Litvínov – Liberec 4:3 (kon.) | Sparta – Vítkovice 2:4 (kon.) | Třinec – Plzeň 4:0 (kon.)
Zlín – Pardubice 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Slavia 1:0 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 1:5 (kon.)
Motor ČB – K. Vary 2:1 (po s.n.)
po s.n.
Banes Motor České Budějovice
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 -0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 18.02.2011, 18:10 • Budvar aréna České Budějovice • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Za zhruba půl hodiny odstartuje velice zajímavé utkání 51. kola Tipsport extraligy ledního hokeje. Domácí celek HC MOUNTFIELD přivítá na svém ledu hráče ze západu Čech, Energii Karlovy Vary. A že půjde o hodně, o tom není jistě pochyb. Jihočeši stále hrají o umístění v nejlepší šestce, která zajišťuje přímý postup do play off. Zato hosté dnes budou bojovat o umístění v desítce, aby si zahráli předkolo vyřazovacích bojů. Oba týmy tedy potřebují každý bodík jako sůl. Příjemný zážitek u online přenosu Vám přeje Petr Lundák.

00:01

00:28
    Vzhazovat se bude před Kovářem po jeho pravé ruce.

01:30
    Karlovarští teď chybují ve svém obranném pásmu při rozehrávce. Následně hru přerušuje domácí brankář.

02:00
    Jiří Vykoukal zkouší puk prodrat do útočé třetiny, ale hosté si ho dobře hlídají.

02:37
    Konečně se domácí dostávají před Mensatora. Naposledy byl u puku Mikeska, který ale z mezikruží Mensatora nepřelstil.

03:34
    Na druhé straně musel kotouč zkrotit domácí brankář.

04:15
    Lukáš Pech hlídá kotouč v rohu, ale hosté si nevytvořili žádnou čanci, kterou by šlo Kováře ohrozit.

05:04
    David Kuchejda zkusil z pravé strany prostřelit Mensatora, ale ten si střelu z úhlu dokázal pohlídat. Vhazuje se před Mensatorem.

05:28
    Hra se stěhuje do obranného pásma Českobudějovických, zatím si oba týmy nevytvořili pořádnou čanci ke skórování.

06:28
    Jihočeši se zatím nemohou dostat do středního pásma, jejich rozehrávky vždy zabrzdí karlovarští hráči.

07:15
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Jiří Vykoukal zavezl puk do útočné třetiny, kde jej předal Pletkovi a ten perfektní přihrávkou našel najíždějícího PAVLA KAŠPAŘÍKA, který jen nastavil před Mensatorem hůl. Asistence: Pletka, Vykoukal

08:08
    František Skladaný se nyní sám ocitl před Kovářem, kterého chtěl překonat k jeho pravé tyči. Ale domácí golman si jej pohlídal.

09:01
    Po boji u puk ve střední části kluziště hokejisté Karlových Varů vyhazují na icing.

09:20
    Václav Skuhravý zkouší Kovářovu pozornost tvrdou střelou od modré čáry, ale pálí pouze do břicha brankáře.

09:52
    Domácí v bílých dresech se podruhé za sebou v krátkém čase dostávají na zakázané uvolnění.

10:07
    A opět Skladaný zkoušel vystřelit na Kováře, tentokrát domácí golman zasáhl betonem.

11:04
    Roman Pšurný bojuje o kotouč v rohu jako lev, po jeho akci se Českobudějovičtí dostávají do mírného tlaku.

11:50
    Domácí mladíci Ferebauer s Polodnou nyní zamotali Karlovarským hlavy v jejich obranném pásmu.

12:00
    Skuhravý s Mikeskou na buly.

12:08
    Michal Mikeska (CEB) - 2 minuty - naražení na hrazení - 4/5.

12:19
    Karlovarský Pech nadvakrát zkoušel dorážet puk mezi Kovářovy betony, ale ten je sklapl v pravou chvíli.

12:45
    Energie je v ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu.

13:21
    Exbudějovický Sailer po delší době zaváží puk pro Energii před Kováře, ale přesilovkové postavení hostům moc dlouho nevydrželo.

14:08
    5/5.

14:20
    Bez větších potíží se domácí ubránili v prvním oslabení.

14:47
    Se štěstím Pavel Kašpařík vybojoval útočné pásmo pro domácí. Následně raději Mensator schoval puk pod svou lapačku.

15:40
    Roman Pšurný chtěl napodobit Pavla Kašpaříka z první gólové kace, nahrával mu Mertl. Ale akce se nevydařila.

16:38
    Martin Zaťovič (KVA) - 2 minuty - podražení - 5/4.

18:38
    V přesilovce se domácím povedlo soupeře zatlačit, největší šance Vydareného a Ptáčka ale zůstaly nevyužity... 5/5

18:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie vyrovnává. PETR SAILER projel útočným pásmem po pravém křídle a poslal ostrý švih kolem Kovářova ramene do sítě. Asistence: Lukáš Pech.

19:34
    Domácí mají šanci se dostal ještě do konce třetiny zpátky do vedení. Hosté šatně střídali a dostávají dvě minuty pro trestnou lavici. Trest odkroutí Marek Melenovský (KVA) - 2 minuty - 5/4.

19:52
    Jihočeši už se asi do tlaku nedostanou, přestávka se blíží...

20:00

Střely na branku: 10 - 7

Zásahy brankářů: 6 - 9

Vyhraná buly: 19 - 9

Vyloučení: 1 - 2

Ze začátku hra moc hokejové krásy nepobrala. Na oba golmany mířily jen spíše propagační střely z velké dálky. Hra se rozpohybovala až po první brance zápasu, kterou trefil domácí Pavel Kašpařík po ukázkové přihrávce Tomáše Mertla. Ale radovali se i hosté, kteří dokázali vyrovnat utkání těsně po svém oslabení. Ránou z kruhu prostřelil nad rameno kováře Petr Sailer, který odehrál na jihu Čech mnoho hokejových sezon.

20:01

20:08
    Jihočeši si dohrají více než minutu v přesilové hře.

20:47
    Michal Mikeska mezi kruhy zkusil vystřelit, ale jeho střela mířila jenom po zemi k Mensatorovu betonu.

21:33
    5/5.

22:12
    Roman Pšurný rozehrával slibnou akci před Mensatorem, ale zakončení mu nevyšlo podle jeho představ.

22:45
    Po vhazování před Kovářem se ihned hra přelévá na druhou stranu, tam si kotouč pohlídal Mensator.

23:15
    Jan Novák zkusil vyslat puk na golmana Energie, ten jej vysoko nad sebou chytil do lapačky a ihned rozehrává.

24:09
    Akci Petra Sailera brzdí ofside.

24:48
    Milan Gulaš po přihrávce Pletky vystřelil nahoru do růžku branky a Mensator si moc jistý svým zákrokem nebyl, přesto puk vytěsnil mimo tyče.

25:38
    David Kuchejda (CEB) - 2 minuty - vysoká hůl - 4/5.

26:09
    Michal Mikeska nyní vyhozením kotouče dává domácím pár vteřinek oddechu.

27:00
    Václav Skuhravý se do střely od modré opřel tak, že to jeho hůl nevydržela. Oba týmy tak střídají.

27:38
    5/5.

27:50
    David Nosek prudkou střelou Kováře nepřekonal, ten si ji pohlídal betonem.

28:33
    Českobudějovičtí marně hledají recept na přechod do útočného pásma, Karlovarští dobře brání modrou čáru.

29:27
    Petr Gřegořek střílí na domácího golmana, ten raději ukrývá puk pod lapačku a uklidňuje hru.

29:46
    Lukáš Květoň (CEB) - 2 minuty - napadení - 4/5.

29:57
    Kapitán domácích Ptáček zkušeně vyhodil puk před Mensatora, domácí tak mohou střídat.

30:28
    Jakub Čutta (KVA) - 2 minuty - nedovolené bránění - 4/4 1.17 minuty

31:01
    Rastislav Dej zkoušel při individuální akci něco vymyslet, ale puk mu z čepele zklouzl, toho se pak ujímají domácí.

31:46
    5/4

32:28
    5/5

32:51
    Chyba v rozehrávce domácího Nováka připravila akci pro hosty, ti ale špatně přihrávají.

33:41
    Hru nyní přerušuje komerční přestávka, ale ještě před tím rozhodčí pískají domácím hru vysokou holí.

34:00
    Kloudnější akce vymýšlejí hosté, kteří příliš nepouštějí Jihočechy do gólových šancí. Hlavně se tedy hraje ve středním pásmu.

35:00
    Stanislav Polodna se ocitl sám před Mensatorem, ale puk neměl ideálně postavený, a proto jeho střela mířila jen do ramene karlovarského brankaře.

35:44
    Lukáš Pech dělá za Kovářem divy, motá domácím obráncům hlavy a ještě stíhá přihrávat spoluhráčům. Hostující akci však zastavuje Kovář.

36:31
    Jakub Čutta (KVA) - 2 minuty - sekání - 5/4.

37:17
    Pavel Kašpařík (CEB) - 2 minuty - sekání - 4/4 1.14 minuty.

37:50
    Milan Gulaš rozezvučel Budvar arénu, protože jen tak tak minul z blízkosti mensatorovu bránu.

38:31
    4/5

39:17
    5/5

39:30
    Začíná se hrát opravdu tvrdě, nyní se po souboji u mantinelu k ledu skládá Pletka. Před tím ale byla k vidění řada pohledných gólových akcí.

39:38
    Václav Skuhravý (KVA) - 2 minuty - vražení na hrazení - 5/4.

40:00

Střely na branku: 17 - 13

Zásahy brankářů: 12 - 16

Vyhraná buly: 26 - 20

Vyloučení: 3 - 5

Druhá třetina přinesla trochu svižnější a tvrdší hru. Ale žádnou branku. Více hokejověji působili hosté, když si dokázali vytvořit řadu slibných šancí a příliš své soupeře nepouštěli před Mensatora. Domácí tak zatím marně hledají cestičky, jak se před karlovarského golmana dostat a hlavně jej ohrozit. Uvidíme, co oba celky nabídnou ve třetí třetině.

40:01

40:05
    Stejně jako v předchozí třetině se začátek této bude dohrávat v přesilovce.

41:20
    Vykoukal ránu od modré vyslal jen do obránce před sebou a kotouč tak směřuje přes všechny čáry.

41:38
    5/5

41:50
    Novák, Mertl a Kuchejda zkoušeli dorazit puk za Mensatora, ale nepřekonali jej. Za nedlouho poté čekala na hostujícího další mela v brankovišti.

42:20
    Puk končí ve hledišti, vhazuje se tak ve středovém kruhu.

42:55
    Marek Melenovský vypálil na Kováře prudkou střelu, ten ale puk ukryl v lapačce.

43:48
    Lukáš Květoň míjí branku Energie o pár čísel a hala jenom zahučela. A domácí potvrzují stoupající tlak, je tu další chumel hráčů před Mensatorem, který krotí poskakující puk.

44:52
    A zase, Václav Pletka vysílá střelu, kterou Mensator vyráží do rohu. Tlak domácích nepolevuje, naopak!

45:47
    Energie nyní neví, jak se vymotat ze svého obranného pásma. Domácí hráči kontrolují puk velice spolehlivě.

47:14
    Souboj o kotouč, který zůstal zaklíněn na zadní straně domácí brány, končí rozhodčí svým hvizdem. Následuje komerční přestávka.

47:47
    René Vydarený pouští od modré další z mnoha tvrdých střel na Mensatora. Ale nemířil přesně, puk přelétl nad brankou.

48:26
    Mensator si nebyl vůbec jistý, kde mu skončil kotouč po Květoňově nahození. Domácí celek nyní výrazně tlačí hosty.

48:56
    Petri Kokko (KVA) - 2 minuty - podražení - 5/4.

49:03
    Pavel Kašpařík (CEB) - 2 minuty - nedovolené bránění - 4/4 1.52 minuty

49:35
    Domácí Gulaš prokličkoval téměř celé hřiště, ale do zakončení se nedostal.

50:23
    Puku se ujímá Petr Sailer a zaváží ho do středního pásma, mezitím se ale píská. Před Kovářem leží jeden z hráčů Energie.

51:03
    5/5

51:27
    Diváci teď mohutně povzbuzují hráče ke gólu, ale hosté si hru kontrolují.

52:47
    HC MOUNTFIELD se dostává do útoku, dalekonosnou střelu Romana Pšurného však Mensator v pohodě chytá.

53:09
    Jan Novák se snažil ještě udržet puk v útočné třetině, ale rozhodčí správně zapískali domácím ofside.

53:56
    Martin Zaťovič po delší době prozkoušel Kováře z pozornosti, domácí brankář vška v této zkoušce obstál.

54:55
    Na poslední chvíli uviděl Kovář středu Deje, opravdu málo chybělo Energii ke gólu.

55:32
    Za povzbuzování vimperských trubačů domácí rozehrávají hru od Kováře.

55:50
    Tomáš Mertl zkusil prostřelit Mensatora z velkého úhlu, ten střelu pustil mezi betony a puk jenom těsně přejel vedle brankové čáry.

57:24
    S koncem třetí třetiny tlak domácích sílí, hosté se jen těžko dostávají za polovinu.

58:23
    Hodně sil také ubírají domácím jejich výpady před karlovarskou bránu.

59:16
    František Ptáček začíná rozehrávat a Jihočeši jsou zase před brankou Energie.

Šedesát minut nerozhodlo, utkání už počtvrté s tím samým soupeřem míří do prodloužení. A Energie má z jednoho bodu minimálně radost, hráči i s trenéry zvedají ruce nad hlavy.

60:01

60:01
    Hostující trenér mění brankáře, za Energii nastupuje Lukáš Sáblík.

61:48
    Václav Pletka minul o kousek puk těsně před Sáblíkem.

62:30
    Na útočném výletě se ocitl Jiří Vykoukal, jeho pohotová akce ale žádnou vyloženou šancí neskončila.

63:38
    Pavel Kašpařík poslal puk Gulašovi, ten ale na kotouč nedosáhl, puk chytá Sáblík.

64:03
    Roman Prošek vysílá na Kováře jedovatou dělovku, ta však končí na zadním mantinelu.

64:50
    Vše se schyluje k nájezdům.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Než rolbaři upraví středový pruh pro samostatné nájezdy, tak mohou už teď Českobudějovičtí slavit. Protože Slavia prohrála s Mladou Boleslaví, mají Jihočeši už jistý postup do přímých bojů v play off!

Prvně se do brány staví Mensator a proti němu najíždí Pletka. A dal - 1:0

Na Kováře se nyní připravuje Klíma. Také dává, pod betonem - 1:1.

Nyní se rozjíždí Gulaš a také dává, s přehledem - 2:1.

A je tu Petr Sailer, který nedává - 2:1!

Je tu Šimánek, který po Sailerovi nedává - 2:1.

Lukáš Pech dává - 2:2

Skuhravý na Kováře a nedává - 2:2.

Mensator bude čelit Pletkovi - dává! 3:2

65:00
    Vítězný gól vsítil Václav Pletka, který se ani napodruhé nespletl. A domácí mohou slavit.

Z českobudějovické Budvar arény je to ode mne dnes vše. Ač to zní paradoxně, tak dnes jsou spokojeny oba celky, protože Energie má jistou desítku a domácí zase umístění mezi nejlepšími šesti týmy extraligy. S přáním pěkného zybtku pátečního večera a nadcházejícího víkendu se loučí Petr Lundák. (20:49:49)

Petr Lundák

Branky a nahrávky: 8. Kašpařík (Pletka, Vykoukal), 65. Pletka - 19. Sailer (Pech)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) - Vykoukal, Vydarený, Ptáček, Kolarz, Novák, Kotaška, Šulc - Šimánek, Mikeska, Květoň, Gulaš, Kašpařík, Pletka, Kuchejda, Mertl, Pšurný R., Polodna, Langhammer, Ferebauer - Burian
    HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Čutta, Nosek, Gřegořek, Kokko, Prošek, Rohan, Přindiš, Dobroň - Kumstát, Skuhravý, Košťál, Sailer, Pech, Zaťovič, Skladaný, Melenovský, Dej, Hluchý, Klíma, Zucker

Rozhodčí: Souček, Turčan - Bláha, Kostka