Znojmo – Olomouc 5:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 5:3 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 3:2 (kon.)
Písek – Tábor 1:4 (kon.) | Chrudim – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 3:2 (po s.n.)
Vrchlabí – Kadaň 1:4 (kon.) | Beroun – Hr. Králové 0:1 (kon.)
Piráti Chomutov
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 29.12.2010, 17:30 • ČEZ stadion • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dnes nás čeká přímý souboj o první místo v tabulce. Ústí přijelo v pozici aktuálního lídra ligy, na které vystřídalo po posledním kole právě Chomutov. Ten padl se znojemskými Orly 1:3. Ústí naopak v posledním kole přejelo Havlíčkův Brod 4:2. Chomutov tráví široká marodka, naopak Ústí přijelo v nejsilnější možné sestavě. Poslední zápas letošního roku začne za zhruba osm minut.

00:01

Omlouváme se za výpadek komentáře v úvodu přenosu, technické problémy se již podařilo vyřešit.

4:30
    Lvi právě vstřelili branku!
    Lvi přetavili svou aktivitu v úvodu zápasu ve vedoucí branku. Přesně mířil ŚAGÁT. As.: Hořava

6:45
    Chomutov právě vstřelil branku!
    Chomutov rychlá úvodní branka nesrazila. Naopak. Po několika nebezpečných akcích se prosadil Milan KRAFT. As.: Ptáčník, Havíř.

7:29
    Němeček (UNL) se provinil proti pravidlům a odpyká si dvě minuty na trestné lavici.

8:54
    Chomutov si v přesilovce vytvořil velký tlak, ve vedoucí branku ho ale nepřetavil. Chuť a snaha bílomodrým ale rozhodně nechybí.

9:29
    Ústecký Slovan se zuby nehty chomutovskému náporu ubránil a už je na ledě v pěti.

10:15
    Hluchému utekl na modré čáře puk, dva ústeční útočníci si ale s poskakujícím pukem neporadili tak, jak by chtěli a ten nakonec skončil v Hanuljakově lapačce.

11:35
    Ústí se po delší době vydalo na zteč do pásma Chomutova. Jejich útočnou snahu ale zastavil rozhodčí. Ofsajd.

12:18
    Kraft s Jírou motali teď zase pro změnu hlavu ústeckým obráncům v jejich pásmu.

13:14
    Zucker střílel z první od modré čáry. Jeho tvrdá střela šla ale mimo Orctvou branku.

13:55
    Domácí fanoušci se zlobí na hlavního sudího. Většina diváků by zákrok na Zuckera pískla. Píšťalka hlavního sudího ale zůstala němá.

14:48
    I ústecký Němeček prověřil Hanuljakovu pozornost z uctivé vzdálenosti od modré čáry. I jeho střela šla ale jinam než do Hanuljakovy branky.

15:34
    Kraft s Havířem uháněli sami na Orcta. K finálové střele se ale Havíř nedostal. Zezadu ho zahákoval Janků (UNL). Jeho počínání ale neuteklo očím hlavního sudího. Druhá přesilovka pro Chomutov.

16:20
    Domácím se ale nedaří tolik jako v té první a jen těžko si vytváří alespoň minimální tlak.

16:48
    Chomutov si teď sice tlak vytvořil. Ale Ústí hrou na hranici pravidel jakékoliv nebezpečí odvrátilo.

17:23
    Kůs zadovkou hledal Zuckera, ten ale před okrytou brankou jen naprázdno promáchl.

17:34

18:20
    Seman sám před Orctem trefil jen jeho hrudník. Chomutov má ale v posledních minutách jednoznačně víc ze hry.

19:55
    Poslední vhazování před Orctem a první dvacetiminutovku, ve které diváci na stadionu viděli dvě branky, máme za sebou.

20:00

První třetina musela diváky v ochozech ČEZ stadionu bavit. Pokud měl Slovan v prvních několika minutách zápasu herně navrch, Chomutov s ním srovnal krok paradoxně po první inkasované brance a hlavně v druhé polovině první části byl aktivnějším a více nebezpečným týmem.

20:01

20:51
    Nejprve Jíra a po něm Kůs nepříjemně dotírali na Orcta. Ústecká obrana měla s jejich odstavením od puku velké problémy.

21:11
    Němeček (UNL) se nevěnoval puku, ale podrážení soupeře. Odsedí si za to dvě minuty.

22:00
    Ústecký Mikulík ujel chomutovským obráncům, ale Hanuljak si s jeho nájezdem bez problémů poradil

22:15
    Bude se hrát 4na4. Bombic (CHM) si počínal úplně stejně jako před chvílí Němeček. Dvě minuty na trestné lavici za podražení.

22:57
    Kloz chtěl vymést pavučiny v rohu Hanuljakovy branky, ten ale vytáhl efektní zákrok lapačkou.

23:35
    Hosté už jsou v plném počtu a zkouší to v útoku. Chomutov ale puk vyhazuje až za jejich branku.

24:20
    Bombic skočil na led a Chomutov byl rázem v přečíslení 3 na 2. Obránci Ústí společně s Orctem ale nakonec celou situaci i strochou štěstí zvládli.

25:30
    K nelibosti domácího kotle je tady další přesilovka pro Slovan. Kántor (CHM) byl v bránění příliš aktivní a odsedí si menší trest za nedovolené bránění.

25:56
    Ústí teď zatápělo chomutovským hráčům, ale těm se po několika ostrých ústeckých střelách podařilo zachytit puk a vyhodit.

26:45
    Ústí se nedaří usadit v útočném pásmu a Chomutov přesilovku zatím bez problémů brání.

27:23
    Mikulík měl teď na hokejce branku, Hanuljak se ale stihl v brance přemístit a jeho pokus z bezprostřední blízkosti vykrýt.

27:30

27:55
    A máme to i s boxem. Tibor Radulay položil na led ústeckého Pojkara a ukázal mu, jak se pereme v Chomutově.

27:55
    Rozhodčí úkázku bojových sportů ale příliš neocenili. Radulay (CHM) dostal 5 minut + OT do konce utkání za hrubost, Bombic (CHM) 2 minuty za hrubost a Hampl (UNL) 2 minuty za totéž. Chomutov bude hrát pět minut ve čtyřech.

29:30
    Zatím to ani příliš nevypadá, že by Ústí hrálo přesilovou hru. Chomutov Lvy k ničemu nepouští.

30:10
    Puk je za brankou Orcta.

30:30
    Ústí se stále nepodařilo dostat do útočného pásma a domácí kontrolují puk.

31:13
    Až teď nepříjemně před Hanuljakem dotíral Gureň. Chomutovský gólman ale nakonec puk vyšťoural z chumlu těl před sebou a přikryl ho lapačkou

32:08
    Tenhle pokus byl ale ze strany Ústí na dlouhou dobu poslední. Opět se hraje před Orctem.

32:55
    Chomutov kompletní. Za tohle oslabení jim nejen domácí fanoušci musí dát jedničku. Ústí vystřelilo na Hanuljaka všehovšudy jednou.

33:59
    Ústí se po delší době podívalo do útočného pásma. Na Hanuljaka ale nevystřelilo.

34:29
    Ústí si svojí hrou o branku koledovalo už delší dobu. Petr JÍRA vymetl střelou z mezikruží všechno, co bylo pod horní tyčkou Orctovy branky. As.: Kraft, Kůs.

35:14
    A mohlo být pro Ústí ještě hůř. Zucker se ale k puku, který poskakoval před odkrytým kouskem branky, nedostal dřív než jeden z ústeckých obránců.

36:26
    Chomutov je opět usazený v ústecké obranné třetině a Orct raději přikrývá puk svojí lapačkou.

37:12
    Teď ústecké hráče zlobila druhá chomutovská lajna.

38:04
    Chomutov si zahraje další přesilovku. Tlak Chomutova vyústil ve faul Kloboučka (UNL). Posedí si dvě minuty za hákování.

38:44
    Na trestnou lavici míří Šagát (UNL). Určtě by z něj byl dobrý dřevorubec, rozhodčí ale jeho osekávání protihráče neocenil. 1:20 bude Chomutov hrát 5na3.

39:30
    Chomutovské snahy brzdí časté nepřesnosti a Ústí vyhazuje.

40:00

Druhou třetinu vyhrál Chomutov 1:0. V pětatřicáté minutě se trefil Petr Jíra. Chomutov v zápase vede zaslouženě. Do druhé dvacetiminutovky přenesl aktivní hru z první třetiny a nedovolil Ústí žádnou větší šanci. Ústí nedokázalo využít pět minut trvající přesilovou hru pět na čtyři. Na druhou stranu Chomutov zatím neskóroval ve dvojnásobné početní výhodě, která se mu nabídla v závěru druhé části.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

40:04
    Ústí už je na ledě ve čtyřech hráčích.

40:38
    Tvrdou střelou z otočky to zkusil Petr Jíra, mířil ale těsně mimo.

41:33
    Ústí si hru v pěti moc dlouho neužilo. Na trestnou lavici míří Gureň (UNL). Rozhodčí si všiml jeho háčku hokejkou.

42:12
    Mazácky poslal puk mezi Orctovy betony Jaroslav KŮS. Perfektně mu ale přihrával Petr Jíra. As.: Jíra, Kántor

43:06
    Zucker, Hrdel a Hluchý teď zatápí v ústecké třetině. Orct a s ním celá ústecká obrana neví kam dřív.

44:08
    Mikulík po delší době poslal puk na Hanuljaka. Ten ale ani nemusel zasahovat, protože střela šla o několik desítek centimetrů mimo.

45:09
    Kuběna (CHM) si vypomohl nedovoleným zákrokem a stráví další dvě minuty na trestné lavici za držení.

45:35
    Chomutov nechce připujstit žádnou dramatickou zápletku a vyhazuje puk z pásma.

46:22
    Mikulíkova hůl nepříjemně šťouchla před Hanuljakem do puku, ten ale srazil betony a chomutovští obránci se postarali o zbytek.

47:09

47:18
    A dvířka na tresné jsou opět otevřená. Tentokrát ale na druhé straně. Kloz (UNL) podrazil jednoho z Chomutovských.

48:10
    Teď je to ale Chomutov, kterému se nedaří dostat do útočného pásma a vytvořit si tlak.

48:54
    Kůs střílel z blízka mezi nohy Orcta, ten sice sklapl betony, ale rozhodně si nebyl jistý tím, že by v nich měl puk. Ke smůle domacích kotouč za brankovou čáru ale nepropadl.

49:18

49:55
    Hrdel s Hluchým v akci dva na jednoho. Hluchý volil místo přihrávky střelu a trefil jen hrudník Orcta.

50:23
    Kraft se řítil zprava sám na Orcta. V rychlosti ale nezpracoval ideálně puk a z úhlu trefil jen boční síťku.

50:59
    A do třetice! Teď se sám na Orcta hnal po dlouhém pasu Zuckera kapitán Skořepa. Jasnou gólovku ale trestuhodně spálil.

51:50
    Před Hanuljakem nepříjemně tečoval střelu od modré Gureň. Naštěstí šel kotouč mimo branku.

52:58
    Krosčekovat se nemá! Tenhle signál vyslal hlavní sudí směrem k Divišovi (UNL) a poslal ho na dvě minuty zahřívat trestnou lavici.

53:34
    Ústí vyhazuje a osvobozuje se.

54:05
    Ústí opět vyhazuje a Chomutov s pukem míchá ve středním pásmu.

54:55
    Chomutov už se nikam netlačí a kontroluje puk.

55:25
    Hrdel dostal perfektní přihrávku před branku, kde stál sám. Orct si ale s jeho střelou někam nad lapačku poradil

56:25
    Ústí tři a půl minuty před koncem třetí třetiny snižuje. Zbyněk HAMPL před brankou šikovně tečoval střelu nahozenou od modré. As: Pojkar, Pajič

57:20
    Ústí zvýšilo svojí aktivitu, ale Chomutovu se podařilo odehrát puk mimo své pásmo.

57:49
    Filip Seman dotíral na Orcta, ten ale po prvotním nezdaru puk zkrotil pod svojí lapačkou.

58:14
    Chomutov se snaží udržet hru a puk mimo své pásmo.

58:55
    Ústí se nedaří překonat modrou čáru, Chomutov pozorně brání.

59:34
    Ústí hraje bez gólmana.

59:53
    Teď Chomutov podržel Hanuljak a Ústí si bere oddechový čas.

60:00
    Konec zápasu. (19:40:28)

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 7. Kraft (Ptáčník, Havíř), 35. Jíra (Kraft, Kůs), 43. Kůs (Jíra, Kántor) - 5. Šagát (Hořava), 57. Hampl (Pojkar, Pajič)

Piráti Chomutov: Hanuljak (Štěrba) - Bombic, Pulpán, Ruta, Kántor, Mudroch, Havíř, Bartejs - Jíra, Kraft, Kuběna - Zucker, Skořepa, Kůs - Hluchý, Hrdel, Seman - Radulay, Chlouba, Ptáčník
    HC Slovan Ústí nad Labem: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Holomek, P. Hořava, Gureň – Čurilla, Alinč, Ludvík – Šagát, Mikulík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Janků, Pajič, Hampl.

Rozhodčí: Florián - Dančišin, Matějček