Česko – Finsko 2:4 (kon.) | USA – Švédsko 6:2 (kon.)
Česko
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Finsko
Středa 09.02.2011, 15:00Turnaj pěti (U18)

Končí nám tak utkání, které ovládli celkem bezpečně Finové. Český tým se sice zejména ve druhé polovině utkání tlačil do útoku, ale hodně jeho střel končilo na finských chráničích. Další utkání sehrají Češi v pátek proti Spojeným státům. (17:13:15)

60:00

59:36
    Češi ještě útočí, ale na body jim to rozhodně stačit nebude.

58:32
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi přece jenom korigují nepříznivé skóre. Druhá asistence Tomáše Hertla v dnešním zápase mířila na TOMÁŠE MORAVCE, který prostřelil Samu Perhonena a snižuje na 2:4. Asistence: Tomáš Hertl.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Dnešnímu utkání přihlíží přesně 456 platících diváků.

56:56
    Olli Määttä si z pozice obránce najel do střely a mířil na Pavelkovu vyrážku, ale přestřelil.

55:53
    Petr Koblasa se šikovně procpal před branku, ale ve skrumáži puk do sítě nedoručil.

55:12
    Střela Tomáše Rouska tradičně zblokována.

53:58
    Útok v podání Hyky a Faksy se odehrával jen za bránou.

52:54
    Jaroslav Pavelka má puk bezpečně v lapačce.

52:33
    Finové v plném počtu.

51:14
    Kotouč opět v ochranné síti.

50:33
    V útočné třetině se při finském tlaku provinil nedovoleným bráněním Markus Granlund. Přesilovka pro český tým.

50:27
    Pavelka zasahuje proti Järveläinenovi lapačkou.

49:40
    O kotouč se bojuje u mantinelu ve středním pásmu. Sledujeme velmi nezáživnou pasáž hry.

47:55
    Zakázané uvolnění domácích.

47:42
    Tomáš Hyka pálí jen do boční sítě.

46:08
    Češi v plném počtu. Švihálkova střela zblokována.

45:35
    Kalle Kossila měl v cestě českou hokejku, o kterou se puk odrazil do horní sítě.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 19. Rousek (Hertl), 59. Moravec (Hertl) - 7. Kossila (Aaltonen), 13. Aaltonen (Wilenius, Määttä), 23. Granlund, 29. Liedes (Lamberg, Ristolainen)

Česko: Pavelka J. (Bartošák) - Růžička, Kříž, Pavelka T., Šidlík, Starý, Kvapil, Šrámek, Jeník - Moravec, Sedlák (C), Hampl, Hertl, Koblasa, Matai, Doležal, Švihálek, Beran, Rousek, Faksa, Hyka.
    Finsko: Perhonen (Kekki) - Auvinen, Määttä, Pokka, Ristolainen, Tommila, Valkonen, Lindbohm, Lamberg - Aaltonen, Hännikäinen, Leino, Järveläinen, Liedes, Rekonen, Wilenius, Henritius, Granlund (C), Kossila, Kallela, Harjama.

Rozhodčí: Minář, Šír - Lhotský, Svoboda.