Slovensko – Německo 2:1 (po pr.) | Česko – Norsko 2:0 (kon.) | Švýcarsko – Finsko 0:4 (kon.)
Kanada – Česko 7:2 (kon.)
Slovensko
2:1 (0:0,1:1, 0:0 - 1:0)
Německo
Úterý 28.12.2010, 01:00Mistrovství světa do 20 let

Slováci to dokázali! Nebylo to rozhodně utkání pro slabé povahy, ale kapitán Richard Pánik se ukázal jako muž na správném místě! Jeden gól dal a v prodloužení nádhernou přihrávkou našel Hrivíka, který rozhodl. Pokud Švýcaři nezískají body proti Finsku či USA, stačí Slovensku porazit k postupu do čtvrtfinále Švýcarsko. Z HSBC Areny vám přejeme dobrou noc! (05:27:47)

63:39

63:39
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci to nakonec přece jen dokázali. Po krásné přihrávce z rohu kluziště před branku dorazil puk do odkryté branky MAREK HRIVÍK. Asistence: Richard Pánik, Andrej Kudrna.

62:40
    Marinčinovi chyběly centimetry, Gebauer koncem výstroje vyrazil. Preisinger potom pálil těsně vedle.

62:03
    Plachta přímo z buly vyhodil přes všechny čáry.

41:58
    Přesilovka pro Slovensko! Za podražení jde na trestnou Thomas Brandl. Německo si bere oddechový čas.

41:43
    Na druhé straně pálil zprava Hauner, Riečický chytá

41:30
    Hraško tvrdě vypálil od modré, perfektní zákrok Grubauera, dorážka šla těsně vedle.

61:16
    Jurčo se probil před Grubauera, ale puk za něj dostat nedokázal.

60:56
    Bittner předvedl dobrý obranný zákrok proti Pánikovi, do útoku jdou Němci.

60:01

60:00

Zápas sleduje přibližně 5 tisíc diváků. Nyní čekají na prodloužení. Týmy jsou sroceny kolem střídaček, za půl minuty začne prodloužení.

59:50
    Poslední akci normální hrací doby předvedli Němci, ale nic z toho nebylo. Nyní pět minut prodloužení a pokud se nerozhodne, přijdou na řadu nájezdy.

59:28
    Německý ofsajd.

58:58
    Plachta v obrovské šanci! Trefil rameno Riečického, puk se odrazil před slovenského gólmana a Slováci puk odpálili.

58:32
    Hofflin z pravé strany trefil Riečického hruď.

58:01
    Hufner se individuálně snažil prosadit proti slovenské obraně. Předvedl zajím,avé kličky, ale Slováci ho nakonec ke střele nepustili.

57:06
    Abeltshauser předvedl dobrý obranný zákrok a Němci se ubránili.

56:28
    Sisovksý v šanci, Grubauer vyráží, Němci vyhazují.

55:24
    Hrivík při pokusu nahodit puk do útočného pásma trefil střídačku.

54:52
    V oslabení unikl Bortnák, zezadu ho fauloval Kühnhackl a síly na ledě se vyrovnají. Grubauer předvedl mimořádný zákon proti slovenskému útočníkovi.

54:10
    Na druhé straně hasil protiútok faulem Preisinger a Německo bude hrát přesilovku.

53:46
    Pánik ve velké šanci, Grubauer vyráží, dorážka Preisingera také v síti nekončí.

52:54
    Vandas obkroužil branku a bekhnedem vyzkoušel Grubauera! Nyní je puk na opačné straně kluziště...

52:41
    Němci vedou na střely nad Slováky 41:27.

52:26
    Plachta ve velké šanci, ale puk se odrazil od něčí brusle mimo, na druhé straně Hrivík v šanci, Grubauer zasahuje.

51:33
    Střela jednoho z Němců sražena až nad ochrannou síť, vhazování před slovenskou brankou.

51:11
    Drtivý tlak Slováků! Vandas ve velké šanci, pak dělovka Jánošíka, ale i Grubauer odolal.

50:21
    Ohmann se hodně agilně probíjel před Riečického, ale Slováci přežili.

49:45
    Ohmann pálil z levé strany, Riečický vyráží.

49:25
    Němci mohli hrát pět na tři, ale nedisciplinované oplácení je této šance zbavilo! Nejprve byl vyloučen Bortnák za nedovolené bránění a pak se po něm v signalizované výhodě ohnal Noebels a dostal dvě minuty za napadení.

48:34
    Teď Slováci pořádně zmatkovali! Bittner nejprve neprostřelil Riečického a pak po sérii odrazů se dostal puk k Brandlovi, který ve velké šanci minul nebo byl jeho pokus zblokován.

48:02
    Plachta pálil od modré, ale sudí přerušil hru por postavení německého hráče v brankovišti.

47:44
    Střela A. Jánošíka zblokovaná, protiútok Němců zastavil Marinčin, přesilovkla pro Němce. Početní výhoda přichází pro Německo v příhodné době, kdy trochu ztráceli a začali tahat za kratší konec.

46:28
    Slováci jsou zatím ve třetí části lepší, teď byl ve velké šanci Jokel, ale v poslední chvíli mu německý obránce ustřelil puk.

45:30
    Hrivík pálil z levé strany, Grubauer betonem vyráží.

43:50
    Slováci tlačí, Jurčo s Kudrnou ale neměli potřebný klid k zakončení. Pozice ke střelbě ovšem měli ideální.

43:11
    Němci v útočném pásmu, ale Brandlova řada nic nevymyslela a nakonec je z toho ofsajd.

42:20
    Slováci nesehráli přesilovku dobře. Prakticky se nedostali k nebezpečné střele. Třetí třetina začíná hodně opatrně.

40:20
    Slováci se snažili o protiútok, ale Woidtke ho zastavil nedovoleně. Přesilovka pro Slováky.

40:01

Němci zatím přestříleli Slováky dvojnásobně - 34:17. Ve druhé třetině se dostalo Slovensko osm vteřin po začátku druhé části do vedení, ale Němci bojují jako lvi a podařilo se jim vyrovnat. Třetí třetina bude hodně napínavá. Začne přibližně ve 2:43.

40:00

39:30
    Jurčo v úniku, Slováci šli skoro dva na jednoho, ale Jurčovi nevyšla klička a je po vzrušení.

39:00
    Slaboučké nahození Brandla Riečický neudržel v lapačce, vzápětí střílí od modré Bittner, Brandl tečuje a tentokrát skvělý Riečický.

38:40
    Dalščí šance Němců. Přihrávku před branku ale Ohmann sklepl vysokou holí, je přerušeno.

38:11
    Němci hnahazují pouk před Riečického, ten radši puk přikryl a bude se vhazovat ve slovenském obranném pásmu.

36:46
    Německo právě vstřelilo branku!
    NORMAN HAUNER vydoloval puk zpod brankáře Riečického, stáhl si ho k sobě a zvedl puk pod víko. Je vyrovnáno. Asistence: Tobias Rieder.

35:31
    První slovenská řada si vytvořila vyložené šance, největší měl Kudrna, ale Grubauer vyrazil se štěstím.

33:59
    Preisinger se prosadil v souboji jeden na jednoho, protlačil se před branku, ale Grubauer betonem zasáhl. Dvě minuty za nedovolené bránění pro Ohmanna.

33:36
    Plachta promáchl na modré, ujel tak Šťastný, ale Grubauer ho vychytal do lapačky!

33:18
    Němci hodně tlačí, ale Slovensko zatím odolává.

32:35
    Rieder v ideální palebné pozici přestřelil, pořádný zámek Němců. Slováci nevědí kam dříve skočit, ale Němci málo střílejí.

32:01
    Němci budou hrát přesilovku, dvě minuty pro Hrivíka.

31:44
    Bittner tvrdě pálil od modré, jen těsně minul branku.

30:22
    Obrovský šance Německa! Lindlbauer vystřelil, Riečický nekontroloval puk, ten mu podjel pod tělem, ale jeden ze Slováků puk odpálil k modré čáře, odtud jeden z Němců střílel a Mirko Hofflin tečoval puk do pravé tyče!

29:42
    Šťastný pálil z prostoru mezi kruhy, Grubauer vyráží jen k Jopkelovi, ten v šanci minul branku. Už se hraje 5 na 5.

28:24
    Němci v útočném pásmu, Abeltshauserova přihrávka sražena do hlediště.

27:12
    Příliš mnoho hráčů Slovenska na ledě, jeden z obránců skočil navíc na led, aby se zapojil do obrany. Přesilovka Německa.

26:02
    Šťastý na pravé straně dostal puk do pásma a před brankou zakončoval Jokel. Grubauer chytá.

25:02
    Němci se snaží o vyrovnání. K¨hnhackl se probil do pásma, ale jeho přihrávka na Riedera neprošla, Slováci ho dobře obsadili.

23:33
    Slováci vyhodili puk a jsou v pěti.

22:45
    Němci se sami připravili o pásmo.

22:29
    Pánik vybojoval v obranném pásmu puk a vyvezl ho do útočného pásma, ke střelbě se už nedostal.

21:27
    Slováci v úzkých, před brankou to musel hasit Bortnák faulem a odchází na dvě minuty.

20:08
    Hned po vhazování Slováci udeřili. Kapitán RICHARD PÁNIK překvapil z blízkosti Grubauera. Asistence: Adam Jánošík, Miroslav Preisinger.

20:01

Slováci zatím určitě nejsou lepší než Němci, na střely prohrávají 9:16, ale drží bezbrankový stav. Nejlepším Slovákem na ledě je kapitán Pánik, ale zatím ani on se proti Grubauerovi neprosadil. Německý gólman včera prožil otřesný zážitek proti Švýcarům, ale do druhého dne se otřepal a dnes chytá spolehlivě. Největší šancí Němců bylo trestné střílení Kühnhackla, toho však vychytal Riečický. Hodně zlobí kapitán Braun a také Hauner z druhého útoku.

Druhá třetina začne přibližně v 1:56.

20:00

19:50
    Puk směřoval po ose Vandas - Šťastný - Jokel, pak poletoval vzduchem, ale Grubauer ho kontroloval a zachytil puk ve vzduchu.

19:05
    Kühnhackl zkoušel střílet, Riečický jeho úmysl vystihl.

19:05
    Tom Kühnhackl jel v oslabení samopstatný nájezd, byl zezadu faulován a Německou pojede trestné střílení.

18:45
    Jurčo v šanci, ale Němci mu nedovolili zakončit, Slováci opět neudrželi pásmo.

18:17
    I nyní to Slovákům nevyšlo, vyhazuje Braun.

17:57
    Němci vyhazují.

16:43
    Krásná akce Pánikova útoku na jeden dotek. Slováci však předvedli o jednu přihrávku více, Hrivík už ji nečekal a do rozebranné německé obrany už nezakončil. Slováci si alespoň vybutili dvouminutový trest Lindlbauera.

15:51
    Dobrý obranný zákrok Haunera, do útoku jdou zase Němci.

14:47
    Velká šance Vandase. Němci si nerozuměli, Vandas se dostal před branku, ale Grubauer pokryl místo u své levé tyče a vytěsnil puk za branku. Tam se ho zmcnili Němci.

13:59
    El-Sayed teď zle zatápěl před slovenskou brankou, ale bekhendem minul. Němci mají více ze hry, hraje se daleko více před Riečickým. Na střely vede Německo 14:5.

13:11
    Mapes nastřelil Jurča, ten se snažil ujet, ale německý obránce mu to nedovolil.

12:38
    Hauner šel proti dvěma hráčům a nakonec se rozhodl pro střelu, byla však slabá a Riečický ji chytil do lapačky.

11:59
    Woidke nahazoval puk od modré na Riečického, ale nikdo ho netečoval a slovenský gólman bezpečně zasáhl.

10:58
    Trochu tvrdší zákrok na Pánika, který se dral před branku, ale sudí nevylučují. Pánik zůstal před Grubauerem a snažil se pak tečovat střelu od modré, leč neuspěl.

10:43
    Na druhé straně si pěkný zákrok připsal Riečický.

10:15
    Majdan v dobré pozici trefil jen mantinel za brankou, v hledišti to jen zahučelo.

9:11
    Braun dostal střílenou přihrávku na levou stranu před odkrytou branku, ale byla to moc velká rána na to, aby ji dokázal usměrnit do sítě. Slováci jsou v plném počtu.

8:46
    Němci si špatně přihráli při vlastní přesilovce a je z toho zakázané uvolnění.

8:43
    Obrovská šance Němců! Z pravé strany najížděl Hauner, ale Riečický předvedl parádní zákrok pravým betonem a vyrazil puk těsně vedle.

7:53
    Němci tlačí ssoupeře,v šanci byl kapitán Laurin Braun, ale nejprve mu zblokoval střelu v poslední chvíli obránce, pak předvedl Riečický pěkný semafor.

¨7:03
    Němci budou hrát přesilovku. Slovensko teď otálelo s vyhozením puku z vlastní obranné třetiny a doplatil na to Peter Sisovský, který je vyloučen na dvě minuty za podražení.

6:40
    První šance Němců, ale střelou Keila si Riečický poradil.

6:22
    Haner pálil zpoza obránce Adama Jánošíka mimo.

5:31
    Velký zmatek před slovenskou brankou! Nadělali ho hlavně Bittner s Mapesem, ale puk před Riečického neprošel, i když oba pálili ze slibných pozic. Slovensko vyhazuje na zakázané uvolnění.

4:41
    Jurčo hledal Kudrnu na pravé straně, ten nezpracoval přihrávku v dobré pozici.

3:50
    Němci srdnatě bojovali za brankou Riečického, nakonec se ke střele dostal Hofflin, Riečický puk našel pod sebou.

3:16
    První velká šance Slováků, ocitl se v ní Oliver Jokel, pálil z levého kruhu, Grubauer vyrazil puk mimo.

2:55
    Slováci šli dva na dva, nakonec se puk dostal za branku, Pánik ho přihrál zpět na modrou Hraškovi, jehož střelu Grubauer chytá.

2:28
    Z prava od modré čáry pálil Marinčin, Grubauer vysokou střelu chytá.

2:02
    Keil střílel z pravé strany po ledě, Riečický puk vyrazil betonem, touš však zůstal pod ním a slovenský gólman nad ním několik sekund neměl kontrolu.

0:57
    Vandas zatáhl puk do německého obranného pásma, Slováci ho půl minuty vozilikolem mantinelu. Nakonec o puk přišli a Němci vyhazují na zakázané uvolnění.

0:33
    Němcům oproti předpokladům chytá oproti předpokladům opět Grubauer, který měl včera jediný zákrok a po čtyřech brankách ho Švýcaři vyhnali z brány.

00:01

Nečekaně vysoká návštěva je k vidění v HSBC Areně, možná pět až šest tisíc diváků.

Zápas za mnutu začne.

Slovensko: Riečický (Hollý) - A. Jánošík, Marinčin, Kozák, Trška, Hraško, Jaborník, Čerešňák - Majdan, Jurčo, Kudrna - Jokel, A. Šťastný, Vandas - Hrivík, Pánik, Preisinger - Sisovský, Šimčák, Bortnák - Matoušek.

Německo: Grubauer (Treutle) - Abeltshauser, Woidtke, Bittner, Mapes, Lindlbauer, Hufner, Orendorz - Kühnhackl, Rieder, Braun - Hsuner, Brandl, Ohmann - Noebels, Hofflin, Keil - El-Sayed, Plachta, Mochel.

Rozhodčí: Claesson, Kadyrov - Bláha, Winge.

Hlásím se vám dnes poprvé s HSBC Areny, kde v jednu hodinu ráno našeho času začne klíčový zápas mistrovství světa do 20 let pro naše východní sousedy. Duel proti Německu vám přineseme v podrobném on-line přenosu. Hodinu před utkáním se ozveme se sestavami obou mužstev.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

David Schlegel

Branky a nahrávky: 21. Pánik (A. Jánošík, Preisinger), 64. Hrivík (Pánik, Kudrna) - 37. hauner (Rieder)

Rozhodčí: Claesson, Kadyrov - Bláha, Winge