Slovensko – Norsko 5:0 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 4:1 (kon.)
Slovensko
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Norsko
Neděle 02.01.2011, 21:30Mistrovství světa do 20 let

Náš server vás zve ke sledování dalšího zápasu skupiny o udržení, v němž se střetnou Češi s Němci. Souběžně s tímto utkáním se bude hrát čtvrtfinálový duel Finska s Ruskem. Oba duely startuje v 1:30 středoevropského času. (23:49:41)

Nejlepším hráčem zápasu ze slovenského celku vyhlášen Miroslav Preisinger a za Norsko pak kapitán Andreas Stene.

Slovensko vykročilo za záchranou úspěšně. Díky skvělému výkonu brankáře Juraje Hollého, který po zásluze jako třešničku na dortu vychytal čisté konto, a pak samozřejme díky střelecky indisponovanému Richardu Pánikovi slovenský celek vítězí a přibližuje se setrvání v elitní skupině i pro příští mistrovství.

60:00

59:41
    A stylově na závěr. Ještě dva perfektní zákroky Juraje Hollého.

59:34
    Haga vypálil od modré čáry, Hollý stejně jako v celém zápase skvělý.

59:01
    Norsko se ještě snaží překazit Hollému čisté konto, Slováci dobře brání.

58:29
    Ještě se vylučuje. Za katr míři Juraj Majdan (SVK) na dvě minuty za hákování.

58:24
    Pánik projel útočnou třetinou, Čerešňák jeho přihrávku na modré čáře nezachytil.

57:43
    Puk se dotkl ochranné sítě, vhazování před slovenskou střídačkou.

56:57
    Šťastný z mezikruží minul. Norové ještě sympaticky zakládají další útoky.

56:32
    Voldenovy dvě střely vyráží Hollý, to je zápas slovenského brankáře!

55:59
    Hollý je opět v permanenci, tentokrát se nenechal zaskočit u své levé tyčky.

55:05
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Norové už neměli co ztratit, Slováci zatloukají další hřebíček do norské rakve. RICHARD PÁNIK nabral rychlost a zavezl puk do prázdné branky. Asistence: Juraj Majdan.

54:46
    Hrivík odkrytou branku téměř přes celé kluziště netrefil.

54:13
    Hollý se nenechal zaskočit střelou od modré čáry.

54:03
    Volden spěchá na střídačku! Norsko opět v šesti.

53:29
    Po půlminutě hry bez brankáře je ale Slováci trestají čtvrtou brankou. V oslabení patrně rozhoduje zápas RICHARD PÁNIK, který se trefil od vlastní modré čáry. Slovenská hvězda dovršila v utkání hattrick! Bez asistence.

53:00
    Norové se odhodlalil k power-play! V šesti bruslařích okupují útočné pásmo.

Tomáš Nejedlo

Branky a nahrávky: 13. Pánik (Preisinger, Jánošík), 14. Pánik (Bortnák, Jánošík), 52. Majdan (Pánik, Bortnák), 54. Pánik, 56. Pánik (Majdan)

Slovensko: Hollý (Riečický) - Jánošík, Jaborník, Čerešňák, Šťastný, Kozák, Trška - Majdan, Bortnák, Pánik - Vandas, Hrivík, Preisinger - Šišovský, Jurčo, Kudrna - Jokeľ, Šimčák, Matoušek.
    Norsko: Volden (Soberg) - Bryhnisveen, Skaarberg, Madso, Rokseth, Danielsen, Andersen, Bacher - Stene, Olden, Oppoyen - Borresen, Weberg, Rosseli Olsen - Juell, Haga, Brekke - Roste Fossen, Hollstedt, Sundelius - Lindahl.

Rozhodčí: Bauer (GER), Claesson (SWE) - Brown, Morrison (oba USA)