Třebíč – Benátky n/J 4:3 (po s.n.) | Znojmo – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Chomutov – Beroun 3:0 (kon.)
Jihlava – Hr. Králové 7:3 (kon.) | Písek – Litoměřice 1:3 (kon.) | Vrchlabí – Chrudim 5:1 (kon.)
Kadaň – Tábor 3:0 (kon.) | Ústí n/L – Olomouc 0:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HC Olomouc
Středa 12.01.2011, 18:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Vítáme Vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny.

V utkání, které začíná v 18 hodin, se představí celek HC Slovan Ústečtí Lvi proti HC Olomouc.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz (Orct) - Němeček, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Gureň, Boháč - Šagát, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Diviš, Pajič, Rod - Kloz, R. Hanzl, Handlovský - Hovorka. Trenéři: Rosol, Skrbek.

HC Olomouc: Žigárdy (Prusek) - Tesařík, Bartoň, Janáček, Mikel, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek - Pekr, Ministr, Vyrůbalík - Kucharczyk, Domin, Haluza - Meidl, M. Černý, Řípa. Trenéři: P. Fiala, J. Tomajko.

Rozhodčí: P. Lacina - V. Beneš, M. Štofa.

00:01

00:07
    Úvodní vhazování vyhrávají hosté.

00:46
    Puk mají na holích domácí, hraje se v útočné třetině Lvů.

01:00
    Bude se vylučovat, sudí má zdviženou pravici, Olomouc prozatím v šesti.

01:23
    Petr Hořava (UNL) hákoval soupeře a Ústí se bude bránit dvě minuty ve čtyřech.

02:10
    Ústečtí úspěšně vyhazují, brání střední pásmo, hosté dokonce museli vyhodit na icing.

03:11
    Olomouc se na chvilku usadila v útočném pásmu, ale Lvi opět vyhazují. Hosté opět odpovídají icingem ve vlastní přesilovce.

03:23

04:30
    Ústečtí hrají v útočné třetině, Diviš teď střelou z mezikruží trefil pouze jednoho z bránících hráčů Olomouce.

05:08
    Olomouc přijela do Ústí spíše bránit. Alespoň tak tomu nasvědčují úvodní minuty. Třetí icing hostů.

06:03
    Šagát střílel z pravého kruhu, ale s jeho střeleckým pokusem si Žigárdy poradil. Následuje buly po jeho levici.

07:10
    Ústí je zatím lepším týmem, při tvorbě další útočné akce je zastavuje hvizd rozhodčího. Ofsajd.

07:18
    Čtvrté zakázané uvolnění hostů.

07:30
    Pajič vyhrál vhazování, Poživil střílel od modré, Žigárdy vyrazil. Hosté opět odpovídají icingem.

08:13
    Haluza teď prověřil střelou od modré pozornost Francouze. Ten vyráží. Rozhodčí zastavuje hru.

08:13
    Na ledě leží bezmocný ústecký hráč. Je ošetřován lékařem, přináší se nosítka.

08:13
    Pojkar byl odnesen na nosítkách. Bezmocný.

08:27
    Bude se hrát 4 na 4. Z týmu hostů vyloučen Meidl za nafilmovaný pád, z týmu domácích Mikulík za nedovolené bránění.

09:13
    74 sekundy budou hrát Lvi přesilovku 4 na 3. Vyloučen Lhotský za nedovolené bránění.

09:31
    Od modré střílel Hořava, jeho střela se odrazila od mantinelu. Žigárdy kryje.

09:57
    Hosté vyhazují, domácí zakládají novou akci.

10:11
    Diviš se z levého kruhu snažil nalézt mezírku u Žigárdovy tyčky, bohužel pro domácí neúspěšně.

10:27
    Domácí v plném počtu. Na ledě je i hostující Meidl.

11:13

12:09
    Lvům chybí opravdu krůček ke vstřelení branky, jsou jednoznačně lepší a soupeře doslova válcují. Olomoučtí vyhazují již na šesté zakázané uvolnění.

12:59
    Do dobré pozice se dostal Meidl. Řípa ale nahrál jednomu z ústeckých beků.

13:59
    Svěřenci kouče Fialy opět vyhazují na icing.

14:38
    Olomouc právě vstřelila branku!

Dalo by se říct z ojedinělého útoku. Kucharczyk nalezl dobře postaveného Petra HALUZU, kterému nedělalo problém prostřelit z pravého kruhu nejlepšího brankáře první ligy, Pavla Francouze. Asistence: Radim Kucharczyk, Jan Mikel.

15:59
    Lvi budou hrát přesilovku. Za nedovolené bránění vyloučen Vyrůbalík.

16:29
    Kucharczyka při útočné akci v oslabení přibržďuje postavení mimo hru. Domácí příznivci volají po vyrovnání.

17:59
    Hosté úspěšně odolávají, teď jsou už v plném počtu.

18:30
    Olomouc jakoby branka nakopla, kontrolují puk, navíc si zahraje přesilovku.

19:08
    Ludvík (UNL) jde odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:53 hod.

Statistiky první části:

Zakázaná uvolnění:
    0:7.

Ofsajdy: 1:1.

Vyhraná vhazování: 11:17.

V prvním dějství mělo jednoznačně navrch Ústí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak byla to právě Olomouc, která dokázala skórovat. V 15. minutě se o vedení pro hosty zasloužil Petr HALUZA, jenž Francouzovi nedodal potřebný čas na nějakou reakci.

Severomoravané začnou druhou část v početní výhodě. Hrají ji ještě 68 sekund.

20:01

20:45
    Na úvodním buly zvítězil domácí celek. Mikulík se snažil zdržet čas oslabení v útočné třetině, a to se mu povedlo.

21:08

21:44
    Sudí Lacina znovu vylučuje. Hampl, jenž ležel na ledě, byl potrestán dvouminutovým trestem za vysokou hůl.

22:10
    Slovan se úspěšně brání a hraje v obranné třetině Olomouce.

23:44
    Žlutomodří vyhazují a nyní jsou již v plném počtu.

Podle aktuálních zpráva to není s Pojkarem zas tak špatné. Má poraněné tříslo a mimo hru by měl být cca týden.

24:30
    Žigárdy kryje další střelu Lvů.

25:38
    Severočeši se pokouší založit nějakou akci, ale Olomouc dobře brání střední pásmo.

Hovorka, jenž v úvodu utkání nenastupoval, je na ledě!

27:23
    Bude se opět vylučovat, tentokrát ale na straně hostů. Mikel vyloučen na dvě minuty za sekání.

27:33
    Boháč střílel z prostoru mezi kruhy, ale trefuje jen dobře postaveného Žigárdyho.

28:00
    Přesilovkové útočné trio Alinč - Hanzl - Diviš střídá.

28:30
    Hosté jdou do tří! 52 sekundy mají Lvi na to potrestat nedisciplinovanost Olomouce. Vyloučen Žigárdy za podražení. Trest odpyká za hostujícího brankáře Haluza.

29:00
    Žigárdy měl puk pod kontrolou. Všichni hráči se k němu ale sjeli a začali s důrazem, rozhodčí hru přerušil.

29:15
    Pruhovaní muži vykázali Ústí do střeního pásma.

29:23
    Hosté ve čtyřech.

29:59
    Olomouc vyhazuje.

30:30

31:30
    Hovorka se pokoušel založit akci, spoluhráči mu ale nepomohli.

32:13
    Moravané v ofsajdu.

32:43
    Olomouc po téměř dvaceti minutách vyhazuje na zakázané uvolnění.

34:00
    Hraje se vyrovnaný hokej, Ústí má o trochu navrch, nedokáže proměnit šance. Střelu Hořavy od modré Žigárdy vyráží.

34:50
    Alinč při nájezdu na Žigárdyho střílí vedle!

35:08
    Hosté se opět osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

35:42
    A je tu další zakázané uvolnění od Olomouce.

36:20
    Handlovský byl teď před Žigárdym jasně faulován, rozhodčí Lacina měl ale jiný názor. Na opačné straně střílel z dálky Haluza, Francouz vyrazil.

36:25
    Gureň (UNL) vyhodil puk mimo hřiště a je vyloučen za zdržování hry.

36:39

A už je to o dvě branky. Přesilovku využívají hosté. Ministr vystřelil a jeho střelu dorazil za Francouzova záda Matěj PEKR. Asistence: Milan Ministr.

36:50
    Úmyslný ofsajd hostí.

37:00
    Icing Olomouce.

37:31
    První zakázané uvolnění domácích v utkání.

37:44
    Na trestnou lavici opět míří ústecký hráč. Alinč vyloučen za zdržování hry - vyhození puku mimo hřiště.

38:07
    Lvi vyhazují a tlaku hostí prozatím odolávají.

38:50
    Handlovský protáhl Žigárdyho střelou v oslabení. Žigárdy nakonec střelu vytěsnil betonem.

39:10
    Handlovský opět v dobré pozici. Jel sám na Žigárdyho, ale byl faulován. Vylučovat se ale nebude.

39:17
    Němeček střílí pouze do ochranné sítě.

39:36
    Mikulík se snažil ohrozit hostující branku střelou bekhendem, olomoucký bek se ale vrátil včas.

39:44

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:43 hod.

Statistiky druhé části:

1:4.

Ofsajdy: 0:2.

Vyhraná vhazování: 12:11.

I ve druhé třetině přidali hosté do ústecké sítě jednu branku. Ve 37. mintě se dokázal prosadit Matěj PEKR po důrazu před brankou Francouze. Druhá perioda byla víceméně vyrovnaná, Ústí bylo možná malinko lepší, avšak má ještě 20 minut na zvrat.

40:01

40:10
    Po dalším úvodním buly se kotouče zhostili domácí.

40:30
    Ústí si zahraje přesilovku. Vyloučen Pekr za hákování.

41:20
    Gureň nahazuje od útočného pásma. Alinč nahrál na modré Poživilovi, který vystřelil. Žigárdy vyráží betonem.

42:11
    Handlovský, jenž byl už bez hole přihrál rukou na Hanzla, rozhodčí přerušuje.

42:30

43:08
    Mikulík jen nahazuje a jeho pětka jde střídat.

43:23
    Icing hostí.

43:45
    Lvi dostávají další příležitost ke vstřelení branky. Haluza vyloučen za nedovolené bránění.

43:59
    Poživil opět střílí od modré, ale neprosazuje se. Vhazuje se po Žigárdyho levici.

44:28
    A je po přesilovce, bude se hrát 4 na 4 sedmdesát šest vteřin. Alinč dostal za nafilmovaný pád dvě minuty.

44:44

Celou akci vypracoval Petr DOMIN, jenž z pravého úhlu najel před Francouze, kterého nechali ústečtí obránci osamoceného. Gól padl při hře 4 na 4.

45:45

46:28

47:11
    Domácí se dopouštějí druhého icingu v zápase.

48:00
    Ústečtí mají puk na svých holích, ale svatyni Žigárdyho se jim ohrozit nedaří.

49:26
    Klobouček vyslala dělovku od modré. Žigárdy opět bezchybný.

49:33
    Lvi mají další příležitost. Střelec třetí branky Domin vyloučen za nedovolené bránění.

Dnešní utkání sleduje 2139 diváků.

50:19
    V oslabení vysílá střelu na Francouze z levého kruhu Ministr.

50:50
    Domácím se nedaří usadit v útočné třetině, Hořava nahazuje.

51:33

52:46
    Slovan působí velmi odevzdaně. Olomouc kontroluje průběh utkání. Ofsajd hostů.

54:16
    Zakázané uvolnění Moravanů.

54:45
    Olomouc má puk pod kontrolou.

55:30
    Na Zimním stadioně v Ústí nad Labem je hrobové ticho, zní pouze hokejky hráčů. Zápas se spíše už jen dohrává.

56:30
    Ústí teď drží puk a pokouší se o čestnou branku, ale Žigárdy je dnes neomylný.

57:13
    Hampl (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

57:50
    Ústí se v oslabení úspěšně brání. Hraje se v obranném pásmu Olomouce.

59:13

59:40
    Zápas se už jen dohrává.

59:49
    Ještě icing hostí.

60:00

Jeden ze zápasů 36. kola 1. ligy ČR byl na programu i v ústecké Zlatopramen Areně. Ústečtí v něm podlehli Olomouci 0:3. Zatímco Pavel Francouz musel lovit puk ze své sítě hned třikrát, jeho protějšek Štefan Žigárdy byl proti Lvům neomylný. Slovanu se nepodařilo vstřelit ani čestnou branku, nejlepší výkon podali svěřenci kouče Rosola v úvodním dějství.

Branky a nahrávky: 15. Haluza (Kucharczyk, Mikel), 37. Pekr (Ministr), 45. Domin.
    Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa.
    Vyloučení: 8:8.