Třinec – Litvínov 1:3 (kon.) | Kladno – Liberec 0:3 (kon.) | Zlín – Sparta 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 2:5 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:0 (kon.)
Slavia – Plzeň 4:3 (po s.n.)
Rytíři Kladno
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 01.02.2011, 17:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezké odpoledne ze zasněženého a promrzlého Kladna, kam dnes zavítal tým ze severu Čech - Bílí Tygři Liberec. Hosté se budou muset znovu obejít bez Petra Nedvěda, který je proti Kladnu nejproduktivnějším hráčem libereckého celku. Kladno na tom ale není příliš odlišně. Nejvíce bodů proti Tygrům zaznamenal francouzský útočník Sacha Treille. Ten však stál o to, zahrát si s bratrem ve Spartě a od kladenského vedení dostal svolení. Místo něj se do Kladna vrací odchovanec tamního celku Radek Smoleňák a zkušený, už 41letý obránce Jaroslav Nedvěd.

Liberečtí hokejisté v Kladně dlouho nezvítězili. Poslední výhru si ze středočeského města odvezli 23.9.2007, kdy na kladenském stadionu zvítězili fotbalovým výsledkem 0:1. O jedinou branku se tehdy postaral Jan Plodek, který v současné době dres Liberce neobléká.

HC Vagnerplast Kladno: Falter (Cikánek) - Kameš, Drtina, D. Růžička, Šmach, L. Procházka, Piskáček, J. Nedvěd - Bicek, Patera, Kuchler - Janků, Bílek, Bělohlav - Smoleňák, Kotrla, Látal - Hovorka, Eberle, Valský - Melka.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Hunkes, Trončinský, Derner, Říha, Niko, Holub - Dušek, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, Hořava, Ondřej, Podkonický, Urban, Bartovič, Vantůch, Kajínek, Vak.

Rozhodčí: Šindler, Blecha - Jelínek, Pešek..

00:01

0:25
    Hned po pár vteřinách zůstal na ledě ležet Jiří Drtina a s bolestivou grimasou odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku.

0:34
    Smoleňák se uvedl první střelou. Pinc s ní neměl problémy.

1:03
    Ani s dalším pokusem Smoleňáka neměl Pinc příliš starostí.

1:55
    Látal nahodil za branku Liberce a Kladno odjíždí střídat. Liberec se zatím nedostal ani pořádně do pásma.

2:25
    Puk ležel zezadu na kladenské síti a vhazovat se bude v pásmu Kladna.

2:47
    Bicek se nedohodl se spoluhráči a Kladno v pásmu Liberce o puk přišlo.

3:21
    Nepřesná nahrávka Smoleňáka a puk znovu získal Liberec.

3:50
    Poprvé se Liberec usadil v pásmu Kladna a rozjel pohlednou kombinaci, na jejíž konci se netrefil ideálně do puku Hořava.

4:37
    Podobně si vedli i Kladenští. Jejich akci ale zakončil Derner, který za brankou obral o puk Kotrlu.

4:58
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí nedokázali vyvést puk z pásma. Liberec se dobrým forčekingem dostal k puku. Vantuch nahrál před branku, kde do puku plácl společně s jedním z domácích obránců TOMÁŠ URBAN a puk prošel Falterovi mezi betony. Asistence: Lukáš Vantuch.

6:36
    Bartovič v ponechané výhodě střílel z kruhů a Falter se měl co ohánět. Nakonec ale puku v cestě do sítě zabránil. Dvě minuty za podražení dostává Vítězslav Bílek (KLA).

6:39
    Kotrlovi se daří vyhodit.

6:54
    Kladno dobře napadalo hosty a už ve středním pásmu se znovu dostalo k puku a vyhodilo.

7:24
    Kudrna před brankou nedokázal správně tečovat přihrávku.

7:39
    Domácí v oslabení zaútočili. Kuchler udělal před padajícím obráncem zasekávačku a jeho rychlou střelu pohotově vyrazil Pinc.

8:24
    Domácí se znovu dostali k puku a Bělohlav vyhodil.

8:36

8:55
    Janků si od mantinelu sjel na kruh a mířil na vyrážečku. Tu měl ale Pinc připravenou.

10:08
    Oba týmy si vyzkoušeli nepřesně založení útoku.

10:23
    Melka se teď málem dostal do brejku, ale puk byl o něco rychlejší díky zásahu libereckého obránce. Nakonec se kotouč ocitl až pod Pincovou lapačkou.

10:38
    Kladno se dostalo do situace tři na jednoho před branku. Bickův pokus ale brankou neskončil.

11:30
    Bělohlav zaměstnal libereckého obránce a Bílek převzal puk. Domácí útočník si výborně všiml u druhé tyčky stojícího Smoleňáka. Ten však trefil tyč!!

12:20
    Na druhé straně prověřil Faltera agilní Vantuch.

13:11
    Eberleho přihrávku před branku na Melku smolně pro domácí tečovala branková konstrukce.

13:40
    Znovu Eberle. Tentokráte ale netrefil puk z výhodné pozice v kruzích.

14:00
    Zakázané uvolnění Kladna.

Rozhodčí ještě kontrolují video, při libereckém protiútoku jeden z hostujících hráčů trefil nejspíš tyč. To se ale potvrdí až u videa. Musím se omluvit, ale tuto střelu jsem ani nezaregistroval.

A opravdu to byla tyč. Branka neplatí!

14:13
    Růžička dlouho váhal se zavezením puku do pásma a domácí nakonec zastavil ofsajd.

14:30
    Patera hledal před brankou Kuchlera, ten byl ale velmi dobře bráněn.

14:59
    Načež se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. Bartovič ale nevyslal na Hořavu úplně ideální přihrávku. Přesto nakonec Hořava zakončil. Trefil se však jen do Falterovi lapačky.

15:31
    Víšek se dostal do pozice mezi kruhy. Mířil ale nad.

16:16
    Janků nejprve neprocpal přihrávku na Látala. Puk se ale motal před brankovištěm a host z Ústí se dostal k dorážce. Jeho střela přesto neprošla.

16:39
    Piskáček dobře střílel od mantinelu. Pinc zasáhl betonem včas.

17:29
    K Bickovi se včas vrátil Kajínek a zablokoval jeho střelu do ochranné sítě.

17:53
    Zakázané uvolnění Kladna po nepřesné nahrávce Drtiny.

18:29
    Hořava dělal prostor spoluhráči a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Tento faul rozhodčí spíš sečetli Liberci za celkové drobné prohřešky.

18:47
    O druhém faulu už ale nemůže být sporu. Tomáš Vak podrazil Smoleňáka a Kladno čeká přesilovka 5/3, která bude trvat 105 sekund!

19:00
    Kladno zahrálo pěknou akci. Ve finální fázi ale střela nesedla Hovorkovi.

19:29
    Nedvěd krásně našel u tyče Pateru, který však netrefil prázdnou branku!!

19:55
    Nedvěd pěknou střelou trefil Pince do vyrážečky.

20:00

Zásahy brankářů: Martin Falter (KLA) 9 - Marek Pinc (LIB) 12.

Po první třetině vedou hosté spíš šťasně 0:1. O jedinou branku se postaral Tomáš Urban. Kladno nevyužilo v závěru 1:03 5/3, ale tato početní převaha bude pokračovat ještě ve druhá třetině. Ta začne přibližně v 18:19.

Oba celky na ledě. Za chvíli začne druhá třetina a s ní ještě 23 sekundová přesilovka Kladna 5/3.

20:01

20:19
    Kladno se sice dostalo hned do pásma. Nedvědovo nahození ale přizvedl jeden z hostujících hráčů do ochranné sítě.

20:32
    Hosté ve čtyřech.

21:00
    Hosté kompletní a navíc se málem dostali do brejku. Jenže Vak dostával špatnou přihrávku.

21:51
    Zajímavá šance Liberce. Puk se totiž od mantinelu odrazil před branku, kde ho vypíchl Falter, ale jen ke Kudrnovi, který měl odkrytou branku. Kladenský brankář se stihl přesunou a situaci zachránit.

22:37
    Kladno dobře vyřešilo přečíslení, ale Janků střela nesedla!

23:49
    Bicek přejel modrou, tvrdou střelou ale branku minul. Domácí poté vybojovali nahozením alespoň buly.

24:06
    Kuchler se rychle snažil procpat puk před branku na Bicka, to se ale nepovedlo.

24:26
    Špačkovu střelu Falter viděl a se zákrokem neměl problém.

25:23
    Rychlík Bartovič si vyjel od mantinelu směrem doprostřed. Falter si hodně povyjel z branky a jeho střelecký pokus zneškodnil.

25:56
    Domácí mohou založit další útok zpoza vlastní branky.

26:37
    Melka se do výhodné pozice nenatlačil.

27:13
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává kladenský Růžička. Přirovnal bych to k faulu Hořavy v první třetině.

27:24
    Kladno vyhrálo buly a drží puk na svých hokejkách.

27:44
    Hosté se po půl minutě dostávají k puku, špatnou nahrávkou se ale o pásmo znovu připravují.

28:16
    Nedvěd procedil puk do středního pásma.

28:32
    Další vyhození Kladna, které se zatím v klidu brání.

29:13

29:31
    Zakázané uvolnění Kladna. Diváci jsou nespokojení s některými výroky sudích a dávají jim to značně najevo.

29:57
    Kotrla dobře nahrával před branku, tam ale nikdo v bílém nebyl.

30:14
    Procházku tvrdě sundal na mantinel Klimenta a sudí tentokráte trestají. I když verdikt držení člověk moc nechápe.

31:14
    Nedvěd od modré trefil jednoho z hostí.

31:22
    Bělohlav špatně nahrál. Kladno u vlastní branky.

31:46
    A Liberec znovu vyhazuje. Ani Kladnu se přesilovka nedaří.

32:14

32:25
    Kotrla dal Látalovi přihrávku před branku. Kladenský rychlík jí ale špatně zpracoval a pohrdl velkou šancí.

32:41
    Jak z této pozice vytěžit branku tak ukazují hosté z Liberce. Kudrna našel zpoza branky MILOSLAVA HOŘAVU, který dává Liberci dvoubrankové vedení. Asistence: Jaroslav Kudrna, Marek Trončinský.

33:21
    Nedvědovo nahození a Melkova dorážka prošla Pincovi mezi betony. Hostující obránce ale odpálil puk z brankové čáry.

34:04
    Kuchler tečoval přihrávku na Klimentu a puk skončil v ochranné síti.

35:15
    Kladno se brání ve vlastním pásmu.

35:28
    Urban nepříjemně tečoval střelu od modré. Falter si poradil.

35:55
    Dvě minuty dostává Lukáš Vantuch za držení hole.

36:12
    Piskáček nejprve udržel pásmo. Na druhý pokus už ale Liberečtí vyhodili.

36:42
    Střela Janků byla tečována do ochranné sítě.

36:50
    Liberec vyhodil.

37:01
    Pinc se včas přemístil proti střele Patery.

37:20
    Kladno po dlouhé době předvedlo zajímavou kombinaci. Smoleňák ale Pince nepřekonal.

37:59
    Neuvěřitelný tlak Kladna. V největší šanci Bicek nepřekonal Pince! Domácí puk do branky nedotlačili ani v obrovském závaru před Pincem!

38:50
    Melka prošel přes obránce a byl podražen. Rozhodčí ale nechali zákrok bez povšimnutí.

39:33
    Poslední šance na útok pro Kladno.

40:00

Zásahy brankářů: Martin Falter (KLA) 4 - Marek Pinc (LIB) 12.

Především neschopnost Kladna v koncovce určuje ráz dnešního zápasu. Domácí nevyužívají přesilovky a ani tlak před brankou Liberce a proto dnes zatím prohrávají. Pokud nenajdou recept na proměňování těchto šancí, nemohou být úspěšní. Liberec naopak i díky Pincovi přežívá a je schopný vytěžit ze svých šancí branky. Třetí třetina by měla začít kolem 19:07.

40:01

40:22
    Kuchler vracel puk směrem na branku. Pinc ho ukryl pod lapačkou.

20:38
    Trončinský dlouho vymýšlel komu nahrát, až poslal puk přes všechny čáry.

40:54
    Kladno se dostalo k puku a Bílek byl s Bělohlavem sám proti jedinému obránci. Bílek ale špatně nahrál a Bělohlav skákající puk netrefil.

41:50
    Liberec hezky zakombinoval, Víšek se ale ke střele nakonec nedostal.

42:23
    Liberecký přechod do pásma zastavil ofsajd.

42:30
    Ofsajd i na druhé straně, kde přejel brzy Hovorka.

43:02
    TOMÁŠ URBAN s naprostou lehkostí ve středním pásmu přebruslil Nedvěda a přestože mu střela nesedla, puk skončil za Falterovými zády. Asistence: Lukáš Vantuch.

43:37
    Domácí začali střílet z každé pozice, ale neúspěšně.

44:00
    Utkání sleduje pouhých 1673 diváků.

44:32
    Andrej Podkonický dostává dvě minuty za sekání. Další šance pro Kladno, aby se zvedlo z bídy...

44:40
    Bartovič si najel do Piskáčka a odnesl to nějakým zraněním.

45:07
    Kladno se znovu trápí a trápí...

45:30
    Až teď se ke střele dostal Nedvěd. Jenže jeho pokus neměl moc razanci a Pinc ho ukryl mezi betony.

46:03
    Kladnu se vždy nevydaří ta poslední přihrávka. Domácí si hosty rozeberou, ale poté přijde špatná nahrávka, či zpracování a je po šanci.

46:35
    Hosté v pěti. Bílek minul branku.

46:55
    Melka se snažil vybruslit před branku, což se mu nepovedlo.

47:14
    Zajímavá přihrávka Kuchlera, kterou se snažil tečovat dojíždějící Bicek. Pinc vytasil beton včas a chvíli na to skončil on sám v brance.

47:31
    Špaček si dobře našel místo, dostal nahrávku a ze strany postupoval na Faltera. Ten si s jeho bekhendovým pokusem poradil.

48:12
    Pinc neudržel střelu od modré a Bicek při dorážce netrefil odkrytou branku!! Bez gólu se zápasy prostě vyhrát nedají.

48:41
    Podkonického na druhé straně dobře zastavil Kameš.

48:46
    Po buly zůstal na ledě ležet jeden z čárových. Sudí Šindler tak hru přerušil.

49:25
    Procházka uvolnil úplně volného Pavla Janků. Kolem něho nikdo nestál, ale kladenský útočník špatně zpracoval puk a poté již Pince z úhlu nepřekonal!

50:18
    Smoleňákův pokus se odrazil od mantinelu zpět do jízdy kladenskému hráči. Ten ale puk netrefil.

51:27
    Puk na střídačce Kladna. Buly ve středním pásmu.

51:48
    Janků od mantinelu pouze neškodně nahodil na Pince.

52:21

52:21
    Patera dostával pěkný pas od Nedvěda, ze vzduchu ho ale netrefil.

53:07
    Drtina mocně napřáhl, jeho střela ale jen prosvištěla vedle tyčky.

53:53
    Bílek střílel nedůrazně po ledě. Pinc zasáhl.

54:21
    Pinc teď vyrazil Procházkovu střelu snad zády...

54:54
    Na druhé straně byl blízko hattricku Urban, ale netrefil.

55:12
    Látal tečoval střelu od mantinelu těsně vedle. Je třeba říct, že Liberec má dnes velké štěstí při kladenských šancích. To však k hokeji patří.

56:19
    Hořava se dostával do šance sám proti Falterovi, ale udělal otočku a snažil se ještě nehrát. Falter úmysl včas přečetl.

57:04
    Klimenta nedosáhl na přihrávku z rohu.

57:55
    Hosté se stále dostávají do přečíslení. Hunkes teď minul.

58:42
    Puk za brankou Kladna.

59:03
    Fanoušci Kladna popěvují:"My chceme Kladno." Dnešní výkon Středočechů špatný nebyl, jenže když nedají domácí branku ani z vyložených šancí, tak nemohou vyhrát.

59:55
    Podkonického střelu vyrazil Falter.

60:00

Zásahy brankářů: Martin Falter (KLA) 12 - Marek Pinc (LIB) 10.

Nejlepší hráči utkání: Jiří Bicek (KLA) - Marek Pinc (LIB).

Liberec dnes lepším mužstvem nebyl, ale mnohem lépe než Kladno proměňoval svoje šance a veze si tak na sever Čech 3 body za výhru s nulou. Ta byla vůbec první pro Marka Pince v této sezoně. Liberec po 3 letech vítězí na kladenském stadionu. Kladno naopak už 120 minut a 23 sekund nevstřelilo na domácím ledě branku. Já se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek úterního večera. (19:43:28)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 5. Urban (Vantuch), 33. Hořava (Kudrna, Trončinský), 44. Urban (Vantuch)

Rytíři Kladno: Falter (Cikánek) - Kameš, Drtina, D. Růžička, Šmach, L. Procházka, Piskáček, J. Nedvěd - Bicek, Patera, Kuchler - Janků, Bílek, Bělohlav - Smoleňák, Kotrla, Látal - Hovorka, Eberle, Valský - Melka.

Rozhodčí: Šindler, Blecha - Jelínek, Pešek.