Žilina – Skalica 4:5 (po s.n.) | Zvolen – Martin 3:0 (kon.) | HC Slovan – Poprad 4:1 (kon.)
Košice – Banská Bystrica 5:0 (kon.) | Nitra – Trenčín 6:3 (kon.)
po s.n.
MsHK Žilina
4:5 (0:2, 1:2, 3:0)
HK Skalica
sk Úterý 18.01.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Úvodné zostavy:

MšHK Žilina: M. Laco (Bačikovský) – Rúfus, Dlouhý – Ftorek, Heš - Devečka, Milovanovič - Krčula, Valášek – Nemec, Hreus, Kokavec – Vala, Rataj, Smotrila – Petruška, Troliga, Slovák – Drevenák, Horský, Stupka

HK 36 Skalica: Lakosil (Kotvan) - Gründling, Michal Školiak – Magušin, Bučka – Kumstát, Jáborník – Gróf , Lantoš – Zálešák, René Školiak, Tibor Višňovský, Kutálek, René Jarolín, Šátek – Obdržálek, Lušňák, Románek – Štepán, Holovič, Konečný

Rozhodca: Rozhodcovia: Müllner – R. Bednár, T. Orolin Delegát a videorozhodca: Vl. Holomek.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:14
    Ihneď po úvodnom buly sa šancou prezentovali domáci. Po prihrávke od Kokavca svoju príležitosť nepremenil Nemec.

02:16
    Rúfus si dobre nakorčuľoval medzi kruhy, dostal prihrávku ale neprestrelil Lakosila.

02:31
    Nová posila domácich Igor Rataj, mohol skórovať, ale Lakosil vychytal najskôr jeho nepríjemný teč a potom aj následnú dorážku.

03:34
    Opäť šanca domácich. Kokavec prihrával spoza brány, no Nemec jeho prihrávku do brány neposlal.

04:34
    Skalica dala gól! Skalický hráč OBDRŽÁLEK prešiel žilinskou obranou ako nôž maslom a keď sa obtočil okolo brány a dostal sa medzi kruhy nemal problém streliť gól.

07:27
    Skaličania sa ujali vedenia a žačali v stretnutí dominovať.

09:09
    Rúfusov nahodený puk trafil Hreusa do hokejky a nechýbalo veľa aby celá situácia skončila gólom.

10:36
    Vylúčený hráč Skalice René Školiak 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

11:00
    Žilina sa usadila v pásme súpera a vlci sa budú snažiť vyrovnať.

12:15
    Skalica už po zase v presilovke vyhadzuje puk a tým marí možnosť domácich vyrovnať.

12:36
    Hostia v plnom počte.

13:46
    Skalica dala gól! Gól ako z učebnice. Šátek v strednom pásme predbehol nevýrazného Rúfusa, peknou zadoukou prihral KUTÁLKOVI a ten do ľavého horného rohu zvyšuje na 0:2.

15:09
    Vylúčený hráč Skalice Zálešák 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

16:00
    Prvá minúta presilovej hry Žiline nevyšla keď ani raz neohrozili Lakosila.

17:09

17:30
    Domácim hráčom sa nepodarilo využiť ani jednu z dvoch presiloviek.

18:48
    Vylúčený hráč Žiliny Ftorek 2 minúty za sekanie.

19:08
    Minútu do konca prvej tretiny má možnosť presilovej hry aj hosťujúca Skalica.

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01
    Skalica má k dobru ešte 46 sekúnd presilovej hry.

20:42
    Skalica dala gól! Skalica využíva svoju prvú presilovú hru. RENÉ ŠKOLIAK dorazil na Laca Zálešákovú strelu.

21:26
    Lušňák unikol po krídle a dokázal ohroziť Laca.

21:34
    Vylúčený hráč Žiliny Troliga 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

22:00
    Skalica v dnešnom zápase hrala jednu presilovku a hneď ju využila. Teraz majú hostia ďalšiu šancu zvýšiť svoje vedenie.

23:15
    René Jarolín mohol pridať druhý gól, ale jeho bomba od modrej čiary sa vynorila spomedzi Lacových betónov tesne mimo brány.

23:34
    Domáci v plnom počte.

24:40
    Po vhadzovaní z krídla vyslal tvrdú strelu na Lakosila Troliga, brankárovi Skalice jeho pokus vypadol, ale nie do brány.

26:20
    Skalica opäť dostala Žilinu pod tlak.

26:36
    Žilina dala gól! Žiline sa podarilo znížiť. SMOTRILA unikol obrane a prízemnou strelou okolo brankára znižuje na 1:3.

28:12
    Vylúčený hráč Žiline Nemec 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

28:30
    Žilinčania cítili svoju možnosť a tlačili sa dopredu, no ich snahu zastavilo zbytočné vylúčenie.

29:20
    Žilina sa túto presilovku dobre bráni a nedáva Skalici priestok na väčšie šance.

30:01
    5 na 3. Vylúčený hráč Žiliny Milovanovič 2 minúty za sekanie.

30:01
    Presilová hra Skalice 5 na 3 bude trvať 11 sekúnd.

30:12
    Žilina so štyrmi hráčmi.

30:40
    Jeden Žilinčan sa z trestnej lavice vrátil no ešte jeden tam ostal a tak pokračuje presilovka hostí.

32:01

32:10
    Hostia mali v závere presilovej hry možnosť na gól ale proti bol asi už rozchytaný Laco.

34:05
    Kutálek prihrával spoza brány a strelu Reného Jarolína vytesnil Laco.

34:15
    Vylúčený hráč Žiliny Horský 2 minúty za držanie.

34:59
    Skalica dala gól! Skalica využíva ďalšiu presilovú hru. OBDRŽÁLEK z blízka prestrelil Laca.

36:10
    Naštartovanú Žilinu schladila séria oslabení, a gól ktorý inkasovali.

38:10
    Domáci neskladajú zbrane ani za stavu 1:4. Na ich hre je vidieť že chcú s výsledkom ešte niečo urobiť.

41:20
    Vylúčený hráč Magušin 2 minúty za podrazenie.

42:00
    Šanca Žiliny na zníženie prichádza v presilovej hre.

43:20

43:30
    Domácim sa presilová hra nevydarila podľa predstáv.

44:03
    Žilina dala gól! TROLIGA pretlačil puk cez modrú čiaru a potom prestrelil Lakosila strelou zápästím.

45:54
    Petruška v šanci, najskôr strelou neprekonal Lakosila a potom ani následným útokom.

46:05
    Vylúčený hráč Žiliny 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

47:30
    Skalica zatiaľ v presilovke veľa vody nenamútila a asi sa už iba sústredí na udržanie dvojgólového náskoku.

48:05

48:38
    Kokavec peknou kľučkou oklamal obrancu, prihral na Nemca, ale ten z jednej Lakosila neprekonal.

50:21
    Devečka od modrej čiary triafa iba hornú žrď.

52:04
    Žiline by teraz pomohol kontaktný gól ale na ľade to vyzerá inak, na vrch majú Skaličania.

53:25
    Domáci sa sami pripravujú o šancu zdramatizovať stretnutie. Predvádzajú veľa nepresných prihrávok, ktoré končia buď zakázaným uvoľnením, ofsajdom alebo na obrane hostí.

54:29
    Žilina dala gól! MICHAL HREUS sa zachoval ako správny kapitán, keď strelil kontaktný gól svojho týmu. HREUS od kruhu prepálil Lakosila tvrdou strelou.

55:30
    Tak zo stavu 1:4 po dvoch tretinách, je tu ešte dráma, ktorá môže skončiť až v predĺžení.

56:00
    Žilina ožila, vlci cítia možnosť vyrovnať a chcú si vynútiť predĺženie, v ktorom túto sezónu nepoznajú premožiteľa.

57:15
    Po Skalickej chvíľke iniciatívu opäť preberá Žilina. Počkáme si kedy Laco opustí bránu a prepustí svoje miesto ďalšiemu hráčovi v poli.

58:30
    Tvrdý atak hosťujúceho obrancu v pásme Skalice zostal bez vylúčenia.

59:06
    Začína power-play Žiliny.

59:23
    Žilina dala gól! Nápor domácich dokázal zúžitkovať NEMEC, ktorý sa dobre zorientoval a cez ležiaceho Lakosila vyrovnáva.

59:23
    Oddychový čas Žilina.

59:23
    Domáci už po niekoľkýkrát zapli v poslednej tretine a po tretí raz v rade budeme v Žiline svedkami predĺženia.

59:23
    Hosťujúci hráč Miroslav Zálešák dostáva osobný trest 10 minút za nešportové správanie.

Dnešné stretnuite sleduje 1204 divákov.

60:00
    Tretia tretina skončila.

60:01
    Začalo predĺženie.

61:00
    Začalo sa 5 minútove predĺženie. Žilina má v predĺžení kladnú bilanciu 6:0, jej súper 3:4.

62:10
    Smotrila to prekombinoval na modrej čiare a tak ho hostia vytlačili von z pásma.

63:20
    Pri hre 4 na 4 je na ľade viac priestoru, preto prednosť dostávajú korčuliarsky zdatnejší hráči.

64:00
    Minúta do konca predĺženia. Ak do minúty gól nepadne budú nasledovať nájazdy.

64:20
    Komická situácia, po tom čo sa zrazený puk odrazil od strechy zimného štadióna nikto nevedel či má hrať alebo nie.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Po krátkej úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začnú hostia.

Prvý nájazd Peter Obdržálek...naznačil strelu a potom ponad Laca skóruje.

Domáci Petruška...skúsil strelu ale nedal.

Ján Románek...takisto strela a rovnako nepremenil.

Richard Smotrila...pri blafáku mu puk zkĺzok takže nepremieňa.

Rozhodnúť môže Holovič...nedal.

Možno posledný nájazd Nemec...strela mimo.

Samostatné nájazdy začínajú.

Skalica dala gól! OBDRŽÁLEK premenil rozhodujúci nájazd. (19:33:06)

Peter Taraba

Branky a nahrávky: 27. Smotrila (Krčula, Rataj), 45. Troliga (Petruška), 55. Hreus, 60. Nemec (Hreus) - 5. Obdržálek (Románek), 14. Kutálek (Šátek, Jarolín), 21. Školiak René (Zálešák, Gründling), 35. Obdržálek (Zálešák, Gründling), ?. Obdržálek

MsHK Žilina: M. Laco (Bačikovský) – Rúfus, Dlouhý – Ftorek, Heš - Devečka, Milovanovič - Krčula, Valášek – Nemec, Hreus, Kokavec – Vala, Rataj, Smotrila – Petruška, Troliga, Slovák – Drevenák, Horský, Stupka
    HK Skalica: Lakosil (Kotvan) - Gründling, Michal Školiak – Magušin, Bučka – Kumstát, Jáborník – Gróf , Lantoš – Zálešák, René Školiak, Tibor Višňovský, Kutálek, René Jarolín, Šátek – Obdržálek, Lušňák, Románek – Štepán, Holovič, Konečný

Rozhodčí: Rozhodcovia: Müllner – R. Bednár, T. Orolin Delegát a videorozhodca: Vl. Holomek