Česko – Finsko 2:4 (kon.) | USA – Švédsko 6:2 (kon.)
6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Švédsko
Středa 09.02.2011, 18:30 • Nový Bydžov • Turnaj pěti (U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Sledujte www.hockeynews.cz pro více informací o turnaji pěti národů, který se ve dnech 9.-13. února koná v Hradci Králové a Novém Bydžově.

USA: Gibson (McNeely) - Murphy, Russo, Paliotta, McCabe, Fiala, Kaib, Ryan, Van Voorhis - Boucher, Biggs, Boyd, Miller, Grimaldi, Kerdiles, Pietila, Bardreau, Haggerty, Reid, Larraza, Carlson.

Švédsko: Dansk (Lundström) - Brodin, Johansson, Bengstsson, Vikstrand, Blomqvist, Nielsen, Forsberg O., Lillieström Karslsson - Rotevall, Rask, Zibanejad, Arvidsson, Nermark, Aberg, Björklund, Forsberg F., Karlsson, Blomstrand, Marklund, Fröberg.

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Barvíř, Kis.

00:01

1:34
    První střelu v zápase vyslal J.T. Miller, ale švédskou branku přestřelil o půl metru.

2:39
    USA právě vstřelilo branku!

Tak tohle byla opravdu paráda. BLAKE PIETILA obral na útočné modré čáře švédského útočníka, který nedokázal vyhodit kotouč z pásma a střelou zápěstím se trefil přesně pod horní tyč švédské brány. Asistence: Cole Bardreau.

4:02
    Amerika je zatím jasně lepším celkem. Švédové jen vyhazují puky ze třetiny. Američané pálí ze všech pozic.

5:23
    Filip Forsberg dostal přihrávku mezi kruhy, ale než ji zpracoval, tak u něho byli oba američtí obránci.

5:27
    Rocco Grimaldi vyloučen na dvě minuty za podražení. Švédové si zahrají přesilovou hru.

6:21
    Až teď se podařilo Švédům založit přesilovou hru, ale vzápětí o pásmo přišli.

6:48
    Joachim Nermark srazil brankáře domácího týmu a síly na ledě se vyrovnají.

7:27
    Začíná zkrácená přesilovka USA.

8:30
    Ale ani týmu USA se přesilovka vůbec nedaří.

8:42
    Travis Boyd se přiřítil do útočného pásma a tvrdou ranou prověřil Oscara Danska.

8:48
    Švédsko už je také v plném počtu.

10:05
    Opět to byl Filip Forsberg, který se dostal do šance a tentokrát i ke střele. John Gibson však scvakl betony včas k sobě.

10:45
    Filip Forsberg se řítil úplně sám na Gibsona, ale neuspěl.

10:53

Před švédskou bránou se nejlépe zorientoval Zac Larraza, který přiťukl kotouč ADAMU REIDOVI, který zvyšuje na 2:0 pro USA. Asistence: Zac Larraza.

11:46
    Potyčka před brankou USA a budou se rozdávat tresty. Nakonec pouze po dvou minutách dostane Jake McCabe a Joachim Nermark.

12:17
    Tyler Biggs dostane dvě minuty za podražení. Švédové budou hrát přesilovku čtyři na tři.

14:17
    Švédové se drželi celou dobu v pásmu, ale Američané ve třech dobře bránili prostor před brankou. Švédové se dostali ke střelbě jen minimálně a když už, tak Gibson na střelu bez problému viděl.

15:12
    Švédové nyní vyrovnali hru a dá se říci, že mají i mírnější převahu. Stále se však nemohou dostat do koncovky.

17:01
    Zac Larraza dostal kotouč mezi kruhy, ale mířil nepřesně.

17:30
    Nepřesná rozehrávka Švédů končí na zakázaném uvolnění.

18:05
    Blake Pietila zavezl kotouč do útočného pásma a trefil hruď švédského brankáře.

18:13
    Tyler Biggs byl úplně sám před Danskem, ale kotouč se mu zamotal pod bruslemi.

18:38
    Matt Van Voorhis se provinil proti pravidlům a Švédům se v závěru první třetiny nabízí přesilová hra.

19:40
    Švédové se ale vůbec nemůžou dostat do pásma.

19:55
    Veškerá založení Švédů končí ve středním pásmu.

20:00

V první třetině jsme viděli dvě branky, které vytěžil tým USA ze své převahy. Švédové měli jedinou vážnější šanci a to když Filip Forsberg uháněl sám na domácího brankáře. Za USA se trefili Pietila a Reid. Druhá třetina začne přibližně v 19:15.

20:01

20:38
    Ani na začátku druhé třetině se Švédům nepovedlo usadit v útočném pásmu. Kotouč přes všechny čáry dokonce vyhazuje brankář Gibson. USA už je v plném počtu.

20:53
    Švédsko právě vstřelilo branku!

Tak Švédové přece jen na začátku druhé třetiny snižují. Střelu Viktora Arvidssona ještě Gibson vyrazil, ale na dorážku JONASE BRODINA už byl krátký. Asistence: Viktor Arvidsson, Pontus Aberg.

21:15
    J. T. Miller vyslal nebezpečnou střelu na švédského brankáře.

23:07
    Teď si Američané vytvořili větší tlak a musel ho zastavit až Connor Murphy hákováním. Přesilovka pro Švédy.

24:12
    Jonas Bordin vypálil od modré čáry a JEREMY BOYCE ROTEVALL tečoval kotouč těsně před Gibsonem. Výborný nástup Švédů do druhé třetiny a je vyrovnáno. Asistence: Jonas Brodin, Vicotr Rask.

24:58
    A další přesilovka pro Švédy. Tentokrát bude pykat Rocco Grimaldi.

25:31
    A tým USA půjde do třech! Obrovská šance pro Švédy doslova otočit zápas. Michael Paliotta dostane dvě minuty za krosček.

26:38
    Švédové doslova uzamkli trojici Američanů v pásmu a pálili o sto šest. Bomba Jonase Brodina jen těsně minula americkou klec. O chvíli později musel proti střele Boyceho zasahovat Gibson.

26:58
    Američané jsou ve čtyřech.

27:31
    Američané se ubránili, ale Švédové stále kombinují v útočném pásmu.

27:46
    Až teď je hra přerušena a oba celky střídají.

28:25
    Švédové jsou jako vyměnění. Američané vůbec nevědí, kde jim hlava stojí.

28:44
    A z ničeho nic je tu protiútok a Američané mají zpět své vedení! Rocco Grimaldi našel přihrávkou zpoza branky J. T. MILLERA, který se nemýlil a střelou zblízka překonal brankáře Danska. Asistence: Rocco Grimaldi, Nicolas Kerdiles.

30:35
    Pěkné akce na obou stranách Zac Larraza a Viktor Arvidsson prověřili oba brankáře soupeře.

30:35
    Karl Johansson vyloučen na dvě minuty za hrubost.

31:07
    Sam Marklund dostane dvě minuty za sekání a je tu příležitost dvojnásobné přesilové hry pro USA.

31:15
    ROCCO GRIMALDI využívá nabídnutou početní výhodu přesnou střelou z kruhu a Američané mají zpět své dvoubrankové vedení. Asistence: Robbie Russo, Reid Boucher.

33:27
    Amerika je v útočném pásmu a vypadá to, že znovu převezme otěže utkání.

34:11
    Reid Boucher se probil až před branku a dostal se i ke střele Oscar Dansk byl ale na svém místě.

35:09
    Útočnou akci Švédů zastavuje hvizd rozhodčího - offside.

35:34
    Američané se diví, ale znovu půjdou do čtyřech. Dan Carlson si počínal u mantinelu příliš tvrdě a na dvě minuty oslabí své mužstvo.

37:00
    Švédové se ale ke střele nedostali, Američané se zatím ubránili.

37:34
    Až v samotném závěru přesilové hry vypálil Viktor Arvidsson. USA je v plném počtu.

38:09
    A znovu se otevírají dvířka na trestné lavici, tentokrát na straně hostů. Jonas Brodin inkasuje dvě minuty za podražení.

39:28
    Velký tlak týmu USA nakonec brankou neskončil, ba právě naopak. Robbie Russo dostane dvě minuty za nedovolené bránění a síly na ledě se vyrovnají.

40:00
    A další vyloučení na straně USA. Domácí znovu reklamují verdikt hlavních rozhodčích, ale marně. Tyler Biggs dostává dvě minuty za podražení.

40:00

Je za námi druhá dvacetiminutovka, ve které se diváci rozhodně nenudili. K vidění byl nejprve rychlý nástup Švédů, kteří během chvíle srovnali na 2:2. Vzápětí ale udeřili opět Američané a vybojovali si svůj dvoubrankový náskok z první třetiny zpět. Třetí třetina začne přibližně ve 20:05.

40:01

40:15
    Hned na začátku třetího dějství Švédové dosáhli branky, ale hlavní rozhodčí po chvíli rozpažil a branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

41:20
    Sam Marklund zavezl kotouč do pásma a prověřil pozornost Johna Gibsona.

41:28
    Švédům se zbytek dvojnásobné přesilovky vůbec nepovedl. Tým USA už je ve čtyřech.

42:00
    Týmu USA je v plném počtu.

42:18
    Osmnáct vteřin si domácí zahráli v pěti a už se opět otevírají dvířka na trestné lavici USA. Blake Pietila dostává dvě minuty za sekání, nesnaží se ani dohadovat s hlavním rozhodčím a rezignovaně odjíždí na trestnou lavici.

43:45
    Ale Švédové pokračují ve své mizérii v přesilových hrách. Opět vše vázne na založení. Američané hrají hodně jednoduše a všechny puky vyhazují co nejdále od branky.

44:12
    Filip Forsberg nebezpečně vypálil. Gibson našel kotouč ve své lapačce.

44:18
    Američané se ubránili a jsou v plném počtu.

45:42
    Z rotace v rohu kluziště vyjel Lilliestrom Karlsson a mířil mezi betony Johna Gibsona.

45:47
    Jeden z čárových rozhodčích je právě v péči amerického lékaře. Zřejmě naražený loket.

46:44
    Zac Larraza se dostával do šance, ale byl přidržen. Dvě minuty za držení protihráče dostane Viktor Arvidson.

48:00
    Švédové jdou do třech! Dvě minuty za hákování dostane William Karlsson.

48:47
    Rocco Grimaldi měl na hokejce svůj druhý gól v dnešním utkání, ale Dansk jeho střelu vyrazil pravým betonem.

49:26
    Američané přidávají pátou branku a Švédové to budou mít už hodně těžké. Ried Boucher vyslal do brejku ROCCA GRIMALDIHO, který se druhé branky přece jen dočkal. Samostatný nájezd zakončil americký útočník s přehledem a tým USA vede 5:2. Asistence: Reid Boucher, Robbie Russo.

51:31
    Američané stále nastěhováni v útočném pásmu a pálí ze všech pozic.

53:40
    J.T. Miller zkusil vystřelit od levého mantinelu, ale Dansk byl pozorný.

54:45
    Švédové se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale veškeré akce skončily vždy v rohu kluziště. Američané dobře brání a Švédové se jen těžko dostávají do střeleckých pozic.

55:16
    Zakázané uvolnění USA.

55:45
    A je zřejmě rozhodnuto. Rozhozený brankář Dansk vystihl dorážku Jakea McCaba, ale na ROCCA GRIMALDIHO už nestačil. Americký útočník tak dovršuje v dnešním utkání hattrick. Asistence: Jake McCabe, Reid Boucher.

57:00
    Vhazování ve středním pásmu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:55
    Rasmus Bengtsson nahodil na Gibsona od červené čáry. Teď měl se skákajícím kotoučem trochu problémy, ale nakonec si s ním poradil.

59:32
    Rocco Grimaldi opět nebezpečně číhal před bránou Švédů a málem z toho mohla být čtvrtá branka. Pohotový zákrok Danska však kotouči zamezil přejít brankovou čáru.

60:00

Je konec, Švédové dokázali zápas jen zdramatizovat na začátku druhé třetiny. Jinak bylo celé utkání jasnou záležitostí týmu USA. Američané nakonec vítězí 6:2. Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Viktor Arvidsson, z mužstva USA kdo jiný než Rocco Grimaldi. Pro další informace sledujte web www.hockeynews.cz. (20:38:48)

Lukáš Souček

Branky a nahrávky: 3. Pietila (Bardreau), 11. Reid (Larraza), 29. J. T. Miller (Grimaldi, Kerdiles), 32. Grimaldi, 50. Grimaldi (Boucher, Russo), 56. Grimaldi (McCabe, Boucher) - 21. Brodin (Arvidsson, Aberg), 25. Rotevall (Brodin, Rask)

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Barvíř, Kis