Znojmo – Chomutov 2:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Písek – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Litoměřice – Kadaň 3:2 (kon.) | Chrudim – Třebíč 3:2 (kon.) | Tábor – Benátky n/J 5:4 (po s.n.)
Beroun – Jihlava 0:3 (kon.) | Olomouc – Hr. Králové 5:1 (kon.)
po s.n.
HC Tábor
5:4 (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 19.01.2011, 18:001. liga (ČR)

Tábor vstoupil do dnešního zápasu s pěti porážkami v posledních pěti zápasech (z toho jedna byla po nájezdech) a s Benátkami prohrával už 1:4. Domácí Kohouti ale zabrali, dovedli zápas až do prodloužení, v něm přes gólové šance na obou stranách rozhodnutí nepadlo a tak o dvou bodech pro Tábor rozhodl jako jediný úspěšný exekutor Jaroslav Török. Kvůli tříbodové výhře Litoměřic i Chrudimi se tak ale i přes dvoubodový zisk Tábor posunul v tabulce blíže "čáře ponoru", tedy 15. místu. Benátky z postupové dvanáctky vypadly.

65:00
    TAB - Török prostřelil Stejskala mezi betony a získává tak pro Tábor bonusový bod navíc za výhru 5:4.

BEN - Jako třetí jel za Benátky obránce Pavlů, ale puk mu sjel z hokejky - 0:0.

TAB - Štrba si najel velkým obloukem, ale trefil Stejskala jen do betonů - 0:0.

BEN - Kopic svůj nájezd ani nezakončil, Klestil mu hokejkou vypíchl kotouč - 0:0.

TAB - Mrkvička trefil jen beton Stejskala - 0:0.

BEN - Krejčík zkusil blafák do forhendu, Klestil vytlačil betonem - 0:0.

Začnou Benátky, první pojede Krejčík, brance domácích zůstává Klestil.

Samostatné nájezdy začínají.

Rolba připraví led na samostatné nájezdy, ty za pár minut rozhodnou o vítězi dnešního utkání. V něm Benátky vedly ve 23. minutě už 1:4, domácí se ale nevzdali, do konce třetiny snížili 3:4 a Štrba ve 46. třetině vyrovnal.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Domácí trenér si bere oddechový čas, aby své hráče připravil na poslední vteřiny prodloužení, které se zřejmě odehrají před Klestilem.

64:51
    Klestil lapil střelu hostí od modré. Vhazovat se bude v obranném pásmu Tábora.

64:38
    V závěru prodloužení se ještě na Stejskala řítil sám Nedorost, ale trefil jen hruď hostujícího brankáře!

63:30
    Šperger už je na ledě a brzy poté Havran střílel těsně mimo. Drama pokračuje!

62:34
    Mrkvička dokázal v oslabení ujet, vystřelil do Stejskalových betonů a dorážku nasměroval vedle.

62:10
    Domácí se zmocnili puku a vyhodili jej až za hostující branku. Mají tak pár vteřin klidu na vystřídání a zkonzolidování obranné trojice.

61:50
    Hosté svůj útok překombinali.. nakonec se jim podařilo vypálit od modré, Klestil je pozorný.

61:10
    A aby té smůly nebylo málo, právě Šperger je nyní vyloučen za hákování. Hosté mají velkou šanci "urvat" druhý bod.

60:40
    Domácí měli obrovskou šanci! Šperger střílel do odkryté branky, ale netrefil!

60:01

60:00

58:48
    Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Urban (BEN) za nedovolené bránění.

58:17
    Na dvě minuty je vyloučen Luboš Voříšek (TAB) za sekání.

57:07
    Koktan vystřelil z mezikruží, ale vyprášil jen betony gólmana.

56:22
    Jan Koktan se dostal před hostujícího brankáře tem puk ukryl pod lapačkou.

55:53
    Hosté hrají v plném počtu.

54:56
    Puk je za brankou Tábora a znovu zakládají útočnou akci.

53:53
    Na dvě minuty vyloučen Tomáš Urban (BEN) za napadení.

53:08
    Bárta vystřelil od modré, ale s touto střelou si Klestil poradil.

52:12
    Ihned po buly vystřelil Bendík, ale gólman Klestil jeho střelu kryje.

51:12
    Nahození Benátek kryje gólman Klestil.

49:58
    Šperger se teď dostal do šance, vystřelil od modré a gólman jeho pokus kryje v lapačce.

49:20
    Dnešní utkání sleduje 470 diváků.

48:30
    Tábor je lepším týmem, ale nedokáže to využít v gól.

47:01
    Hostující Kica vystřelil na brankáře Klestila a ten puk chytil jen díky masce. Hra je přerušena.

46:13
    Zakázané uvolnění Tábora. Domácí jsou teď pod tlakem.

45:07
    Tábor právě vstřelil branku!
    MARTIN ŠTRBA se prosazuje střelou z mezikruží a vyrovnává na 4:4. Asistence: Zdeněk Šperger a Jaroslav Török.

43:45
    Trestné střílení pojede Michal Bárta a ten neproměňuje.

43:45
    Bylo nařízeno trestné střílení za faul Jana Koktana který hákoval.

43:13
    Hartman teď nebezpečně vystřelil od modré, gólman jeho střelu zlikvidoval.

41:50
    Hra je plná nepřesnosti na obou stranách.

40:33

40:01

40:00

39:21
    Střela domácího Jakuba Krätzera končí po teči v ochranné síti.

38:33
    Na dvě minuty vyloučen Aleš Vála (BEN) za sekání.

37:34
    Lehké nahození Špergera kryje gólman Stejskal.

37:01
    Střela Petra Zíba končí v lapačce Stejskala.

35:55
    Střelu Mrkvičky gólman kryje.

35:31

34:30
    Benátky vyhazují z obranného pásma a v této přesilovce Tábor ještě nevystřelil.

33:31
    Na dvě minuty je vyloučen Ctibor Jech (BEN) za hrubost.

32:45
    Benátky se konečně dostaly do útočného pásma.

31:48
    Tábor je na koni, Benátky jen vyhazují na další zakázané uvolnění. V hledišti, ve kterém je asi nejslabší letošní táborská návštěva, to najednou pořádně bouří.

31:10
    Hostující střídačka si po této sprše, kdy Tábor dostal soupeře pod tlak a vytěžil z něj dva góly během necelých dvou minut, bere oddechový čas.

31:10
    A je to už jen o gól. Voříšek našel JAKUBA KRÄTZERA ten si najel před bránu a po zemi zasunul k tyči. Asistence: Luboš Voříšek.

30:52
    Domácí stále ohrožují Stejskalovu branku.

30:30
    Zíb vypálil od modré, Stejskal vyrazil. Puku se zmocnil Mrkvička, objel branku a nastřelil vzdálenější tyčku. Stejskal poté puk zalehl. Benátky jsou po inkasovaném gólu pod tlakem, zdánlivě jasně se vyvíjející zápas se ještě může brzy zdramatizovat.

30:00
    Domácí Matušík se výborně probil až před Stejskala, ten ale výborně zasáhl a nenechal se prostřelit.

29:19
    Přihrávka obránce Zíba našla na útočné modré JAROSLAVA TÖRÖKA, který jel sám na Stejskala. Ten první střelu vyrazil, na dorážku už ale reagovat nedokázal. Asistence: Petr Zíb.

28:43
    Domácí Kolomý střílí po přihrávce Krätzera jen do Stejskalových betonů a hosté poté raději vyhazují na zakázané uvolnění.

28:00
    Ani teď se Benátky nedokázaly dostat do útočného pásma, hráči se vystavili do ofsajdu.

27:07
    Hra je teď plná nepřesností.

25:38
    Hra je přerušena, od hostujícího hráče se po nepřesné přihrávce dostal puk mimo ledovou plochu.

24:41
    Tábor se nevzdává a snaží se s výsledkem něco udělat. Havran střílel od modré, Stejskal chytá.

24:26
    Domácí hráč se protáhl kolem hostujícího obránce, ale z úhlu střílel pouze do Stejskala.

23:33
    Nahození od táborského Hartmanna bez problémů Stejskal chytá.

22:29
    Čtvrtý gól už byl moc na Jakuba Čecha, který pouští do domácí branky Tomáše Klestila.

22:29
    Benátky právě vstřelily branku!
    Hosté se rychle dostali do svého útočného pásma a je to už o tři branky. MIROSLAV KOPIC se protáhl mezi dvěma beky a neomylně trefil pod horní tyčku. Asistence: Lukáš Vantuch.

22:13
    Tábor od začátku třetiny tlačí a Benátky se opět osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.

21:53
    Zakázané uvolnění Benátek.

20:01

20:00

19:31
    Domácí se teď snaží víc střílet a teď měli velkou šanci od modré, ale gólman tuto střelu zlikvidoval.

18:11
    Po nahození do brankáře ten vyráží jen betonem a JAKUB MATUŠÍK využívá přesilovou hru 5 na4. Asistence: Martin Havran a David Nedorost.

16:42
    Na dvě minuty je vyloučen Petr Kica (BEN) za vražení na hrazení.

Petr Kica byl sám před brankářem, ale tuto šanci nevyužívá.

16:09
    Domácí hráč Štrba byl vražen na mantinel, ale rozhodčí nevylučuje.

15:10
    Domácí se dostávají do rychlého proti útoku, ale nic z toho nakonec není.

13:26
    Zakázané uvolnění Tábora.

12:36
    Od levého mantinelu před bránu nahrával Urban a TOMÁŠ KLIMT bruslí dává třetí gól Benátek nad Jizerou. Asistence: Tomáš Urban a Lukáš Krejčík.

10:29
    Postavení mimo hru Tábora.

09:49
    Z mezikruží vystřelil Domácí Štrba, ale jeho střelu gólman zlikvidoval.

09:17

08:21
    Kapitán ALEŠ VÁLA vystřelil od modré s trefuje se přímo k tyči. Asistence: Lukáš Vantuch a Josef Skořepa.

07:54

07:06
    Hostující CTIBOR JECH objel bránu a do prázdné brány kotouč zasunul. Asistence: Miroslav Kopis a Petr Ulrych.

05:52
    Ofsajd Benátek.

03:28
    Domácí hrají v plném počtu a hosté si nevytvořili ani jednu střeleckou příležitost.

02:20
    Domácí vyhazují ze středního pásma.

01:28
    Na dvě minuty vyloučen Martin Štrba (TAB) za podražení.

00:53

00:14
    Klimt vystřelil na Čecha a ten v klidu zasahuje.

00:01

Hockey Club Tábor: Čech (Klestil) - Hartmann, Havran, Zíb, Koktan, Kanov, Hastrman - Krätzer, Štrba, Török, Voříšek, Matušík, Mrkvička, Šperger, Nedorost, Kolomý.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Nedvídek) - Kolmann, Holub, Kajínek, Bendík, Vála, Pavlů, Ulrych - Klimt, Urban, Krejčík - Kica, J. Skořepa, Vantuch - Kopic, Jech, Bárta - Nevyhoštěný, Pabiška, Hudíček.

Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Motáň

Pavel Mácha

Branky a nahrávky: 19. Matušík (Havran, Nedorost), 30. Török (Zíb), 32. Krätzer (Voříšek), 46. Štrba (Šperger, Török), 65. Török - 8. Jech (Kopic, Ulrych), 9. Vála (Vantuch, Skořepa), 13. Klimt (Urban, KrejčíK), 23. Kopic (Vantuch)

HC Tábor: Čech (23. Klestil) - Hartmann, Havran, Zíb, Koktan, Kanov, Hastrman - Krätzer, Štrba, Török, Voříšek, Matušík, Mrkvička, Šperger, Nedorost, Kolomý.
    HC Benátky nad Jizerou: Stejskal - Kolmann, Holub, Kajínek, Bendík, Vála, Pavlů, Ulrych - Klimt, Urban, Krejčík - Kica, J. Skořepa, Vantuch - Kopic, Jech, Bárta - Nevyhoštěný, Pabiška, Hudíček.

Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek