Tango Brno – Balticflora Teplice 5:5 (kon.) | Pardubice – Interobal Plzeň 9:5 (kon.) | Jistebník – Třinec 6:3 (kon.)
Slavia – Helas Brno 5:1 (kon.)
FC Torf Pardubice
9:5 (3:2)
SK Indoss Plzeň
Pátek 04.02.2011, 20:00 • Sportovní hala v Heřmanově Městci • 1. Futsal liga

Co k tomuto zápasu napsat. První poločas lehčí podprůměr. V druhém poločase nastoupili Pardubice s tím, že chtějí vyhrát. Od první minuty šli za pojistkou, což jsem jim poměrně rychle povedlo. Plzeň nebyla herně špatná, ale emočně zápas nezvládla. Duo Mika mělo občasné futsalové okamžiky, ale ty převažovalo jejich zbytečné faulování. Body zaslouženě zůstávají v Pardubicích, potažmo v Heřmaňáku a Plzni už zbývá spíše jenom teoretická šance na play off. Pěkný večer a plzenští nezlobte se na moji přímost.

39:22
    Pardubičtí se již nikam neženou, dva veledůležité body zůstávají doma.

39:00
    Rozhodčí si nechávají i nadávat od hostujícího gólmana Koláříka, dnes tedy utrpěla vážnost arbitrů.

38:11
    I pardubičtí faulují, ŽK pro Černíka.

36:22
    Krásná akce po ose Beran Koudelka, míč těsně vedle, Pardubice chtějí dosáhnout desáté branky.

34:31
    Koudelka je první háčem, který v dnešním zápase proměňuje desítku. O zápase je zřejmě rozhodnuto.

34:31
    Tak teď už se snad do konce zápasu bude jenom faulovat. Rozhodčí od začátku hru hodně pustili a teď jim ujíždí vlak. Koudelka si staví míč.

33:41
    Netolický si staví balón na desítků a nedává.

34:22
    Tak i druhý z bratří Mikanů, David ukazuje, že umí přibrosit. Opět se kope desítka.

33:41
    Mika M. ukazuje i svoji futsalovou tvář, po pěkné přihrávce Štveráka snižuje.

33:14
    Sklenář nedává.

33:14
    Plzeňstí nezvládají psychicky dané momenty zápasu, hlavně pak duo Miků. Mika M. fauluje zezadu. Dostává ŽK, kumulovaný pátý faul, kope se desítka.

32:44
    Odpověď Pardubic, po rychlé souhře a parádní přihrávce Sklenáře před branku Beran skóruje.

32:10
    Z okamžiků, kdy se spíše faulovalo, válelo na zemi apod. trochu fotbalověji. Mižár po samostatné akci koriguje stav utkání.

31:19
    Mika D. neunáší zápas. Trefil loktem domácího Malého. Malý teatrálně padá. Kartu dostávají oba hráči.

29:50
    Za silného potlesku střídají.

29:30
    Pardubický Sklenář orazítkoval břevno.

29:20
    Mladé pušky Pardubic teď trápí plzeňské. Sklízí potlesk na otevřené scéně.

28:20
    Teď Mika M. naprosto nesmyslně nakopal ležícího Sklenáře, rozhodčí opět chybuje.

27:36
    Po koukavé akci Malý - Jeřábek gól Pardubic. Po několika bolestivých chvilkách konečně světlý okamžik.

26:40
    V této fázi futsal spíše bolí, rozhodčí připustil velice tvrdou hru.

26:40
    Po faulu na Štveráka v pardubickém brankovišti nařízena penalta, kterou sám postižený proměňuje.

25:24
    Přesilovka po kombinaci končí končí gólem.

24:01
    Jasný faul hostujícího gólmana na Sklenáře a to brankovišti rozhodčí nepíská.

23:30
    Tak když jsem psal, že Pardubice fakt chtějí, tak to i potvrzují. Po kombinaci Malý -Netolický další branka.

23:05
    Tak opět gól z těch lacinější, po Malého střele a zřejmě něčí teči míč sotva doskákal do brány. Brankář Plzně bohužel reagoval na původní střelu a šel do protisměru.

22:27
    Jestli někdo očekával, že budou Pardubice hrát zanďoura a držet vedení se mýlíl. Pardubice jsou aktivnější a chtějí své vedení pojistit.

22:00
    Ale Koudelku to zdravě nakoplo, je všude, teď krásná souhra s Beranem končí těsně vedle.

21:00
    Plzeňský Vnuk zboural Koudelku, rozhodčí nevidí, nevole jak na hřišti, tak v hledišti.

20:40
    Propagační střela Miky D. do náručí domácího brankáře.

21

První poločas nám nepřinesl žádnou oslnivou podívanou. Dobré pasáže se střídají s hluchými okamžiky. Ale s ohledem na důležitost utkání je to asi pochopitelné. Nikdo nechce udělat chybu, což se však nepodařilo plzeňským, kteří si nesou bramboru do šatny.

19:52
    Gól z kategorie kuriózních, po rozehrávce domácího gólmana se míč koníčkem odráží před brankovou čarou a po nedorozumění plzeňského brankáře s obráncem končí v brance.

18:40
    Střela plzeňského Štveráka těsně míjí pardubickou tyč.

18:01
    Pardubického mládí Koudelka, Sklenář, Sedláček a Beran je plné hřiště.

17:23
    Faul na aktivního domácího Sklenáře, zahrává se přímák. Ten však vyráží brankář Plzně.

16:57
    Začíná se jiskřit, loket Miky D. v obličeji domácího Netolického.

16:05
    Hostující kapitán Kučera se prošel do zádech domácího gólmana, ten se ztíží zvedá. Pískán faul na brankáře.

15:35
    A platí to i na druhé straně, rychlá protiakce končí střelou Holého za záda domácího gólmana.

14:58
    Stačilo trochu pohanit hru a jako blesk z čistého nebe končí v brance.

14:50
    Trma vrma ve středu hřiště.

12:50
    Po samostatném úniku opět velmi tvrdě pálí David Mika, střela nakonec v brance neskončila.

12:23
    Po krásné spolupráci dua Mika, David Mika propálil z úhlu domácího Hlouše.

11:30
    Krásná souhra Pardubic po ose Beran, Koudelka, Sklenář, končící střelou prvně jmenovaného do náruče brankáře Plzně.

10:00
    Během jedné minuty po dvou rozích na každé straně, vše bez vážnějších ohrožení gólmanů.

09:25
    Gól Pardubicím vlil nových sil do žil, hraje se na jedné půlce, Plzeň se osvobozuje odkopy.

08:24
    Minutový tlak Pardubic končí krásnou utěšenou střelou Netolického z ostrého úhlu v plzeňské kase.

07:30
    Spolupráci dua Mika zastavuje efektním zákrokem na půlce domácí Koudelka.

05:40
    Tvrdá dělovka plzeňského Malého, naštěstí pro Pardubice do středu brány, kde ji likviduje Hlouš.

05:20
    Hrající trenér Plzně Kadlec zkouší pozornost domácího brankáře, ale jeho slabá střela jej nemůže ohrozit, vzápětí však pálí Mižár, to už bylo jiné kafe, přesto skvělý zákrok gólmana Pardubic.

04:33
    Faulován Koudelka, z rozehrávky nebezpečná šance, kterou likviduje hostující brankář na hranici faulu skokem pod nohy opět Koudelkovi, který je všude.

03:40
    Na hráčích obou týmů je znatelná nervozita z důležitosti zápasu.

02:50
    Aktivní Jeřábek ze stejného místa do náručí gólmana.

02:34
    První střela pardubických na branku Plzně, Jeřábek míjí.