Slavia – Vítkovice 4:3 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:5 (kon.)
Motor ČB – Kladno 2:1 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Sparta – Třinec 3:5 (kon.)
Litvínov – Plzeň 1:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Neděle 23.01.2011, 16:00Tipsport extraliga

Brněnská Kometa si v KV Areně připisuje první letošní vítězství nad Energií a především hodně cenné 3 body. Základ svému vítězství položila hned v první třetině, kdy si vybudovala rozhodující dvoubrankový náskok, který si pak už dokázala udržovat. Domácím nešlo upřít snahu, na střely vyhráli každou třetinu, ale v koncovce nebyli tak nebezpeční jako soupeř. Zajímavostí zápasu je využití přesilovek v poměru 2:3. Děkujeme za pozornost a těšíme se nashledanou z Karlových Varů. (18:31:00)

Nejlepší hráči: Lukáš Pech - Ondřej Veselý.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Sáblík 6 - Trvaj 15.

60:00

59:56
    Skladaný střílel bekhendem.

59:35
    Energie opět ztrácí pásmo..

59:12
    Širokovs ze středního pásma prováhal příhodný okamžik pro střelu.

58:42
    Skuhravý nahrál nechtěně Trvajovi a ten snad chvilku i uvažoval, že by zkusil trefit prázdnou branku.

58:24
    Pech od modré do Trvajových betonů.

58:14
    Na led míří šel energetiků - bruslařů. Sáblík zůstává na střídačce.

58:14
    Sailerovu střelu tečoval Bičánek do náruče Trvaje. Energie požádala o oddechový čas!

57:10
    Trvajovi nadělala veliké starosti dvojice Gřegořek, sřílející od modré, a Petr Kumstát clonící před brankou.

56:35
    Pechovu střelu nakonec Dlouhý tečoval do ochranné sítě, a přerušil tak hru.

56:14
    Kometa hraje v plném počtu, stále ale čelí náporu v čele s Lukášem Pechem.

55:44
    Veselý si proti Kumstátovi pomohl malým háčkem a poté vyhodil.

55:15
    Noskova rána šla vedle tyče a hosté následně vyhodili.

54:49
    Utkání sleduje 4370 diváků.

54:14
    Vyloučen Ivan Huml (KOM) za podražení.

53:11
    Jakub Čutta (KVA) si po inkasované brance neodpustil nějaké zlostné gesto a dostává desetiminutový osobní trest.

Michal Slavík

Branky a nahrávky: 38. Pech (Sailer), 48. Kumstát (Nosek, Čutta) - 6. Bičánek (Veselý, Erat), 7. Hubáček (Širokovs, Procházka R.), 35. Veselý (Bičánek), 54. Hruška (Erat, Veselý)

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Gřegořek, Dobroň, Nosek, Čutta, Sloboda, M.Rohan, Prošek, Přindiš - Kumstát, Skuhravý (C), Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, Kuběna, Dej - L.Klíma, T.Klíma, T.Rohan
    HC Kometa Brno: Trvaj - Houdek, Stehlík, Bičánek, Protivný, Mojžíš, Malec, Kempný - Erat, Dopita (C), Veselý - Svoboda Jakub, Hruška, Kvapil - Procházka, Širokovs, Hubáček - Dlouhý, Brabenec, Huml

Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Bláha, Jílek