Banská Bystrica – Martin 3:4 (kon.) | Nitra – Košice 5:6 (kon.) | Žilina – Poprad 2:1 (po s.n.)
HC Slovan – Zvolen 2:3 (po s.n.) | Skalica – Trenčín 2:3 (po s.n.)
HC MONACObet Banská Bystrica
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
HK VITAR Martin
sk Pátek 03.12.2010, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dobrý večer z banskobystrického zimného štadióna, kde domácich baranov čaká druhé stredoslovenské derby v rade. Tentoraz sa stretnú s tímom MHC Mountfield Martin, s ktorým majú zatiaľ v tejto sezóne stopercentnú bilanciu. Banskobystričania zvíťazili vo všetkých troch vzájomných zápasoch, v tabuľke sú o niekoľko priečok vyššie a to ich pasuje do úlohy papierového favorita. Martin je však nepríjemný súper a tak budú mať domáci čo robiť, aby vybojovali tri body.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Kubka, Vizváry, Bambúch, Paľov - Tománek, Hudec, Sýkora - Lisoň, Šechný, Hvila - Kútny, Hlinka, Rumpel - Bezák, Heizer, Vartovník.

MHC Mountfield (Martin): Dzubina - Hriňa, Novotný, Matejka, Klepáč, Velebný, Ďatelinka, Perniš - Uram, Beran, Jonák - Appel, Jabrocký, Macejka - Themár, Zeliska, Rechtorík.

Rozhodca: Ország, Stricker - Novák, Šefčík.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:20
    Hneď v úvode delovka Tománka nad, hra následne prerušená.

1:00
    Appelov pokus na druhej strane, Šimonovič vyrazil.

1:09
    Jabrocký ide na dve minúty za podrazenie, presilovka domácich.

1:22
    Uram si dal takmer vlastný gól, Dzubina v poslednej chvíli zaľahol puk!

2:05
    Hostia držia puk v strednom pásme.

2:31
    Bánská Bystrica dala gól! Cebák vyslal strieľanú prihrávku od modrej na Sýkoru, ktorý ukážkovým tečom otvára skóre v presilovke!

3:32
    Teraz si pre zmenu zahrajú v početnej výhode hostia, Paľov si oddýchne na dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

4:12
    Únik Tománka s Hudecom, druhý menovaný v čistej šanci trafil len roztiahnutého Dzubinu! To bola obrovská šanca domácich v oslabení!

5:33
    Domáci v plnom počte, súper ich počas presilovky prakticky neohrozil.

6:55
    Tománek v samostatnom nájazde! Tiesnený protihráčom nestihol dôraznejšie zakončiť!

7:13
    Martin dal gól! Hostia nečakane vyrovnávajú! Appel sa dostal na dostrel domácej bránky a pohotovým bekhendom trafil horný roh Šimonovičovej bránky!

8:08
    Vzápátí nepríjemná Uramova strela bekhendom cez obrancu! Šimonovič so šťastím vyrazil.

9:30
    Boj v strednom pásme. Martinčanov strelený gól nakopol a sú teraz domácim vyrovnaným súperom.

10:15
    Sýkorov únik, jeho prihrávka takmer prešla k Rumpelovi, ktorý bol úplne sám pred Dzubinom!

11:01
    Nahodený puk, Dzubina ho radšej prikryl, hra prerušená.

11:25
    Hvila sa pekne uvolnil, trafil však vo výbornej pozícii len Dzubinov betón!

12:25
    Zakázané uvolnenie domácich, hra sa sťahuje pred Šimonoviča.

12:55
    Hostia si zahrajú presilovku, na dve minúty ide Bambúch.

14:10
    Martin dal gól! Hostia vyhrávajú! Uram v presilovke poslal puk spoza bránky Jabrockému a ten zblízka z prvej prestrelil Šimonoviča!

15:06
    Vzápätí závar pred opačnou bránkou, Sýkorovi sa nepodarilo zblízka pretlačiť puk do siete!

15:19
    Hvilova strela do Dzubinovej lapačky.

16:45
    Puk za domácou bránkou, je to teraz predovšetkým boj. Bystričania sa snažia vytvoriť tlak, hostia však dobre bránia.

17:45
    Hriňa ide na dve minúty za podrazenie, domáci si zahrajú presilovku.

18:30
    Beranov pokus spoza obrancu, domáci zatiaľ hrajú presilovku zle, nevedia sa usadiť v útočnom pásme.

19:20
    Až teraz parádna kombinácia a na jej konci Sýkora! Netrafil však puk.

19:22
    Hlinka ide na dve minúty, sily na ľade sa vyrovnajú.

19:58
    Ešte jedno prerušenie, vhadzuje sa v domácom obrannom pásme.

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:00
    Hostia dohrávajú presilovku a nepríjemne dobiedzajú! Pritlačili domácich, ktorí až teraz poslali puk z vlastnej tretiny.

21:46
    Zakázané uvolnenie domácich, bude sa vhadzovať pred Šimonovičom.

22:07
    Martin dal gól! Ďalší úder hostí! Appel nahodil pred bránku a Macejka ho zblízka a bez prípravy poslal do siete!

22:29
    Beran ide na dve minúty, presilovka domácich.

23:25
    Domáci sa pripravili sami o pásmo, ani táto presilovka im nevychádza.

24:30
    Hostia kompletní, v pohode sa ubránili.

24:49
    Bánská Bystrica dala gól! Domáci znižujú šťastným gólom! Odrazený puk od zadného mantinelu sa dostal až k Rumpelovi, ktorý ho v páde zblízka zasunul k ľavej žrdi Dzubinovej bránky!

26:20
    Hudecov bekhend tesne vedľa! Teraz mali domáci veľký tlak, okamžitre sa snažia využiť psychickú výhodu s cieľom vyrovnať.

27:06
    Beran sa prebíjal pred Šimonoviča, nakoniec skončil v bránke namiesto puku.

28:00
    Puk v rohu klziska v hosťujcom obrannom pásme, v týchto momentoch šance chýbajú.

29:48
    Pretláčaná pokračuje, domáci sa snažia ovládnuť ihrisko. Uvidíme, ako tento náročný boj vydržia najmä hostia, ktorí hrajú na tri päťky.

30:40
    Heizer úplne sám pred Dzubinom! Nezakončil, keďže ho hostia odstavili od puku.

31:23
    Hra prerušená, vhadzuje sa v strednom pásme.

32:12
    Puk zašliapnutý za bránkou domácich, vhadzuje sa pred Šimonovičom.

32:47
    Hlinka nahodil pred bránku, nikto z jeho spoluhráčov však na puk nedosiahol. Dzubina prikryl puk.

34:21
    Hostia si zahrajú presilovku, Cebák ide na dve minúty za hákovanie.

35:01
    Hostia zatiaľ neohrozili Šimonoviča, vhadzuje sa v strednom pásme.

35:40
    Jabrockého pokus o teč, netrafil dobre puk.

37:00
    Neuveriteľná tlačenica pred Dzubinom! Paľov mal na hokejke dvakrát gól, ale nepretlačil puk do bránky, potom sa o to márne pokúšali aj jeho spoluhráči! Hostia s obrovským šťastím odolali!

38:30
    Teraz sa to na ľade trocha upokojilo, hrá sa medzi tretinami.

38:54
    V závere ešte presilovka domácich, Novotný ide na dve minúty.

39:34
    Beran teraz vyzvŕtal domácu obranu, Bambúch ho fauloval a ide na dve minúty. Sily na ľade sa vyriovnajú.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:00
    V úvode tretiny puk na hokejkách hostí, Uram s Beranom pohrozili pred Šimonovičom, väčšia šanca však z toho nebola.

42:02
    Kubka leží na ľade po nedovolenom zákroku, jeden z Martinčanov ide na dve minúty.

43:00
    Martinčania držia puk, bránia sa úspešne.

44:12
    Až v závere presilovky, respektive návrate vylúčeného na ľad závar pred Dzubinom. Inak však domáci odohrali ďalšiu zlú početnú výhodu.

45:12
    Macejka v čistej šanci, bol úplne sám pred Šimonovičom! Volil delovku a trafil len rameno domáceho gólmana!

46:30
    Domáci išli traja na jedného, Sýkora posiela puk vedľa pravej žrde Dzubinovej bránky!

47:39
    Rumpel netrafil skackavý puk pred Dzubinom!

47:47
    Šechného teč do žrďky, následne tlačenica pred Dzubinom, ktorý priľahol puk!

48:45
    Teraz si pre zmenu Šimonovič siahol na puk, hra prerušená.

49:56
    Hostia vyhodili na zakázané uvolnenie, vhadzuje sa pred Dzubinom.

50:53
    Domáci búšia, hostia pozorne strážia svoju modrú. Vhadzuje sa v martinskom obrannom pásme.

51:20
    Ďalekonosná strela Kútneho končí u Dzubinu.

51:55
    Zeliska inkasoval nepríjemný úder do tváre a leží na ľade, už je ale v poriadku.

52:50
    Uramova tutovka, neprekonal ležiaceho Šimonoviča. Ten skvele zasiahol!

53:17
    Šechný v tutovke, netrafil puk pred prázdnou bránkou! Beran pri tom úmyselne posunul bránku a ide na dve minúty, domáci budú hrať presilovku.

54:00
    Bánská Bystrica dala gól! Je vyrovnané! Parádna akcia dvojice najlepších domácich hráčov, Hudec našiel krížnou prihrávkou Tománka a ten sa nemýlil!

55:51
    Kútny v dobrej pozícii, zblízka nastrelil Dzubinu! Dokážu domáci tento zápas otočiť?

56:30
    Tlak domácich, Martinčania sa na chvíľu oslobodili.

57:57
    Mohutný finiš domácich! Hra je teraz prerušená, vhadzuje sa v strednom pásme.

58:38
    Cebákova strela z diaľky končí v Dzubinovom náručí.

59:15
    Uramova strela tesne vedľa! Aj toto mohol byť rozhodujúci moment,

59:33
    Hra prerušená, vhadzuje sa v strednom pásme. Vyzerá to na predĺženie.

59:45
    Martin dal gól! Neuveriteľné, hostia strieľajú gól! Uram našiel Jonáka a ten z prvej spomedzi kruhov prestrelil Šimonoviča!