Sparta – Ženeva 3:4 (kon.) | Petrohrad – Sparta 4:1 (kon.) | Davos – Team Canada 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Úterý 28.12.2010, 15:00 • Vaillant Arena • Spengler Cup

Je tu konec. Pro Spartu rozhodně vytoužený. Na svého dnešního soupeře vůbec nestačila. Ten byl lepší v pohybu, důrazu i proměňování šancí. I když se Sparta dostala nečekaně dovedení, tak po vyrovnání byl na ledě převážně jen jeden tým. SKA poté co otočila ještě v první třetině skóre, tak v dalších částech zápasu přidali hráči ruského týmu po jedné brance. Sparta tak končí ve skupině 3. bez bodu a ve čtvrfinále si zahraje proti poražanému týmu z večerního duelu Davos - Kanada. Děkuji za Vaši pozornost a přeji hezký zbytek večera. U dalšího online přenosu nashledanou. (17:16:09)

60:00

57:58
    Utkání se již dohrává.

56:40
    V dalším průběhu hry musel Bäumle řešit několik nebezpečných střel SKA.

54:12
    Sparta porkačování oslabení přežila a je v pěti.

53:07
    Petrohrad právě vstřelil branku!

SKA ukázalo Spartě jak se dvojnásobná přesilovka hraje. Rychlá výměna puku vedla až k nepovedené střele Jašina, po které se puk dostal k MATTIASI WEINHANDLOVI, který už neměl problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Alexej Jašin, Maxim Sušinskij.

52:16
    Sušinskij úplně volný vystřelil mezi Bäumleho ruku a tělo. Brankář Sparty jeho pokus kryje, ruský útočník tomu nechce věřit.

52:12
    Sparta jde do tří. Bartánus zahákoval Afinogeva a hosté si dvojitou přesilovou hru zahrají více než minutu.

51:18
    Petrohrad dostává šanci navýšit vedení. Vyloučen je Macholda za sekání.

49:35
    První útok ruského týmu je velmi nebezpečný. Opět se do další šance dostával Martensson. Toho ještě obrana Sparty zpacifikovala, ale následnou střelou se prezentoval Sušinskij.

46:56
    Špatná rozehrávka SKA končí na zakázaném uvolnění.

46:41
    Husák našel dlouhým pasem Broše, který vystřelil na zadní Štěpánkovu tyčku. Petrohradský brankář zasáhl betonem.

46:04
    SKA je v plném počtu. Rozhodčí pískají ofsajd.

44:46
    SKA je ve čtyřech. Sparta si opět nic nepřipravila.

44:04
    Kůrka podražený. SKA jde na 43 vteřin do třech. Vyloučen je But.

42:46
    Parádní samostatnou akci předvedl Tomáš Karpov, který si ze třech hráčů Petrohradu udělal statisty a dostal se až před Štěpánka, který mu na poslední chvíli puk vypíchl. Protože byl přitom faulován, tak si na dvě minuty odpočine Gusev.

41:50
    SKA je v plném počtu.

41:13
    Hned po vhazování se dostal puk na modrou, kde tvrdě pálil Petrov. Puk zaduněl na zadním mantinelu.

41:10
    Philipp špatně rozehrál a úuk končí na icingu. Bude se vhazovat před Bäumlem.

40:36
    Sušinskij vyhazuje puk přes všechny čáry. Sparta tak musí založit útok zpoza svoji branky.

Lukáš Krupička

Branky a nahrávky: 18. Martensson (Jašin), 18. Rybin, 31. Klimenko (Semjonov), 54. Weinhandl (Jašin, Sušinskij) - 14. Kafka

SKA Petrohrad: Štěpánek (Sokolov) - Fransson, Vorobjev, Grebeškov, Denisov, Gusev, Višněvskij, Semjonov, Petrov - Sušinskij, Martensson, Jašin - Weinhandl, Krijukov, But - Afinogenov, Brylin, Rybin - Arťuchin, Kučerjavenko, Klimenko
    HC Sparta Praha: Bäumle (Pöpperle) - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Du Bois, Hanzlík, Macholda, Husák, Přibyl - Hromas, Kratěna, Ton - Luňák, Broš, Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka - Kafka, Karpov, Bartánus

Rozhodčí: Kurmann, Reiber - Küng, Müller