Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Liberec – Třinec 2:3 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Motor ČB – Sparta 2:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Neděle 02.01.2011, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

I ve třetí třetině školili hosté domácí tým v produktivitě. Domácí tým byl od začátku zápasu nebezepečnějším a za stavu 2:2 dokonce trefil Heřman tyč. Domácí obrana se však opět nevyvarovala chyb. To se indiánům stalo proti produktivním hráčům v zelených dresech osudné.
    Z Plzně se tedy s vámi loučím a přeji úspěšný rok 2011. (19:54:16)

58:25
    Offside Kováře byl posouzen jako úmyslný.

57:56
    Offside Plzně.

56:30
    Boleslav dobře brání střední pásmo.

55:48
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    U odraženého puku byl za všech nejdřív DANIEL BOHÁČ. Jeho střelu pod výko nezastavil ani stínující Straka.

55:21
    Plzeň útočí....to nyní zřejmě bude častý obrázek.

54:17
    Marušák vybojoval puk u hrazení a předložil ho před branku. Zde využil NIKOLA GAJOVSKÝ, toho že byl metr od obránce Plzně a prostřelil Hanuljaka.

54:09
    Frolo dostal od Tvrdíka hokejkou do zubů. Rozhodčí nechácají pokračovat hru.

53:33
    Kovář skryl střelu za obránce. Projektil letí mimo branku jen o centimetry.

52:55
    Plzeňský "Bolt" Straka přesprintoval všechny hráče. Jeho zastavení na kruhu ale obránci přečetli.

51:41
    Heřman dostal přihrávku do volného prostoru a tvrdou ranou prostřelil Schwarce pod vyrážečkou. Boleslav tentokráte zachránila tyč.

50:47
    Hosté okupují pásmo domácích. Žádná střela ale na branku nesměřovala.

50:04
    Dnešní utkání sleduje 5715 diváků.

49:42
    Frolo pod tlakem Tvrdíka nerozehrál přesně. Zakázané uvoolnění.

49:18
    Frolo nyní poslal Vrbatu nekompromisně na záda.

48:10
    Plzeň drží touš na hokejkách.

47:30
    Hanzlík po tvrdém souboji u mantinelu těžce opouští kluziště.

46:37
    Macho míří do šaten v doprovodu kustoda.

46:37
    Heřmanova hra vysokou holí a přestávka k čištění ledu. Vhazovat se bude před Hanuljakem.

45:50
    Schwarz neudržel Vlasákovu střelu v lapačce. Puk ale přeletěl břevno.

45:08
    Po této střele dostal Macho ránu u mantinelu. Na střídačku mu pomáhají lékaři.

44:56
    Macho protáhl puk mezi betony Hanuljaka. Touš se objevil cca 10 cm vedle tyče.

42:59
    Plzeň se usídlila v pásmu hostí. Hraje se už dlouho bez přerušení.

41:40
    Hanuljak efektivně vyrazil betonem střelu skrytou ze Benákem.

40:32

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:15.

Útočný hokej nám ve druhé třetině předvedly oba dva týmy. Plzeňské šance se dají ale označit za nebezpečnější. Domácímu týmu se nakonec podařilo vyrovnat v přesilové hře. Vyrovnaný stav po dvou třetinách je především díky Marku Schwarzovi.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:
    Hanuljak: 12
    Schwarz:13

40:00

39:31
    Plzeň hraje druhou přesilovku. Díky Schwarzovi je stav vyrovnaný.

38:14
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hanzlíkova střela od modré čáry se dostala k JANU KOVÁŘOVI, který si v zahuštěném předbrankovém prostoru dovolil kličku a v pádu prošoupl puk do klece pod Schwarzovými betony. To neunesl Žabka, který ležícího Kováře ještě třikrát krosčekoval.

37:32
    Dva fauly Vrbaty odpískali hlavní rozhodčí. Jeden byl hákování, druhý byl podražení. Plzeň bude hrát 5 na 4 čtyři minuty.

37:17
    Vostřák vyjel zpoza brány na kruh a vystřelil. Schwarz chytá i dorážku Dvořáka.

37:02
    Hay v obranné třetině předvedl zámořskou tvrdost na Stránském i Kovářovi.

36:12
    Duda zrychlil hru, na konci jeho akce stál opět Schwarz.

35:30
    Duda prodloužil na Straku. Tomu ale nedovolil vystřelit Hay.

35:23
    Macho po kratší odmlce vyzkoušel Hanuljaka nahozením.

35:08
    Swarz se opět vytáhl při střele Hamana.

34:44
    Icing hostí. Po následném vhazování byla Vostřákova střela sražena do sítě.

34:24
    Offside Plzně. Straka si při tomto pobytu na ledě opravdu mnoho prostoru neužil.

33:30
    Hanuljak vyjel za branku, rozehrál ale na zelené. Ti toho nedokázali využít.

33:12
    Hra je přerušena. Vhazovat se bude před Schwarzem.

32:30
    Duda objel branku a udělal si tak prostor ke střele. Akci ale překombinoval.

31:05
    Matějovský v souboji tělo na tělo nekompromisně poslal Mináře k zemi a poslal přihrávku před branku. Následně se ukázkovým semaforem blýskl Hanuljak.

30:50
    Vostřák se opět dostal ke střele. Swarz měl betony u sebe včas.

30:20
    Dvořák ztratil po buly hokejku. Hosté tak mohou útočit.

30:03
    Postřeh Schwarze vyzkoušel Vostřák.

29:54
    Hanuljak si připsal lehký zákrok.

28:53
    Duda odlákal na modré čáře obránce a Vlasák tak mohl vystřelit. Mezi tři tyče ale puk nenasměroval.

28:33
    Offside Mladé Boleslavi.

28:01
    Plzeň po nějaké době může v klidu rozehrát.

27:40
    Tlak do branky Boleslavských pocítil Hanuljak na vlastní kůži. Hra pokračuje dále...

26:52
    Útočit se rozhodla i Mladá Boleslav. Hanuljak ale zasahovat nemusí.

25:06
    Vlasák se Strakou unikli do přečíslení 2 na 1. Straka svým naznačení nalákal obránce i gólmana na jednu stranu a nahrál Vlasákovi, kterému před prázdnou brankou přeskočil touš hokejku. Z následující akce z bezprostřední blízkosti Schwarze neuspěl Duda.

24:24
    Schwarz opět drží spoluhráče svým zákrokem.

23:55
    Dvořákův útok vytváří mnohem větší tlak, než vytvořila Plzeň v přesilovce. Icing bruslařského klubu.

23:16

23:10
    Haman tvrdě pálil vedle branky hostujícího brankáře.

22:16
    Plzeň nehraje tuto přesilovou hru dobře. Hosté se brání bez problému.

21:16
    Heřman se dostal do obrovské šance, ale v momentě kdy objížděl ležícího Schwarze byl podražen Rýglem.

20:27
    Martin Straka přebruslil oba dva obránce a odražený touš dostihl až u branky. Jeho přihrávku před branku ale vyrazil Hay.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Jak zásahy brankářů napovídají, Mladá Boleslav zatím školí domácí tým v produktivitě. Indiáni jsou znatelně lepším týmem, ale svůj tlak nedokáže přetavit v góly.

19:30
    Oba dva týmy se snaží spíše nedostat gól.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:20
    Petr Obdržálek se po souboji v rohu nezvedá.....nakonec to ale nevypadá tak zle.

17:50
    Mladá Boleslav prvně uzamkla soupeře před bránou.

16:33
    TOMÁŠ VLASÁK udělal kličku dva metry od branky a poslal touš do předbrankového prostoru odkud se puk odrazil za Schwarze.

16:24
    Hanzlík pálil od modré nad branku.

15:37
    Plzeň opět rotovala kolem branky Schwarze. Tento tlak zastavil Vrbata hákováním.

14:53

13:57
    Domácí se dobře brání.

12:53
    Dvořák podrazil Schwarze a jde si odpočinout za nedovolené bránění.

12:14
    Nešťastná třetina pro domácí tým. Neškodné nahození z poloviny hřiště poslal do rohu Čížek. Touš se ale odrazil o špatně zavřené dveře v rohu kluziště přímo před branku do které se trefil TOMÁŠ NOUZA.

11:40
    Plzeň je stále v útočném pásmu. Puk ale létá po prknech.

10:59
    Icing z holí zelených.

09:59
    Plzeň je opět v útočném pásmu.

08:46
    Druhá střela na Hanuljaka již do sítě prošla. Chyba domácích beků, kteří se vrhli na Vrbatu u mantinelu v polovině hřiště. Ten pouze poslal do druhé vlny ESU LEHIKOINENOVI, který střelou poslal puk za Hanuljaka.

08:17
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu.....o pohledný hokej se ale nejedná.

07:00
    První plzeňská formace se opět usídlila v okolí branky soupeře.

06:23
    Dvě a půl minuty se hrálo bez přerušení. Hru zastavuje Schwarz, který zastavil tvrdou ránu Vostřáka.

05:08
    Prví zákrok si připsal i Hanuljak. Plzeň je už ale opět v útočném pásmu.

04:09
    Schwarz si připsal další dva zákroky. Nejprve vyrazil střelu Vlasáka, aby zneškodnil i dorážku Dudy.

03:24
    Schwarz zastavil střelu Vlasáka od modré čáry.

03:15
    Plzeň se dostala do tlaku a Schwarz si připsal dva zákroky a posunutou klec.

02:22
    Obdržálek se dostal ke střele. Ani tentokráte nemusel Schwarz zasahovat.

01:23
    Kovář našel před brankou Pituleho. Ten se mezi tři tyče netrefil.

00:47
    Nepřesná plzeňská hra přinesla icing.

00:31
    Souboje u mantinelu pramenily až k ofsajdu.

00:01

Tomáš Vlasák slavnostně převzal dres s číslem 600. Přesně tolik již odehrál zápasů v naší nejvyšší hokejové soutěži. Gratulujeme!

HC Plzeň 1929: Hanuljak (Salfický) - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Frolo, Slaney, St. Pierre - Duda, Straka, Vlasák - Stránský, Jan Kovář, Pitule - Plášek, Haman, Heřman - Vostřák, Dvořák, Obdržálek - Diviš.

BK Mladá Boleslav: Schwarz (Valent) – Hay, Marušák, Lehikoinen, Čížek, Macháček, Žabka, Rýgl, Mikuš – Macho, Divíšek, Bahenský – Boháč, Štefanka, Barney – Matějovský, Vrbata, Nouza – Gajovský, Loskot, Tvrdík

Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Vengřín.

Vítejte u prvního zápasu na plzeňském stadionu v roce 2011. Ačkoliv proti sobě nastoupí dvě mužstva, která figurují v play out zóně, střetnou se týmy s odlišnými ambicemi. Plzeň ani po odečtu bodů nevzdala útok na play off a právě dnes má velkou šanci snížit svůj odskok na méně než 9 bodů.
    Do Plzně dnes přijíždí poslední Mladá Boleslav, která se již zcela jistě může chystat na boje v play out.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Otto Slabý

Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Straka, Hanzlík), 39. Kovář (Hanzlík, Vlasák) - 9. Lehikoinen (Vrbata), 13. Nouza (Čížek), 55. Gajovský (Marušák, Divíšek), 56. Boháč

HC Škoda Plzeň: Hanuljak (Salfický) - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Frolo, Slaney, St. Pierre - Duda, Straka, Vlasák - Stránský, Jan Kovář, Pitule - Plášek, Haman, Heřman - Vostřák, Dvořák, Obdržálek - Diviš.

Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Vengřín