se domácí kapitán dokázal natlačit před a z otočky prověřit jeho postoj u tyče.

34:25
    Série nepřesností na obou stranách a střely obránců, které Dubu ani Mensatora nijak neohrozily.

33:12
    Pech nyní vymyslel stejnou přihrávku jako před chvílí při brance. V zakončení si ale Martin Zaťovič vedl hůře než Sloboda a branku přestřelil.

31:47
    Domácí publikum značně ožilo a uvidíme, zda bude mít vstřelená branka stejný efekt i na samotné hráče Energie. Teď to sice první formace zkouší v pásmu, ale bez střeleckého zakončení.

30:33

Domácí vrací do utkání jejich tradiční zbraň. V přesilovce si Pech najel za branku, počkal si a puk poslal k pravé tyči, kde z první Dubu propálil KAROL SLOBODA. Asistence: Lukáš Pech, František Skladaný.

29:43
    Domácí získali pásmo, ale střela z hole Skuhravého orazítkovala jen mantinel za brankou.

29:10
    Vyloučen Antonín Bořuta (ZLN) na dvě minuty za nedovolené bránění.

29:03
    Hosté mířili opět do přečíslení, ale domácí je tentokrát o puk obrali.

28:08
    Následně trefuje Köhler finského Kokka, který obětavě padl do rány zlínského útočníka.

27:51
    Důras trefil tyčku po střele z první!

27:05
    Domácí SLoboda nyní vyvezl puk až na hranici útočné modré.

26:41
    Berani získali pásmo, ale jedinou střelu na branku prozatím v této přesilovce Mensator kryje.

26:08
    A další vylučování. Tentokrát míří na trestnou lavici ke dvouminutovému trestu měsíční navrátilec do karlovarských řad Milan Procházka (KVA). Trest musí odpykat za hákování.

25:40
    Do úniku mířil Bedřich Köhler, ale byl odpískaný ofsajd.

25:24
    Domácí zakkádali útok od obrany. Ale už ve středním pásmu byli o kotouč obráni skvělou defenzivní prací zlínských forvardů.

24:43
    Parýzkovo nahození na druhé straně chytá zase bez problémů Duba.

24:06
    Větší iniciativu mají nyní hosté a tlačí na domácí. Ty prozatím drží Mensator, který lapil dvě "tutovky" z holí PSG.

22:50
    Dobroň nepříjmeně u mantinelu sundal Rachůnka. Ten vstává a odjíždí na střídačku. Pokračuje se ve hře.

22:37
    Hosté nakonec dvojnásobnou přesilovou hru využívají. Po sérii několika prihrávek nabyl Köhler JAROSLAVU BALAŠTÍKOVI, který neměl žádné obtíže s tím, trefit úplně odkrytou klec, ještě před přemístěním brankáře. Asistence: Bedřich Köhler, Tomáš Linhart.

22:23
    Balaštík netrefil přesně kotouč před odkrytou klecí.

22:01
    Energie se osvobozuje.

21:55
    Krušné časy pro domácí, kteří budou hrát něco přes minutu ve třech. Za podražení si musí dvě minuty odpykat Marek Melenovský (KVA).

21:30
    Domácí se po tlaku Zlínských osvobozují.

21:11
    Vyloučen Petr Gřegořek (KVA) na dvě minuty za zdržování hry.

20:45
    Kumstát šikovně nahazoval na branku Duby, kotouč však proplachtil až k brankáři, který puk bez problémů zachytil.

20:20
    Balaštík nahrával zpoza branky do brankoviště, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl poblíž.

20:01

Zpočátku třetiny se jako aktivnější jevili domácí. Často napadali a nepouštěli hosty téměř vůbec do svého pásma. Po rychlém brejku a inkasované brance se však hra hodně vyrovnala a útočili obě mužstva. Domácí pohrdli i nabídnutým trestním střílením.

Zásahy brankářů: Lukáš Mensator 10 a Tomáš Duba 12.

20:00

19:34
    Skuhravý byl u střídačky sevřen i s pukem hned dvěma beky Zlína. Rozhodčí přerušuje hru.

18:53
    Energetici se snaží získat útočné pásmo pomocí nahození, ale to se díky dobré hře Zlínských jeví jako nepříliš dobrá taktika.

17:50
    Hostům se podařilo zavézt puk do pásma Energie, ale díky dobré práci Dobroně o něj brzo přišli. To samé se však stalo na druhé straně Skladanému.

16:56
    Balán se dostal k zakončení bezprostředně u Mensatora, ale netrefil přesně kotouč.

16:22
    Od modré to zkoušel Kumstát, ale jeho rána i přes razanci byla hodně nepřesná.

15:39
    Chopil se jej sám faulovaný Cyganov, ale puk mu sjel z čepele a blafák do bekhendu mu nevyšel.

15:39
    Po faulu na ujíždějící Cyganova nařízeno trestné střílení.

14:40
    Kubiš dlouho držel puk v pásmu Energie. Nakonec si zkusil objet branku a zakončit, ale o puk přišel. Následně se Zlínští dostali hned ke dvěma dorážkám proti ležícímu karlovarskému gólmanovi, ale ten obě šance i přesto vychytal a puk nakonec zalehl. Buly po brankářově pravici.

13:43
    Hosté se po dlouhém tlaku konečně osvobozují.

13:01
    Kokko pálil od modré, ale ani žádná z dorážek branková nebyla.

12:42
    Skuhravého sólo od vlastní branky zakončil karlovarský kapitán přesnou i prudkou střelou na Dubu. Ten však klec PSG nadobro uzavřel.

11:53
    Tentokrát se vylučuje ze zlínských řad. Stanislav Balán (ZLN) na dvě minuty za nedovolené bránění.

10:34
    Balaštík tečoval hodně nebezpečně. Měl před sebou zcela odkrytou část branky, ale jeho teč naštěstí pro domácí jen těsně minula levou tyčku brankové konstrukce.

09:48
    Balaštíkovo pokus z ostrého úhlu vyráží Mensator betonem mimo.

09:14
    Domácí jdou do čtyř! Petr Kumstát (KVA) musí odpykat dvě minuty za podražení.

08:25
    Hřebejk ukořistil útočné pásmo. Nahrál Sailerovi, který byl však obrán o puk dříve než stihl něco vymyslet.

07:34
    Hra energetiků ani po inkasované brance nejde do útlumu, ale hosté zhustili střední pásmo.

06:38
    Znovu únik, tentokrát se však zlínský forvard do puku netrefil dle jeho představ.

05:51
    Zlínští borci nic nevymýšleli a prostě se ve dvou vrhli na domácí klec. MICHAL DŮRAS společně s Ivanem Rachůnkem jeli na Mensatora. Druhý jmenovaný váhal s přihrávkou. Načasoval si ji však perfektně a proti dělovce Důrase neměl Mensator sebemenší šanci se stihnout přesunou. Asistence: Ivan Rachůnek.

05:17
    Tentokrát se vylučuje na obou stranách. Radek Míka (ZLN) na dvě minuty za hákování a Martin Zaťovič (KVA) taktéž ke dvouminutovému trestu za nafilmovaný pád.

04:53
    Ozvali se i zlínské hokejky. Radek Míka pálil hodně jedovatě zpoza obránce od modré a Mensator musel jeho dělovku skrýt někde ve své výstroji.

04:25
    Melenovský se snažil dorazit kotouč, ale Duba včas zasáhl. Domácí zatím na ledové ploše dominují.

03:50
    Sloboda pálil taktéž od modré, ale i jeho prudký kotouč Duba zatím vyráží.

03:00
    Skuhravý nastřelil z rychlého protiútoku tyč zlínské klece!

02:45
    Hosté se osvobozují.

02:29
    Čutta to zkoušel z rohu pásma od modré, ale jeho pokus v klidu lapí Duba do lapačky.

02:12
    Ošklivý faul na unikajícícho Cyganova. Jan Švrček (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

01:14
    Nepovedené nahození Energie lápí hosté. Galvas však puk v pásmu domácích dlouho neudržel.

00:41
    Gřegořek střílel od modré, ale jeho nepřesnou střelu i tak Duba s přehledem betonem vykopává mimo. Vzápětí zahrávají hosté icing.

0:15
    Kumstát vyhrál souboj o puk v pásmu Zlína, ale rázní beci hostů jej o něj hned připravili.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Kokko, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Dobroň, Parýzek, Mucha, Rohan - Kumstát, Skuhravý "C", Dej - Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Procházka - Hřebejk, Cyganov, Sailer

PSG Zlín: Duba (Sedláček) - Lučka, Řezníček, Grof, Galvas, Linhart, Míka, Švrček, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš.

Rozhodčí: Mikula, Blecha - Tošenovjan, Hlavatý.

Navzdory třem vítězstvím v řadě musel domácí trenér promíchat sestavou. Vinou zraněného kolena do zápasu nezasáhne opora karlovarských přesilovek David Nosek a v obraně jej nahradí Ján Mucha. Ten zatím hostoval v Chomutově a bude to jeho první letošní extraligové vystoupení. Hrát by měl ve čtvrté obranné dvojici s mladým Martinem Rohanem.

Vítejte u online přenosu z Karlových Varů. V televizní předehrávce 24. kola se dnes proti sobě postaví dva trenéři se zlínskými kořeny - Antonín Stavjaňa a Zdeněk Venera. V posledních letech býval po duelech s Energií obvykle spokojenější druhý jmenovaný, vždyť Energie dokázala Valachy porazit naposledy 14. října 2008. Nyní však zřejmě definitivně zapomněla na nepovedenou pomistrovskou sezonu a v tabulce se vyhoupla už na čtvrtou příčku. Proti Zlínu ji bude hájit s jednobodovým náskokem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Michal Slavík

Milan Ouředník

Branky a nahrávky: 31. Sloboda (Pech, Skladaný), 58. Kumstát (Hruška), 60. Pech (Hruška) - 6. Důras (Rachůnek), 23. Balaštík (Köhler, Linhart), 37. Důras (Rachůnek, Sýkora), 39. Balaštík (Leška), 56. Balán (Holík)

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Kokko, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Dobroň, Parýzek, Mucha, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Dej - Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Procházka - Hřebejk, Cyganov, Sailer
    Berani Zlín: Duba (Sedláček) - Lučka, Řezníček, Grof, Galvas, Linhart, Míka, Švrček, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš

Rozhodčí: Mikula, Blecha - Tošenovjan, Hlavatý