Slavia – K. Vary 3:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 1:2 (po pr.) | Třinec – Motor ČB 4:3 (po s.n.)
Zlín – Litvínov 7:2 (kon.) | Kladno – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Kometa Brno – Liberec 3:4 (kon.)
Rytíři Kladno
3:4 (0:0, 3:0, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 26.12.2010, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Vagnerplast Kladno: Falter (Cikánek) - Drtina, Kameš, Piskáček, Šmach, Procházka, Růžička, Toman - Bicek, Patera, Kuchler - Kalla, Treille, Bílek - Bělohlav, Látal, Valský - Eberle, Knotek, Kotrla - Stieler.

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Punčochář, Ovčačík, Trnka, Voráček, Malík, Rehák, L. Kovář - Szturc, Burger, Huna - J. Sýkora, Húževka, Svačina - Klimek, Vrána, Pohl - Ujčík, Strapáč, Tomas - Šedivý.

Rozhodčí: Hradil, Homola - Prchal, Kis.

Příjemný sváteční podvečer z Kladna. Na Štěpána přijíždí do Kladna lídr tabulky - Vítkovice. Slezané v posledním kole doma porazili Plzeň 6:4. Dvěma brankami se na tom podíleli Petr Pohl a Viktor Ujčík. Ani jeden z nich dnes v sestavě Vítkovic chybět nebude. Kladno vstupuje do utkání povzbuzeno vítězstvím v Karlových Varech. Výhra je o to cennější, že Kladno ve Varech prohrávalo už 3:0, nakonec ale bralo dva body za vítězství v prodloužení 3:4.

Hráči na ledě. Za chvíli se začne.

00:01

0:26
    Drtinovo nahození vyrazil Málek. Následně právě kladenský obránce nezachytil puk na modré čáře.

1:02
    Svačinovu ránu ze strany vyrazil Falter.

1:26
    Pohl vyzkoušel Falterovu pozornost.

1:55
    Bělohlav vyloučen za hákování. Předtím ale ujížděl sám na Málka Valský. Rozhodl se pro tvrdou ránu mezi betony. Na Málka si ale nepřišel.

1:58
    Domácí vyhráli buly a Drtina vyhodil.

2:09
    A znovu výborná práce kladenského obránce.

2:26
    Eberle vybojoval puk a podržel ho dlouho v pásmu Vítkovic.

2:50
    A díky Tomanovi se v pásmu hosté neohřáli ani teď.

3:24
    Toman vyhazuje. Hosté se nedokážou usadit v pásmu.

3:40
    Další vyhození, tentokráte Procházka.

3:55

4:13
    Tomas se rozjel z vlastního pásma. Jeho střela končí po teči někde v ochranné síti.

4:17
    Punčochářův jedovatý pokus končí mimo.

4:33
    Kotrla se dostal za brankou první k puku a okamžitě poslal kotouč před branku na Eberleho. Jeho hbitou střelu Málek zneškodnil.

5:31
    Hosté se na chvíli usadili v pásmu. V důležitý moment si ale nerozuměli a odevzdali tak puk domácím.

6:09
    Růžičkovi ujel puk od hokejky a hosté se najednou ocitli v situaci dva na jednoho. Húževka už dostával přihrávku před branku, na poslední chvíli mu ale znemožnil zakončení Procházka.

6:51
    Látal si ideálně najížděl do brejku. Nahrávající Valský mu ale nahrál na paty!

7:36
    Ujčík našel sjíždějícího obránce Ovčačíka, ten ale puk netrefil.

7:57
    Tomas si vybruslil z rohu před branku, ztroskotal ale na Falterovi. Následnou melu v brankovišti vyřešili domácí odpalem na zakázené uvolnění.

8:24
    Kuchler se výborně uvolnil v rohu a nahrával Paterovi. Toho ale střežil obránce a střela kladenského kapitána tak nebyla až tak nebezpečná.

9:11
    Dvě minuty za vysokou hůl pro Treilleho. Ten trefil nešťastně Šedivého, který byl ovšem na zemi. Kam má hráč hokejku jinam dát mě nenapadá. Každopádně hosté hrají přesilovku.

9:47
    Kladno vyhazuje.

9:57
    A díky bojovnosti Kotrly dostává dvě minuty za podražení Trnka.

10:04
    Růžičkovu střelu vyrazil Málek. Následný ofsajd Kladna.

10:21
    Kallovu ránu z úhlu opět vyráží Málek.

10:54
    Bílek nezachytil Procházkovu přihrávku. Zakázané uvolnění.

11:11

11:19
    Ofsajd Vítkovic.

11:39
    Další ofsajd. Tentokráte se provinilo Kladno.

11:57
    Tak ani kladenská zkrácená přesilovka nebyla nebezpečná. Následně se Kladno provinilo icingem a je tady první komerční přestávka.

12:29
    Punčochář dlouho otálel se střelou, až o výhodnou pozici přišel.

13:13
    Odehrálo se několik hraničních soubojů, ale rozhodčí vše pustili.

13:54
    Se Szturcovým bekhendem Falter neměl problémy.

14:11
    Teď si dobře dělal místo Burger. Kladenská obrana si ale poradila.

14:44
    Slezané Kladno zavřeli a domácí se tak osvobodili icingem.

14:47
    Húževka vystřelil hned z buly. Falter byl ale pozorný.

14:54
    Hosté se opět tlačili do šance. Faltera ale trefili do masky a rozhodčí přerušil. Za vzájemnou strkanici putují za katr Růžička a Sýkora.

15:19
    Kladno se po chybě Trnky dostalo do přečíslení. Treille ale dostal těžkou nahrávku a puk mu ujel.

16:11
    Vránovi ujel puk a je z toho zakázané uvolnění.

16:41
    Klimek chvíli udržel puk v pásmu Kladna. Následně se ukvapil Toman a je tady pro změnu kladenský icing.

16:58
    Rozjetého Tomase zastavil ukázkovou sekerou Toman, za což si od sudího vysloužil dvě minuty.

17:04
    Drtina vyhodil.

17:30
    Szturc se dostal k odraženému puku a vracel ho do odkryté branky. Najednou se ale v cestě puku do branky zjevil Falterův beton. Kladenský brankář svůj tým zachránil.

18:31
    Skoro celou minutu dokázali Středočeši držet puk na svých holích v bezpečné vzdálenosti od Faltera.

18:58

19:14
    Kalla našel do tandemu Bílka, ten mířil těsně vedle.

19:18
    Domácí si ale zahrají přesilovku. Dvě minuty dostává za nedovolené bránění Ovčačík.

19:47
    Drtinova rána neprošla.

20:00

Po první třetině sledujeme zatím zajímavý hokej, který nabídl poměrně dost šancí. Další dvacetiminutovka začne přibližně v 18:21.

Zásahy brankářů: Falter (KLA) 13 - Málek (VIT) 7.

20:01

20:01
    Kladno v úvodu dohrává přesilovku. Ta se dnes ale nedaří ani jednomu celku.

20:33
    Kladno v pásmu.

0:44
    Ke střele se dostal Treille. Málek vyrazil.

21:13
    Toman zachyboval na modré. Szturc ale nebyl dostatečně rozjetý, aby kladenskému bekovi ujel. Hosté o chvilku později kompletní.

21:57
    Valský dal na obdiv svoje rychlostí vlohy. Díky těm se dostal až před Málka, ten ale betonem jeho šanci zlikvidoval.

21:57
    Dvě minuty zároveň dostává za nedovolené bránění Voráček.

23:46
    Teď se Pohl dokonce dostal k nebezpečné střele.

23:57
    Hosté kompletní. Přesilovky jsou pro oba cely dnes za trest.

24:23
    Svačinovu střelu od mantinelu v pohodě chytil Falter.

24:45
    Klimek svou střelou našel jen připravenou lapačku.

25:04
    Toman opět našlápl. Asi mohl ale počkat na spoluhráče do situace dva na jednoho. Takhle se stihl vrátit Drtina a akci hosté zastavit.

25:30
    Bicek hledal před brankou Kuchlera. Ten byl ale hodně těsně bráněn a i kdyby se k puku dostal, asi by moc nebezpečný nebyl.

26:01
    Malík svou bombou nejspíš trefil břevno. Rozhodčí si ale bere na pomoc video.

Branky skutečně dosaženo nebylo.

26:17
    Nahození Sýkory ztlumil na chráničích Falter.

26:31
    Valský se opět rozjel sám na Málka. Obránce ho ale ještě dojížděl. Pokus bekhendem přesný nebyl.

27:06
    Klimek u mantinelu přebruslil Tomana a jeho nahrávku v akci dva na jednoho netrefil do branky Pohl. Velká šance hostů.

27:48
    Eberleho střela moc nebezpečná pro Málka nebyla.

28:19
    A znovu to byl Eberle, kdo nahodil na Málka a vybojoval pásmo.

28:52
    Szturc se dostal k volnému puku, ale střílel nepřesně.

29:30
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

29:35
    Kalla se obtočil zpoza branky, ale na Málka si nepřišel.

30:05
    Valského střela díky teči úplně změnila směr, ale padala mimo branku.

30:22
    Kladno právě vstřelilo branku!
    V polovině utkání jsme se ale branky už dočkali. RADEK BĚLOHLAV si z rohu vybruslil na úroveň branky a mezi rukou a tělem prostřelil Málka. Asistence: Sacha Treille, Vladimír Kameš.

30:30
    Knotek hned po buly mířil na Málka. Jeho střela šla ale mimo, stejně jako dorážka Kotrly.

31:31
    Domácí hráče branka neskutečně nabudila. Knotek sice ještě neuspěl, jenže poté vypálil Procházka. Jeho ránu betonem vyrazil Málek před sebe, kde byl u puku první JIŘÍ BICEK. Slovenský útočník dopravil puk na místo určení. Asistence: Libor Procházka.

32:03
    Ujčík našel křížně Trnku. Jeho střelu Falter zneškodnil.

32:37
    Valský vybojoval pro Kladno buly v pásmu Vítkovic.

33:10
    Knotek se uvolnil a už mohl jet sám na brankáře. Na poslední chvíli ho faulem zastavil jeden z hostujících beků. Puk se ale dostal k Eberlemu, který se dokázal natlačit do šance. Málek jeho pokus opět jen vyrazil betonem a puk do branky tak zametl až dojíždějící JINDŘICH KOTRLA. Asistence: Jan Eberle.

34:37
    Kladno už jen trpělivě čeká na svou šanci.

35:18
    Hostům se nedaří založit si útok.

35:48
    Kotrla narazil do Huny. Souboj ale na rozdíl od hostujícího útočníka neustál a pak nechtěně kopl bruslí Hunu do nohy. Rozhodčí raději přerušil a Huna odjíždí s pomocí na střídačku.

36:12
    Sýkora si najel na přihrávku a už jel sám na Faltera. Dojíždějící Drtina mu znemožnil kličku do forhendu a tak Sýkora mířil bekhendem. Naneštěstí pro něj však mimo.

36:58
    Teď si Falter poradil i s Punčochářovým pokusem.

37:29
    Falterův další zákrok proti Pohlově střele.

38:19
    Malík pálil ve výhodné pozici. Falter vyráží betonem.

38:40
    Další hezká kombinace Vítkovic a Tomas před Falterem střílel mezi betony. Kladenský brankář svůj tým už poněkolikáté zachránil.

39:32
    Nejprve střílel Růžička mimo. Následně byl jeho pokus asi dvakrát tečován a trefil dezorientovaného Málka do betonu. S trochou štěstí teď svůj tým podržel pro změnu vítkovický brankář.

40:00

Po dvou třetinách tak Kladno vede. Nutno říct, že utkání je nesmírně vyrovnané. Z dosavadních 40 minut se nedá vyčíst moment, kdy by některý z týmů svého soupeře přehrával. Vyjma tříminutovky od 31. do 34. minuty. Po brance Bělohlava se hosté právě v tomto úseku nedokázali vzpamatovat a nabuzení Středočeši přidali další dvě branky. Po 40 minutách má tak Kladno slibně nakročeno ke třem bodům.

Zásahy brankářů: Falter (KLA) 13 - Málek (VIT) 9.

Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:08
    Vítkovický ofsajd.

40:24
    Szturc si výborně najel před Faltera. Ten ale zasáhl. Dobrá příležitost hostů.

40:48
    Dvě minuty za držení dostává Ovčačík.

41:09

41:34
    Bílkovu střelu z dobré pozice srazil Szturc.

41:54
    Treille na brankovišti promáchl puk.

42:25
    Vítkovice dostaly puk do středního pásma. Utkání sleduje 2090 diváků.

43:33
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Drama ještě nekončí. Klimkovu střelu vyrazil Falter k Vránovi, který chtře vrátil před branku LUKÁŠI KLIMKOVI. Ten nejprve promáchl, na dorážku ale měl čas. Asistence: Petr Vrána.

44:00
    Ujčík hledal spoluhráče. Obránci Kladna ale stihli jeho přihrávku zastavit.

44:42
    Kladno jen vyhazuje všechny puky do středního pásma.

44:52

44:57
    Drtinovo nahození zkrotil Málek. Rozhodčí poté přerušil hru, za což se gestem hráčům omluvil. Málek puk totiž nedržel.

45:40
    Vítkovice útočí a Kladno zatím dobře brání.

46:02
    Hra přerušena. Vhazovat se bude před Málkem.

46:17
    Strapáč dostal křížnou přihrávku. Jeho ránu parádním semaforem zastavil Falter.

47:10
    Vítkovičtí si předávají puk za vlastní brankou. Jejich útok domácí většinou přeruší a nahazují zpět za branku. Tak takhle vypadá momentální průběh hry.

48:14
    Vítkovičtí už se dostali i do pásma, ale je to beze střelby a tudíž pro Kladno moc nebezpeční nejsou.

48:48
    Ovčačík nejprve naznačil, poté potáhl puk a pak vypálil. Falter si povyjel a jeho střelu zastavil.

48:53
    Další rána Ovčačíka jde mimo.

49:10
    Klimek hledal před brankou Ujčíka, který puk jemně tečoval. Falter zasáhl a schoval puk pod lapačku.

49:40
    Klimkovu střelu ze strany vyrazil Falter.

30:14
    Piskáčkova nahrávka byla dopředu hodně čitelná a vystihl jí Ovčačík. Ten poté nahrál Húževkovi, jenž těsně přestřelil. Podobně lehkovážná rozehrávka by se domácím nemusela vyplatit.

51:22
    A je to tady. Burger zavezl puk do pásma, tam ho přenechal Ujčíkovi. Ten se neukvapil a počkal si na ROMANA SZTURCE, ten už byl sám před Falterem a dává Vítkovicím naději. Asistence: Viktor Ujčík, Jiří Burger.

52:17
    Lehké Pohlovo nahození vyrazil Falter.

52:39
    Klimkovu střelu ze strany srazil Falter.

53:20
    Treille dobře napadal Strapáče. Kladno ale z jeho práce nic nevytěžilo.

53:46
    Další útok zakládají hosté od vlastní branky.

54:11
    Komerční přestávka. Po té bude následovat vhazování před Falterem.

54:45
    Domácí neměli puk v moci a odjeli hromadně střídat. Vítkovice toho využily. Pohl dobře zasekl puk a nahrál ho před branku LUKÁŠI KLIMKOVI, který tečí dává svůj druhý gól v zápase. Asistence: Petr Pohl, Tomáš Voráček.

56:00
    Strapáčovu střelu vyrazil Falter.

56:27
    Snad poprvé za celou třetinu Kladno nebezpečně zaútočilo. Nejprve to byl Kalla a po něm také Treille. Málek se štěstím odolal.

57:34
    Bicek si nepřišel na Trnku.

58:07
    Tomasovu nepříjemnou střelu zastavil Falter.

58:34
    Hosté drží puk v pásmu Kladna. Tomasovu střelu vyrazil Falter.

58:53
    Puk za brankou Kladna.

59:18
    Klimek se tlačil do zakončení, když ho ale přerušil hvizd sudích - ofsajd.

Oddechový čas pro domácí.

59:45
    Ještě jedno buly před Falterem.

60:00

Zásahy brankářů: Falter (KLA) 14 - Málek (VIT) 3.

Leckdo by si pomyslel, že když Kladno otočilo ve Varech, těžko udělá podobnou věc i doma. Tentokráte ale Kladno třetí třetinu totálně prospalo. Přestalo myslet na útok a Vítkovice toho zaslouženě využily. Utkání tak dospěje až do prodloužení.

60:01

61:02
    Kalla teď hodně dlouho měl puk na holi za brankou hostů. Jeho přihrávka ale prošla. Brejk zastavil Růžička.

61:19
    Vítkovice napodobily Kladno z utkání ve Varech. Burger měl už puk připravený ve střelecké pozici, kterou ještě vyšperkoval pro PAVLA TRNKU, který stál úplně sám u tyčky a zařídil vítkovický export dvou bodů z Kladna. Asistence: Jiří Burger.

65:00

Hosté tak porážejí po výborném obratu Kladno 3:4 v prodloužení a odvážejí si dva body. Přeji vám příjemný zbytek víkendu a u dalšího onlajnu na počtenou.

Nejlepší hráči zápasu: Jan Eberle (KLA) - Lukáš Klimek (VIT) (19:54:22)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 31. Bělohlav (Treille, Kameš), 32. Bicek (Procházka), 34. Kotrla (Eberle) - 44. Klimek (Vrána), 52. Szturc (Ujčík, Burger), 55. Klimek (Pohl, Voráček), 62. Trnka (Burger)

Rytíři Kladno: Falter (Cikánek) - Drtina, Kameš, Piskáček, Šmach, Procházka, Růžička, Toman - Bicek, Patera, Kuchler - Kalla, Treille, Bílek - Bělohlav, Látal, Valský - Eberle, Knotek, Kotrla - Stieler.
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Punčochář, Ovčačík, Trnka, Voráček, Malík, Rehák, L. Kovář - Szturc, Burger, Huna - J. Sýkora, Húževka, Svačina - Klimek, Vrána, Pohl - Ujčík, Strapáč, Tomas - Šedivý.

Rozhodčí: Hradil, Homola - Prchal, Kis