Znojmo – Chomutov 2:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Písek – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Litoměřice – Kadaň 3:2 (kon.) | Chrudim – Třebíč 3:2 (kon.) | Tábor – Benátky n/J 5:4 (po s.n.)
Beroun – Jihlava 0:3 (kon.) | Olomouc – Hr. Králové 5:1 (kon.)
po s.n.
HC Tábor
5:4 (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 19.01.2011, 18:001. liga (ČR)

Tábor vstoupil do dnešního zápasu s pěti porážkami v posledních pěti zápasech (z toho jedna byla po nájezdech) a s Benátkami prohrával už 1:4. Domácí Kohouti ale zabrali, dovedli zápas až do prodloužení, v něm přes gólové šance na obou stranách rozhodnutí nepadlo a tak o dvou bodech pro Tábor rozhodl jako jediný úspěšný exekutor Jaroslav Török. Kvůli tříbodové výhře Litoměřic i Chrudimi se tak ale i přes dvoubodový zisk Tábor posunul v tabulce blíže "čáře ponoru", tedy 15. místu. Benátky z postupové dvanáctky vypadly.

65:00
    TAB - Török prostřelil Stejskala mezi betony a získává tak pro Tábor bonusový bod navíc za výhru 5:4.

BEN - Jako třetí jel za Benátky obránce Pavlů, ale puk mu sjel z hokejky - 0:0.

TAB - Štrba si najel velkým obloukem, ale trefil Stejskala jen do betonů - 0:0.

BEN - Kopic svůj nájezd ani nezakončil, Klestil mu hokejkou vypíchl kotouč - 0:0.

TAB - Mrkvička trefil jen beton Stejskala - 0:0.

BEN - Krejčík zkusil blafák do forhendu, Klestil vytlačil betonem - 0:0.

Začnou Benátky, první pojede Krejčík, brance domácích zůstává Klestil.

Samostatné nájezdy začínají.

Rolba připraví led na samostatné nájezdy, ty za pár minut rozhodnou o vítězi dnešního utkání. V něm Benátky vedly ve 23. minutě už 1:4, domácí se ale nevzdali, do konce třetiny snížili 3:4 a Štrba ve 46. třetině vyrovnal.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Domácí trenér si bere oddechový čas, aby své hráče připravil na poslední vteřiny prodloužení, které se zřejmě odehrají před Klestilem.

64:51
    Klestil lapil střelu hostí od modré. Vhazovat se bude v obranném pásmu Tábora.

64:38
    V závěru prodloužení se ještě na Stejskala řítil sám Nedorost, ale trefil jen hruď hostujícího brankáře!

63:30
    Šperger už je na ledě a brzy poté Havran střílel těsně mimo. Drama pokračuje!

62:34
    Mrkvička dokázal v oslabení ujet, vystřelil do Stejskalových betonů a dorážku nasměroval vedle.

62:10
    Domácí se zmocnili puku a vyhodili jej až za hostující branku. Mají tak pár vteřin klidu na vystřídání a zkonzolidování obranné trojice.

61:50
    Hosté svůj útok překombinali.. nakonec se jim podařilo vypálit od modré, Klestil je pozorný.

Michal Motáň

Pavel Mácha

Branky a nahrávky: 19. Matušík (Havran, Nedorost), 30. Török (Zíb), 32. Krätzer (Voříšek), 46. Štrba (Šperger, Török), 65. Török - 8. Jech (Kopic, Ulrych), 9. Vála (Vantuch, Skořepa), 13. Klimt (Urban, KrejčíK), 23. Kopic (Vantuch)

HC Tábor: Čech (23. Klestil) - Hartmann, Havran, Zíb, Koktan, Kanov, Hastrman - Krätzer, Štrba, Török, Voříšek, Matušík, Mrkvička, Šperger, Nedorost, Kolomý.
    HC Benátky nad Jizerou: Stejskal - Kolmann, Holub, Kajínek, Bendík, Vála, Pavlů, Ulrych - Klimt, Urban, Krejčík - Kica, J. Skořepa, Vantuch - Kopic, Jech, Bárta - Nevyhoštěný, Pabiška, Hudíček.

Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek