Rusko – Česko 4:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:2 (po s.n.)
Rusko
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Česko
Neděle 13.02.2011, 12:00Euro Hockey Tour

Rusko o svém vítězství rozhodlo v poslední třetině, Hadamczikova družina tak za tři duely vybojovala pouze jeden bod. Závěrečný zápas turnaje je na programu od 16:00, kdy se střetne Švédsko s Finskem. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle. (14:16:19)

Nejlepším hráčem Ruska vyhlášen Rybin, z českého týmu přebírá stejné ocenění brankář Štěpánek.

60:00

59:58
    Česko už ale nic nestihne, ruští fanoušci odpočítávají poslední vteřinky střetnutí.

59:21
    Český celek má v posledních minutách jednoznačnou převahu. Jan Marek si připsal dobrý střelecký pokus, který mířil do horního růžku. Pozorného Birjukova ale nepřekvapil.

58:49
    Je po přesilovce, Průcha si v souboji před brankou počínal až příliš důrazně a pyká za nedovolené bránění.

58:40
    Rusové jsou již ve čtyřech, Červenka pálil nebezpečně z pravé strany. Birjukov jeho zakončení dokázal vytěsnit.

58:15
    Češi si zahrají 27 vteřin přesilovou hru v pěti proti třem! Dvě minuty obdržel Kornějev.

57:29
    Lukáš Zíb se dostal dvakrát k tvrdé střele od modré čáry, nejprve jeho pokus odrazil Birjukov a vzápětí zblokoval obránce Jemelin. Rusko poté vyhazuje.

56:42
    Hadamczikovi hoši mají ještě šanci na bodový zisk, zahrají si totiž opět v přesile. Menší trest obdržel Galimov.

55:51
    Česko právě vstřelilo branku!

Český celek využivá podruhé v zápase přesilovku a stahuje soupeřův náskok! Průcha naznačil střelu z levé strany, nakonec ale vyslal přesný pas skrz útočné pásmo, odkud neomylně zamířil TOMÁŠ ROLINEK. Asistence: Peter Průcha, Jan Marek - 4:2

55:35
    Gulaš vybojoval přesilovou hru, za hákování si jde odpočinout Jemelin.

54:50
    Čurilov se po Květoňově zaváhání dostal k tvrdému pokusu z vrcholu pravého kruhu, Štěpánek předvedl proti jeho bombě pohotový zákrok.

54:18
    Zakázané uvolnění Rusů, vhazování u Birjukova.

53:29
    Rachůnek zakombinoval s Jánským v útočném pásmu, ale souhra čtvrté české formace ke zdárnému konci nevedla.

52:17
    Ruské přečíslení zakončil Kuljaš slabým pokusem z pravé strany, který Štěpánek odrazil betony. Hra se posléze odehrává ve středu hrací plochy.

50:58
    Po delší době musel zasahovat také Birjukov, jehož prověřil pokus Koukala z poměrně velkého úhlu. Ruský gólman puk zastavuje ve výstroji a hra je přerušena.

49:41
    Šipačev mohl skórovat, prodral až těsně před české brankoviště, ale kotouč za připraveného Štěpánka nedotlačil.

48:00
    Český celek se trápí, Rusové uklidněni svým vedenením nedovolují svému sokovi přechod před vlastního brankáře.

46:28
    Rusko právě vstřelilo branku!

Češi nedokázali vyhodit kotouč z vlastní třetiny a soupeř opět trestá. EVGENY KUZNĚCOV měl dostatek času na to, aby na pravém kruhu namířil svoji střelu přesně k protější tyči. Asistence: Vadim Šipačev - 4:1

45:06

Sborná přesilovou hru využívá a vede již o dvě branky. Ruský celek uzamkl soupeře ve vlastní třetině, Němec poté vyhodil puk nešťastně k Čurilovi, který jej posunul na pravou stranu. ALEXANDER GALIMOV následně pohodlně pokořil ležícího Štěpánka. Asistence: Gennady Čurilov - 3:1.

44:06
    Mojžíš ovšem poslal černou pryž za mantinel a sudí jej vykazují na trestnou lavici za zdržování hry. Český obránce ještě důrazně diskutuje s rozhodčím, reklamuje totiž teč ruského hráče. Na jeho trestu to ale nic nemění, Rusko hraje přesilovku.

43:07
    Český tým zahajuje závěrečné dějství aktivně, Čáslavovu střelu se snažil tečovat Kašpar, ale puk k němu nedoputoval.

42:15
    Jiří Novotný tentokrát své zaváhání napravil, když se individuálně prosekal až před Birjukova. Ten jeho svižné zakončení uschoval v lapačce a přerušuje hru.

41:19
    Novotný ztratil kotouč ve středu hřiště, Paršina ale v protiútoku brzdí ofsajd.

40:50
    Česko dohrávalo početní převahu z předcházejícího dějství, ale soupeře nikterak nepozlobil. Až posléze pálil nebezpečně Průcha, ale brankář zasahovat nemusel.

40:01

Sborná vede po dvou třetinách nejtěsnějším možným rozdlíem, oba týmy si v této dvacetiminutovce několikrát vyzkoušely početní převahu, ale branku z nich nevstřelily. Ujala se až střela Rybina z bezprostřední blízkosti v závěru třetiny.

40:00

38:48
    Bělov dostává menší trest za podražení.

38:26

Češi následně odpálili puk na icing a vhazovalo se před Štěpánkem. Ihned po buly odklouzal s bolestivým výrazem ve tváři na střídačku Vampola, český celek hrál chvilku ve čtyřech, čehož soupeř využil. Nahození od modré čáry posunul Paršin na volného MAXIMA RYBINA, který zakončil do horní poloviny branky. Asistence: Denis Paršin - 2:1

37:41
    Po Červenkově uvolnění pálil tvrdě Mojžíš, jenže zleva svůj projektil mezi tři tyče nedokázal usměrnit.

36:58
    Gluchov svoji ranou trefil jen clonícího Rachůnka, Češi jsou vzápětí v plném počtu.

36:24
    Česko vyhazuje, ruský celek zahajuje vlastní útok zpoza vlastní brány.

35:01
    Na druhé straně se vyznamenal také Štěpánek proti Kaljaninovi, bude se však vylučovat. Menší trest dostává Průcha.

34:30
    Koukal uplně sám před Birjukovem neuspěl, ke střele se poté propracoval také Rachůnek, který z dobré pozice trefil pouze sedícího brankáře.

33:27
    Kuljaš vyhodil kotouč z vlastního pásma, ale nešťastně zasáhl vlastního spoluhráče Kuzněcova, jenž otřesen odjíždí na střídačku.

33:02
    Přesilové hry nejsou v dnešní bitvě silnou stránkou obou družstev, český tým sice svoji první přesilovku využil, ale nyní se již trápí.

31:59
    Bělov dostává za přidržení Rolinka menší trest, další početní převaha pro Čechy.

31:52
    Rolinek se dral do šance, ale v rozhodující chvíli byl faulován. Následně vypálil Němec, mířil však těsně nad!

30:44
    Ofsajd brzdí další ofenzivní počin českých barev.

30:30
    I další chvilku v oslabení přečkala Sborná bez úhony a je v plném počtu.

29:22
    Minuta početní převahy uplynula, Birjukov zatím nemusel zasahovat. Český celek se nedokáže na delší čas usadit v útočné třetině.

28:20
    Kornějev zahákoval protihráče, Česko si zahraje přesilovku.

27:47
    Červenka po svižném kontru hledal z pravé strany před brankou připraveného Novotného, ale ten svoji holí neusměrnil černou pryž do potřebných míst.

27:13
    Trubačev ve spolupráci se Šipačevem pořádně zavařil českému brankáři, který ale soupeřovým atakům dokázal odolat a přerušuje hru.

26:29
    Štěpánek odklepal poslední vteřinky oslabení, Česko v pěti.

25:31
    Kaljanin svoji kličkou u středového kruhu neuspěl, český tým pohodlně vyváží kotouč do bezpečí. Rusku se v dnešní bitvě v početních převahách příliš nedaří.

24:29
    Češi sice již klouzali na ledě v plném počtu, ovšem Lojek o chvilku později podrazil protihráče, za což jde pykat na trestnou lavici.

23:37
    Kalinin se po Afinogenově střele dostal k dorážce ze slibné pozice, Štěpánek předvedl efektivní zákrok betonem.

23:00
    Rusové sice delší čas operovali u českého území, ovšem vzápětí je brzdí ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:07
    Novotný dostává dvě minuty za hákování.

21:58
    Červenkova přízemní střela přes dva obránce Birjukova nikterak neohrozila, po souboji u mantinelu se bude vylučovat. Rusko má ponechanou výhodu.

20:37
    Arťuchin se prosmýkl až před Štěpánka, ovšem v tísni nezakončil přesně. Český tým kontroluje hru.

20:01

Po dvaceti minutách je stav nerozhodný. Hraje se zatím ve velkém tempu, oba týmy si vytvořily několik slibných příležitostí a dokázaly také jednou skórovat. Jakub Štěpánek měl zatím více práce než jeho protějšek v ruské brance, ale do sítě pustil pouze jeden kotouč. Těšme se na další dějství, jež začne zanedlouho.

20:00

19:21
    Gluchov kroužil s pukem v útočné třetině, ke střeleckému pokusu se nakonec dostal Afinogenov, ale mířil mimo branku.

17:57
    Pozornost Štěpánka prověřil Rybin, podruhé v zápase ale černou pryž za brankovou čáru nedošťouchal.

16:30
    Hra se v těchto chvílích přelévá z jedné strany na druhou, po Zíbově střele musel opět zasahovat Birjukov.

15:51
    Útočí také Rusko, po střele Kornějeva skákal puk v českém brankovišti. Kuzněcov se jej posléze snažil doklepnout do sítě, což se mu v pádu nepodařilo.

14:38
    Český tým teď uzamkl svého soupeře ve vlastní třetině, nebezpečně pálil od modré čáry Zíb a jeho pokus se snažil tečoval Kašpar, to se mu ovšem nepodařilo.

13:28
    Česko v plném počtu.

12:57
    Němec posílá puk na opačnou stranu ledového oválu, Birjukov zastavuje kotouč u vlastní branky a rozehrává.

12:17
    Afinogenov míchal s pukem za brankou Štěpánka, ale větší šanci pro své spoluhráče nepřipravil. V rohu kluziště zůstává ležet Adamský, hra je přerušena.

11:28
    Hůl Květoně vylétla do obličeje ruského hráče, Češi hrají opět ve čtyřech.

10:27
    Červenka vypálil z dobré pozice před brankovištěm, ovšem Birjukov byl pozorný. Jemelin poté českého útočníka poslal k ledu, zákrok na hranici pravidel ponechávají rozhodčí bez povšimnutí.

9:56
    Česko v pěti, Rusům se přesilová hra příliš nepovedla.

9:31
    Až před malým okamžikem vypálil z levé strany Birjukov, ale na Jakuba Štěpánka si nepřišel. Český gólman jeho pokus zastavuje v lapačce.

8:54
    Češi zatím dobře brání a nedovolují soupeři přechod do útočného pásma.

7:56
    Němec pyká za hákování a ruský tým hraje přesilovku.

7:02

Sborná rychle vyrovnává. MAXIM RYBIN se dostal dvakrát ke střele z mezikruží, jeho první pokus sice Štěpánek vyrazil, ale na opakovanou ránu ruského forvarda již nestačil. Asistence: Denis Paršin, Alexej Jemelin - 1:1.

6:00

Hokejisté v červených dresech využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení, ONDŘEJ NĚMEC vypálil tvrdě od modré čáry. Kotouč vyslaný z jeho čepele sice mířil jen do zadního mantinelu, ovšem odrazil si zpět do brankoviště, kde si jej svými betony nešťastně posunul do branky gólman Birjukov - 0:1. Bez asistence.

5:21
    Ruský mladík Kuzněcov vzápětí podrazil Průchu a dostává menší trest, Češi si zahrají první přesilovku v dnešním duelu.

5:18
    Kuzněcov prověřil Štěpánkovu pozornost, ten si jeho zakončení pohlídal. Rusko poté kombinuje s pukem na holích ve středním pásmu.

4:48
    Icing také na straně českého družstva, hraje se zatím v poměrně velkém tempu.

4:24
    Vampola se přes trojici protivníků neprosadil, do samostatného úniku mohl posléze uhánět Šipačev, avšak prudkou přihrávku nezastihl - zakázané uvolnění.

3:21
    Lojek zaváhal v útočném pásmu a Sborná uháněla do protiútoku. Střelecký pokus si nakonec připsal Kaljanin, český muž s maskou pouze máchl lapačkou, do které letící kotouč uschoval.

2:34
    První ruská formace zátápí českému celku, Gluchov se dostal ke střele na levém kruhu. Ovšem trefil pouze bránícího Němce.

1:02
    Průcha trefuje na opačné straně břevno, zápas nám začíná hodně svižně.

0:32
    Velká šance Ruska hned v úvodu! Afinogenov přejel modrou čáru a svižnou střelou přes obránce prověřil Štěpánkovu pozornost, českému brankáři kotouč propadl a klouzal za brankovou čáru. Do sítě se jej snažil doklepnout Arťuchin, jenže obrana soupeře jej dokázala včas odstavit.

00:01

Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše. Češi v bílých dresech, jejich soupeř se oblékl do červených úborů.

Rusko: Birjukov (Volkov) - Kornějev, Kalinin, Guskov, Birjukov, Kuljaš, Jemelin, Bělov, Aťjušov - Afinogenov, Gluchov, Arťuchin - Galimov, Čurilov, Kaljanin - Rybin, Fjodorov, Paršin - Trubačev, Šipačev, Kuzněcov.

Česko: Štěpánek (Salák) - Škoula, Zíb, Čáslava, Němec, Mojžíš, Lojek, Gulaš, Jeřábek - Červenka, Novotný, Kašpar - Rolinek, Marek, Průcha - Adamský, Vampola, Květoň - Rachůnek, Koukal, Jánský.

Rozhodčí: Persson, Johansson - Tillerkvist, Käck.

Českému týmu se zatím příliš nedaří, po dvou odehraných zápasech mají Hadamczikovi svěřenci na svém kontě pouze jediný bod a jsou na posledním místě v tabulce. Rusové v zahajovacím zápase porazili Finsko, poté ale nestačili na švédský ofenzivní uragán.

Krásné nedělní poledne, dnes finišuje švédský turnaj LG Hockey Games. V úvodním duelu změří síly česká reprezentace a výběr Ruska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 8. Rybin (Paršin, Jemelin), 39. Rybin (Paršin), 46. Galimov (Čurilov), 47. Kuzněcov (Šipačev) - 6. Němec, 56. Rolinek (Průcha, Marek)