Česko – Slovensko 5:2 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 2:3 (po s.n.) | Švédsko – USA 2:4 (kon.)
Česko
5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Slovensko
Středa 05.01.2011, 01:30 • Dwyer arena • Mistrovství světa do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Česko: Novotný (Mazanec) - Řezníček, Jeřábek, Šenkeřík, Sedlák, O. Horák, Pláněk - Frk, Rachůnek, Honejsek - Hlinka, Nestrašil, Orsava - Holík, Palát, Straka - Culek, Soudek, Tůma

Slovensko: Hollý (Riečický) - Jánošík, Jaborník, Hraško, Čerešňák, Kozák, Trška - Majdan, Bortňák, Pánik - Šišovský, Šťastný, Hrivík - Jurčo, Kudrna, Preisinger - Jokeľ, Šimčák, Matoušek

Rozhodčí: Boman (FIN), Claesson - Winge (oba SWE), Kaspar (AUT).

Do dnešního zápasu nenastoupí nachlazený Roman Horák.

00:01

0:20
    První střelu zápasu si připsal z pravé strany Rachůnek. Trefila Hollého do masky, ten pak přikryl puk.

1:52
    Trška propadl v obraně a dva Češi šli dopředu. Střela Oldřicha Horáka byla zbolkovaná.

2:55
    Rachůnek zlobil před brankou, dorážel pak Honejsek, ale Hollý opět vyráží.

3:34
    Na druhé straně se ve střelecké pozici ocitl Pánik.

4:53
    Matoušek narval na mantinel Řezníčka a trochu to přehnal. Půjde na trestnou lavici. V signalizované výhodě pak střílel Tůma mimo branku.

5:49
    Češi dobře kombinovali před brankou, ale Jeřábek to chtěl už příliš vyšperkovat a Slováci vyhazují.

6:36
    Hraško, který se do hry vrací po distancu od IIHF, dal tvrdý bodyček Hlinkovi, ten v bolestech odjíždí na střídačku, ale bude v pořádku. Nestrašil pálí, Hollý toho mnoho neviděl, ale chytá. Vzápětí Šenkeřík míří těsně vedle.

7:37
    Jeřábek vyslal dělovku od modré čáry, Hollý byl dobře postavený. Slováci jsou v plném počtu.

8:00
    Soudek hledal před brankou najetého Tůmu, ten však ztratil rovnováhu a končí ve slovenské brance. Hra je přerušena.

8:31
    Hrivík se dostal k puku na pravé straně a okamžitě vypálil, Novotný chytá.

9:01
    Hrivík zblokoval střelu O. Horáka a Slováci jdou dopředu.

10:21
    Matoušek a poté Jokeľ prvěřili Novotného, ten to neměl lehké, ale odolal.

10:40
    Po chybě slovenské obrany se do vyložené šance dostal Culek. Snažil se zpoza branky dostat puk před úroveň brankové čáry a zvednout puk do sítě. Brankář Hollý ležel na ledě, ale jeden ze Slováků Culka tísnil a možná i posunul branku. Sudí teď zkoumají video, přesný důvod mi unikl.

10:40
    Gól nebyl.

11:11
    Strakova formace si vytvořila tlak, ale jediná střela před Hollého neprošla. Češi jsou zatím lepší, hrají bez respektu.

12:27
    Orsava to zkoušel z levé strany, ale jeho střela nebyla ani prudká ani umístěná. Hollý bez potíží chytá.

13:00
    Sedlák vypálil dělovku od modré čáry, puk se odrazil do ochranné sítě.

13:54
    Matoušek se snažil probít přes čtyři Čechy, to nemohlo vyjít.

14:55
    Pánik ukázal své kvality! Najel si před branku a vypálil tvrdou ránu těsně nad. Puk se odrazil od mantinelu ještě před branku, ale Novotný si s ním poradil.

15:16
    Obránce Trška (SVK) vyloučen za hákování.

15:38
    Preisinger vyhazuje pře všechny čáry.

16:11
    Jeřábek napřáhl na modré a vyslal dělovku po ledě, těsně minul branku.

16:22
    Česko právě vstřelilo branku!
    PETR HOLÍK dostal přihrávku mezi kruhy a střelou přes obránce otevírá skóre. Asistence: Ondřej Palát, Jakub Jeřábek.

16:36
    Od Rachůnka se puk odrazil někam mezi tyčku a Hollého beton, ale slovenský gólman stihl puk zalehnout dříve, než přešel brankovou čáru.

17:32
    Dva Češi se razili v útočném pásmu, puk dostal na modrou Kozák, ale dělovkou minul branku.

18:35
    Jurčo v nebezpečné situaci mezi kruhy, i on minul.

18:35
    Na trestnou lavici míří Andrej Kudrna (SVK) za vysokou hůl.

19:01
    To byla příliš okatá přihrávka Soudka na Jeřábka, Češi vyhazují.

19:13
    JAKUB CULEK se uvolnil mezi kruhy a poslal puk ke vzdálenější tyči. Češi i podruhé využívají přesilovku. Asistence: David Tůma.

20:00

Slovensko dnes nedává do hry takové srdce, jaké jsme mohli vidět například v jeho zápasech s Němcci nebo Švýcaři. Dnes to trochu připomíná duel s USA, který Slovensko odbruslilo. Češi soupeře jasně přehrávají a vidět jsou i hráči, kteří v dosavadním průběhu turnaje moc vidět nebyli, jako Robin Soudek, David Tůma nebo Oldřich Horák. Češi vyuzžili dvě přesilové hry a vedou po první třetině 2:0. Na střely Slováky přestříleli drtivě 17:4. Druhá třetina začne přibližně ve 2:29.

20:01

20:24
    Tak to byl nejlehčí gól šampionátu! Od modré čáry vystřelil Frk, Hollému puk propadl a zůstal ležet těsně před brankovou čarou, odkud ho bekhendem dorazil do sítě TOMÁŠ RACHŮNEK. Asistence: Martin Frk, Antonín Honejsek.

20:54
    Dva Češi byli sami před brankou. Z levé strany přihrál Orsava ANDREJI NESTRAŠILOVI, který dorazil puk do sítě. Gólu předcházela zbytečná chyba Slováků v obraně. Asistence: Jakub Orsava.

20:54
    V brance střídá Hollého Riečický.

22:03
    Honejsek tvrdě vypálil z levé strany, Riečický jeho pokus chytá do lapačky.

22:30
    Hrák trefil jen obránce před sebou, Slováci dostali puk do pásma, ale odcházejí střídat.

22:48
    Oldřich Horák fauloval v českém obranném pásmu a odchází na dvě minuty za nedovolené bránění

23:22
    Preisinger neudržel pásmo, Češi vyhazují.

23:41
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak to byl ukázkový gól Slovenska! Akci potáhl po pravé straně RICHARD PÁNIK, poslal puk před branku k levé tyči, odkud srazil puk do sítě nešťastný obránce Adam Sedlák. Ten svůj mizerný výkon na šampionátu korunobval vlastní brankou. Preisinger, který na Pánikovu přihrávku číhal, tak vůbec nemusel zasahovat. Asistence: Dominik Riečický.

24:22
    Riečický pod tlakem, připsal si jeden těžký zákrok, jinak musel být minutu ve střehu, když byl puk v obranném pásmu Slovenska.

26:55
    Pánik potáhl puk po pravé straně, ale ke střele se nedostal, tak alespoň přihrál na modrou Trškovi, jeho ránu chytá Novotný.

27:20
    Oldřich Horák dostal zásah a úplně mimo hru zůstal ležet. Zvedá se a snad bude v pořádku.

27:48
    Petr Straka z pravé strany tvrdě pálí, ale puk příliš zvedl.

28:15
    Tůma tvrdě pálí, Riečický chytá, pak s pukem kroužil Palát, kterého hákoval Jaborník.

28:53
    Frk našel Šenkeříka, jeho rána zblokovaná.

29:41
    Jeřábek skvěle udržel pásmo, tlak Čechů, Hlinka nedal. Slovensko vyhazuje.

30:16
    Ránu Hlinky Riečický chytá, hra je přerušena.

30:24
    Richard Pánik - dvě minuty podražení. Jeden Slovák se z trestné vrátil, druhý na ni zase usedá.

31:01
    Pláněk špatně rozehrál na modré, Slovensko vyhazuje.

31:33
    Pláněk našel Horáka, ten tvrdě vypálil od modré, Riečický se štěstím chytá, poté Majdan získal dobrých 15 sekund kroužením po kluzišti.

32:11
    Slováci se ubránili, ale museli ještě přežít velkou šanci Holíka.

32:46
    Pánik skočil z trestné a jel hned sám na brankáře, vracející bek mu trochu klepl do hokejky a ztížil mu pozici. Novotný ho vychytal a sudí vylučují Pánika za to, že mu údajně slovenský hráč klepl do lapačky. trochu sporné vyloučení, nezdálo se, že by Pánik fauloval.

33:26
    Jánošík vyhazuje.

33:49
    Nejprve v šanci Straka, pak dostalk na modrou přihrávku od Straky Frk, který tvrdě vypálil, ale Riečický se stihl přemístit a puk mu zůstal pod betony.

34:20
    Šenkeřík trochu propadl na modré, když promáchl, ale spoluhráči za něj zaskočili.

34:30
    Šišovský podrazil obránce na modré a 16 vteřin budou hrát Češi pět na tři. Slováci dělají pořád zbytečné fauly.

34:43
    Jeřábek našel na levé straně MARTINA FRKA, který propálil Riečického. Češi budou pokračovat v přesilovce pět na čtyři. Asistence: Jakub Jeřábek, Andrej Nestrašil.

35:46
    Pláněk přihrál na pravou stranu na modrou Horákovi, s jeho střelou si Riečický poradil.

36:14
    Sedlák trefil obránce, který stál před ním. Slovensko vyhazuje.

37:01
    Preisinger zkoušel přihrávat zpoza branky, ale puk skončil až za brankou Riečického.

37:46
    Orsava podrazil Majdana a odchází na trestnou lavici.

38:05
    RICHARD PÁNIK nejprve hledal spoluhráče Bortňáka před brankou, to to ještě nevyšlo. Pak dostal přihrávku na pravou stranu znova a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Jánošík.

38:54
    Šišovský se probil přes Šenkeříka, ale ztratil přito,m rovnováhu a Slovensku přišlo o puk.

40:00

Střely na branku po druhé třetině: 39:9 pro český výběr. Druhou třetinu hodně poznamenala čtyři vyloučení Slovenska v řadě, Češi dokázali nastřílet tři branky, za Slováky se dvakrát trefil Pánik, který tak pokračuje ve spanilé střelecké jízdě. Třetí třetina začne přibližně ve 3:21.

40:01

40:15
    Hned v úvodu se Češi dostávají do velké šance, ale Frk Riečického nepřekonal.

40:37
    Riečický nahození od modré čáry raději přikryl rukavicí.

41:32
    Palát dostal pěknou přihrávku, zpracoval ji, ale jeho pokus Riečický hrudí vyrazil.

41:47
    Bekhendový pokus Paláta končí nad.

42:36
    Culek se snažil vystřelit, ale dostal malý strom od Čerešňáka a místo střely končí na ledě.

43:28
    Špatná rozehrávka Kozáka končí zakázaným uvolněním.

43:38
    Dvakrát tečovaná střela Šenkeříka končí mimo branku.

44:03
    Po Rachůnkově špatné přihrávce šli dva Slováci na jednoho Čecha, ale Jaborník přejel do ofsajdu.

44:03
    Šenkeřík a Majdan vyloučeni za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.

45:05
    Kudrna mířil z levé strany mezi Novotného betony, ale ten je včas sklapl.

45:35
    Kozák podrazil Soudka a Češi si zahrají přesilovou hru.

45:44
    Jeřábek nejprve vypálil mimo, pak udržel pásmo, pak dlouho držel puk, ale nakonec Slováci vyhodili. Velký tlak Čechů.

46:32
    Honejsek s Rachůnklem dělali dusno před Riečickým, nakonec pálil Palát, Riečický na poslední chvíli zasáhl lapačkou.

47:01
    Palát našel Holíka, ten okamžitě pálil, jeho pokus sražen do ochranné sítě.

47:22
    Nádherná přihrávka Paláta na Straku, který byl zcela sám před brankou. Riečický předvedl parádní zákrok!

48:10
    Puk poskakoval ve slovenském útočném pásmu, z voleje ho napálil Šťastný, Novotný vyráží.

48:21
    Soudek zcela zbytečně fauloval Kozáka v rohu ve vlastním útočném pásmu.a odpyká si dvě minuty. Trestem je faul loktem.

49:12
    Preisingerovi nevyšla klička na modré, v šanci pak byl Holík.

49:48
    Ve vyložené šanci Kudrna, trefil špičku brusle přesunujícího se Novotného. Pak dobře střílel polovysokou střelu k tyči Jánošík, Novotný zasáhl vyrážečkou.

50:56
    Slovensko přesilovku nevyužilo, navíc teď slovenský ofsajd.

51:32
    Hraško se prezentoval krásným bodyčekem jako za starých časů proti Tůmovi.

52:27
    Rachůnek před brankou, ale neměl puk pod kontrolou.

53:59
    Orsava si teď nerozuměl s Holíkem, dopředu jdou Slováci.

54:41
    Slováci strávili více než půl minutu v útočném pásmu, ale branku netrefili. Nejblíže byl Jaborník.

55:40
    Culek efektně tečoval střelu Jeřábka, ale úpuk přesto skončil mimo branku.

56:11
    Honejsek hledal Frka na pravé straně před brankou, ale přihrávka neprošla.

56:56
    Pánik trefil brankovou konstrukci, opakovaná střela k Novotnému neprošla.

57:43
    Slováci bojují v útočném pásmu, ale nedokáží se dostat k efektivnímu zakončení.

58:06
    Od modré pálil Hraško, kterému stál puk, Novotný vyrazil, dorážka Kudrny byla sražena.

58:26
    Dva pěkné hity Hraška a Jurča, fanoušci jim aplaudují.

58:50
    Kudrna sice nevyhodil, ale Slováci šanci Culka ustáli.

59:21
    Straka neobjel Jánošíka , dopředu jdou Slováci.

59:38
    Majdan to zkoušel, a i když měl Novotný puk pod kontrolou, přesto na něj dorážel. Čeští beci ho ztrestali.

59:47
    Hrivík to zkoušel., Novotný chytá.

59:56
    Holík byl v brankovišti, Slováci jsou vykázáni do středního pásma.

60:00

Češi vyhráli na střely 45:21. Zaslouženě zvítězili i na góly. Hrálo se otevřené utkání bez nervů. Češi podali dobrý výkon. Nejlepšími hráči zápasu vyhlášeni slovenský obránce Peter Čerešňák a český útočník Tomáš Rachůnek.

Vyhlášeni budou tři nejlepší hráči obou týmů. Hráči dostanou hodinky od firmy Tissot. Za Slovensko hodinky získají tři útočníci - Richard Pánik, Miroslav Preisinger a Juraj Majdan. Z českého výběru si cenu odnesou kapitán a nejproduktivnější hráč mužstva obránce Jakub Jeřábek, útočník Michal Hlinka a další útočník Antonín Honejsek. (03:55:53)

David Schlegel

Branky a nahrávky: 17. Holík (Palát, Jeřábek), 20. Culek (Tůma), 21. Rachůnek (Frk, Honejsek), 21. Nestrašil (Orsava), 35. Frk (Jeřábek, Nestrašil) - 24. Pánik (Riečický), 39. Pánik (Jánošík)

Rozhodčí: Boman (FIN), Claesson - Winge (oba SWE), Wilmot (CAN)