Nitra – Poprad 2:3 (kon.) | Banská Bystrica – Skalica 2:1 (kon.) | Žilina – Zvolen 2:3 (kon.)
HC Slovan – Trenčín 5:1 (kon.) | Košice – Martin 5:2 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
5:1 (3:1,2:0, 0:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Úterý 07.12.2010, 17:30 • Vladimíra Dzurillu - Ružinov • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

O deväťdesiat minút sa začína stretnutie hokejovej Extraligy, ktoré je právom označené ako šláger kola. Hokejportal.sk pri takomto stretnutí nesmie chýbať, tak sme tu a verím, že vám sprostredkujeme pozitívne dianie sa na ľadovej ploche, zimného štadióna Vladimíra Dzurillu.

Najvážnejšou udalosťou dňa je tá skutočnosť, ktorá vyvolala v hokejových kruhoch širokú diskusiu. HC Slovan Bratislava na čas pozastavil zmluvu Richardovi Kapušovi. Jej oficialne znenie si môžete prečítať na našej webovej stránke www.hokejportal.sk.

VITAJTE !

Druhou vážnou udalosťou v klube HC Slovan Bratislava je tá skutočnosť, že belasí získali a posilnia tak rady obrancov, na ktorý post by mal nastúpiť už v dnešnom šlágri Ric JACKMAN.

Jackman je kanadský obranca, ktorý by sa podľa posledných informácii mal objaviť na dnešnej súpiske mužstva HC SLovan Bratislava.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Rybár Pv., Bakoš, Bohunický, Buc, Bulík, Demel, Hájek, Hudáček, Hujsa, Huna Ri., Huna Ro., Janík, Jendek, Jackman, Kováčik, Kuľha, Lipiansky, Schnabel, Skokan, Šatan,

HK Dukla Trenčín: Kováč, Bednár, Bolf, Fatyka, Filo, Gašparovič, Hruška, Jánoš, Jarábek, Koložváry, Kopecký, Melichárek, Naurov, Olvecký, Pardavý, Sekeráš, Tomko, Trefný, Tvrdoň, Tybor.

Rozhodca: GAŠPARÍK, Šefčík, Výleta, Grúň-video.

Tešíme sa na hokej...

O hodinu začíname priamy textový prenos stretnutia HC Slovan Bratislava vs Dukla Trenčín.

O pätnásť minút začííííname.

Na chvíľu som sa odmlčal, bol som sa občerstviť a niečím zaplniť žalúdok. Dal som si slíže s tvarohom a zapil cmárom. Ak by v priebehu hokeja boli časté výluky určite budete vedieť prečo...

Roľba robí posledné úpravy ladovej ploche po jej odchode sa začne duel medzi HC SLovan Bratislava vs Dukla Trenčín.

My sme Slovan, znie ružinovským štadiónom Vladimíra Dzurillu čo je neklamným znakom začiatku stretnutia.

Všetko je pripravené chýbajú iba aktéri dnešného duelu, rolba ešte dolaďuje ladovú plochu.

Ak by sa stretnutie bolo začalo včas, do konca prvej tretiny by zostávalo niečo viac ako 16 minút, Rozhodcovia sa už zahrievajú na prevádzkovú teplotu.

už idúúúúú chlapci naši zlatí, domáci v modrých dresoch hostia tradične žlto-bordových farbách.

Po vzájomnom pozdravení sa, pokračujú valné hromady pred brankármi, ktorí dnes sa budú tlačiť vo svojich klietkach.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

1:07
    V zostave je aj kanadan Jackman, ktorý naskočil na ľadovú plochu s číslo 55. Musím uviesť, že v zostave Zdena Cígera nechýba Miro Šatan, ktorý oblieka dres s číslo 81.

2:02
    Lipiansky a spol sa dostali pred bránu Kováča, ktorý však tlaku odolal a puk za svoj chrbát nepustil.

2:35
    Slovan dal gól! Raz to muselo prísť, a prišlo to práv v týchto chvíľach, keď zimný štadión Vlada Dzurillu videl krásnu hokejovú akciu po kktorej HUDÁČEK prekonal Kováča v bráne Trenčína. Asistencia Bakoš.

3:40
    Trenčín dal gól! Trenčania odpovedali veľmi rýchlo, po akcii pred Rybárom sa dostal k Puku Pardavý, ktorý trafil tyčku, no GAŠPAROVIČ sledoval puk a jeho dorážka skončila za prekvapeným Rybárom.

5:20
    Na ružinovskom štadióne Vladimíra Dzurillu je kvalitná hokejová kulisa, ktorá v ničom nezaostáva na dianí sa na ľadovej ploche.

6:20
    Slovan dal gól! Hráči Slovana sa dostali po peknej akcii pred trenčianskeho Kováča, kde sa dostal k puku Jackman, ktorý nabil Šatanovi a ten nedal šancu trenčianskemu gólmanovi.

09:43
    Hruška & trestná lavica

10:40
    Z útočného pásma sa musia hráči SLovana vrátiť do svojho obraného pásma, kde sa bude vhadzovať. Priestupok proti pravidlám - zakázané uvolnenie.

11:43
    Hrška sa vrátil na ladovú plochu. REKLAMNÁ...

11:56
    Slovan dal gól! Slovanisti prečíslili trenčanov a davajú ďalší gól v poradí už štvrtý, ale SLovan vedie o dva góly. 3:1.

Slovan hrá presilovú hru

Slovan sa snaží udržať sa v útočnom pásme, Richard Huna za bránou Kováča, no jeho puk nesmeroval tým správnym smerom, Trnečania v plnom počte.

Bulík, Bakoš, Hudáček koncertuje na ľadovej ploche, dnešnom stretnutí bodujú a hokej im chutí, čo je vidieť na ich snahe od úvodu stretnutia.

13:34

14:24
    Trenčania to nevzdávajú, bojujú, ale hráči Slovana sú o niečo aktívnejší a hru zvanú hokej zvládajú oveľa lepšie, ako hostia.

Kuľha sa individuálne nepresadil, na modrej čiare stratil puk, ten je na hokejkách hostí a tí sa dostali do šance Filo dobre vystrelil ale Rybár sa nenechal prekvapiť.

15:35
    Lipiansky v TUTOVKE triafa bočnú sieť brány Kováča. To sa premieňať musí...

16:09
    Trenčianskí hokejisti sa dopúšťajú častých chýb v obranej činnosti, pri ktorej nechávajú KOváča na riešenie situácie samého.

17:03
    Jeden SLovanista bol v bránkovisku, rozhodcovia hru prerušujú a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

18:00
    Jendek prišiel s pukom k mantinelu nemal komu prihrať, tak ho poslal cez všetky čiary čo znamená porušenie pravidiel - zakázané uvolnenie.

Šatan, Hujsa na hracej ploche prišli domáci o puk a Jackman fauloval trenčianského Ďuriša, ktorý si "ustlal" na ľade, Hostia výhodu nevyužili.

19:00
    Tomko za Kováčovou bránou prišiel zásluhou Šatana o puk a do konca prvej tretiny zostáva jedna minúta.

19:33
    Hájek si to nasmeroval na trestnú lavicu.

20:00
    Hruškov pokus trafil bočnú sieť Rybárovej brány. Dlho sa tak dobrý hokej v Bratislave nehral. Tešíme sa, máme ešte dve tretiny.

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:43
    Trenčania začínajú od svojej brány po tom čo sa dostali k puku po vhadzovaní, hostia hrajú presilovú hru, k ohorozeniu Rybára sa hostia nedostali.

21:20
    Buc na trestnej lavici 3/5

22:20
    Trenčania sa nemôžu presadiť a dostať sa do útočného pásma, čo sa im nakoniec podarilo, Rybár odoláva tlaku.

23:20
    Slovan v plnom počte.

24:08
    Gašparík bude vylučovať, bude to hráč HC SLovan Lipiansky

Slovan ponúka šancu hosťom, v druhej tretine v krátkej dobe navštívili až traja hráči SLovana trestnú lavicu.

25:08
    Melichárek, prinútil fanúšikov Slovana na tribúnach Samsung arény, aby fanúšikovia vyvolávali meno brankára Pavla Rybára po úspešnom zákroku.

25:24
    Trenčania neudržali puk v útočnom pásme, jeden z obrancov puk neudržal v útočnom pásme, bol to Jánoš.

26:16
    Slovanisti sa opäť raz zahrávajú z výsledkom stretnutia, Rybár v týchto chvíľach mal postavenú dobre bránu, Melichárek trafil jednu z tyčiek.

Koložváry a jeho puk nesmerovaný smerom k bráne Rybára končí na bočnej sieťke.

27:01
    Ric Jackman sa takmer pustil do "férovky" jedným z hráčov Trenčína, adrenalín na tribúnach nestúpol, k ničomu neprišlo Jackman slušne odkorčuloval na striedačku.

28:13
    Demel má puk na hokejke je však za bránou Rybára, čaká ktorý z hráčov sa mu ukáže, aby mohol začať akciu - spoza brány.

29:27
    Buc sa pokusil vystreliť "svihom" pod jedného obrancu.

29:32
    Tvrdoň - hákovanie

29:49
    Na trestnú lavicu odchádza Jánoš - sekanie 5/3

30:12
    Jackman, Šatan Kuľha ktorý sa oprel do puku no Kováča neprekonal.

30:40
    Hujsov pokus pod hráča nevyšiel, v presilovke 5/3 sa pokračuje

30:56
    Slovan dal gól! Gól strelil Kuľha, asistencie Hujsa, Šatan.

31:49
    Slovan dal gól! Slovan využíva presilovú hru aj v druhom prípade a dáva svoj piaty gól v stretnutí. Richard Huna sa zapisuje do štatistík golom.

32:30
    Trenčanom padol hrebienok, po dvoch vylúčeniach dvakrát inkasovali v presilových hrách, v týchto chvílach je Trenčín na kolenách.

35:35
    To by som vám doprial vidieť, ako sa nedá dať gól v podaní Miroslava Šatana. Puk sa k nemu dostal k ľavej tyčke, kde stál Šatan, no Kováč vytiahol zákrok brnakára vhodného nosiť prsteň za víťazstvo v Stenlye cupe. Nuž čo majster tesár sa utne.

37:13
    Gašparovič a Melichárek vo dvojici sa vyrútili na Rybára, no ani jeden nedokázal brankára domácich prekonať.

38:09
    Trenčanom padne vhod prestávka po druhej tretiny ktorú prehrali o dva góly.

Skokan sa k puku na zadnom mantineli nedostal a zakázané uvolnenie trenčanov "suca" Gašparík prerušil hru.

39:00
    Kuľhov nepresný puk mieril k bráne Kováča, no nakoniec vynikol na druhej strane Rybár, ktorý chytá v reprezentačnej forme. V druhej tretine ešte neinkasoval...

39:40
    Lipiansky a Kopeký na vhadzovaní, puk na hokejkách hostí, nič platné hostia prehrávajú o štyri góly, ktoré inkasovali v prvej i druhej tretine.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:01
    Začala tretia tretina.

Hokej v tretej tretine sa nám práve začal. Puk na domácich hokejkách, za Kováčom, to už nie je pravda, domáci a Jackman našiel Šatana, Sekeráš obral o puk hvizdu hviezd Mira Šatana.

41:34
    J8nošov pokus od modrej čiary nebol nič platný skončil mimo brány, ani náznak na zmenu stavu.

42:30
    Domáci sa dostali za bránu Kováča, tam poslušne odovzdali puk hosťom, ktorí sa pokúšali o ohrozenie Rybára, to všetko mali iba v pláne.

43:13
    Jendek - trestná lavica

44:13
    Pardavý doviezol puk pred Rybára no neprešiel k nemu, Hájek bol proti a vytiahol pekný obraný zákrok.

Do konca presilovej hry zostáva šesťdesiat sekúnd a Rybárov kvalitný zákrok Bednárova strela končí v lapačke domáceho brankára.

Slovan v plnom počte

45:28
    Vhadzuje sa pred Rybárom Schnabel si vymenil puk Demelom ten už smeruje do útočného pásma hostí,

46:45
    V tretej tretine, zdá sa že o výsledku je rozhodnuté, preto ten slabší hokej ako v prvej a druhej tretine.

48:20
    Bednár zastavený na modrej čiare. Hostia sa snažia, ale ich snaha je márna, prekážkou je najmä kvalitný a dobre chytajúci ako som už uviedol v reprezentačnej forme Pavol Rybár. Je Hanlon na hokeji? Ja som ho nevidel.

49:32
    Trenčania už rezignovali úplne, už sa nesnažia atakovať svojho súpera v obranom pásme, vyťkávajú hráčov Slovana na útočnej modrej alebo na červenej čiare.

51:03
    Bohunický vyhodil puk do útočného pásma, do územia kde nikto v modrých dresoch nie je. Zdá sa že hokej z Ružinovského štadióna odišiel, tak ako som ho v prvej a druhej tretine vychvaloval v tretej sa pustím do kritiky.

Melichárek a Gašparoviť sú najaktívnejšími hokejistami v žltžch dresoch, je im to platné ako mŕtvemu zimník.

54:21
    Kuľha zahodil nezahoditeľné, nuž čo stalo sa, aj Miro Šatan nepremenil 1200 percentnú šancu.

54:35
    Bolf - trestná lavica

54:35
    Hujsa - trestná lavica

55:08
    Lad sa nám trochu vyprázdnil hrá sa 4/4, Kováčik v chybe a Tybor nedokázal potrestať vzniknutú chybu, Rybár znovu vytiahol zdravý zákrok.

56:35
    Sily na ladovej ploche vyrovnané...

Vo vlažnom tempe sa hrá v tretej tretine, puk na hokejke Hujsu, v hre bol aj Šatan, Hruška nakoniec prekonal Kováča, ten zareagoval tak ako mal a puk si cestu za jeho chrbát nenašiel.

57:34
    Lipiansky v útočnom pásme, Pardavý ho bližšie ku Kováčovi nepustil, to by bolo nebezpečné. Hudáček a jeho možhnosť, Bulík stratil puk.

58:00
    Kováčik, záver stretnutia obe mužstvá vypustili, nestojí to za veľa, Hruška sa odvážil pred Rybára a zakončiť. To všetko sa mu podarilo, len prekonať Rybára nie.

59:00
    Fanúšikovia na tribúnach už odrátali že do konca stretnutia zostávajú iba 4 sekundy, ešte jeden trest.

59:56
    Tomko ešte smeruje na trestnú lavicu.

Už sa nič v dnešnom stretnutí neudeje. Slovan zvíťazil 5:1 a je potrebné dodať, že zaslúžene.