Zvolen – Poprad 9:2 (kon.) | Žilina – Trenčín 3:5 (kon.) | Košice – Skalica 5:1 (kon.)
HC Slovan – Banská Bystrica 3:2 (kon.) | Nitra – Martin 7:3 (kon.)
HKM Zvolen
9:2 (3:0, 5:0, 1:2)
HK Poprad
sk Pátek 18.02.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (19:09:13)

59:23
    Zovretie puku v rukavici, vhadzuje sa v strednom pásme.

58:30
    Obrovský tlak Zvolenčanov, ktorí bojujú o desiatku! Nie a nie však pretlačiť puk za Lipovského chrbát.

57:43
    Méryho pokus medzi betóny Lipovského, ten zasahuje!

57:10
    Hra prerušená, vhadzuje sa v strednom pásme.

56:29
    Poprad dal gól!
    Wanvig znižuje, keď delovkou z pravého kruhu prestrelil Škrečka!

55:50
    Kledrowetz úplne sám pred Škrečkom netrafil bránku!

54:41
    Hostia budú hrať presilovku, na dve minúty ide Baláž.

53:40
    Svitana obišiel bránku, nenašiel však pred ňou žiadneho zo spoluhráčov.

52:00
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, vidíme nepresné prihrávky.

50:00
    Domácim sa zatiaľ nepodarilo na dlhšie usadiť v útočnom pásme.

48:46
    Svitana ide na dve minúty a domácim sa čřta možnosť na desiatku!

47:28
    Zvolen dal gól!
    Baláž si spracoval prihrávku od Ďalogu, dostal sa do sóla a rutinérsky zakončuje!

46:47
    Tak predsa len sa hostia dočkali čestnému úspechu! Škovira unikol po ľavej strane a z veľkého uhla prekvapil Škrečka!

45:30
    Škodova delovka nad, domáci opäť v ofenzíve.

43:40
    Z hľadiska sa ozýva desať, desať, momentálne však majú viac z hry hostia, ktorí sa snažia odvrátiť hanbu aspoň čestným gólov.

43:02
    Puk skončil mimo ihriska, vhadzuje sa v strednom pásme.

41:55
    Domáci sa oslobodili vyhodením puku, už sa ich oslabenie končí.

41:00
    Domáci čelia presilovkovému tlaku súpera, Poprad nastúpil do tretej tretiny opäť s Lipovským.

40:01
    Začala tretia tretina.

Poprad začne tretiu tretinu presilovkou, v závere prostrednej časti dostal 2 minúty Čierny.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:27
    To je neuveriteľné, ďalší gól HKm v oslabení! Barinka teraz obišiel popradského obrancu ako malého žiačika a rutinérsky zakončuje svoj blafák!

39:15
    Domáci skórujú aj v oslabení! Do úniku sa dostala dvojica Baláž - Kučný a druhý menovaný prekonáva Melicherčíka!

38:31
    Puk na popradskej striedačke, hra prerušená.

37:54
    Únik Popradčanov dvaja na jedného, Bokroš fauloval a ide na dve minúty.

37:09
    Puk letí mimo ihriska, Poprad so štyrmi hráčmi. Nie je to vydarená presilovka.

36:43
    Popradčanom sa podarilo vyhodiť puk, bude sa vhadzovať v strednom pásme.

36:00
    Využijú domáci vyšej minútovú presilovku 5:3?

35:52
    Puk letel do opustenej popradskej bránky, Kopecký ho odpálil mimo ihriska a ide na dve minúty za vyhodenie puku!

35:04
    Wanvig ide na dve minúty, tak že by gólová smršť Zvolena pokračovala?

34:40
    Gól nakoniec platí! Je pripísaný Trochtovi, ktorý bol zo Zvolenčanov posledný pri puku.

34:40
    Ďalšia gólová situácia, Malina si dal teraz vlastný gól! Situáciu ešte posudzuje videorozhodca. Isté je, že Melicherčík strieda Lipovského. Bude to gól?

34:03
    Zvolen zvyšuje skóre! Popradská obrana teraz nechala pred Lipovským niekoľko hráčov a Ďaloga z uhla trafil odkrytú bránku!

33:00
    Kledrowetz napriahol od modrej a puk skončil na pravej žrďke Škrečkovej bránky!

32:05
    Štvrtý zásah HKm! Valach vystrelil od modrej a dôrazný Barinka napokon pretlačil puk zblízka za Lipovského chrbát!

31:11
    Lukáš Jurík v šanci, bol však faulovaný Marušiakom. Ten ide na dve minúty za hákovanie.

30:00
    Lapšanského pokus, Škrečko vyráža betónom a naďalej si drží čisté konto.

29:00
    Nepresnosti v strednom pásme, nevidíme teraz veľmi pohľadný hokej.

27:30
    Ďaloga rozohráva spoza vlastnej bránky. Domáci trocha poľavili v tempe, majú nahraté.

26:28
    Lipovský radšej prikryl nahodený puk, hra prerušená.

25:20
    Barinkova dorážka zblízka, Lipovský zasahuje!

24:36
    Kasík a jeho delovka od modrej, puk končí v lapačke Škrečka.

24:11
    Sily na ľade sa vyrovnajú, na dve minúty ide Wanvig.

23:45
    Domáci vyhodili puk a otupili tak tlak súpera.

23:11
    Hostia si zahrajú presilovku, dve minúty pre Barinku.

22:30
    Prienik obrancu Kasíka a dorážky zblízka! Tak sa nám to tu pekne otvára.

22:00
    Teraz však sťahovačka Chovana a veľká šanca, zblízka nedal!

21:37
    Kledrowetz netrafil bránku, hostia ožili.

21:00
    Chybná rozohrávka domácich, Svitana sa ale nedostal včas k puku.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:52
    Ešte Svitanov pokus vedľa, skóre sa už v prvej tretine meniť nebude.

19:00
    Opäť sa hrá v popradskom obrannom pásme, puky len tak lietajú okolo Lipovského bránky.

17:33
    Po strele jedného z hosťujúcich obrancov "malá domov" v podaní Ďalogu, Škrečko sa zmocnil puku.

17:00
    Škoda nadvakrát vo výbornej šanci neprestrelil Lipovského! Neuveriteľné, už mohlo byť minimálne 6:0.

15:37
    Domáci v plnom počte, ubránili sa bez problémov a sami navyše mohli skórovať po sóle Puchera.

14:45
    Kledrowetz otestoval zdiaľky Škrečka, ten zasiahol betónom.

13:50
    Krásna individuálna akcia Puchera, ktorý obišiel Svitanu! Blafák na Lipovského však nezakončil úspešne!

13:37
    Prvým vylúčeným Zvolenčan Méry, Poprad si zahrá presilovku,

13:21
    Zblokovaná strela ide vysoko nad popradskú bránku, hra prerušená.

12:00
    Až teraz Lapšanský vo výbornej pozícii netrafil bránku! To bola azda prvá šanca Popradu.

11:30
    Hra prerušená, vhadzuje sa pred Škrečkom. Ten si zatiaľ veľmi nezachytal.

10:30
    Trochta sa prebíjal k Lipovskému hneď po buly, hrá sa na jednu bránku.

9:30
    Pucher úplne sám pred Lipovským nedal! Popradský gólman je doslova v ohni.

8:17
    Popradčania si zobrali oddychový čas. Zápas začali úplne vlažne, bez záujmu a podľa toho sa vyvíja aj skóre.

8:17
    Tretí zásah HKm! Po prečíslení prihral Milan Jurík Škodovi, ktorý zblízka prekonáva Lipovského!

6:05
    Fantastická strela Čierneho od modrej, ku ktorému sa dostal puk po vyhratom buly! Kapitán domácich zavesil pod brvno Lipovského bránky!

6:00
    Puk na hokejkách Popradčanov, ktorí sú zatiaľ úplne neškodní.

4:45
    Lukáš Jurík po prihrávke spoza bránky z prvej opäť zamestnal hosťujúceho gólmana.

3:42
    Chovan v nádejnej pozícii trafil Lipovského. Domáci začali s veľkou chuťou.

2:58
    Pucher úplne sám pred Lipovským, trafil iba jeho betóny!

1:39
    Domáci vyhrávajú! Lipovský vyrazil strely Méryho a Trochtu, Méry sa však dostal druhýkrát k puku a zblízka prekonáva popradského brankára!

0:44
    Chovan otestoval pozornosť Lipovského, po ňom mieril vedľa Lukáš Jurík.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Škrečko - Čierny, Hraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Kučný, Leskovjanský - Zuzin, Pucher, Chovan - Kovář, L. Jurík, Baláž - Barinka, Trochta, Méry - Otčenáš, M. Jurík, Škoda.

HK Poprad: Lipovský - Rogers, D. Brejčák, Kasík, Kledrowetz, Bednár, Kramár, Reimayer, Malina - Wanvig, Svitana, Škovira - Kopecký, Klouda, Kuľha - Rapáč, Takáč, Lapšanský - Pospíšil, Marušiak, Huszárik.

Rozhodca: Jonák - Šefčík, Jankovič.

Dobrý večer, vitajte na zápase 53. kola Slovnaft extraligy medzi HKm Zvolen a HK Poprad. Hostia už s druhým miestom vo vrecku pricestovali pod Pustý hrad vo výrazne pozmenenej zostave. Chýbajú zranené opory Spilar, Kroták, Kmiť, Paločko, Suchý, Lundberg či Jasečko, ktorých nahradia viacerí mladí hráči. To je šanca pre Zvolenčanov, ktorí by si v prípade trojbodového zisku mohli poistiť šieste miesto v tabuľke. Včera naplno zabodovali v Púchove a tak uvidíme, či bude víťazné ťaženie nového trénera Jozefa Škraka pokračovať.

Richard Blaho

Branky a nahrávky: 2. Méry (Trochta), 7. Čierny (Pucher), 9. Škoda (M. Jurík), 33. Barinka (Méry, Valach), 35. Ďaloga (L.Jurík, Baláž), 35. Trochta, 40. Kučný (Baláž), 40. Barinka (Trochta), 48. Baláž (Ďaloga, Bokroš) - 47. Škovira (Wanvig, D. Brečák), 57. Wanvig (Rogers, Škovira)

HKM Zvolen: Škrečko - Čierny, Hraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Kučný, Leskovjanský - Zuzin, Pucher, Chovan - Kovář, L. Jurík, Baláž - Barinka, Trochta, Méry - Otčenáš, M. Jurík, Škoda.

Rozhodčí: Jonák - Šefčík, Jankovič