Slovensko – Norsko 5:0 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 4:1 (kon.)
Neděle 02.01.2011, 21:30Mistrovství světa do 20 let

Příjemný zbytek noci a u dalšího onlajnu opět někdy na počtenou. Dobrou noc. (23:52:56)

Ještě tu máme poměr střel z poslední třetiny: 16:5.

Celkově tedy: 50:22.

Zní vítězná hymna Kanady.

Máme tu konec zápasu. Z postupu do semifinále se raduje favorizovaná Kanada, avšak Švýcarsko se nemá za co stydět. Dlouho bylo svému soupeři rovnocenným soupeřem.

60:00

59:26
    Hra se v klidu dohrává. O vítězi je rozhodnuto.

58:29
    Další dvouminutové tresty si vysloužili Gudbranson (CAN) a Bartschi (SUI).

58:01
    Vyloučen Niederreiter (SUI). Osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

58:01
    Kanada právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Do prázdné branky zakončuje ZACK KASSIAN. Bez asistence.

57:50
    Švýcarsko bez brankáře.

57:30
    Puk je v rohu kluziště ve švýcarském obranném pásmu.

57:19
    Oddechový čas pro Švýcarsko.

57:10
    Dorážku jednoho z kanadských hráčů zlikvidoval Conz.

56:53
    Hráči v bílých dresech jsou kompletní.

56:12
    Švýcarsko vyhazuje přes všechny čáry. Domácí se musejí vracet.

55:30
    Hosté dobře brání. Kanadě se tato přesilovka příliš nedaří, ale ještě jí zbývá více než minuta.

54:53
    Ale bude to mít hodně těžké. Na trestnou míří další hráč. Za úder do oblasti hlavy nebo krku potrestán Scherwey. Navíc dostal i osobní desetiminutový trest.

54:50
    Puk ve středním pásmu na holi hostů. Švýcarsko se ještě snaží o snížení či dokonce vyrovnání.

53:47
    Švýcarsko ubránilo i své další oslabení.

53:32
    Ale už se jim to podařilo.

53:10
    Kanada nadále tlačí svého soupeře v útočném pásmu. Švýcarsko nemůže vystřídat.

52:30
    Velké šance na straně Kanady! Nejprve se nedokázal prosadit Schenn a následně ani z dorážky Kassian. Výborný Conz!

51:47
    Vyloučen Antionietti (SUI) za podražení.

51:25
    Despres pálil z hranice pravého kruhu, ale puk vážněji Conze neohrozil.

50:30
    Zápas se přehoupl do poslední desetiminutovky. Kanada vede rozdílem dvou branek a nadále se drží v útoku. Svému soupeři skoro ani nedává prostor ke hře.

49:55
    Ashtonova střela z bezprostřední blízkosti byla tečována a přeletěla branku až do ochranné sítě.

49:05
    Hofmann vyvezl puk ze třetiny až do útoku, zde o něj ale Švýcaři přišli a musejí se vracet.

48:19
    Na druhé straně tvrdě dorážel odražený puk Johansen, ale švýcarský gólman si s útočníkem poradil.

47:40
    Ti se nyní dostali do útoku, ale nemají puk příliš pod kontrolou. Nestřílejí.

46:50
    Domácí nastřelili puk do pásma, avšak zmocnili se jej Švýcaři.

46:20
    Technická přestávka.

45:30
    Hra pokračuje ve středním pásmu. Puk má na holi Kanada a snaží se vytvořit útok.

44:17
    Velká chyba švýcarské obrany, která ztratila na modré puk. Následně se dostal na hůl Eakina, který přihrál na LOUISE LEBLANCA a ten nízkou střelou z levého kruhu zvyšuje náskok Javorových listů. Asistence: Cody Eakin, Brayden Schenn.

43:34
    Icing Kanady.

42:30
    Ashton se osamostatnil na útočné modré, ale puk mu utekl. A švýcarský gólman jej vyhodil do bezpečí.

42:03
    De Haan nahodil puk od modré na branku. Conz jej raději ukryl do lapačky.

41:47
    Postavení mimo hru Švýcarska.

40:55
    Opět Olsen od modré. Tentokrát však střela byla mnohem nebezpečnější! Švýcarský gólman ji vyrazil betonem.

40:30
    Kanada se dostala pohotově do útočného pásma, ale Olsen od modré minul branku.

40:01

Začátek druhé třetiny přinesl vyrovnaný hokej. Poté se však dostali do tlaku Kanaďané a necelé tři minuty před sirénou vstřelili branku, která je poslala do vedení. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet v dalších dvaceti minutách.

Střely na branku ve druhé třetině: 11:9.

Další třetina začne přibližně v 23:13.

40:00

39:50
    Další přečíslení Kanady. Kassian netrefil branku.

38:40
    Vstřelená branka dodala Kanadě sílu. Na švýcarského gólmana pálí jeden puk za druhým.

37:28
    Kanada šla do přečíslení. CASEY CIZIKAS dostal na modré puk od Ashtona, vystřelil a puk se sklouzl gólmanovi po betonu až za brankovou čáru. Asistence: Carter Ashton, Simon Despres.

37:00
    Hra má poměrně rychlý spád. Nedá se jednoznačně říct, kdo je v této třetině lepším celkem.

35:52
    Kanada je kompletní.

35:40
    Ještě to vyzkoušel od modré jeden hostující obránce, ale Visentin schoval puk pod lapačku.

34:40
    Švýcarům se vůbec nedaří. Domácí opakovaně vyhazují.

33:52
    Kanada jde do čtyř. Vyloučen Ashton (CAN) za sekání.

33:40
    Švýcarsko osvobozuje Pestoni, který vyváží puk až do útočné třetiny a střílí na Visentina. Ten puk vyráží.

32:35
    Kanada nadále zlobí švýcarskou obranu v pásmu.

31:30
    Johansen vybruslil zpoza branky, ale pohořel na gólmanovi. Puk však našel dojíždějící Foligno, ale ani ten se nedokázal prosadit.

30:50
    Na střely zatím vede Švýcarsko 6:4.

30:20
    S několika střelami si teď hravě poradil Conz.

29:50
    Scherwey netrefil z protiútoku branku.

28:27
    Couturier dobře zpracoval přihrávku, ale jeho střelu vyrazil gólman tělem.

27:59
    Zakázané uvolnění Švýcarů.

26:50
    Na druhé straně dobrá útočná akce Švýcarska. Ta pohořela na gólmanovi.

26:20
    Schenn nahodil puk do útočné třetiny, ale žádný ze spoluhráčů se k němu neměl.

26:00
    Technická přestávka. Hra je nyní vyrovnaná. Během šesti minut se ani jednomu z týmů nepodařilo vážněji ohrozit gólmana soupeře.

25:30

25:15
    Hra má nyní podobu přesýpacích hodin. Černá guma putuje z hokejky na hokejku.

24:10
    Na druhé straně netrefil branku Bartschi.

23:50
    Schenn našel dobře postaveného Hemiltona. Ten si s pukem ale nedokázal poradit.

23:10
    Kanada stále v útočné třetině, ale ke střele zatím nedošlo.

22:25
    Couturier se dostal do přečíslení, avšak koncovka mu nevyšla. Švýcarský obránce střelu zablokoval.

22:00
    Kanada ztratila puk na modré a musí se vracet.

21:03
    Johanson nahodil puk na branku, ale minul.

20:30
    Švýcaři nahodili puk do pásma a jdou střídat.

20:10
    Hned na úvod tu máme zakázané uvolnění Kanady.

20:01

První dvacetiminutovka patřila Kanadě, ač tomu vyrovnaný stav neodpovídá. Švýcarsko se nečekanně hned v úvodu dostalo do vedení, ale domácím se brzy podařilo vyrovnat.

Střely na branku v první třetině: 23:8.

20:00

19:40
    Visentin ještě schoval puk pod lapačku po dorážce jednoho z kanadských střelců.

19:23
    Zakázané uvolnění hostů.

18:57
    Kassian pálil z ostrého úhlu.

18:15
    Na druhé straně se zjevil Loeffel, ale také Visentin byl pohotový a puk vyrazil do rohu kluziště.

17:09
    A znovu Johansen! Ten stál zcela volný před gólmanem, ale nedokázal se trefit do poskakujícího kotouče.

16:39
    Výborná střela Johansena z hranice kruhu. Puk schoval švýcarský brankář do lapačky.

15:06
    Domácí svoji početní výhodu pohotově využívají. Puk za brankovou čáru poslal RYAN JOHANSEN. Asistence: Brayden Schenn, Ryan Ellis.

14:56
    Vyloučen Bartschi (SUI).

14:20
    Postavení mimo hru Kanady.

13:43
    Hra po technické přestávce pokračuje. Švýcarsko zvýšilo svoji aktivitu.

12:10
    Loeffel přestřelil kanadskou branku.

11:49
    A znovu se hostům nepodařilo rozehrát. Puk přešel všechny tři čáry bez dotyku hráče.

11:25
    Zakázané uvolnění Švýcarska.

10:30
    Hra se teď přesunula do středního pásma. Týmy se snaží založit útok.

9:45
    Domácí zachytili puk na modré, ale střela z toho nakonec nebyla.

9:20
    Kanada dobře útočí, avšak koncovka jí nevychází.

8:50
    Conollyho pokus o vyrovnání selhal.

7:55
    Před brankou dobře clonil Foligno, ale také nyní byl Conz pozorný a svůj tým drží.

7:00
    Kanada se ale stále drží v pásmu. Jednu ze šancí vykryl švýcarský gólman vyrážečkou.

6:20
    Švýcarsko své první oslabení v klidu přečkalo.

6:00
    Gudbranson pálil z ostrého úhlu. Gólman jej vykryl výstrojí.

5:10
    Puk poskakoval ve švýcarském brankovišti, avšak žádný z domácích jej nedokázal doklepnout do branky.

4:32
    Kanadě se přesilovka moc nedaří. Puk na holi má Švýcarsko.

4:00
    Kassian se z bezprostřední blízkosti neprosadil. Hosté vyhazují.

3:39
    Další vyloučení. Švýcarsko jde do tří. Na trestnou usedá Steiner.

3:00
    Přesilovka pro Kanadu. Na trestnou usedá Schappi (SWI).

1:09
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    A je tu první branka zápasu. Zpoza branky vybruslil INTI PESTONI, puk se doklouzal až za Visentina. Asistence: Sven Bartschi.

00:07
    Úvodní buly pro Kanadu, avšak do útoku se příliš nehrnula.

00:01

Za bouřlivého potlesku vjíždí na ledovou plochu hráči Kanady. Ti jsou dnes jasnými favority, ale uvidíme, zda Švýcaři nedokáží překvapit. V historii se jim to už podařilo.

Utkání se o malou chvíli opozdí. Hráči teprve vycházejí z kabin.

Ledová plocha je připravena, čeká se na hráče obou týmů.

Do kanadské branky by se dnes měl postavit Mark Visentin. Naopak tu švýcarskou bude opět střežit Benjamin Conz.

Kanada: Visentin (Roy) - Olsen, Ellis, Cowen, Barrie, Despres, Gudbranson, De Haan - Schenn, Hamilton, Johansen - Cizikas, Eakin, Ashton - Kassian, Foligno, Leblanc - Couturier, Howden, Connolly.

Švýcarsko: Conz (Giovannini) - Loeffel, Steiner, Camperchioli, Trutmann, Guerra, Untersander, Schlumpf - Schappi, Scherwey, Niederreiter - Hofmann, Bartschi, Pestoni - Engler, Walser, Herren - Haas, McGregor, Antonietti, Vermin.

Rozhodčí: Boman (FIN), Kaval (USA) - Kaspar (AUT), Kekalainen (FIN).

Příjemný večer vážení hokejoví diváci. Dnešním dnem vstoupilo juniorské mistrovství světa v Buffalu do své další části. Na programu je dnes od 21:30 středoevropského času první čtvrtfinále mezi Kanadou a Švýcarskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 16. Johansen (Schenn, Ellis), 38. Cizikas (Ashton, Despres), 45. Leblanc (Eakin, Schenn), 59. Kassian - 2. Pestoni (Bartchi)

Rozhodčí: Boman (FIN), Kaval (USA) - Kaspar (AUT), Kekalainen (FIN)