Nymburk – Trutnov 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Pelhřimov 5:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Chotěboř 10:4 (kon.)
Milevsko – Lev Benešov 5:4 (kon.) | Kutná Hora – Kolín 2:5 (kon.) | Přerov – Prostějov 9:3 (kon.)
Karviná (Baník) – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Havířov – Šumperk 2:4 (kon.) | Břeclav – Frýdek-M. 5:4 (kon.)
Val. Meziříčí – Technika Brno 3:6 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 5:1 (kon.) | Č. Lípa – Kobra 4:6 (kon.)
Jablonec n/N – Roudnice 3:4 (kon.) | Děčín – Řisuty 9:8 (po s.n.) | Klatovy – Klášterec nO 2:5 (kon.)
Most – Sokolov 7:1 (kon.)
HK Baník Karviná
5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
HK Nový Jičín
Středa 02.02.2011, 18:00 • Plus Orl Aréna • 2. liga skupina Východ

Orlová svůj dnešní duel zvládla i přes absenci sedmi hráčů základní sestavy. Přesto se ukázala šířka kádru a s juniory Orli poskládali čtyři útoky. První třetina byla trošku vlažnější a domácí vedli 1:0. Ve druhé však přišla smršť a před třetí částí bylo skóre jednoznačné, 4:0. Ve třetí třetině domácí ještě navýšili a Nový Jičín dvěma brankami v závěru jen korigoval na konečných 5:2. (20:11:16)

60:00

59:54
    Žídek si ještě připíše jeden zákrok.

59:47
    Naprosto zbytečný faul na konci zápasu. Vnenk odchází za krosček. Toto opravdu už nebylo na místě.

59:30
    A obrana opět nikde. Domácí jeli tři na jednoho, ale Vlachař nedokázal usměrnit prudkou nahrávku do prázdné branky.

58:42
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Na druhé straně obrana stejně děravá. PAVEL ZEDNÍK dává další branklu, z útoku, který založil Tomáš Kozák.

58:42
    Využívá toho Kraft k úniku, ale trefuje jen horní tyč.

58:00
    Vypadá to, jako by oba týmy chtěly zápas jen tak doťukat. Přístup je z obou stran hodně laxní.

57:24
    Valchař pálí do Kozáka.

56:49
    Nový Jičín si přecijen dal gól. Autorem je MAREK SLAVÍK a asistoval mu Petr Macháček.

56:37
    Přišly i další střely, ale přesilovka Orlů byla příliš statická a nebyly nebezpečné. Hra se přesouvá na druhou stranu. (Poté, co je NJ v plném počtu.)

55:41
    Nový Jičín se brání sulšně. Jedinou střelu měl Grygar a tu dostal Pelikán do rozkroku. S bolestivou grimasou opouští led.

55:00
    Gebauer vyvezl, ale minul branku.

54:27
    Andrýsek pálil a před žídkem vznikl závar. Ten ho zvládl a Štěrjak se dopustil útočného faulu. Samiec v ponechané výhodě jel v tandemu s Blatoněm, ale minul branku. Orlová si přesto zahraje přesilovku.

53:40
    Fábry si připsal první střelu v mužském hokeji a Kozák vyráží.

52:40
    Na ledě se poprvé v zápase objevuje čtvrtý útok Orlů poskládaný jen z juniorů. Zatím si vede slušně a svírá rozignované hosty v pásmu.

51:56
    Orlová právě vstřelila branku!
    Tak to byla paráda. DAVID SAMIEC se dostal za obranu a dostal nádhernou přihrávku o mantinel od Galvase. David zakončil po vzoru Lukáše Kašpara beknendovou kličkou mezi nohy.

50:56
    Štěrjak ležel na zemi. Hází rukavice a rozhauje rukami, ale tato situace v žádném případě nemohla být posouzena jako faul. Moc dobře musí vědět, že si šlápnul na vlastní hůl.

Nejlepšími hráči vyhlášeni Davild Galvas a Tomáš Kozák.

50:17
    Neshody při přechodu do útoku a hosté se dopouští icingu.

50:05
    Domácí si rozebrali obranu a dobrý prostor se naskytl pro Urbánka, který pálí jen do Kozáka.

49:23
    Jičín ani nevystřelil a domácí vyhazovali. Během toho hákoval Skaloš a počet sil se srovná.

49:01
    Kraft vyloučen za vysokou hůl.

48:50
    Zablokovaná střela domácích.

48:40
    Grygar v situaci dva na jednoho trefuje boční síť.

48:30
    Luka ve velké šanci mimo.

47:48
    Tak tahle chvilka patřila Kozákovi! Po sérii přihrávek a úplném vyšachování obrany pálil do prázdné Samiec. Kozák se bleskurychle přesunul a puk schoval v lapačce!

47:30
    Domácí jeli dva na jednoho. Přihrávka neprošla, ale obránce kopl puk golmanovi do protipohybu. Se štěstím kotouč odklouzal 10 cm mimo.

47:07
    Andrýsek pálí mimo.

46:34
    Krásná Grygarova rána do horního růžku.Publikum však jen zahučelo, neboť do ní na poslední chvíli vložil lapačku Kozák.

46:05
    David Moravec motal hlavu obráncům, ale situace končí pukem vyraženým mimo hrací plochu.

45:43
    Žídek vyráží a domácí opět vyhazují na icing.

45:33
    Orlová vyhazuje na zakázané uvolnění.

45:15
    Andrýskovi na modré nesedl puk a ránu po zemi obstarali obránci.

44:25
    Z protiútoku střílel Tomášek, ale ždek s přehledem tlumí v lapačce a rozehrává. Orlová jde do útoku.

43:40
    Grygar to myslel dobře, ale spoluhráč se pohyboval opačným směrem a Orli se sami vyhodili z pásma. nyní páli Kraft, ale puk zůstal na bruslích obrany.

42:52
    Nový Jičín pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.

42:30
    Valchař pálil a Blatoň dorážel Kozák usměrňuje jen do rohu.

42:22
    Kozák teď na poslední chvíli vykopl bekhendový blafák Blatoně.

41:58
    Studený si sám téměř minut kroužil neohroženě po útočném pásmu, ale akce končí jen zakázaným uvolněním hostí.

40:01

40:40
    Hosté pokračovali v přesilovce, ale nevystřelili. Domácí jsou v plném počtu.

I Nový Jičín už je na ledě a třetí třetina může vypuknout. Má předikce se nenaplnila. Šrámek stále odpočívá a v brance stojí Kozák.

Domácí jsou na ledě, rozhodčí také. Ještě se čeká na hosty.

Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

Převaha domácích byla od samého úvodu druhé periody ještě výraznější než v první třetině. Domácí si vytvářeli spoustu šanci, ale prosadili se až v přesilovce. To hned dvakrát z holí Valchaře a Blatoně. Nový Jičín měl šanci snížit v dlouhé dvojnásobné převaze, ale mladý Žídek kouzlil a zatím drží nulu. Těsně před sirénou ještě navýšil David Galvas a skóre před třetí třetinou zatím hovoří pro V prvních čtyřiceti minutách předváděli sympatický a bojovný výkon, ale tahali za kratší konec provazu.

40:00

39:57
    Ještě Grygar to zkoušel z úhlu. Uvidíme, jestli to dnes nebyl jeho poslední zákrok. Nechci předbíhat, ale ve třetí třetině se v hostující brance zřejmě objeví Štámek.

39:38
    Přeci jen ve druhé třetině ještě uvidíme branku. V oslabení ujel obráncům DAVID GALVAS a přesně trefil mezi Kozákovy betony.

38:50
    Štefanka vyloučen za hákování.

38:38
    Žídek vyráží střelu Tomáška. Buly proběhne po jeho pravé ruce.

37:57
    Souboj mladých kohoutů. Jan Sznapka, který košík z tváře shodil teprve před rokem se přetlačoval s košíkářem Martinem Tomanem. Moc pěstí, ale nepadlo a oba odchází shodně na čtyři minuty za hrubost.

37:15
    Nepřesnosti provázejí hru z obou stran. Domácí toho však dokáží alespoň využít k ohrožení Kozáka.

36:25
    Orli nádherně kombinovali, ale Kozák se činí.

35:32
    Štěrjakův bekhendový pokus byl spíš jen rezignací v bezvýchodné situaci. Žídek nemohl mít problém.

I přes superobří šance hostů Orlová stále drží třígĺový náskok a dvojnásobné oslabení ustála. Nový Jičín však v přesilove předvedl velmi sympatickou bojovnost.

34:25
    Oba týmy neskutečně bojují. Orlová vyhazuje.

Dvě nepřesné střely a domácí ve čtyřech.

33:20
    Vysoká hůl hostů a vhazování ve středím pásmu.

33:00
    To je NEUVĚŘITELNÉ! Stanislav Židek vychytal dvě dorážky do prázdné branky a poté i střelu od modré. Gól teď byl více než jistý, ale orlovský mladík čaroval.

32:30
    Grygar zblokoval střelu a poté byl vyloučen za hákování. Jičín bude hrát proti třem hráčům v poli.

32:15
    Skaloš pálí, ale Žídek chytá.

31:55
    Žídek drží bahození v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.

31:31
    Po strkanici u mantinelu odchází na trestnou lavici domácí Jan Blatoň za vysokou hůl.

31:11
    To Studený s Galvasem ví jak Kozáka zaměstnat. Hostující brankář na výbornou.

30:45
    Jičín v pásmu, ale bez střeleckých pokusů.

Oba týmy v plném počtu.

29:13
    Galvas sráží Horákovu střelu mimo.

28:34
    Po úspěšném zákroku opět vhazování před Kozákem.

28:00
    Současně vyloučení Miroslav Javín za sekání a Martin Štěriak za krosček.

27:34
    Kozák vyráží střelu.

27:05
    Standa Žídek už o led vyklepával poslední vteřinky Macháčkova trestu, ale přesilovka se opět započítá mezi ty využité. Třetí branku Orlů dává JAN BLATOŇ!

26:52
    Postavení v brankovišti a Orli jsou vykázáni do středního pásma.

26:30
    NOvý Jičín zatím 2x vyhodil a brání velmi dobře. Orlová se zatím dostala jen k méně vážným střelám.

25:04
    Macháček hákoval Mikšana v úniku a může být rád, že z toho není trestné střílení.

24:15
    Přesilovka byla přecijen využita. Orli rychle získali pásmo. David Galvas nahazoval od modré a RADIM VALCHAŘ šikovně tečoval do horní části branky.

24:02
    Další offside Orlové.

23:40
    Gebauer vyhazuje.

23:17
    Tentokrát byl průnik úspěšný a bylo to s faulem. Andrýsek odchází za podražení.

23:07
    Oběma týmům nevyšel prnůnik do pásma a hra začíná znovu od orlovského Sznapky.

22:25
    Hráči se hněvají, ale offside je Orlům nenávratně odpískán.

22:04
    Po dlouhém zkoušení průniku do pásma od červené nahazuje Vnenk a Kozák přikrává puk, z čehož plyne vhazování po jeho pravici.

21:15
    Luka těsně míjí branku.

Pavlačka vykázan z buly.

20:51
    Až teď 2x pálil Gebauer. Žídek chytá a přichází další icing.

20:38
    Jičín začal obléháním pásma. Ke střele se nedostal, ale vynutil si alespoň zakázané uvolnění.

20:01

Hráči jsou na ledě a vše je připravenou pro začátek druhé třetiny.

Spokojený fanoušek odchází z ledu po střele s rychlostí 91 kilometrů v hodině. Rekord Zdena Cháry sice nepřekonal, ale 120 piv mu je útěchou.

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

Přestože jsou domácí velmi oslabeni, mají v dnešním zápase navrch. Jedniný gól zatím vsítil v přesilovce navrátilec z Frýdku - Místku, Daniel Kraft. Nový Jičín měl pár pěkných střeleckých příležitostí, ale nic z čeho by běžně padaly branky. Orlovští junioři se zatím, kromě brankáře, do hry nedostali. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet v následujících čtyřiceti minutách.

20:00

19:55
    Ještě Štefanka pálil, ale obránci jeho střelu zablokovali.

19:37
    Hruška pálí mimo a domácí, kteří už jsou v plném počtu vyhazují na icing.

19:05
    Andrýsek krásně pálil, ale Žídek vyrazil ramenem!

18:57
    Žídek přikryl nahození a vhazovat se bude před ním.

18:50
    A opět. Orlová se zatím brání velmi dobře. Galvas pálil mimo.

18:15
    Puk opět míří přes všechny čáry.

17:55
    Orlová se osvobhoze a poté Moravec pálí do boční konstrukce.

17:33
    Orli svírali Jičín v pásmu. Přestože publikum prostestuje, je zjevné, že Blatoň sekal a jde za to pykat.

16:40
    Hraje se z pásma do pásma, ale bez střel.

15:20
    Mikšan upadl a naskytl se prostor pro útok hostí. Střela z toho ale nebyla.

14:46
    Zakázané uvolnění NJ.

14:08
    Po Galvasově ráně se k puku dostal Kraft. který nahodil puk na branku a vznikl závar, ve kterém sám KRAFT dostrkal puk za čáru.

12:55
    Pelikán udělal to nejhorší, co mohl. Trefil Mikšanovy brusle a ten uháněl sám. Svou chybu však napravil a puk mu vypíchnul. Přesto přišly dvě nepříjemné střely Moravce a jedna Javína. Kozák je hrdinou okamžiku.

12:17
    Domácí dělali Jičínu i v oslabení nepříjemnosti. Pak ale upadl Moravec po Gebauerově ráně hasil oheň Žídek.

11:25
    Bude se znovu vylučovat. Vnenk držel protihráči hůl a jde si na dvě minuty sednout.

10:57
    Jičín útočil, ale Štěrjak se ke střele nedostal. Stejne dopadl na druhé straně Blatoň a vhazuje se před Kozákem.

9:50
    Mikšan i Javín pálili mimo. Po druhé střele puk vyjel z pásma až za branku Orlové. Ta zakládá nový útok.

9:30
    Offside Olejářů.

9:21
    Po buly se puk dokutálel k Žídkovi a ten jej přikryl.

9:15
    Orlová držela pásmo, ale střela Vnenka byla zablokována. Poté hosté vyrazili dopředu a Žídek přerušil.

8:30
    Hosté teď zmatkovali při rozehrávce, ale nakonec vše zvládli.

Domácí v plném počtu a Luka nebezpečně pálil.

7:15
    Luka vyhazuje až na Kozáka. (Omlouvám se, nechal jsem se mystifikovat zápisem. v brance není Šrámek, ale Kozák).

7:01
    Žídek drží Slavíkovu ránu a vhazuje se před ním.

6:35
    Žídek kryje ránu od modré a Orlová vyváží kotouč ze třetiny.

6:15
    Domácí vyhazjjí.

5:55
    V oslabení ujel Valchař, který namazal Samiecovi, ale Šrámek chytá.

5:36
    Na obou stranách po zárodku jedné šance, ale obrany vše zvládly. Zároveň, ale Mikšan hákoval a přesilovku si zahraje i NJ.

4:58
    Žídek chytá a vhazuje se před ním.

4:47
    Grygar sám před brankou Šrámka nevymíchal. Poté jeden z domácích kopl puk do branky, ale Šrámek si i s tím poradil.

4:15
    Valchař se vyřítil obrovskou rychlostí. Vypálil a Šrámek vyrazil před Krafra, který minul branku. Následně opět dorážel Valchař a Šrámek přerušil.

3:00
    Galvas a Javín to zkoušeli od modré, ale Šrámek úspěšný. Hosté poté vyhodili.

2:16
    Tomášek to zkoušel po zemi a následoval offside domácích.