Rusko – Česko 4:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:2 (po s.n.)
Rusko
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Česko
Neděle 13.02.2011, 12:00Euro Hockey Tour

Rusko o svém vítězství rozhodlo v poslední třetině, Hadamczikova družina tak za tři duely vybojovala pouze jeden bod. Závěrečný zápas turnaje je na programu od 16:00, kdy se střetne Švédsko s Finskem. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle. (14:16:19)

Nejlepším hráčem Ruska vyhlášen Rybin, z českého týmu přebírá stejné ocenění brankář Štěpánek.

60:00

59:58
    Česko už ale nic nestihne, ruští fanoušci odpočítávají poslední vteřinky střetnutí.

59:21
    Český celek má v posledních minutách jednoznačnou převahu. Jan Marek si připsal dobrý střelecký pokus, který mířil do horního růžku. Pozorného Birjukova ale nepřekvapil.

58:49
    Je po přesilovce, Průcha si v souboji před brankou počínal až příliš důrazně a pyká za nedovolené bránění.

58:40
    Rusové jsou již ve čtyřech, Červenka pálil nebezpečně z pravé strany. Birjukov jeho zakončení dokázal vytěsnit.

58:15
    Češi si zahrají 27 vteřin přesilovou hru v pěti proti třem! Dvě minuty obdržel Kornějev.

57:29
    Lukáš Zíb se dostal dvakrát k tvrdé střele od modré čáry, nejprve jeho pokus odrazil Birjukov a vzápětí zblokoval obránce Jemelin. Rusko poté vyhazuje.

56:42
    Hadamczikovi hoši mají ještě šanci na bodový zisk, zahrají si totiž opět v přesile. Menší trest obdržel Galimov.

55:51
    Česko právě vstřelilo branku!

Český celek využivá podruhé v zápase přesilovku a stahuje soupeřův náskok! Průcha naznačil střelu z levé strany, nakonec ale vyslal přesný pas skrz útočné pásmo, odkud neomylně zamířil TOMÁŠ ROLINEK. Asistence: Peter Průcha, Jan Marek - 4:2

55:35
    Gulaš vybojoval přesilovou hru, za hákování si jde odpočinout Jemelin.

54:50
    Čurilov se po Květoňově zaváhání dostal k tvrdému pokusu z vrcholu pravého kruhu, Štěpánek předvedl proti jeho bombě pohotový zákrok.

54:18
    Zakázané uvolnění Rusů, vhazování u Birjukova.

53:29
    Rachůnek zakombinoval s Jánským v útočném pásmu, ale souhra čtvrté české formace ke zdárnému konci nevedla.

52:17
    Ruské přečíslení zakončil Kuljaš slabým pokusem z pravé strany, který Štěpánek odrazil betony. Hra se posléze odehrává ve středu hrací plochy.

50:58
    Po delší době musel zasahovat také Birjukov, jehož prověřil pokus Koukala z poměrně velkého úhlu. Ruský gólman puk zastavuje ve výstroji a hra je přerušena.

49:41
    Šipačev mohl skórovat, prodral až těsně před české brankoviště, ale kotouč za připraveného Štěpánka nedotlačil.

48:00
    Český celek se trápí, Rusové uklidněni svým vedenením nedovolují svému sokovi přechod před vlastního brankáře.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 8. Rybin (Paršin, Jemelin), 39. Rybin (Paršin), 46. Galimov (Čurilov), 47. Kuzněcov (Šipačev) - 6. Němec, 56. Rolinek (Průcha, Marek)

Rusko: Birjukov (Volkov) - Kornějev, Kalinin, Guskov, Birjukov, Kuljaš, Jemelin, Bělov, Aťjušov - Afinogenov, Gluchov, Arťuchin - Galimov, Čurilov, Kaljanin - Rybin, Fjodorov, Paršin - Trubačev, Šipačev, Kuzněcov.

Česko: Štěpánek (Salák) - Škoula, Zíb, Čáslava, Němec, Mojžíš, Lojek, Gulaš, Jeřábek - Červenka, Novotný, Kašpar - Rolinek, Marek, Průcha - Adamský, Vampola, Květoň - Rachůnek, Koukal, Jánský.

Rozhodčí: Persson, Johansson - Tillerkvist, Käck.