Kometa Brno – Slavia 1:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:0 (kon.) | Vítkovice – Třinec 5:4 (kon.)
Plzeň – Zlín 1:0 (kon.) | Kladno – Litvínov 3:5 (kon.) | K. Vary – Sparta 1:2 (kon.)
Liberec – Motor ČB 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 20.02.2011, 18:10 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Vítejte v Pardubicích!

Dnes je před námi poslední kolo základní části Tipsport extraligy a souboj domácího Eatonu proti celku BK Mladá Boleslav. Družina trenéra Jandače již jistojistě okusí atmosféru vyřazovacích bojů, a tak dnes může hrát již o něco uvolněji, než tomu bylo v minulých duelech. Stále však bojuje o co nejlepší místenku v bojích o ušatý pohár, a tak dnes bude chtít zvítězit za tři body. Naproti tomu hostující tým však usiluje o co možná nejlepší pozici pro play out a dnes by si rozhodně rád z ČEZ Areny odvezl body.

HC Eaton Pardubice: Růžička (Svoboda) – Drtina, Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei, Píša, Mocek – Kolář I, Koukal, Rákos – Somík, Zohorna, Bartek – Pineault, Špirko, Buchtele – Semorád, Kousal, Radil.

Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek

BK Mladá Boleslav:

Trenéři: Miloš Holaň a Vlado Hiadlovský

Rozhodčí: Hodek, Trombík - Bádal, Pouzar.

00:01

00:21
    Eaton se ihned nastěhoval do útočného pásma, ale Rákos po nahrávce od Koukala nezakončil.

00:57
    Radovan Somík je prvním vyloučeným hráčem dnešního duelu, dvě minuty dostává domácí forvard za podražení.

01:32
    Přesilovka hostí však končí záhy. Boris Žabka dostává dvě nedovolené bránění.

01:44
    Bartek zadovkou vracel na útočnou modrou, ale spoluháč na puk nedosáhl.

02:08
    Do útočného pásma se dostali hosté. Tvrdík pálil nad branku.

02:48
    Aleš Píša zkoušel z dálky překvapit Schwarze, jenže ten zasahovat ani nemusel. Rána šla mimo.

03:20
    Eaton už hrál v plném počtu, když se do šance dostal hostující Boháč. Svoboda zasáhl dobře i po dalším pokusu Divíška.

03:32
    I hosté již hrají v plném počtu.

03:58
    Zohorna se zkoušel zpoza branky prodrat k zakončení, ale dobrou obrannou práci provedl Chaloupka.

04:40
    První vážnější zákrok si Růžička připisuje po ráně Žabky. Domácí brankář si musel na ránu povyskočit, ale vyráží.

05:08
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Eaton jde do vedení! ADAM PINEAULT se dostal v útočné třetině ke kotouči, bez váhání od pravého mantinelu vypálil a i díky dobré práci spoluhráčů v brankovišti, skóruje. Asistence: Jan Buchtele a Rastislav Špirko.

06:03
    Růžička se za svojí brankou málem dostal do složité pozice, když nedokázal hned vyhodit, ale nakonec vše řeší.

06:50
    Přesilová hra pro Pardubice. Daniel Boháč dostává dvě minuty za hákování.

07:11
    Bartek chytře posílal kotouč do předbrankového prostoru na Somíka, jenže hosté pro toto činění nemají pochopení a vyhazují.

08:13
    Eatonu se zatím ale přesilovka moc nedaří a hosté vyhazují puk za pukem.

08:37
    Kaberleho nahození Koukal netečuje a u puku jsou hosté.

08:56
    Z trestné lavici navrátivší Daniel Boháč se okamžitě dostal do zakončení, které mu však kazí dobrým zákrokem pravým betonem domácí brankář Martin Růžička.

09:32
    Kousal se dobře zpoza branky dostal do zakončení, ale Schwarz vyráží.

10:46
    Aktivně napadající hosté rozhodně nepostrádají důraz, a tak dohrávají každý pukem zavánějící souboj.

11:21
    Nejprve pálil na Svobodu hostující Divíšek, ale netrefil klec. Na druhé straně se z otočky zkoušel prosadit Jan Kolář I., jenže ani ten přízemním pokusem netrefuje.

11:44
    Další přesilová hra pro Eaton. Daniel Boháč dostává dvě za podražení.

12:29
    Bartek žabkou našel na druhé straně sjíždějícího Somíka, ale střela mu nesedla, a tak míjí klec.

12:59
    Slušný tlak domácích v útočné třetině končí na Schwarzovi. Ten si poradil se Somíkem i z Kočím, který se snažil překonat ležícího brankáře hostů.

13:14
    Václav Kočí končí přesilovou hru Eatonu. Dvouminutový trest si vysloužil za nedovolené bránění.

13:44
    Hosté hrají v plném počtu.

14:15
    Nebezpečí před Růžičkou. Divíšek posílal puk ze strany do brankoviště a domácí brankář nezasáhl hokejkou. Štastný odraz však puk dostává mimo nebezpečné pásmo.

15:14
    Eaton již hraje v plném počtu a v oslabení neměl příliš problémů. To i díky velmi dobré práci Daniela Rákose, který v něm třikrát dobře odebral kotouč útočícím hostům.

16:23
    Domácí čtvrtý útok mladíků teď točil hosty jako na kolotoči, ale žádné velké ohrození Schwarze z toho není. Radil se po dobrém oklamání Bahenského za brankou neprosadil.

17:09
    Střelecký fantom minulého domácího utkání Somík se pustil do samostatného brejku, ale neuspěl. Hosté získávají kotouč, ale do útočné akce se nehrnou.

18:16
    Růžička již poněkolikáté vyjel za branku, aby zastavil kotouč. Tentokrát ale nepůsobil nejjistěji a může být rád, že puk nekončí na holích hostů.

18:55
    Výborný Schwarz! Hostující brankář zachraňuje hosty před druhým gólem. Špirko opět krásně individuálně prošel obranou a našel volného Mocka, ten ovšem ztroskotal na rychlé lapačce Marka Schwarze.

19:48
    Nebezpečný puk do brankoviště v podání domácího čtvrtého útoku odvrací Hay mimo.

20:00
    První třetina skončila. Zatím lepší domácí tým je po dvaceti minutách ve vedení 1:0. Před dalšími brankami uchránil hosty jen v pohodě chytající Schwarz. Mladá Boleslav ohrozila branku domácích jen sporadicky a žádnou vážnou situaci řešit nemusel. Zásahy brankářů: Martin Růžička (PCE) - 7, Marek Schwarz (MBL) - 7. Druhá třetina začne v 18:57.

20:01

20:23
    Divíšek po operaci s pukem za brankou domácí vyjel a pokusil se zakončit. Růžička zasahovat díky dobré práci beků nemusel.

20:53
    Na druhé straně v zakončení Kolář I, jenž nevyzrál na lapačku Schwarze.

21:25
    Plodkův průjezd útočným pásmem žádnou velkou díru do světa neudělal. Nepovedlo se mu zkrotit kotouč.

21:39
    Martin Bartek dostává dvě minuty za hrubost, přesilovky pro hosty.

21:50
    Rána Darrella Haye od modré končí po teči jednoho z napadajících hráčů Eatonu mimo.

22:14
    Mikuš neudržel puk v pásmu a domácí vyhazují.

23:02
    Divíškova nepřesná přihrávka znovu dostává hosty na hony daleko od Martina Růžičky.

23:18
    Nyní Mladou Boleslav zastavuje ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

23:24
    Ani střela Lehikoinena nemůže být brána vážně pro další ofsajd.

23:39
    Bartek na ledě, Eaton v plném počtu.

24:26
    Pěkná akce domácího souboru na jeden dotek končí ranou Zohorny z těžkého úhlu. Schwarz zasahovat nemusel.

25:00
    Bezpečný zákrok Růžičky proti ráně od mantinelu v podání Petera Mikuše.

25:26
    U druhého brankoviště nebezpečná střela Radovana Somíka s kterou si poradil Marek Schwarz díky dobrému zákroku vyrážečkou.

26:11
    Kolář I ve velké šanci netrefuje klec! Po závaru v brankovišti, kde puk skákal z hokejky na hokejku se do zakončení dostal osamocený Jan Kolář I. Svoje zakončení si však rozhodně představoval jinak, když ho posílá z dobré pozice mimo.

26:47
    Po vhazování v útočném pásmu byl v zakončení Somík, ale zakončuje přímo do Schwarze.

27:36
    Obrovská šance hostů! Tomáš Divíšek uháněl sám na domácího brankáře Růžičku, ale zakončuje pro hosty pouze nad branku. Puk se mu sice ještě šťastně vrátil před branku, ale tam už na druhý pokus nezakončil.

28:33
    A další velká šance! Buchteleho hrubě nepovedená nahrávka dostala do palebné pozice Davida Vrbatu. Ten však sám před Růžičku nechal vyniknout domácího strážce svatyně, který výborně zakročuje betony.

29:56
    Rána Petra Mocka končí s pomocí hostujících útočníků nad brankou.

30:11
    Kolář I se dostal ze strany do zakončení, ale na Schwarze v brance hostů nevyzrál.

30:23
    Přesilovka pro Mladou Boleslav. Za podražení je vyloučen Daniel Rákos.

31:04
    Přesilovkový zámek hostů rozemknul po ne zcela ideální rozehře Divíška Zohorna, který se následně dostal do úniku. Neměl však příliš sil a v zakončení zvolil variantu střely od modré s kterou si hostující brankář poradil bez větších potíží.

32:18
    Hosté už se radují ze vstřelené branky, ale rozhodčí rozpažuje a půjde si zavolat. Po ráně Demela se puk snášel za ležícího Růžičku, který už na puk nedosáhl i díky teči jednoho z hostujících hráčů.

32:18
    Branka není uznána, protože byla dosažena vysokou holí a to je samozřejmě v rozporu s pravidly.

32:23
    Domácí tým hraje v plném počtu.

32:31
    Nepovedené vyhození Koláře II zkoušel potrestat svižnou ranou Bahenský, jenže netrefuje branku.

33:02
    Zohorna ve slibné pozici ještě hledal spoluhráče, ale žádné nebezpečí z toho není. Zastavuje ho totiž pomezní Pouzar, ofsajd.

33:23
    Pineault se dostal v útočném pásmu k puku a střílenou velmi chytře myšlenou nahrávkou hledal na druhé straně najíždějícího Buchteleho. Ten však na kotouč nedosáhl a puk tak mají hosté.

34:38
    Přesilová hra pro hostující barvy. Jan Semorád zastavil Tomáše Divíška v dobré pozici lehkým zaháknutím a jde za to pykat. Dvě minuty odsedí za hákování.

35:21
    Kolář II nedohrál souboj u branky a celkem snadno nechal Vrbatu zakončit. Hostující forvard však byl příliš blízko domácí klece a zakončil tak pouze do Růžičky.

35:49
    Povedená přesilovka hostů pokračuje, avšak bez brankového efektu. Bahenský se dostal po nahrávce Mikuše do ideální pozice, ale trošku zazmatkoval a trefuje pouze dobře postaveného Martina Růžičku.

36:42
    Eaton již hrál v plném počtu, když se do zakončení ze strany dostal Nikola Gajovský. Domácí brankář si prostor u tyčky pohlídal na výbornou a vyráží.

37:29
    Šance před Růžičkou! Rozhodčí možná přehlédl ofsajd, ale hosté mohli srovnat. Vysoký kotouč si rukou sklepl Divíšek, a puk skákal v brankovišti. Ležící brankář domácích však zastavuje kus černé gumy s pomocí betonu před brankovou čárou.

37:59
    Nevýrazná pasáž hry ze strany domácích hráčů dostává možnost k nápravě. David Vrbata totiž dostává dvouminutový trest za sekání.

38:44
    Somík dostal slušně nabito a bez rozpaků tvrdě vypálil. Rána domácícho šutera se odráží od horní tyče mimo!

39:20
    Zdeněk Bahenský dává domácím šanci přesilovky pět na tři. Dvě minuty dostává za sekání.

39:43
    Bartek nepřijal pozvánku Mezeie ke střele a Eaton ztrácí pásmo.

39:59
    Hosté hrají ve čtyřech.

40:00
    Druhá třetina skončila. Lehce podprůměrný hokej byl k vidění v prostřední části duelu v které mělo převahu hostující mužstvo. Proti však byl v dobré formě chytající Růžička, který stále drží čisté konto. A když se na druhé straně rána Somíka zastavila na horní tyči, je stav stále 1:0. Zásahy brankářů: Martin Růžička (PCE) - 13 (celkem 20), Marek Schwarz (MBL) - 13 (20). Třetí třetina začne v 19:51.

Domácí tým ji začne s přesilovkou v zádech, kterou domácí budou hrát ještě něco přes minutu.

40:01

40:28
    Centrovaný kotouč z hole Barteka nikdo netrefil, a tak puk končí na mantinelu. Eaton však stále u puku.

41:21
    Hosté už hráli v plném počtu, když se po sérii šťastných odrazů dostal k šanci Kolář I. Z úhlu však trefuje pouze Schwarze.

41:38
    Sekání v podání Branislava Mezeie dostává domácí tým do čtyř.

42:04
    Bahenský se po odrazu puku dostal k zakočení. To ale Růžička kryje.

43:13
    Hostům se tato přesilovka pramálo daří a i přes držení kotouče se nedostávají na dostřel.

43:38
    Mezei na ledě, domácí výběr v plném počtu.

44:12
    Demel se snažil zastavit prudkou nahrávku do útočného pásma, ale upadl a málem se sám zranil. Vypadá to, že bude pokračovat ve hře.

44:58
    Znovu přesilová hra pro hosty a znovu bude na trestné lavici sedět slovenský zadák Branislav Mezei. Dvouminutový trest si připisuje za sekání Hyky.

45:34
    Zakázané uvolnění hostů ve vlastní přesilovce. Vhazuje se po pravici Schwarze.

45:59
    Zaváhání hostů na útočné modré proměnil v brejk dva na jednoho Kolář I, kterému sjížděl Koukal. Prvně jmenovaný vzal zakončení na sebe a střílel k pravé tyči, ale Schwarz bez problémů vyráží.

46:09
    Uvidíme hru 4/4. Jan Benda dostává dvě minuty za hákování.

46:58
    Domácí hrají v plném počtu.

47:25
    Po šancích ani vidu ani slechu. Za brankou hostů upadl Špirko, ale vylučovat se nebude.

47:54
    Rychlý vpád domácích do útočného pásma končí po nahrávce Rákose ztrátou puku.

48:09
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

49:40
    Kousalova nedůrazná střela znamená po dlouhém partu úspěšný zásah pro Schwarze.

50:20
    Tomáš Zohorna dostává dvě minuty za držení a Eaton se tak musí znovu bránit ve čtyřech.

50:37
    Vrbata se dostal z otočky ke slušné střele, která však končí na bránícím Jillsonovi.

51:46
    Další nepříliš hokejovými momenty nabitá přesilovka hostů. Po dlouhé pauze se musel strachovat proti ráně Nouzy domácí brankář Růžička, ale nakonec zasahovat nemusel. Rána šla vedle.

52:20
    Přesilovka hostů končí.

53:23
    Důrazných soubojů je k vidění dostatek, ale na hokejové kráse to moc nepřidává.

53:40
    Bartek v zakočení z úhlu netrefuje hostující branku.

54:54
    Růžička teď musel zasahovat proti nebezpečné střele z mezikruží, ale díky své lapačce uspěl na výbornou. Vhazovat se následně bude po pravici domácího strážce svatyně.

55:27
    Hosté cítí šanci ještě zabojovat o výsledek a talčí se před Růžičku.

55:51
    Tvrdík osekával domácího brankáře s touhou vyprosit zpoza jeho výstroje kotouč, jenže to se mu nepovedlo, a tak se bude pro hosty pouze vhazovat.

56:20
    Dnešnímu duelu přihlíži 8620 diváků.

56:35
    Špirko pěkně prošel přes hostující hráče a našel Pineaulta, který pohotově pálil. Puk končí v lapačce Marka Schwarze.

57:02
    Výborný Schwarz! Hostující brankář drží naději na body, když se krásně natáhl a betonem zastavil prudkou ránu Somíka!

58:19
    Znovu v permanenci hostující brankář. Píšovo nahození je však pro něj snadným soustem.

58:56
    Puk v útočném pásmu hostů.

59:13
    Marek Schwarz už už odjížděl na lavičku, ale rychle se musel vrátit, aby stihl zastavit střelu Špirka!

59:40
    Hosté si vybírají oddechový čas, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:48
    Růžička chytá nahození, rychle rozehrává. Schwarz je na lavičce.

60:00
    Konec zápasu. Průměrný duel tak rozhodla trefa z šesté minuty, kdy se trefil Pineault. Zásahy brankářů: Martin Růžička (PCE) - 26 zásahů, Marek Schwarz (MBL) - 29 zásahů. Eaton se raduje z výhry, která jej v play off nasměřuje směr Zlín, kde bude svádět boje s místním PSG. To je pro dnešek vše, nashledanou při vrcholu sezony, play off! (20:26:13)