Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Liberec – Třinec 2:3 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Motor ČB – Sparta 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Neděle 02.01.2011, 12:30 • Plochodrážní stadion Svítkov (Pardubice). Historicky první sportoviště, na kterém se odehraje zápas • Tipsport extraliga

Konec velkého zápasu je tady. Led pod širým nebem ve Svítkově ovládl domácí tým z Pardubic. Kometa přitom nezačala špatně a po první třetině, kterou hodně ovlivnila sněhová chumelenice, vedla 2:0. Po rozjasnění oblohy se ale vyjasnilo i Eatonu, který v dalším průběhu dokázal otočit skóre. Velkou šanci pro zisk bodu mělo Brno ještě v závěrečné třetině, ale Dlouhý neproměnil nabídnuté trestné střílení. Pardubice i přesto, že za celý zápas nehrály jedinou přesilovou hru, zvítězily 4:2. Ze Svítkova se s vámi loučí a děkuje za pozornost Adam Sušovský. (14:58:59)

60:00

59:35
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Je dobojováno. Pardubice dokonaly obrat i díky dvoubrankovému střelci. JAN STARÝ si na modré čáře přebral puk a dovezl ho až do prázdné brány!

59:09
    Okamžitě, co se Brno dostalo do pásma a Trvaj vyjel na střídačku, Špirko vyváží puk.

58:30
    V brejku Bartek, který ale z dobré pozice vyšperkoval akci pouze špatnou přihrávkou.

58:15
    Kvapil na malou chvíli v útočném pásmu, jenže nikdo ze spoluhráčů mu nepomohl a Pardubice znovu vyvážejí puk.

57:45
    Kometa prostřídala, ale ani Hruška s Kvapilem puk přes červenou čáru nedostali.

57:27
    Úkol zní jasně. Dostat se do třetiny a odvolat brankáře. Brno zatím šetří svou elitfní formaci. Druhá pětka Komety ale hned po buly přihlížela k dalšímu zákroku Trvaje.

57:27
    Brno si bere time-out.

57:27
    Kometa se chtěla rychle dostat z vlastního pásma. Bez efektu, je z toho jen zakázané uvolnění.

57:07
    Až teď Pardubice vyhazují puk do středního pásma. Nicméně ani za tuto dlouhou dobu v útočném pásmu Kometa nedokázala vystřelit a hrálo se především u mantinelu.

56:29
    Kometa dále buší do obranného valu pěti mužů na modré čáře.

55:56
    Pardubice využívájí útočných manévrů Komety k rychlým brejkům. Jan Kolář I. v dalšílm přečíslení naznačil přihrávku, čímž se dostal až k Trvajovi. Ten nadvakrát drží naděje Brna!

54:30
    Kometa získala pásmo. Proti nejlepší defenzívě Pardubic ale stále marně hledá cestu k ohrožení branky.

54:58
    Lukáš Radil vyjel do přečíslení, šikovně se zastavil a počkal, až Kempný v pádu doklouže do rohu, přesto ale obránce Komety špičkou brusle dokázal brankovou přihrávku pokazit.

53:54
    Starý si chystal ukrutnou ránu, ale v rozhodujících chvíli jen promáchl. Puk je ale daleko od brány Růžičky a to Pardubicím v současném čase maximálně vyhovuje.

53:28
    Další ofsajdový přechod do útoku v podání Komety.

53:07
    Píša s Bartekem mohli vystartovat přes Houdka do brejku, ale ani jeden z nich nedosáhl na puk.

52:38
    Pardubice ale myslely spíše než na útočení na zadní vrátka. Brnu se čas krátí, útěchou ale může být fakt, že se mu podařilo získat útočné pásmo.

52:10
    Rozhodčí klasifikovali ofsajd jako úmyslný, a proto se bude vhazovat před Trvajem.

52:10
    Rychlá přihrávka Malce vystavila Brno do útoku. Útočníci se rozjížděli ještě rychleji.

51:40
    Pardubice mohly kontrovat, ale Buchtele za bránou vůbec nic nevymyslel.

51:06
    Radek Dlouhý se rozjel, zamíchal s pukem a švihem vypálil nad lapačku. Protože nic více nevymyslel a jeho rána byla příliš okatá, Růžička ji s přehledem lapil do rukavice!

51:06
    Radek Dlouhý se dostal za obranu a Aleš Píša ho musel zastavit háčkem. Trestné střílení pro Kometu!

50:38
    Oba týmy to teď mají dále na střídačku, což by mohlo v závěru zápasu sedět možnému tlaku Komety.

50:00
    Polovina třetí třetiny a pravidlo, které se používalo v letech dávno minulých. Oba týmy si prohodí strany, aby byly podmínky v zápase maximálně fair-play.

49:45
    V obrovských problémech Tomáš Malec, jenž nezvládl bruslařský obrat a Eaton vyrazil do přečíslení. Zohorna se ale dostal do velkého úhlu a musel situaci řešit sám. Rána šla vedle!

49:37
    Útok pokračoval, puk se dostal ke Kvapilovi, který svou přímočarostí vybojoval vhazování ve středním pásmu. Růžička kryl jeho pokus nadvakrát.

49:16
    Hruška přebral dlouhou přihrávku Kempného a vypálil. Přízemní střelu Růžička vykopává do rohu.

48:48
    Brno se začíná tlačit dopředu, ale nyní jeho akce skončila na postavení mimo hru.

48:12
    Kometě se krásnou akcí na jeden dotek povedlo vysunout Procházku, který ovšem nedokázal na modré čáře ukočírovat skákavý puk.

47:49
    Na druhé straně mohly Pardubice do rychlého přečíslení, ktere ale nedokázaly vyřešit vůbec dobře.

47:20
    Brno po dlouhé době před Růžičkou. Kolem brány kroužil Huml, ale všichni jeho spoluhráči byli dobře obsazení.

46:58
    Trvaj si počíhal i na ránu Starého. Kometa ale nadále zůstává uvězněná ve vlastním pásmu.

46:28
    Kometa se pokusila o rychlý přechod středního pásma. Marně, je z toho icing a hra se stěhuje znovu před Trvaje.

46:06
    Bartek přiťukl puk do jízdy Somíkovi, který by byl býval ujížděl sám na Trvaje. Musel by být ale rychlejší nebo mít alespoň o pár čísel delší hokejku.

45:45
    Somík se zdviženou hlavou zapomněl na modrou čáru a vyhání usazené Pardubice z útočného pásma.

45:34
    Souboj u mantinelu skončil remízou. Rozhodčí ale dlouho nechávali hráčům možnost rozehrát puk. Vhazování před Trvajem.

45:06
    Na druhé straně se k Trvajovi nedostala rána Zohorny, z otočky to zkoušel i Kousal. Rovněž marně.

44:50
    V další šanci Erat. Růžička si ale poradil i s jeho ránou z pravého kruhu.

44:33
    Procházka nabil do tandemu Dlouhému, který jen promáchl. Následně střílel Polodna. S jeho ránou si Růžička poradil.

43:57
    Po zakázaném uvolnění Brna se do velké šance okamžitě po vhazování dostal Jan Kolář I. Těsně před Trvajem ale nedokázal přehodit ležící beton brankáře!

43:20
    Kvapil projel pravým křídlem a připravil výbornou pozici Veselému, který razantně přestřelil.

42:30
    Nakládal znovu v útočné akci. Tentokrát si v plné rychlosti sjel na křižnou přihrávku a prudkým volejem trefil obětavého Dlouhého.

42:00
    A je z toho i šance Erata, který se dostal k odraženému puku. V tísni ale přes obránce nedokázal mířit přesně.

41:45
    Neprosadil se ani Ivan Huml. Kometa v úvodu třetiny ale evidentně zlepšila pohyb.

41:15
    Svoboda s Brabencem bojovali v útočném pásmu, nakonec ale přesile u mantinelu odolat nedokázali.

40:34
    Nakládal dnes velmi dobře podporuje útok. Zase se objevil před Trvajem, který si jen oddechl, že i tato teč míjí jeho bránu.

40:01

Ve Svítkově přestalo ve druhé třetině snežit a Kometa se nedokázala přizpůsobit novému obrazu hry. Nyní už kvalitní led Pardubicím vyhovoval lépe. Eaton zaskočil svého soupeře výborným pohybem, ke kterému přidal i kvalitní kombinaci a rázem je stav úplně opačný. Kometa bude v závěrečné části dohánět jednobrankovou ztrátu.

40:00

39:50
    Pardubice drží puk a Kometu už k ohrožení nepustí.

39:10
    Vzruch i na druhé straně. Marek Kvapil ukázal své rychlé ruce a dostal se až před brankáře, kde mu gólovou ránu sebral z hokejky obránce!

38:40
    Nakládal výborně přečetl hru a vyrazil dopředu, kde tesně před Trvajem zakončoval tečí výbornou souhru na jeden dotek. Puk končí těsně mimo!

38:30
    A tak Kometa získala pásmo. Růžička totiž raději podržel i další nahození z hokejky hostujících hráčů. Na stadioně ve Svítkově svítí sluníčko.

38:17
    Kaberle si nerozuměl se spoluhráči, kteří mu odjeli střídat. Pardubice jen odevzdaly puk.

37:52
    Buchtele hledal najetého Pineaulta, který to měl k puku ale přecejenom hodně daleko.

37:30
    Od modré pálil Polodna, orazítkoval jen zadní mantinel.

37:04
    Růžička nechtěl riskovat a přidržel puk.

36:55
    Daniel Rákos se drze cpal před bránu, oklamal Trvaje, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zareagovat na překvapivou zpětnou přihrávku.

36:40
    Navíc mohl Eaton rychle udeřit. Rober Kousal ale za obranou nedokázal zpracovat skákavou přihrávku.

36:04
    Pardubice jsou kompletní. Puk v útočném pásmu Pardubic zůstal za celé dvě minuty pouhých 22 vteřin.

35:20
    Pardubice znovu vyhazují. Přesilovka Brna opět uběhla jako voda.

35:07
    Píša po mantinelu na Somíka, který za brankou Trvaje umí šetřit čas.

34:38
    Pardubice stačily vystřídat, puk vysokým obloučkem znovu padá až do středního pásma.

34:16
    Odvážně se z rohu hřiště až před bránu tlačil Kvapil. Obrana odolala a ihned posílá puk až k Trvajovi.

34:03
    Kometa má možnost reparátu. Kaberle ztratil rovnováhu a v pádu vymrštil hokejku do tváře Procházky. Obránce Pardubic dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

34:00
    První přesilovka zápasu je za náma. Kometě se početní výhoda vůbec nepovedla. V útočném pásmu byl puk pouhých 38 vteřin.

33:38
    Pardubice znovu vyhazují a Brno marně hledá cestu k ohrožení.

33:05
    Růžička nedokázal přikrýt volný puk, a tak mohl pálil Jaroslav Svoboda. Z velké blízky i úhlu ale jen vysoko přestřelil.

32:45
    Puk stále mimo útočné pásmo Brna. Pardubice útočí i ve čtyřech, zahrály ale ofsajd.

32:30
    Nakládal chtěl jen vyhodit, ale pro puk si dojel Špirko, který napříč projel celým hřištěm a za potlesku svitkovského stadionu ušestřil dalších dvacet vteřinek.

32:11
    Pardubice vyhazují a Starý napadáním šetří čas.

31:52
    Kometa po komerční přestávce zlepšila pohyb a bude hrát první přesilovku zápasu. Za sekání je vyloučen Radovan Somík.

30:38
    Jakub Svoboda ukořistil puk a vyrazil dopředu. Neměl komu nahrát, a proto to zkoušel individuálně. Růžička si na jeho projektil počkal vyrážečkou.

30:13
    V dobré šanci se ocitl Václav Kočí. Obránce Pardubic ale rychlou ránou netrefil bránu.

29:45
    Hruška si v útočném pásmu neporadil se zkušeností jménem Kaberle. Pardubice konrolují hru s pukem na hokejkách.

29:06
    Teď už ale Jiří Trvaj klopí uši. MARTIN BARTEK se totiž na modré uvolnil přes Malce a slabou ránou procedil betony nepozorného brankáře. Misky vah jsou rázem na straně Pardubic! Bez asistence.

28:45
    Důrazem se neprosadil Meidl, na druhé straně v rychlém úprku Bartek. Trvaj si poradil i s jeho ránou.

28:16
    Pardubice opět v tlaku. Radek Dlouhý sice vyrazil dopředu, ale jen odevzdal puk, aby mohli jeho spoluhráči i on sám vystřídat.

27:29
    Trvaj se v mrazivém počasí znovu pořádně zahřál. Prudce pálil Pineault, brankář Brna si posléze poradil i s dorážkou.

26:55
    Rákos byl na modré zastaven a do útoku vyrazil Jaroslav Svodoa. Brněnský snajpr ale dopadl úplně stejně.

26:05
    Tentokráte se Bičánkovi dlouhá přihrávka povedla. Kvapil si na modré zpracoval puk, předložil Brabencovi, který z jedničky pálil nepřesně.

25:40
    Bičánek po mantinelu jen na hráče domácích, kteří znovu vyrážejí dopředu.

25:15
    Polodna zůstal před Růžičkou úplně sám a rozhodl se tečovat střílenou přihrávku spoluhráče. Puk trefil Růžičku do krku. Pardubický brankář si připsal první opravdu vážný zákrok!

24:59
    Hostům se povedlo dostat puk do středního pásma, ale sotva stihli vystřídat, musel Trvaj podržet další nahození z hokejek hráčů Eatonu.

24:10
    Pardubice se valí znova dopředu. Od modré pálil Kočí. Domácí stále drží pásmo.

23:25
    A je srovnáno! Špirko našel mezi kruhy sjetého JANA STARÉHO, který přesným švihem bleskurychle srovnává stav zápasu! Asistence: Rastislav Špirko.

23:15
    Jan Kolář I. napálil okamžitě po vhazování puk směrem k Trvajovi. Ten bleskovým zákrokem kryje.

22:45
    Po dalším nájezdu Brněnských se brána Růžičky vychýlila ze své pozice. Rozhodčí musejí přerušit hru.

22:00
    Poprvé ve druhé třetině v útoku i Kometa. Růžička si připisuje první zákrok proti slabé ráně Dlouhého.

21:29
    Domácí nakonec svůj tlak přecejen přetavili v branku! VÁCLAV KOČÍ si sjel mezi kruhy a přes clonícího Špirka poslal plachtivým pokusem kotouč do pravého rohu Trvajovy branky! Asistence: Jan Kolář I.

21:20
    Pardubice stále drží pásmo. Dobře napadal Špirko, ale z úhlu puk do branky nepropasíroval.

20:32
    Kvapil dlouho čekal s přihrávkou, a proto mohli do útoku vyrazit domácí. Po ráně nakládala končí puk za zadním mantinelem.

20:01

Pardubice sahají ke změně na postu brankáře. Adama Svobodu od druhé třetiny nahradí Martin Růžička.

Hráči obou týmů se již převlékli do klasických dresů. Mají za sebou dlouhou cestu z kabiny i netradičně dlouhou přestávku 20 minut, která byla prodloužena právě z důvodů hodně vzdálených šaten. Ve Svítkově přestalo sněžit, na obloze se dokonce objevuje místy i modré nebe. Druhá třetina utkání pod širým nebem klepe na dveře.

Je za námi první třetina historického duelu. Dávnému hokeji přálo i počasí a Eaton s Kometou bojovali pod velkou sněhovou nadílkou. Podmínky tak vyhovovaly defenzivnějšímu týmu, kterým je Kometa. Brno navíc dokázalo využít chyb pardubické obrany, vstřelilo dvě branky a domácí to v těchto podmínkách mají proti výborné defenzivně hodně složité.

20:00

19:40
    Ve Svítkově přestalo sněžit, což by mohlo prospět Pardubicím. Kometa si ale první třetinu hlídá s pukem na hokejkách.

18:34
    Po delším tlaku Pardubic velká šance Komety. Eaton dlouho držel pásmo, ale nic zvlášního nevyprodukoval. Kometa ale posbírala dost sil na to, aby vyrazila dopředu a Radek Procházka nastřelil v rychlém brejku tyč!

16:10
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak tohle jsem na hokeji ještě neviděl! Všichni hráči na ledě hledali puk před brankovištěm Adama Svobody, zatímco černá guma dávno proplula mezi betony brankáře a ukryla se pod sněhovou nadílkou za brankovou čáru. Všichni včetně fanoušků začali slavit se zhruba desetisekundovým zpožděním! Autorem neuvěřitelné branky ja ROMAN ERAT! Asistence: Václav Meidl.

15:55
    Za obranu si nabruslil Jan Kolář I., ale o zakončení ho v zajímavé šanci připravil Radek Dlouhý.

15:29
    Brno na malou chvíli drželo soupeře v pásmu, ale obrana nestihla puk na modré čáře a je z toho jen postavení mimo hru.

14:55
    Nápor elitní formace Eatonu končí nohozením Kaberleho, které si Trvaj raději podržel ve své moci.

14:29
    Bartek dobře viděl zasněžené okénko v brněnské obraně. Tvraj ho ale vychytal, navíc si dobře počíhal i na dorážku Pineaulta!

13:45
    Výbornou práci odvedl v obraně Komety Polodna, který dvakrát připravil soupeře o útočné pásmo.

13:30
    Trvaj našel ve sněhu na svém brankovišti puk, který ukradl z hole dotírajícího Radila.

13:19
    Na druhé straně nahodil puk na Trvaje Kousal. Pardubice získaly útočné pásmo.

12:35
    Somík vykupil další mega kiks a těžit mohl Brabenec. Puk se totiž zastavil ve sněhu a brněnský útočník byl rázem sám před Svobodou. Ten stihl zaklapnout betony včas!

12:05
    Známé přestávky pro čištění ledu mají zdá se své první důležitější opodstatnění. Slečny měly v brankovištích obou mužstev co dělat.

11:55
    A tak to zkusil od modré razantně Bartek. Bránu ale netrefil.

11:25
    Pardubice zamkly Kometu v útočném pásmu, ale silná vrstva sněhu na ledové ploše znemožňuje rychlejší kombinaci.

11:03
    Buchtele s Radilem bojovali za bránou Trvaje, nakonec se jim podařilo získat alespoň útočné pásmo.

9:59
    Rozhodčí po krátké poradě rozpažil. Puk za brankovou čáru Adama Svobody nepřešel. Následovala krátká porada kapitánů, rozhodčí plánovali přerušit hru. Nakonec se pokračuje. Podle předpovědi by mělo snežit ještě deset minut.

9:59
    Obrovský závar na brankovišti Pardubic. Brabenec důrazem dotlačil Svobodu do brány a rozhodčí volají na pomoc video!

9:20
    Marek Kvapil našel i v sedě nádherně Jaroslava Svobodu, který se konečně dostal až ke střele. Svoboda ho betonem vychytal!

8:31
    Výborná hra Komety ve středním pásmu zatím nemá pokračování. Také proto teď moc zajímavého na ledě k vidění není. Hokejistům navíc znepříjemňuje útočné manévry stále hustější sněhová vánice.

7:50
    A teď už zase klasický obrázek. Kometa naskládaná na vlastní červené čáře a Pardubice bojují s přechodem do útoku.

7:25
    Od modré čáry pálil nepřesně Zohorna. Trvaj se za pukem jen ohlédl.

7:07
    Pardubice jsou inkasovanou brankou zaskočeny, Kometa ale nezvládla přechod do útoku a zahrála jen na zakázané uvolnění.

6:27
    Velká sněhová vánice přivála první gól historického zápasu! Jan Kolář II. totiž svým špatným vyhozením našel jen mezi kruhy Hrušku, který se neukvapil, zvedl hlavu a našel dobře postaveného MARKA KVAPILA. Brněnský reprezentant zamířil přesně pod břevno! Asistence: Radim Hruška.

5:50
    Další rychlý útok Pardubic zastavil ofsajd.

5:20
    První velká šance zápasu. Kometa propadla na modré čáře a Eaton vyrazil do přečíslení! Rákos se rozhodl řešit akci samostatně, trefil jen brankáře a dorážet mohl Rastislav Špirko. Také jeho nájezdu ale Trvaj odolal!

4:52
    Nahození Kaberleho se dotkl jen Rákos, proti přesile bránícíh hráčů ale neměl nárok.

4:15
    Do útoku vyrazila i Kometa. Jaroslav Svoboda se ale po přihrávce spoluhráče natahoval znovu marně.

4:05
    Eaton to má proti defenzivnímu týmu zatím hodně těžké. Cestu do útoku nenašel přihrávkou ani Jan Kolář II.

3:15
    Na modré se šikovně proháčkoval Kousal, ale netrefil bránu a puk má znovu opatrná obrana Brna.

2:40
    Somík zpracoval rychlou přihrávku až v ofsajdu.

2:35
    Nahození Kaberleho sbírá obrana Komety. Ta ale jen odevzdává puk zpět na hokejky domácích.

1:56
    Svobodu chtěl hodně rychle překvapit Václav Meidl. Proti zkušenému brankáři ale neměl u pravé tyče nárok. Otočka kolem brány byla moc pomalá.

1:42
    Po levém křídle našlápl Jan Buchtele. Tvraj si ale dobře vybruslil z brány a jeho prudký příklep v bohodě chytil.

1:10
    Na druhé straně se ke střele nedostal ani Jaroslav Svoboda. Puk je za bránou Komety, která se nikam nehrne a v úvodu utkání působí hodně opatrným dojmem.

0:45
    Kolář hledal mezi kruhy Kousala, ten byl zblokován.

0:25
    Jakub Nakládal založil okamžitě rychlý útok, ale Bartka zastavil ofsajd.

0:10
    Kometa vyhrála první vhazování, ale nahození do útočného pásma zastavuje pro svou obranu Adam Svoboda.

00:01

V bráně Pardubic je po jednozápasové pauze znovu připravený Adam Svoboda, tři tyče Komety kryje Jiří Trvaj.

Ke zpěvákovi se přidal i slušně zaplněný stadion. Atmosféra je přesně taková, jak se k akci tohoto typu sluší, tedy výborná!

Hráči jsou nastoupeni na modré čáře, svítkovským stadionem zní česká státní hymna...

Oba týmy nastupují na ledovou plochu. Ze šaten to mají pořádný kus cesty. Ve Svítkově začíná znovu sněžit. Čeká nás pravý hokejový zážitek!

Oba týmy nastoupí do první třetiny v replikách dresů z poválečného období. Pardubice nastoupí v bílých dresech Tesly z roku 1948, Kometa bude celá v modrém v dresech tehdejší ZKL ze sezóny 1962/63. Po zápase budou dresy vydraženy, výtěžek bude použit k charitativním účelům.

HC Eaton Pardubice: Svoboda (Růžička) – Špirko, Kaberle, Kočí, Bartek, Starý, Píša, Mezei, Kolář II, Drtina, Pineault, Koukal, Buchtele, Kolář I, Rákos, Radil, Nahodil, Zohorna, Nakládal, Kousal, Somík.

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) – Houdek, Erat, Hruška, procházka, Protivný, Jaroslav Svoboda, Brabenec, Dlouhý, Polodna, Bičánek, Mojžíš, Jakub Svoboda, Malec, Stehlík, Meidl, Huml, Veselý, Kempný, Kvapil.

Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Blümel, Gebauer.

Zhruba před půlhodinou řádila ve Svítkově sněhová vánice, nyní se ovšem počasí uklidnilo. Doufejme, že chod utkání nic nenaruší. Teplota vzduchu se pohybuje okolo 0° C.

Pro dnešní utkání je kapacita svítkovského stadionu 25 000 diváků. Před zápasem bylo prodáno zhruba 15 000 vstupenek. Uvidíme, kolik lupenů se pořadatelům podaří prodat v den utkání a jestli skutečně padne české hokejové maximum.

Stadion ve Svítkově, který je primárně určen k závodům na ploché dráze, se poměrně slušně zaplňuje. Pořadatelé vyhlásili útok na historickou návštěvu. Rekord samostatné české extraligy čítá 17.123 platících fanoušků, kteří předloni dorazili do O2 Arény na rozhodující sedmý zápas finále mezi Slavii a Karlovými Vary. Absolutní rekord v návštěvnosti české nejvyšší soutěže se ale napsal v roce 1962. Tehdy na utkání Spartak Sokolovo - ZKL Brno dorazilo 18 500 diváků.

Sportu zdar a hokeji zvláště ze Svítkova u Pardubic! Hokejová Tipsport extraliga má před sebou historický moment. Z teplých a moderních arén se totiž vrátí do dávné doby. Novodobou soutěž čeká vůbec první utkání hrané pod širým nebem! Příchuť toho pravého hokeje si vyzkouší domácí Eaton Pardubice, který v zápase roku vyzve Kometu Brno!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 22. Kočí (Kolář I.), 24. Starý (Špirko), 30. Bartek, 60. Starý - 7. Kvapil (Hruška), 17. Erat (Meidl)

HC Dynamo Pardubice: Svoboda (21. Růžička) – Špirko, Kaberle, Kočí, Bartek, Starý, Píša, Mezei, Kolář II, Drtina, Pineault, Koukal, Buchtele, Kolář I, Rákos, Radil, Nahodil, Zohorna, Nakládal, Kousal, Somík.

HC Kometa Brno: Trvaj – Houdek, Erat, Hruška, procházka, Protivný, Jaroslav Svoboda, Brabenec, Dlouhý, Polodna, Bičánek, Mojžíš, Jakub Svoboda, Malec, Stehlík, Meidl, Huml, Veselý, Kempný, Kvapil.

Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Blümel, Gebauer

Diváci: 17 140