Jihlava – Hr. Králové 2:6 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Čtvrtek 25.11.2010, 18:00 • Hokejová hala dětí a mládeže Za Lužánkami • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Kometa Brno: Slezák (Jekel) - Kupčík, Zbořil J., Štancl, Vlček, Koch - Zajíc, Zbořil A., Jenyš, Kozel, Král, Račický, Garčic, Boltvan(C), Grunwald, Biolek, Venclík, Weiss

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák (Vaněček) - Žuček, Vala, Bláha, Lobo, Dvořák - Ludvík, Hlídek, Zohorna, Beránek(C), Krajhanzl, Vlček, Mašek, Voplakal, Mendl

Rozhodčí: .

Vítáme vás u online přenosu z utkání extraligy mladšího dorostu. Dnes bude domácí Kometa hostit havlíčkobrodské Rebely. Modrobílí se momentálně vyhřívají na druhé příčce tabulky s šesti bodovou ztrátou na České Budějovice. V předchozím zápase proti Mladé Boleslavi ztratili body po těsné prohře 3:4. Havlíčkův Brod je šestý s dvaceti body na kontě. Minulé kolo vyválčil výhru proti Liberci až v prodloužení. Kometa je však doma zatím neporazitelná a neztratila ani bod. Jestli se tuhle její šňůru podaří porušit borcům z Havlíčkova Brodu se dozvíme v příštích chvílích.

00:01

00:58
    Hra se zatím přeléva ze szrany na stranu, ale střela ještě nepřišla

02:16
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    RADIM ZOHORNA si zprava najel před Slezáka, první pokus vyrazil gólman před sebe a následnou dorážka mířila mezi nohy.

02:55
    Kozel projel s pukem na holi celé hřitě, ale k pořádnému zakončení ho havlbrodští nepustili.

03:07
    Garčic nahrával na Venclíka do prostoru mezi kruhy, ale jeho pokus skončil v náruči Nováka.

04:07
    Adam Zbořil pálil z úhlu, ale Novák opět úspěšný.

04:37
    Jakub Zbořil (KOM) 2 min. - vysoká hůl

05:28
    Hosté drží Kometu v obranné třetině, ale střely zatím míjí bránu.

05:45
    Zohorna (HBR) 2 min.pád pod nohy

hraje se ve 4

06:37

Začíná minutová přesilovka Komety

07:22
    Havl.Brodští se dostali v oslabení do útoku a Vlček přidržel protihráče a je potrestán menším trestem.

Hra ve 4

07:45

08:17
    Kometa se zatím v oslabení dobře brání

08:54
    Jeden z domácích obětavě lehl do střely a domácí se tak dostali do protiútoku.

09:00
    Do ideální střelecké pozice si najel Kupčík, klpáním do ledu si řekl o přihrávku a jeho ránu ukryl\Novák do lapačky.

09:22

10:19
    Icing Komety

11:09
    Kometa vyhazuje potřetí v řadě na zakázané uvolnění.

11:14
    Žádný z týmů si nemůže vytvořit stálý tlak.

12:45
    Hra se odehrává ve středním pásmu. Ani jeden tým nemůže přejít modrou čáru.

13:12
    Král poslal pěkný pas k pravé tyčce na Račického, ale ten bekhendem nedokázal Nováka překonat.

13:37
    Slibnou šanci domácích zastavil ofsajd.

13:54
    Bláha Lukáš (HBR) 2 min. - držení protihráče

14:04
    Beránek se vlastním oslabení ujížděl obraně Komety a JAkub Zbořil ho zastavil pouze za cenu faulu. 2 min - hákování

Hra ve 4

14:30
    Po několika střelách Komety, hosté vyhazují.

15:36
    Kozlova střela ze střední vzdálenosti skončila na plastrónu Nováka.

15:50
    Venclík vyvezl puk před Nováka. Ten mu jej sebral z hole a schoval v lapačce.

15:54

16:04

16:56
    Hlídek nebezpečně centroval do mlýnice před bránou, ale žádný jeho spoluhráč jeho "výzvu" nepřijal.

17:27
    Po pasu Zbořila střílel z kruhu Boltvan, ale Novák stačil proti jeho střele vykopnout beton.

18:40
    Král si v prostoru mezi kruhy počkal na pas z poza brány, ale jeho střela skončila po několika odrazech mimo tyče Nováka.

18:50
    Zohorna najížděl úplně sám na Slezáka, ale jeho kličku do forhendu gólman přečetl a zneškodnil.

19:00
    Před bránou Slezáka se po přerušení strhla menší potyčka mezi Vlčkem a Zohornou a oba si jdou na dvě minuty odpočinout.

Hraje se 4 na 4

19:27
    Kometa právě vstřelila branku!
    Adam Zbořil zavezl puk do pásma. Počkal si na obránce a puk poslal PATRIKU ŠTANCLOVI, který trefil přesně mezírku mezi betony Nováka. Asistence: Adam Zbořil, Michal Kupčík

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:47.

První třetina příliš krásného hokeje nenabídla. Nedá se říct, že by jeden z týmů dokázal soupeře delší dobu přehrávat. Góly jsme viděli dva, oba třetinu orámovaly. Ve třetí minutě se prosadil urostlý Zohorna, v poslední minutě kontroval Štancl. Remíza je spravedlivým výsledkem. Uvidíme co nám nabídne druhá část hry.

20:01

20:31
    MICHAL KUPČÍK si najel až před Nováka a střelou přesne do horního růžku brány mu nedal nejmenší šanci. Bez asistence.

21:00
    Oba týmy v plném počtu.

21:36
    Ofsajd Havl. Brodu

21:59
    Po buly střílel Zajíc, ale Havl. Brod odolal.

22:34
    Střelu Adama Zbořila schoval Novák v náruči.

23:30
    Další brněnská střela. Tentokrát zkoušel štěstí Račický.

24:39
    Dvě velké šance Komety po sobě. Nejdrřív přihrál z jednoho kruhu na druhý Adam Zbořil Jenyšovi. Jeho střelu Novák vyrazil za bránu, Zbořil zpoza brány vrátil Jenyšovi zpět, ten střílel, ale Novák situaci zvládl.

25:40
    Po Štanclověě nahozená mlýnice před bránou, ale Novák situaci zvládl.

26:23
    Brněnský kapitán Boltvan se probíjel před Nováka, ale nakonec skončil místo puku v bráně on sám.

26:45
    Plachtící puk schoval Novák v lapačce.

26:49
    Vlček (HBR) - 2 min. - hákování

27:17
    Po tom se puk zavezl Adam Zboořil do útočného pásma mu ho hosté odebralia vyhodili.

27:31
    Počet hráčů na ledě se srovná. 2 minuty dostává brněnský Jenyš.

27:38
    Lobo pálil z hrany pravého kruhu do spojnice Slezákovy brány.

27:52
    Račický se protlačil do zakončení z mezikruží a pálil mezi nohy Nováka. Ten však mezírku stihl pokrýt.

28:49

29:29
    Brněnský Vlček padl obětavě do střely obránce hostí, chvíli zůstal ležet, hra se přerušila, ale bude v pořádku.

29:31

30:39
    Po brněnské střele se puk chvíli motal volně před bránou Nováka, ale Boltvan svou bekhendovou střelou puk minul.

30:57
    Dvořák (HBR) - 2 min.

31:44
    Kometa se usadila v útočném pásmu a svou přesilovku zakončila střelou MARCE ZAJÍCE z levého kruhu, který trefil mezírku mezi Novákovými betony. Asistence: Jenyš

34:40
    Kometa zavřela hosty v obranném pásmu a střílel Jenyš jehož střelu Novák zlikvidoval.

35:30
    Novák vyjel z brány a špatně rozehrál. Puk se dostal k Venclíkovi, který přihrával před bránu na volného Račického, ale tomu v poslední chvíli zablokoval hůl obránce hostí.

35:53
    Lobo (HBR) 2 min. - hákování

36:32
    Vlček nahazoval od modré, Novák jeho střelu vyrazil přímo na hůl Kozla. ten se mu snažil puk dostat mezi betony, ale tento prostor si Novák opět pohlídal.

37:01
    Adam Zbořil (KOM) 2 min. - nedovolené bránění

Hra ve 4

37:41
    Zohorna zavezl puk do útočného pásma, Beránek se snažil střelou z velké blízkosti Slezáka ohrozit, ale ten si jeho střelu pohlídal.

37:53

38:32
    Hosté sice mají k dispozici zkrácenou přesilovku, ale zatím se nemohou dostat do žádné slibné pozice.

39:01

39:08
    Tadeáš Král (KOM) 2 min. - zdržování hry

39:15
    Kometa vyhazuje.

39:40
    Havl. Brod se sice drží v útpčném pásmu, ale nemůže se propracovat do dobré střelecké pozice.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19,38

Ve druhé třetině se iniciativy chopili domácí. Půl minuty po nástupu na led se prosadil Kupčík a dostal tak Kometu do vedení. Ta měla více ze hry, Rebel se takřka vůbec nedostával do solidních střeleckých pozic. Zhruba v polovině třetiny pak dokázal zvýšit skóre Marc Zajíc. Do třetí třetiny si hosté přenášejí ještě minutu a osm sekund trvající přesilovku.

40:01

40:49
    Domácí se v oslabení dostali do přečíslení a Kupčík přihrával k levé tyčce úplně volnému Zbořilovi, který skákavou přihrávku netrefil.

41:08

41:26
    Dvě nepezpečné střely Komety. Račický ani Král však Nováka nedokázali překonat.

43:30
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

44:12

44:25
    ADAM ZBOŘIL vlétl do útočného pásma, narazil si kotouč s Jenyšem a nekompromisně zakončil přízemní střelou k levé tyčce. Asistence: Pavel Jenyš

45:33
    Beránek střelou z levého křídla protáhl Slezáka v bráně domácích.

46:46
    Druhý icing domácích v těsném sledu

47:04
    Akci domácích zastavil ofsajd.

47:37
    Zbořilova střela z mezikruží tečována jedním z obránců vysoko nad bránu.

48:20
    Střelu Račického plachtící těsně nad zemí si ze vzduchu lapačkou Novák stáhl.

49:17
    Beránek po své střele již zvedal ruce nad hlavu, ta se však odrazila od rtyčky již překonaného Slezáka.

49:26
    Při nebezpečné akci Komety fauluje Tomáš Dvořák. Kometa bude hrát 2 minuty přesilovou hru.

49:59
    V přesilovce Komety se po dlouhé nahrávce natahoval Zajíc, ale i on byl krátký. Icing.

50:19
    A další zakázané uvolnění Komety ve vlastní přesilovce.

50:48
    Po akci bratrů Zbořilů, pálil mladší Jakub do výstroje připraveného Nováka.

51:06
    Po křižném pasu Jakuba Zbořila byl chvíli před prázdnou bránou volný Jenyš, ale nepovedlo se mu puk dobře trefit.

51:26

52:55
    Kometa zamkla hosty v jejich obranném pásmu a největší starosti jim nadělalo Vlčkovo nahození od modré čáry, po kterém puk skákal a až naponěkolikáté se hostům povedlo z tlaku vymanit.

53:20
    Oproti Maškově střele z kruhu vytahuje Slezák nejistý zákrok, ale nakonec se mu povedlo puk lapačkou zkrotit.

54:29
    Dva icingy hostí po sobě.

54:48
    Ve výhodě střílel Jakub Zbořil a Zajíc jeho střelu tečoval.

54:48
    Ondřej Beránek (HBR) 2 min. - napadení

55:35
    Zbořil nalezl pěknou křižnou přihrávkou před bránou volného MARCA ZAJÍCE a ten neváhal a ranou z první dává pátý gól domácích. Asistence: Adam Zbořil, Michal Kupčík

55:59
    Před Novákem stál osamocený Král, vyzkoušel efektní otočku, ale jeho záměr hostující brankář přečetl.

57:17
    Patrik Štancl (KOM) 2 min. - nedovolené bránění

57:25
    Kometa se okamžitě osvobozuje.

57:57
    Hosté si svým zámkem domácím řekla o jejich další vyloučení a bude tak hrát víc jak minutu trvající přesilovku 5 na 3. Michal Kupčík - 2 min.

58:29
    Havl. Brod drží Kometu pod tlakem, ale Slezák s obránci zatím zvládají střely likvidovat.

59:00
    Kometa vyhazuje přes všechny čáry.

59:17
    Domácí ve 4

59:59
    Kozel se v posledních sekundách hry dostal do brejku, ale siréna jeho nedůrazné zakončení přerušila.

60:00

Kometa ani ve třetí třetině nedovolila havlíčkobrodským hokejistům skórovat a sama přidala další dvě branky. Přestože hosté měli na konci zápasu k dispozici přes minutu trvající dvojnásobnou přesilovku, Slezáka téměř neohrozili a Kometa si tak připisuje další body.

Z Brna se s Vámi loučíme a přejeme příjemný zbytek večera. (20:12:06)

Magdalena Malá

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 20. Štancl (Zbořil A., Kupčík), 21. Kupčík, 32. Zajíc (Jenyš), 45. Zbořil A. (Jenyš), 56. Zajíc (Zbořil A., Kupčík) - 3. Zohorna